Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Qba.

Hi-Fi stereo

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

To jak potrafi to ok. W takim razie wszelakie dywagacje nie mają sensu...

Założyłem że może nie potrafi skoro są o to pytania 😄

 

A jak działa na "czystym sofcie" to koniec tematu 🙂

Edytowane przez mariusz9a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przynajmniej według mojego DACa tak to wygląda - kontrolki na nim wskazują, że wpadają różne bitrat'y w zależności od płyty czy nawet utworu. 

Edytowane przez peri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem innego zdania. Jesli dobrze zrozumialem @peri

IPhone jak kazdy sprzet od Apple dziala sobie tylko znanym algorytmem i jesli mu nie narzucisz kaganca to bedzie np. gral taki "res" pliku jak mu akurat pasuje.

3 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Doradżcie mi: żona mi teraz namiętnie słucha muzyki ze Spotify z iPhone'a. Łączę ją przez airport express. Jakość jest ok (nie mam też oczywiście wysokiej klasy sprzętu - Harmann Kardon i kolumny JBL), ale czy puszczenie muzyki przez jakąś aplikację poprawi jej jakość? I czy w ogóle to co zapodaje Spotify to jest jakiś porządny format?

Z moich obserwacji ale i lektury różnych internetowych źródeł wynika, że serwisy streamingowe lubia naginać rzeczywistość. Zazwyczaj na swoją korzyść. Tidal czy Qbuz wcale nie sa tak liniowo doskonałe. A Spotify nie jest takim barachłem, jak twierdza niektórzy. Strzelam, ale pewnie 50-60% zawartości jest zazębiającej się jakości bez uchwytnej różnicy.

Jesli zona słucha Spotify po kabelku to IP raczej odda max tego co się da. A jeśli po bluetooth to moze obcinać co pewnie oczywiste, chciaz zeby te obcine wyłapac to juz musisz miec nieco lepszy sprzęt (nie odniosę do waszego zestawu, nie mam wiedzy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Valygaar napisał(-a): 

Z moich obserwacji ale i lektury różnych internetowych źródeł wynika, że serwisy streamingowe lubia naginać rzeczywistość. Zazwyczaj na swoją korzyść. Tidal czy Qbuz wcale nie sa tak liniowo doskonałe. A Spotify nie jest takim barachłem, jak twierdza niektórzy. Strzelam, ale pewnie 50-60% zawartości jest zazębiającej się jakości bez uchwytnej różnicy.

Jesli zona słucha Spotify po kabelku to IP raczej odda max tego co się da. A jeśli po bluetooth to moze obcinać co pewnie oczywiste, chciaz zeby te obcine wyłapac to juz musisz miec nieco lepszy sprzęt (nie odniosę do waszego zestawu, nie mam wiedzy).

Słuchamy przez AirPort Express Apple’a, tj. przez wifi. A sprzęt to: wzmacniacz HK 3480, odtwarzacz DVD/cd HK 47, kolumny JBL L890. Właśnie się zorientowałem że mam już go prawie 20 lat i chyba czas na zmiany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Słuchamy przez AirPort Express Apple’a, tj. przez wifi. A sprzęt to: wzmacniacz HK 3480, odtwarzacz DVD/cd HK 47, kolumny JBL L890. Właśnie się zorientowałem że mam już go prawie 20 lat i chyba czas na zmiany. 

Tej technologii nie znam, bo nie potrzebuję acces pointa. Zakładam, że to funkcjonalnie taki pośredni etap między bletooth a AirPlay (?) 20 letni sprzęt HK AirP raczej nie ma szans obsługiwać. Nie zmienia to faktu, że wifi jest lepsze niż bluetooth i moim zdaniem żadna aplikacja mrożąca system nie da Ci więcej, bo sam Spotify nie dostarczy lepszej jakości. Wifi najprawdopodobniej wyciska max z tego co Spotify oferuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Valygaar napisał(-a):

Tej technologii nie znam, bo nie potrzebuję acces pointa. Zakładam, że to funkcjonalnie taki pośredni etap między bletooth a AirPlay (?) 20 letni sprzęt HK AirP raczej nie ma szans obsługiwać. Nie zmienia to faktu, że wifi jest lepsze niż bluetooth i moim zdaniem żadna aplikacja mrożąca system nie da Ci więcej, bo sam Spotify nie dostarczy lepszej jakości. Wifi najprawdopodobniej wyciska max z tego co Spotify oferuje.

Sygnał jest przesyłany przez AirPlay - router jest z 2013 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

13 minut temu, beniowski napisał(-a):

Sygnał jest przesyłany przez AirPlay - router jest z 2013 roku.

 No to na moje oko nic wiecej nie wycisniesz ze Spotify 🧐

Edytowane przez Valygaar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiio BTR5, działał super - właściwie ciągle działa - ale środek ( to chyba bateria ) spuchł i rozsadził sprzęt. Jak się rozładuje to chyba do kosza?

fdf0c4d1ae9222cda52a8584ef50a742.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Bugs napisał(-a):

Fiio BTR5, działał super - właściwie ciągle działa - ale środek ( to chyba bateria ) spuchł i rozsadził sprzęt. Jak się rozładuje to chyba do kosza?

fdf0c4d1ae9222cda52a8584ef50a742.jpg

Dlaczego do kosza? Jeśli byłeś zadowolony to znaleźć baterię i przelutowac. A jak nie dasz rady to zanieść do pierwszego lepszego serwisu komórek i Ci zrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




Fiio BTR5, działał super - właściwie ciągle działa - ale środek ( to chyba bateria ) spuchł i rozsadził sprzęt. Jak się rozładuje to chyba do kosza?


Ja bym tam pomierzył baterie i dobrał coś. Lutownica w rękę, chwila i gotowe:)
Taki aku to są grosze. Przykładowa na fotce.
7e7b704def5c5be956ef2dc238cfb494.jpg&key=88921dc7378913c0c721fdcdc1d2e10535e8afe24bb2d53fbd58a5af1611773e
Jak coś to Ci to mogę zrobić. Najdłużej będziesz czekał na aku z Chin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach






Ja bym tam pomierzył baterie i dobrał coś. Lutownica w rękę, chwila i gotowe:)
Taki aku to są grosze. Przykładowa na fotce.
7e7b704def5c5be956ef2dc238cfb494.jpg&key=88921dc7378913c0c721fdcdc1d2e10535e8afe24bb2d53fbd58a5af1611773e
Jak coś to Ci to mogę zrobić. Najdłużej będziesz czekał na aku z Chin.

Faktycznie, z przelutowaniem sobie poradzę byle kupić bateryjkę i jeśli nic nie uszkodziłem przy demontażu.
Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




Faktycznie, z przelutowaniem sobie poradzę byle kupić bateryjkę i jeśli nic nie uszkodziłem przy demontażu.
Dzięki


Tak patrzę na tę baterie I wychodzi, że nie ma nawet co mierzyć. Wymiary są na baterii.
602045.
6mm grubość, 20mm szerokość, 45mm długość.
Na tej Twojej też jest taka informacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: co byście wybrali

- Denon 500ae

czy

- Cambridge Audio Topaz AM10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z tych dwóch opcji można wybrać trzecią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można. Mam te 2 sprzęty i jeden zostaje…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że sam powinieneś dokonać wyboru. Posłuchaj, weź pod uwagę funkcjonalność i wybierz ten lepszy wg Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Skoro chłop zadaje takie pytanie, to znaczy że nie słyszy żadnej różnicy pomiędzy tymi dwoma sprzętami, nie znalazł lub nie wpadł na pomysł aby poszukać w necie opinii i testów na temat obu sprzętów. Może dochodzić jeszcze jedna zmienna - wygląd ale na ten temat nic nie wiemy, co mu bardziej pasuje.

 W związku z tym najlepszym rozwiązaniem będzie rzut monetą.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłop miał podłączonego Denona, Cambridge’a jeszcze nie słuchał, ale za bardzo nie ma czasu na mieszanie kablami, bo wiecznie robi inne rzeczy…🤷‍♂️

Testy poczytał pokrótce, wynika z nich, że oba sprzęty zdają się brzmieć neutralnie, ani ciepło, ani szorstko… 

Wymiarami bardziej pasuje mi Cambridge, wygląd obu jest akceptowalny…

Zapytałem tutaj, bo wiem, że są tacy co prostują prąd w przewodach aby lepiej brzmiało, więc może od razu ktoś napisze nie bierz tego, bo…

Ale skoro nie ma takich głosów, to oba sprzęty powinny być na porównywalnym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale hit

Właśnie sobie chciałem do towarzystwa wrzucić coś z JMJarre'a. Na szybko po AirP, a tu mi Tidal wywala komunikat, że wytwórnia nie zezwala na streaming tego utworu :o Magnetic fields, Equinoxe - to samo.

Noż jaja! 🤔 Na pewno tego słuchałem już w streamingu, to musi być jakiś nowy wynalazek.

Ktoś z was na to trafił?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bywa w serwisach streemingowych. Kilka razy trafiłem na zablokowaną piosenkę/płytę i to nie tylko na Tidalu, np na Deezer też. Pewnie za jakiś czas wróci;-) Albo, jeśli to odtworzenie z jakiejś utworzonej listy, to wyszukaj piosenkę na nowo, bo być może już jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Valygaar napisał(-a):

Panowie, ale hit

Właśnie sobie chciałem do towarzystwa wrzucić coś z JMJarre'a. Na szybko po AirP, a tu mi Tidal wywala komunikat, że wytwórnia nie zezwala na streaming tego utworu :o Magnetic fields, Equinoxe - to samo.

Noż jaja! 🤔 Na pewno tego słuchałem już w streamingu, to musi być jakiś nowy wynalazek.

Ktoś z was na to trafił?

 

 

Zdarza się to czasami, że utwór/płyta znika z serwisu. Najczęściej jednak za jakiś czas wraca


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ech będe pucował 2x dziennie to piano plack...ostatni składnik systemu. Rel t7x wjechał. Zmienił na warcie wysłużonego starego poczciwego tannoya msub10. I musze stwierdzić że gra w innej lidze 😀

IMG-20240321-WA0004.jpeg

 

20240321_192326.jpg

Edytowane przez Yakuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mariusz9a napisał(-a):

Tak bywa w serwisach streemingowych. Kilka razy trafiłem na zablokowaną piosenkę/płytę i to nie tylko na Tidalu, np na Deezer też. Pewnie za jakiś czas wróci;-) Albo, jeśli to odtworzenie z jakiejś utworzonej listy, to wyszukaj piosenkę na nowo, bo być może już jest.

 

41 minut temu, pisar napisał(-a):

 

Zdarza się to czasami, że utwór/płyta znika z serwisu. Najczęściej jednak za jakiś czas wraca

Panowie,

ale to nie zniknęło. Po USB audio normalnie leci, streaming jest zablokowany dla tych konkretnych utworów 🤔

16 minut temu, Yakuz napisał(-a):

Ech będe pucował 2x dziennie to piano plack...ostatni składnik systemu. Rel t7x wjechał. Zmienił na warcie wysłużonego starego poczciwego tannoya msub10. I musze stwierdzić że gra w innej lidze 😀

 

 

 

Gratulacje. To kawał fajnego dzika, potrafi zagrzmieć 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, Valygaar napisał(-a):

Panowie,

ale to nie zniknęło. Po USB audio normalnie leci, streaming jest zablokowany dla tych konkretnych utworów 🤔

Z takim też się spotkałem, tylko u mnie na smartfonie w aplikacji Tidal działało, a przez MusicCast już nie - ten sam komunikat co u Ciebie. Ale po pewnym czasie się odblokowało 🙂

Edytowane przez mariusz9a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Yakuz napisał(-a):

Ech będe pucował 2x dziennie to piano plack...ostatni składnik systemu. Rel t7x wjechał. Zmienił na warcie wysłużonego starego poczciwego tannoya msub10. I musze stwierdzić że gra w innej lidze 😀

IMG-20240321-WA0004.jpeg

 

20240321_192326.jpg

Gratulacje. Nie ma się co dziwić. Cena to 6-7 tannoy ms10. Niemniej Msub10 to bardzo udany sprzęt i chyba bezkonkurencyjny do audio jak ma być budżetowo. Mam od kilkunastu lat i zadowolony jestem. A próby były różne (budżetowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.