Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Jakie będą różnice?

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

Dan napisał, nieco enigmatyczne, że jezeli choć trochę podobają się obecne to nowe na pewno będą się podobać bardzo.

Nie wypytywałem o szczegóły, wolę poczekać i być zaskoczonym miłe.

panowie ma ktoś 1972? zastanawia mnie szerokość bransolety, na stronie pisz że w uchu ma 20mm, ze zdjęć widać że ona się zwęża i że pierwsze ogniwo jest na szerokość koperty, wie ktoś, albo czy mógł by zmierzyć ile ta bransoleta ma przy zegarku i w zapięciu?

Mnie też się podoba.

Ponosiłbym w takiej wersji.

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

panowie ma ktoś 1972? zastanawia mnie szerokość bransolety, na stronie pisz że w uchu ma 20mm, ze zdjęć widać że ona się zwęża i że pierwsze ogniwo jest na szerokość koperty, wie ktoś, albo czy mógł by zmierzyć ile ta bransoleta ma przy zegarku i w zapięciu?

Ja swojego sprzedałem, ale robiłem ostatnio porządek i znalazłem ogniwo, które zostało po skróceniu.

Wracam jutro, przypomnij się w sobotę na priv.

gdybyś nie dostał info

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Kilka dni temu po raz pierwszy odwiedziłem stronę z zegarkami Dan Henry i niemal od pierwszego wejrzenia zakochałem się w modelu 1939 (srebrnym). Przeczytałem komplet wpisów w tym wątku i z jednej strony jestem przekonany, że na marce można polegać, że jakościowo (szczególnie biorąc pod uwagę cenę za ten zegarek) to niezły deal. 

Od dłuższego czasu chodził za mną zegarek z tachymetrem. Już prawie zdecydowany byłem na Zeppelina 100 Jahre z tą komplkacją (taki mi po głowie chodził: https://zegarownia.pl/zegarek-meski-zeppelin-100-years-zeppelin-chronograph-7680-1).I teraz dwa pytania...

Co myślicie o porównaniu tych dwóch zegarków?

Czy dobrze widzę, że pulsometr jest tylko na tarczy wersji czarnej?

Również potwierdzam, że Dan Henry szykuje niespodziankę :D89618a8b5d7eac4107900c3e36db01be.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Jutro pojawi się taka mała nowość w 4 kolorach. Z wyglądu fajna modyfikacja, ale brak sekundnika... Będą wersje bez daty oraz z datą na godzinie 6.

76726978_969963740038164_705051653956855

Hmmm no mam mieszane uczucia przez ten brak sekundnika. To jest Henryk (1964), którego najbardziej się obawiałem przed zakupem ze względu na rozmiar. Po tym jak dotarł uważam go za najładniejszy z posiadanych Henryków:) (39,62,63,64,70)

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Koledzy padło stwierdzenie, że ma być nowa kolekcja modelu 1970. Może powiecie coś bliżje, jestem o krok od zakupu aktualnej wersj -szarej w rozmiarze 44. Nie wiem co robić? Czekać??!! Zegarek mnie bardzo kusi.

Wysłane z mojego SGP321 przy użyciu Tapatalka

W teorii nowe wersje powinny być już jakiś czas temu ale wciąż nie zostały rzucone na rynek. Oprócz kolorów miały być jeszcze jakieś zmiany i w sumie chyba nie padło czy dalej zegarek będzie w obu rozmiarach. Za mało szczegółów aby doradzić :) Ja chyba na twoim miejscu jednak bym poczekam. Jak ja kupowałem swoją 70-tkę to nie było nic mówione w temacie nowych wcielen tego modelu, a było to rok temu.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Dan od mniej więcej 4 tygodni pisze, że będą nowe za mniej więcej 3 tygodnie. Musiałbym poszerzać w mailach, bo chyba pisał o 4 wersjach kolorystycznych w tym pomarańczowej.

Albo napiszę do niego i dopytam

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Coozee
      Cześć wszystkim!

Zbliżają się moje urodziny i z tej okazji moja ładniejsza połowa postanowiła sprezentować mi zegarek. Kolokwialnie mówiąc "nie siedzę w temacie", ale moja natura księgowego kazała mi zrobić research przed podjęciem wyboru i oto jestem.

Z początku wybór był prosty, po wycieczce w sklepach stacjonarnych wyłoniło się kilku kandydatów (z nastawieniem na pierwszego w kolejności): Zeppelin 100 Jahre 7690M-2, Zeppelin LZ126 Los Angeles 7614-3 oraz Orient Bambino FAC08003A0. Jak widać wymieniłem bezdusznego kwarca, jak i automat, zegarek z tarczą prostą, jak i ciut "bogatszą". Wspólną cechą wcześniej wymienionych jest styl vintage oraz wypukłe szkło i to właśnie mnie interesuje (rzecz jasna dobry stosunek cena/jakość też ). Podczas przeglądania forum natknąłem się na kolejny model, który wpadł mi w oko - Dan Henry 1964 Gran Turismo w wersji srebrnej i czarnej.

Ważąc plusy i minusy mam tu:
      Zeppeliny: szkiełko mineralne (-), atrakcyjny wygląd (+), na moje niewprawione oko dobrą jakość wykonania (+), akceptowalny rozmiar (+);
      Orient: szkiełko mineralne (-), ta tarcza mnie hipnotyzuje! (+), automat (+), jest niższy, więc do koszuli jak znalazł (+), akceptowalny rozmiar (+);
      Dan Henry: atrakcyjny wygląd (+), mniejszy ale nadal akceptowalny rozmiar (+), co do jakości fizycznie go nie widziałem, ale bazując na info z forum dam (+), mineralne szkło, ale z szafirową powłoką! (pół minusa ), brzydka bransoleta, mesh w Zeppelinie wygląda dla mnie lepiej(-), rozstaw uszu (19mm) raczej dość nietypowy i przewiduje problemy z dokupowaniem pasków (-).

Ważne dane:
      budżet w jakim mogę coś wybrać to ok 1000 zł (+/-150), z racji mojego stylu ubierani musi pasować do stylu smart casual, na nadgarstek 17 cm, kolor bez wariacji, nowy, raczej pasek (chociaż jak wspomniałem mesh z Zeppelina wyglądał ok nawet z marynarką). Doradźcie! Może są jakieś inne modele warte uwagi?

• By Piterland
      Witam. Rozważam zakup kolejnego zegarka. Niestety, jak to zwykle bywa nie mam zbyt wielkiego budżetu, a i do końca nie wiem jaki zegarek miałby to być. Waham się pomiędzy sportowym, a "codziennym". Zegarek sportowy mam, ale to kwarcowy mechanizm, a chciałbym automat. Garniturowiec automat już mam. Brakuje mi tak naprawdę czegoś na co dzień. Od zawsze podoba mi się Orient  FAB0B004W9. Ale już prawie kupiłem Seiko SNZG11K1. I tu mam wielki zgryz. Seiko jest bardzo- moim zdaniem- uniwersalny. Ale za to Orient wydaje mi się lepiej wykonany. Mam tu na myśli wszystko co znajduje się pod szkiełkiem. Tarcza Seiko po prostu wydaje mi się "zabawkowa". Nadmienię, że żadnego z tych zegarków nie widziałem "na żywo". Chodzi mi też po głowie zakup Orienta i choć nie jestem fanem tuningu   to wymianę paska na granatowe nato. Tylko nie potrafię sobie wyobrazić czy to nie będzie się gryzło. Ehhh... A może Dan Henry 1970 (?) Ale gdyby się żona dowiedziała, że to 950pln...   Czy ktoś z Was widział lub ma to Seiko i może powiedzieć jak on faktycznie się prezentuje? Albo doradzić w sprawie tego paska do Orienta
    • By gienek_mkb
      Witajcie

Jako, że próbuję swoich sił w fotografii, postanowiłem (jeśli będziecie tylko chcieli) co jakiś czas wrzucać galerie ze swoimi zegarkami. Nie zawsze mam pomysł na ciekawe zdjęcie, nie zawsze dobrze wyjdzie, ale muszę przyznać, że mam z tego frajdę. A może komuś moje zdjęcia pomogą w decyzji wyboru zegarka dla siebie. 
      Pozdrawiam Mateusz

Dzisiejszy "pacjent" to Dan Henry 1970 w wersji 44mm. 

• By tymancjo
      Przy okazji załapał się Danek
    • By tymancjo
      Miły z niego chrono jest
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.