Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

A propos patologii stosowania negatywnych wyświetlaczy w zegarkach typu analogowo-cyfr.

Myślałem, że pewnym panaceum na to będzie — podświetlenie.

Ale tu znowu, "inżynierowie" zrobili coś... na złość, wbrew pragmatyce i logice :/

Chodzi o to, że włączam podświetlenie, które mam ustawione na dłuższy czas trwania, ale każde wciśnięcie inneg przycisku — GASI to podświetlenie od razu :/

Ja rozumiem, że nie da się inaczej gdy jesteś w trybie ustawiania, bo przycisk od podświetlenia przejmuję funkcję zmiany wartości.

Ale nie musi gasnąć przy przełączaniu się między trybami lub przy wciskaniu start/stop :/

Zresztą są też takie które mają specjalny, osobny przycisk na podświetlenie, czyli nie zostaje przejęty podczas przestawiania, a mimo to, wciskanie innych przycisków — GASI podświetlenie (sprawdziłem to tylko w jednym zegarku z takim osobnym przyciskiem).

 

CZY TO JEST STANDARD I TAK JEST W KAŻDYM CASIO?

Bo daję sobie rękę uciąć, że kiedyś w jakimś zegarku cieszyłem się, że "oszukałem system" i zdążałem coś poprzełączać zanim mi zgasło. Potem znowu światełko na chwilę i znowu kilka kliknięć i ustawień zanim zgasło.

A w tych teraz: światełko — zerknięcie jaki jest stan — a potem jak niewidomy klikanie po omacku — i znowu światełko i kontrola co nawciskałem :D

Czy rzeczywiście Casio ma tylko wersję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Daito napisał(-a):

Dojrzeć trzeba :D 

A poważnie pisząc dwa razy trafiłem na, powiedzmy,  średnio udane moduły. 

Tomku GMW też miałem trzy razy - ale metalowy "G" to nie "G" - to po pierwsze, po wtóre ta stal którą stosuje Casio jakoś tak średnio mi się "widzi" podobnie było przy okazji MRG - ładny zegarek, ale żeby rękaw bawełnianej, albo wełnianej bluzy rysował stalowy bezel, no bez jaj...   - Polimer to jednak polimer - łatwo można wymienić i mieć znowu "nówkę sztukę" - Stalowego nawet "szczotkowałem" żeby był lepszy efekt ale niewiele to pomogło... 

 

 

 

DSC03155.jpg

Piotrek MRG są na ogół tytanowe, chodziło Ci chyba o MTG? Tylko prostuję, nie czepiam się 😜

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Pytanie:

Czy da się to wyczyścić czy tylko wymiana koperty? Córce się przebarwił.. 😔
 

IMG_6392.jpeg

IMG_6391.jpeg

IMG_6390.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, viki_gte napisał(-a):

Witajcie.

Pytanie:

Czy da się to wyczyścić czy tylko wymiana koperty? Córce się przebarwił.. 😔
 

IMG_6392.jpeg

IMG_6391.jpeg

IMG_6390.jpeg

Nie da się, tylko wymiana, ale na szczęście nie całej koperty, wystarczy bezel.

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, tommly napisał(-a):

Piotrek MRG są na ogół tytanowe, chodziło Ci chyba o MTG? Tylko prostuję, nie czepiam się 😜

Oczywiście masz rację :D Dzięki za poprawienie ;) MRG jeszcze przede mną :D

 

DSC06832.jpg

 

47 minut temu, viki_gte napisał(-a):

Czy da się to wyczyścić czy tylko wymiana koperty?

Wymiana bezela - koperty wymieniać nie trzeba :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Rhotax napisał(-a):

A propos patologii stosowania negatywnych wyświetlaczy w zegarkach typu analogowo-cyfr.

Myślałem, że pewnym panaceum na to będzie — podświetlenie.

Ale tu znowu, "inżynierowie" zrobili coś... na złość, wbrew pragmatyce i logice 😕

Chodzi o to, że włączam podświetlenie, które mam ustawione na dłuższy czas trwania, ale każde wciśnięcie inneg przycisku — GASI to podświetlenie od razu 😕

Ja rozumiem, że nie da się inaczej gdy jesteś w trybie ustawiania, bo przycisk od podświetlenia przejmuję funkcję zmiany wartości.

Ale nie musi gasnąć przy przełączaniu się między trybami lub przy wciskaniu start/stop 😕

Zresztą są też takie które mają specjalny, osobny przycisk na podświetlenie, czyli nie zostaje przejęty podczas przestawiania, a mimo to, wciskanie innych przycisków — GASI podświetlenie (sprawdziłem to tylko w jednym zegarku z takim osobnym przyciskiem).

 

CZY TO JEST STANDARD I TAK JEST W KAŻDYM CASIO?

Bo daję sobie rękę uciąć, że kiedyś w jakimś zegarku cieszyłem się, że "oszukałem system" i zdążałem coś poprzełączać zanim mi zgasło. Potem znowu światełko na chwilę i znowu kilka kliknięć i ustawień zanim zgasło.

A w tych teraz: światełko — zerknięcie jaki jest stan — a potem jak niewidomy klikanie po omacku — i znowu światełko i kontrola co nawciskałem :D

Czy rzeczywiście Casio ma tylko wersję?

Jeśli masz taką opcje jak wyciszenie pikania przycisków tak zwane "mute" to załącz, w niektórych modelach Casio to działa i podświetlenie nie gaśnie przy zmianie funkcji. 


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, viki_gte napisał(-a):

Witajcie.

Pytanie:

Czy da się to wyczyścić czy tylko wymiana koperty? Córce się przebarwił.. 😔

 

Zdemontuj bezel i  wrzucić do pralki.

Może to coś pomoże.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.12.2023 o 11:24, viki_gte napisał(-a):

Witajcie.

Pytanie:

Czy da się to wyczyścić czy tylko wymiana koperty? Córce się przebarwił.. 😔
 

IMG_6392.jpeg

IMG_6391.jpeg

IMG_6390.jpeg

Tylko bezel i nie pod ciemny rękaw , najlepiej na lato 😁😁😁

1 godzinę temu, Sol napisał(-a):

 

Zdemontuj bezel i  wrzucić do pralki.

Może to coś pomoże.

Nie pomoże 🤗🤗🤗

W dniu 17.12.2023 o 11:24, viki_gte napisał(-a):

Witajcie.

Pytanie:

Czy da się to wyczyścić czy tylko wymiana koperty? Córce się przebarwił.. 😔
 

IMG_6392.jpeg

IMG_6391.jpeg

IMG_6390.jpeg

Ten czerwony pasek też się przebarwia od czegoś granatowego lub ciemnoniebieskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakieś 2 tygodnie temu kupiłem zegarek Casio G-SHOCK GBA-900 w kolorze beżowym. Po około 2 tygodniach zauważyłem że kolor się starł i teraz zegarek robi się różowy. Na karcie gwarancyjnej jest napisane że nie obejmują ścierania się powłoki. Moje pytanie co zrobić w takiej sytuacji? Zegarek zakupiony za 480 zł ze strony CrazyTime.pl

IMG_1695.jpeg

IMG_1693.jpeg

IMG_1694.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tyle że powłoka się zdarła, tylko odbarwiła od jakiś czerwonych (lub podobnych) rękawów. To jest właśnie niestety urok jasnych zegarków 😕 Nie wiem czy da się czymś to wyczyścić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mariusz9a napisał(-a):

To nie tyle że powłoka się zdarła, tylko odbarwiła od jakiś czerwonych (lub podobnych) rękawów. To jest właśnie niestety urok jasnych zegarków 😕 Nie wiem czy da się czymś to wyczyścić...

Racja, łapie kolor od czegoś, na krótki rękaw i latem 😁😁😁 bezel do wymiany,nic z tym nie zrobisz 🤗🤗🤗

Edytowane przez TomcioMiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dawid1810

Ja osobiście bym zrobił tak - dokupił czarny bezel i czarny pasek i zakładał go na zimę, tzn kiedy zaczynasz chodzić w długich rękawach. A ten beżowy zostawić na lato.

Rzecz jasna, uprzedzając pytanie, zdejmowanie bezela i paska nie powoduje rozszczelnienia zegarka ani utraty gwarancji i jest to operacja dziecinnie prosta.

 

EDYCJA:

A ten beżowy bezel można próbować jakoś doczyścić, ale czymś delikatnym, żeby go nie porysować, bo szkoda. Ale skoro chłopaki piszą że nie da rady raczej tego doczyścić to może być lipa, ale próbować warto 😉

Edytowane przez mariusz9a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, mariusz9a napisał(-a):

@Dawid1810

Ja osobiście bym zrobił tak - dokupił czarny bezel i czarny pasek i zakładał go na zimę, tzn kiedy zaczynasz chodzić w długich rękawach. A ten beżowy zostawić na lato.

Rzecz jasna, uprzedzając pytanie, zdejmowanie bezela i paska nie powoduje rozszczelnienia zegarka ani utraty gwarancji i jest to operacja dziecinnie prosta.

 

EDYCJA:

A ten beżowy bezel można próbować jakoś doczyścić, ale czymś delikatnym, żeby go nie porysować, bo szkoda. Ale skoro chłopaki piszą że nie da rady raczej tego doczyścić to może być lipa, ale próbować warto 😉

Nie doczyśći, a z tym czarnym dobry pomysł 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.