Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co mi wiadomo to w Dw290 jest inny moduł.

Za to taki sam jak w Dw6800 jest w Dw8300 stargate.

Natomiast w Dw5300, który wrzucił Daito jest ten sam co Dw 6400.

 

no nie, dw290 ma jeden i ten sam modul, w gshockach oznaczony 1189 z krancowa data około 2030 roku, tu dokładnie nie podam, ale na potrzeby dw290 został przeprogramowany kalendarz do roku 2099, i dodano jedna kreseczke(!) wiec ze szczęścia casio nadalo mu nowy numer 3231 i ten jest wyróżnikiem wszystkich dw290 po przeprogramowaniu kalendarza, natomiast były pierwsze dw290 w starej wersji 1189 z krótkim kalendarzem, ale fizycznie to jeden i ten sam modul co podaja wiarygodne zrodla  :lol: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś ogarnołem dopiero zdjęcie z wczoraj wiec jeszcze raz

Wczoraj urodzinki a to prezent od rodzinki

Czyli kolejny G w rodzinie

I dla porównania zdjęć GBA 800 Toma to jes 8A ;-)

post-92765-0-78986000-1538060062_thumb.jpeg

Edytowane przez Oshee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś ogarnołem dopiero zdjęcie z wczoraj wiec jeszcze raz

Wczoraj urodzinki a to prezent od rodzinki

Czyli kolejny G w rodzinie

I dla porównania zdjęć GBA 800 Toma to jes 8A ;-)

O, szaraczek bardzo ładny. Fajnie ożywia go ten czerwony napis, bo mój czarny jest taki...

 

 

 

 

 

...czarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie, dw290 ma jeden i ten sam modul, w gshockach oznaczony 1189 z krancowa data około 2030 roku, tu dokładnie nie podam, ale na potrzeby dw290 został przeprogramowany kalendarz do roku 2099, i dodano jedna kreseczke(!) wiec ze szczęścia casio nadalo mu nowy numer 3231 i ten jest wyróżnikiem wszystkich dw290 po przeprogramowaniu kalendarza, natomiast były pierwsze dw290 w starej wersji 1189 z krótkim kalendarzem, ale fizycznie to jeden i ten sam modul co podaja wiarygodne zrodla  :lol:

 

Dw6800 ma moduł 1288 (i to podają wiarygodne źródła ;P) i nie wsadzisz modułu z Dw290 do Dw6800 bo mają zupełnie inny kształt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dw6800 ma moduł 1288 (i to podają wiarygodne źródła ;P) i nie wsadzisz modułu z Dw290 do Dw6800 bo mają zupełnie inny kształt.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/73752-casio-dw-290-niepozorny-twardziel/ tu  poczytaj albo podaj zrodlo, które podajeze jest inaczej. amen 

Edytowane przez starzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/73752-casio-dw-290-niepozorny-twardziel/ tu poczytaj albo podaj zrodlo, które podajeze jest inaczej. amen

 

Moje źródło to praktyka i nie mam pojęcia dlaczego gostek z podanego linka nazwał moduł 1189 "stargate".

Ja wiem że Stargate mówi się na Casio Dw8300 który ma moduł 1288.

Żeby było już całkiem "amen" to proszę zdjęcia :

dw 290

e543d65bf112b79f.jpg

 

Oraz 1288 ze stargate'a lub 6800

f411c9c07ea664de.jpg

No jakbyś nie zaklinał rzeczywistości to jest to nadal zupełnie inny moduł, o zupełnie innym kształcie i NIE jest zamienny jeden z drugim.

Poprostu wyglądają bardzo podobnie i dlatego pewnie ktoś stwierdził, że pewnie to samo. Inny forumowicz z tego linka (dosyć świeży wtedy :)) stwierdził, że moduły są fizycznie identyczne... Może od strony wyświetlacza tak :)

Może niech on napisze źródło tej informacji bo zdjęcia otwartych kopert temu przeczą.

Amen

Edytowane przez Kot20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak zmiescisz ten moduł do koperty dw6800, a mówisz że są takie same, choć gołym okiem widać, że nie są to chylę czoła:)

Jeszcze raz napisze choć nie wiem jak mam Ci to wytłumaczyć jak już zdjęcia Cię nie przekonują, że w Dw6800 jest moduł 1288 czyli inny niż w Dw290 gdzie jest 1189 czy jaki tam inny.

One nie są zamienne i nie są takie same, choć podobne od strony szybki.

Tu masz zdjęcie dekla Dw6800...

6a62d1e85a1f3a4f.jpg

Moduł 1288 jest okrągły a już po samym kształcie dekla 1189 widać, że nie jest okrągły tylko "ścięty" na dole.

"Kółko" nie pasuje do "trójkąta" i odwrotnie.

Młotkiem może wejdzie:)

Edytowane przez Kot20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,twoja  praktyka to slabe zrodlo wiedzy,no jest czy nie ma ?

 

Kot20 otworzył Ci DW-290 i DW-6800 i pokazał - widać że w środku jest nie to samo, a Ty twierdzisz że to nie jest wiarygodne... :blink: Ciekawe co Cię przekonać może  :D  :D  :D

Tak jako ciekawostkę Ci powiem że w GW-5000 i GW-M5610 jest ten sam moduł - a też ich nie zamienisz bo te dwa modele mają inaczej rozstawione przyciski - grawer na deklu to jedno a praktyka to inna sprawa...

 

Edit: tu jest dekiel od DW-290 z modułem 1219 oraz inny model z modułem 1189 - więc wychodzi na to że numery modułów w tym modelu są różne, ale kształt muszą mieć taki sam bo nie weszły by do koperty.

 

 

MG_5711.jpg

 

130342510_100634011.jpg

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3131, 1189, 1219 a wszystkie takie same :)

O co tu chodzi?

Różnica jednej kreski na wyświetlaczu, widocznie musieli to zmienić bo były skargi :P

Edytowane przez Kot20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice mogą być nie zauważalne "z zewnątrz" np inna "bakterja", albo kolor podświetlania, mogli przejść z żarówki na diodę w którymś module  - bez rozbierania i porównywania dwóch położonych obok siebie modułów się nie połapiesz ;) 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystkie dw290 mają illuminator, niezależnie od modułu, ale tu mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 modul 1189 w dw290 to jedno i to samo co modul o oznaczeniu 1288'starget' w dw 8300 ,.i oto mi chodzilo a nie o dw6800, o tych Kot wspomina, nie ja. 

1288 z oryginalnego dw8300 został przeszczepiony do dw290  z nowym indeksem 1189, i tyle w temacie.

a link podalem wiec niedowiarkom polecam,


3131, 1189, 1219 a wszystkie takie same :)
O co tu chodzi?
Różnica jednej kreski na wyświetlaczu, widocznie musieli to zmienić bo były skargi :P

 

3131 nie widziałem, na moim zegarku jest 3231 -_- 

Edytowane przez starzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie to samo ¡!!!!!!!!!!!!!!

1288 był tylko w 8300 (zwanym stargate) i 6800. I te są takie same.

 

Napisałeś wcześniej:

Dw290 ma jeden i ten sam modul, w gshockach oznaczony 1189

... a moduł z dw290 czyli 1189 nie był montowany w żadnym Gshocku

 

Masz tu dekiel Dw8300 jak wolisz i też jest okrągły jak w 6800 i ma ten sam moduł co 6800 ( 1288) inny niż dw290 (1189) który nie jest okrągły:

a63f3b030cbf461e.jpg

 

Słaby ze mnie nauczyciel, więcej nie tłumacze:)

Edytowane przez Kot20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jako ciekawostkę Ci powiem że w GW-5000 i GW-M5600 jest ten sam moduł - a też ich nie zamienisz bo te dwa modele mają inaczej rozstawione przyciski - grawer na deklu to jedno a praktyka to inna sprawa...

 

 Tak sobie czytam i pozwole sobie jedną rzecz sprostować. 

Moduł od GW-M5600 i GW-5000 to identyczne moduły jeśli chodzi o ich kształt wygląd ale nie funkcje. W GW-5000 siedzi dokładnie ten sam moduł 3159 co w GW-M5610 a GW-M5610 z kolei ma dokładnie taką samą kopertę jak GW-M5600 i tak samo inny rozstaw przycisków w kopercie niż GW-5000 a mimo to oba moduły od GW-M5600/10pasują do koperty GW-5000. Rozwiązane jest to za pomocą plastikowego separatora modułu który otula go i dystansuje gdyż GW-5000 ma ciut większą kopertę od GW-M5610 taką samą zreszta jak DW-5600 czy DW-5025/30/35. 

Różnica w rozstawie przycisków owszem jest ale nie znaczna, 

po za tym przyciski i ich trzpienie wchodzą do wnętrza koperty GW-5000 pod ciut innym kątem przez co idealnie trafiają w blaszki od modułu GW-M5610. 

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Tak sobie czytam i pozwole sobie jedną rzecz sprostować. 

Moduł od GW-M5600 i GW-5000 to identyczne moduły jeśli chodzi o ich kształt wygląd ale nie funkcje. W GW-5000 siedzi dokładnie ten sam moduł 3159 co w GW-M5610 [...]

Maćku jak zwykle masz rację - "1" zgubiłem... ale z tym że jednak jest zamienny to mnie zaskoczyłeś... kusiło mnie co prawda żeby przymierzyć, ale przyjąłem że nie ma sensu skoro rozstaw przycisków jest inny... nie pomyślałem o separatorze i różnicy kąta przycisków...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto od frontu 13057177_maxresdefault.jpg13057176_Casio-G-Shock-DW-290-1V.jpgdwa niby rozne moduly, dw8300 1288 starget i kilka lat pozniej dw290 1189 widac chyba golym okiem,

zreszta na kilku starszych filmach z yutuba podawane sa te informacje, o ktorych wspominalem powyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo te spece z Youtuba widzą szybke, widzą funkcje, no to na bank to samo...A wystarczy spojrzeć na dekiel i mieć troszkę wiedzy w temacie G. Pół roku szukałem modułu do dw6800 a przecież używanych dw290 jest na pęczki. No niestety nie ma łatwo z tymi G :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo te spece z Youtuba widzą szybke, widzą funkcje, no to na bank to samo...A wystarczy spojrzeć na dekiel i mieć troszkę wiedzy w temacie G. Pół roku szukałem modułu do dw6800 a przecież używanych dw290 jest na pęczki. No niestety nie ma łatwo z tymi G :)

 

w tym linku, chłopaki wspominają o udanych przeszczepach modulu z dw290 do innego G, nie chce mi się już szukac w tamtych postach, można to sprawdzić. z mojej strony temat uważam za zamknięty, każdy może sobie wygrzebać na anglojęzycznych stronach wszystko o DW 290 i jego historii :)https://forums.watchuseek.com/f17/my-old-casio-dw-290-t-2097306.html

Edytowane przez starzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i przeszczep ale zmodyfikowany :)

Temat zakończmy bo i tak się rozlał na parę stron, ale zakończymy go konstruktywne dla forumowiczów,żeby nie byli wprowadzeni w błąd , że to takie same moduły i będą pasowały zamiennie, bo nie będą. Po to jest forum żeby czerpać z niego przydatne info i dzielić się naszym doświadczeniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu mi przypomnieliście o dw290, Chyba sobie kupie... Wygląda oldschoolowo :) i bardzo mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.