Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Pawelm87 Gratki  :). Mówiłem że będzie gitara  :D

Edit: Podaj jeszcze 8 cyfrowy numer na deklu 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee nie mam tylo cyfrowego numeru na deklu mam tylko taki 3147 ale to numer modułu. Zegarek jest uzywany w b.dobrym stanie i wiem że jest kilku letni  :rolleyes: ...ale juz moge stwierdzic że pasek jest mocno taki se ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem ten numer na deklu :D  teraz mozecie powiedzieć z którego jest roku ​202A301I
...a wg gwarancji jest z 2009 roku  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem ten numer na deklu :D  teraz mozecie powiedzieć z którego jest roku ​202A301I

...a wg gwarancji jest z 2009 roku  :P

202A- fabryka Thailand

301- dzień roku

I-2009 rok


CASIO MTP-1183A-1AEF ; CASIO AW-81D-1AVEF ; CASIO GW800-1AV ; CASIO RISEMAN GW-9200 ; CASIO CMD-40B ; CASIO PRW-2500 ; CASIO GW-M5610  ; CASIO GW-9230 ; CASIO GW-9200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ostatnio dużo mówimy o Riseman-ie, moim ulubionym zegarku daje zdjęcia mojej skromnej kolekcji.

post-31641-0-56197000-1381837317_thumb.jpg

post-31641-0-25445900-1381837334_thumb.jpg


CASIO MTP-1183A-1AEF ; CASIO AW-81D-1AVEF ; CASIO GW800-1AV ; CASIO RISEMAN GW-9200 ; CASIO CMD-40B ; CASIO PRW-2500 ; CASIO GW-M5610  ; CASIO GW-9230 ; CASIO GW-9200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MACHoo87

niech się nosi  :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zegar. Mam taki sam i jest moim ulubionym G.

 

Tapnięte z SGS3 now Free

 

 


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się chciałem pochwalić długo przeze mnie wyczekiwanym strażackim GW-7900RD-4ER :)

 

2579ff3119e14f5f.jpg

Aż bolą oczy od blasku tej czerwieni, gratki  :)

 

U mnie skromna czerwień  :D

hgia.jpg

sxo2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

202A- fabryka Thailand

301- dzień roku

I-2009 rok

Gdzie to znalazłeś?


Kolekcja: TAG Heuer CV-2110.BA0787; Atlantic SEAHUNTER; casio DW: 5000C 5600C 5600E 6900K 1500; Citizen DQ-7511

Na sprzedarz: Casio G-Shock: DW-001 Jason;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz te fabryki rozkodowane?

Zastanawiam się czy GW-5000 jest na prawdę 'Made in Japan'

Co do numeracji 6 cyfrowej to chyba nie dotyczy to Vintage 'G'?

Numer na moim WW-5100 zaczyna się od 00 co by sugerowało październik 1980, a seria 'G' wystarotwała w 1983..


Kolekcja: TAG Heuer CV-2110.BA0787; Atlantic SEAHUNTER; casio DW: 5000C 5600C 5600E 6900K 1500; Citizen DQ-7511

Na sprzedarz: Casio G-Shock: DW-001 Jason;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś taką listę znalazłem, ale nie jestem pewny jej kompletności.

 

Japan: 001A, 001B, 001C, 001D, 201A, 201B, 201C, 201D, 201E, 211B, 221B, 221C...

Thailand: 002A, 202A, 212A, 222A...

China: 004A, 204A...

Niemniej kod zawsze pokrywa się z krajem podanym na deklu, nie zdarza się tak, że ten sam występuje przy innych krajach produkcji. Ta literka, którą można znaleźć po kraju (np. JAPAN Y) to kolejny identyfikator fabryki i chyba pokrywa się z konkretnym kodem lub grupą kodów.

 

W najstarszych G numery seryjne miały inny format, jedyne co kiedyś udało mi się znaleźć na ich temat, to to że pierwsza cyfra może odpowiadać fabryce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zostałem szczęśliwym posiadaczem Protreka PRW 2500-1ER i w związku z tym oddam niedrogo (350PLN) Gulfmana 9110. Cały komplecik. Stan bdb. Kupiony w maju 2013. Gwarancja ZIBI. Wiem, że to nie ten dział, ale mam za mało postów żeby zadziałać na bazarku. Pozdrawiam. GG6559625

Edytowane przez iks77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno nabyłem piękny model GW-A1000D. Proszę o poradę, informację. Otóż jak próbowałem zmienić pewne ustawienie, nieco za mocno pociągnąłem za koronkę i wystrzeliła na ścianę, chyba ją urwałem, choć wcale nie ciągnąłem zbyt mocno.

Jak ją wzadziłem z powrotem, to trzyma się i nie wypada sama z siebie, działa przełączenie na tryb ustawiania (piknięcie gdy lekko pociągnę na zewnątrz), ale jak kręcę to nie przestawia wskazówek np. na timerze (odliczaniu). Jak mocniej pociągnę za koronkę, to wychodzi z obudowy, ani chybi jest coś urwane.

Czy w serwisie naprawią mi to w jakiejś przyzwoitej kwocie, tj. np. do 400-500 zł, czy jestem generalnie 2,2k PLN do tyłu? Zegarek jest na gwarancji, no ale tę koronkę urwałem własnoręcznie, więc trzeb będzie zapłacić...

Trochę mi przykro, przez chyba 8 lat używałem ładnego Edifice, chodził super, ale był już tak porysowany że postanowiłem kupić ten piękny gravity defier. No i teraz klops, urwał, ale urwał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest na gwarancji to niby czemu masz pokryć koszty naprawy? To chyba jakaś wada produkcyjna, no chyba że ciągnąłeś koronkę kombinerkami  :P. Ręcznie ciężko byłoby ją wyrwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.