Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
QuadrifoglioVerde

Vratislavia Conceptum - Architekt

Recommended Posts

Pytanie odnośnie szkiełka.

Tarcza ma mieć większy "obszar widoczny", co mi sugeruje, że fizycznie będzie rozmiarowo taką sama. Zaokreglone szkiełko Architekta I zabiera wizualnie tak z 1mm z każdej strony i w sumie zmiana szkiełka powiększy optycznie tarczę. Dobrze to rozumiem?

Bo jesli szkielka beda zamienne to zamówiłbym sobie takie szkiełko do Architekta I (czy wymianę dogadamy z VC czy załatwię sobie jakiegoś zegarmistrza to już mi jedno).

Edited by 91maniek

Godzinę temu, Szyszkops napisał:

Panowie, pasek sobie zawsze fajny załatwicie, a pasującą branse już nie tak łatwo znaleźć emoji6.png

Mądrze gada, polać mu 😁

Szkoda tylko, że z powodu zmian w kopercie nie będzie pewnie ta bransa pasowała do starszych modeli opartych na tym projekcie.

19 godzin temu, QuadrifoglioVerde napisał:

260DA072-C86C-4EFD-B3F6-F00C1847DE32.thumb.jpeg.0649ea33ae7286f84ac954f78fd377a5.jpeg

A czy z białą tarczą będzie ?

19 godzin temu, QuadrifoglioVerde napisał:

260DA072-C86C-4EFD-B3F6-F00C1847DE32.thumb.jpeg.0649ea33ae7286f84ac954f78fd377a5.jpeg

Pierwsze skojarzenie - żona ma taką bransoletę przy Tissocie.

I żeby nie było: do małego zegarka super pasuje, pięknie się układa i gra to fajnie.

Do garniturowca - super.

Do tej koperty bardziej pasowałaby mi bransoleta a'la Rolex Milgauss.

Ale wiadomo, de gustibus non est disputandum.

P.S. Trzymam kciuki za bransoletę. Bransoleta spasowana z kopertą jest zawsze super sprawą.

Jest problem aby tego typu koperte zaprojektowac z nie boxowym szklem w rozmiarze ponizej 40mm pod juz istniejace tarcze.

Raczej pojdziemy w innym kierunku.

A może w tym projekcie pokusić się o wskazówkę sekundową zakończoną logiem VC? Na kształt Krzyśka.

7 godzin temu, Ralf58 napisał:

A może w tym projekcie pokusić się o wskazówkę sekundową zakończoną logiem VC? Na kształt Krzyśka.

nie bardzo jestem fanem.

sprawa jest - bo gryzę się z myślami, co kupić - ma ktoś z Was może zdjęcie porównawcze v1 i v2 ? :) może jak je zobaczę obok siebie w tym samym świetle, to mi się temat rozjaśni.

choć na razie się ku v2 skłaniam.

V1 jest bardzo elegancki, V2 idzie z tarcza w stronę Nomosa, V3 pokazany powyżej jest bardziej codzienny. Zależy czego szukasz :)

@cordi7 EDC do koszuli na co dzień. na 99% pójdzie na brązowy pasek - dlatego skłaniam się bardziej do v2 - przynajmniej moja spaczona wyobraźnia podpowiada, że tak będzie lepiej  

Edit: no więc V2 zamówiony i opłacony. Teraz czekam na wysyłkę :)

Dotarł Architekt v2 default_smile.png
Na początek[mention=25268]QuadrifoglioVerde[/mention] dzięki bardzo! Ciekawy jestem, czy godziny na trackingu są zbliżone do rzeczywistości i czy naprawdę nadawałeś go o 2 rano? default_smile.png

3 słowa czego szukałem, zanim będą pierwsze wrażenia - miało być coś do koszuli, na codzienne wizyty u klientów, co przy okazji obsłuży 3-4 okazje garniturowe rocznie. Miało być niebieskie Bambino v4, ale okazało się za duże w odczuciu na nadgarstku.

Pierwsze wrażenie - rewelacja. W kategorii jakość - przepaść w stosunku do wspomnianego Bambino. Po wyjęciu z pudełka wydawał mi się za mały, ale po godzinie stwierdzam że rozmiar jest idealny dla tego typu zegarka.

Koperta - znana z innych modeli, ładnie wykończona, dobrze przylega do ręki. Fajny dekiel, dobrze że ostatecznie padło na pełny a nie szklany.
Koronka - sygnowana, pracuje lekko, pierwsze wrażenie, że ciężko ją odciągnąć.

Tarcza - zależnie od oświetlenia - od szarej przez srebrna aż do prawie bieli. Ciekawy jestem, co jutro się pokaże w świetle dziennym. Czerwona kropa na godzinie 6 robi robotę default_smile.png bardzo się cieszę, że nie ma datownika - tarcza jest symetryczna, prosta, po prostu ładna. W połączeniu z niebieskimi wskazówkami (do których ogólnie mam słabość) wygląda to dobrze.

Największa magia to szkło, spojrzenie pod różnymi kątami daje nam zupełnie inne wrażenie tarczy.

Pasek jest ok - docelowo i tak zmienię go zaraz na coś gładkiego brązowego. Niebieskie przeszycia są na tyle ciemne, że mój spaczony gust pozwoli ubrać taką wersję do garnituru default_smile.png

Podsumowując - dobrze wydane pieniądze. Pierwsza i na pewno nie ostatnia Vratislavia.

82dee7199cac3eddbd2fcc0592f039ac.jpg&key=dc642a545f1ca3844cd61c9436c01077efc77a64e746cb9d691e0fed65bdb8af

39 mm, relatywnie krotkie uszy, ciekawie sie zapowiada - trzymam mocno kciuki!

W dniu 5.01.2021 o 16:50, QuadrifoglioVerde napisał:

projekt nowej koperty 39.4mm

Pracujemy jeszcze nad bransoletą.

1A89F4BB-9A14-4545-807B-52919FAE0573.thumb.png.1436dd183fabcd08163142c6461c90f3.png8E8B74F3-016E-4845-9A7F-88CC65584898.thumb.png.ecec04909cab6e3029c3e99c7b610fa3.png092A4D37-B544-4FFF-A158-467B4190416B.thumb.png.ad1676b5a34a14e220a3707d599c2f2e.png

Wygląda obiecująco (według mnie). Kopertę o podobnym kształcie zastosowano w Vario Empire. Świetnie leży na nagarstku:

20210112_140159.jpg

20210112_140148.jpg

20210105_103949.jpg

Koerta ma 38mm a nadgarstek 18mm.

Poniżej porównanie kształtu uch. Pod spodem Architekt v1:

20210112_140732.jpg