Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
QuadrifoglioVerde

Vratislavia Conceptum - Architekt

Recommended Posts

Ja na poczatku bylem troche na nie ale im dluzej na niego patrze tym bardziej mi sie podoba. Gratuluje zakupu :)

Zdecydowanie jaśniejszy. Też chcę coś podobnego, ale póki co rozkminiam inne zegarki, żeby to na jedno zamówienie wrzucić :)

Myślę tylko nad białą nicią, ale nie potrafie sobie tego wyobrazić na zegarku.

Edited by 91maniek

QV jak tam sytuacja z V2? Dotarly tarcze?

Uprzedzam pytania. Innych wersji jeszcze nie złożyliśmy ale już ta moim zdaniem jest kompletna. Powiem nieskromnie, że osiągnąłem katharsis proporcji i harmonii wszystkich elementów na tarczy. Wszystkie długości, indeksów, linii, wskazówek grają ze sobą perfekcyjnie. Powinien dostać Red Dot award :D . Na pasek nie zwracajcie uwagi.

arch2-1.jpg

arch2-2.jpg

arch2-3.jpg

arch2-5.jpg

Edited by QuadrifoglioVerde

Pasek jest docelowy czy tak na szybko?

Fajnie wyszedł, bardzo fajnie, me gusta!

Czekam z niecierpliwością na biały!

Edited by cordi7

Też jojczyłem, ale teraz nie wiem, czy mu to na dobre nie wyszło. Jest naprawdę świetny :)

Wszyscy o v2, a w moje ręce dopiero co trafił v1.

I bardzo cieszy. Ładny zegarek. Niebieski kolor na wskazówkach jest świetny. Czy to nie był pomysł @subarist ? Bo kolor taki jakby ze starych, kultowych Subaru Impreza.

1fce437199b58ae522113ec00cacff72.jpg

Edited by Perpetuum Mobile

3 godziny temu, QuadrifoglioVerde napisał:

.......Powiem nieskromnie, że osiągnąłem katharsis proporcji i harmonii wszystkich elementów na tarczy. Wszystkie długości, indeksów, linii, wskazówek grają ze sobą perfekcyjnie. Powinien dostać Red Dot award :D . .......

Osiągnęliśmy

a za Red Dot się nie obrażę

świetnie wyszedł ten minimalizm w takich proporcjach

crosshair trochę szkoda ale i tak jest zaje...

10 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

Wszyscy o v2, a w moje ręce dopiero co trafił v1. emoji6.png

I bardzo cieszy. Ładny zegarek. Niebieski kolor na wskazówkach jest świetny. Czy to nie był pomysł @subarist ? Bo kolor taki jakby ze starych, kultowych Subaru Impreza. emoji16.png

faktem jest, że kolorystycznie pasuje także do subaraka (w kolorze lapis blue), szczególnie pasek który idealnie zgrał się z tapicerką mojego levorga /czarna z niebiesko-granatowymi przeszyciami/ ale akurat te decyzje co do granatu wypracowane były podczas licznych konsultacji / rozmów ....

Edited by subarist

Gdyby miał zgrabne, mniejsze uszy i kopertę o rozmiarze do 39mm, brałbym obydwie wersje.

A tak, to tylko pozachwycam się tarczą :)

W dniu 8.07.2020 o 18:50, QuadrifoglioVerde napisał:

Wszystkie długości, indeksów, linii, wskazówek grają ze sobą perfekcyjnie. Powinien dostać Red Dot award :D

Szczotkowanie wskazówki mogą być uznane za zbyt nowatorskie i nagrody nie będzie 😉

Myślę, że projekt jest na tyle udany, że wyprzeda się szybko.

Wtedy może wersja z crosshair i klasycznie wykończonymi wskazówkami?

@Perpetuum Mobile@subarist@QuadrifoglioVerde szkoda że pasek od Architekta nie był też RE. Co jak co ale uważam że ten gładki zdecydowanie lepiej pasuje do zegarka gdzie na tarczy dzieje się na prawdę sporo. A tak to tłoczenie a La krokodyl trochę przekombinowało projekt... Ten pasek od Architekta jest na prawdę udany

20 godzin temu, Wolf napisał:

Gdyby babcia miała wąsa, to byłaby dziadkiem. Koncert życzeń się już skończył ;)

Ale ja w trybie przypuszczającym, wiec argument, ze koncert życzen się skończył nie bardzo pasuje.

Czarny wyszedł bardzo dobrze, wstępnie bardziej czekałem na białego, ale muszę przyznać że czarny namieszał... Jeśli biały wyjdzie równie dobrze, to będę miał taki sam dylemat jak z Klingertem. 

Po lewej wskazówki z nieco ciemniejszą lumą. Po prawej ( złożony zegarek, z sekundnikiem ) z jaśniejszą bardziej kremową. Na detale i wykonczenie nei zwracać uwagi to prototypy, pełne bugów.

aaaa1.jpg

aaaa2.jpg

aaaa4.jpg

Dla mnie, jeśli o czarnym mowa, zdecydowanie wersja z gładką tarczą i ciemna luma do tego. To żłobienie "słoneczne" w parze z długimi znacznikami indeksów to aż za dużo "dobrego" na tarczy.

Gładka z celownikiem super ale... ta z fakturą czarna mi sie tez BARDZO podoba.

Wyszła oryginalnie i ze smakiem i w moim odczuciu (i tylko moim) fajnie to pasuje do siebie.

Biała w tym fatalnie oswietlonym zdjeciu ledwo widac, ciezko cokolwiek o niej powiedziec niestety.

Do czarnej luma chyba ta ciemniejsza lepiej pasuje.

Edited by cordi7