Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

StaryWilk

Homage, homar...śliski temat

Rekomendowane odpowiedzi

W żadnym wypadku. Wątek przeciwnie, wyklucza Steinharta, Invictę, Tisella i współczesne microbrandy. Poświęcony jest wyłącznie uznanym markom z dorobkiem cenionym na forum, lub w ostateczności starym markom które już od nas odeszły, ale wcześniej były cenione. Plus parę ciekawostek typu Prim.

No ja bym właśnie nie wykluczal żadnych microbrandow, bo co za różnica homar uznanego producenta, który powstał dawno temu, a współczesny homar microbrandu?

 

Jeśli nie mam nic przeciwko davosie ternos, bulovie ala Royal oak, to nie mam nic przeciwko Tisellowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I uważasz że jeśli Ty nie kupisz, ba, nawet uda Ci się przekonać całe rzesze ludzi do tego, cokolwiek zmienisz? Korporacje zatrudnią na powrót inżynierów wywalając księgowych na zbity pysk, zamiast maksymalizować zysk postawią na dobrej jakości materiały, wzmogą kontrolę jakości kosztem wydajności imzaczną zalewać rynek produktami wysokiej jakości, nie psującymi się nie tylko zaraz po upływie gwarancji ale i po długoletnim użytkowaniu. I żeby tego było mało oczywiście będą konkurować na rynku jedynie ceną bo do głowy im nie przyjdzie żeby jakość obniżyć.

Był już taki jeden, Don Kichot go zwali.

A tak a propos tych włókniarek, to nie wiem jak w Manchesterze, ale tym w Łodzi wcale się źle nie wiedzie, pracę mają, nie uwierzysz ale nawet dobrze płatną, i doskonale sobie radzą z dalekowschodnią konkurencją.

Firmy nie działają w próżni. Rynek zmienia klient i regulator. W naszym interesie jest być świadomymi klientami nie tylko w zakresie cen towarów i usług. Druga część Twojego posta pokazuje że w Łodzi ktoś to rozumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szach mat? :rolleyes:
 

I kto tu ” ściemnia"? :), jak nawet nazewnictwo wewnątrz kolekcjonerskie ( dla ułatwienia, by nie uzywać numerów referencyjnych) jest kopiowane z oryginału....
"Batman", 'Pepsi"...
Posty z wątku 'Tisell'

Szach, mat :)
  
Cytaty to pierwszy pytanie, drugi odpowiedz.


Tak, myliłeś się.
"Hulk", "Batman" "Kermit" dotyczą zwyczajowej nazwy modelu Rolexa.
"Pepsi" to kolorystyka bezela, bez znaczenia jakiej marki dotyczy.
...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że kierujemy się zupełnie innymi priorytetami - dlatego się nie rozumiemy ;)

Patrz szerzej to mam nadzieję że jednak kierujemy się podobnymi priorytetami. „Towar” jest tu umowny bo może nim być przedmiot, usługa, relacja, uczucie. Daję i wymagam jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Desmo, a nie uważasz, że rynek towarów luksusowych, czy biżuteria rządzi się innymi prawami niż wartości typu rodzina, zdrowie, bezpieczeństwo, praca, czy choćby dobra konsumpcyjne, potrzebne do codziennego życia?

 

Dajmy na to taki przykład. Czy patek ustalając cenę katalogowa Nautilusa 5711 na 30 tys usd, o ponad 50% więcej niż bezpośrednia konkurencja (Royal oak, overseas) odpowiednio zadbał o podniesienie jakości? A może to konkurencja jest w cenach dampingowych i psuje rynek? Mało tego nie kupisz go za 30 tys, bo go nie ma, jest tak wspaniałej jakości że musisz zapłacić handlarzowi 45 tys.

Kiedyś patrzyłem z ciekawości na cenę danego zegarka w wersji stalowej vs złotej. Wychodzilo, że cena dopłaty do złota ma szalony rozstrzal, z reguły droższe marki miały większą dopłatę, czy to oznacza, że stosowaly złoto lepszej jakości, a tańsze marki byle jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Szach mat? :rolleyes:

 

 

Tak, jedno słowo coś zmienia?

Nic.

A więc na nic Twoje "trudny, znoje" z wyszukiwarką forumową  :D

Cytat z 2017 roku tylko potwierdza mój post z dziś.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej pat widzę. Ogólny.

Włączam chłodzenie. Na 24 godziny.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Ankieta do tego tematu nie powinna być anonimowa, ktoś się wstydzi swoich poglądów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wybory też by mogły być jawne

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to mogło by się okazać że w obu głosowaniach wygrali ci sami.

 

Anonimowe głosowanie jest ok.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zegarek nawet mocno "wzorowany" na innych modelach dopuszczono do sprzedaży, to się nie czepiam, ale sam go nie kupuję. A jak widzę taki zegarek u kogoś na nadgarstku, to niepytany o zdanie nie komentuję. A jak właściciel pyta co sądzę o jego zegarku, to odpowiadam, że wiem na czym wzorował się producent. I tyle. Nie warto kruszyć kopii, a można trzymać się swoich przekonań.

Edit- chyba widać jak głosowałem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Desmo, a nie uważasz, że rynek towarów luksusowych, czy biżuteria rządzi się innymi prawami niż wartości typu rodzina, zdrowie, bezpieczeństwo, praca, czy choćby dobra konsumpcyjne, potrzebne do codziennego życia

Zasada jest taka sama choć to różne piętra piramidy potrzeb.

Na każdym jej poziomie można je zaspokajać porządnie albo byle jak.

Dajmy na to taki przykład. Czy patek ustalając cenę katalogowa Nautilusa 5711 na 30 tys usd, o ponad 50% więcej niż bezpośrednia konkurencja (Royal oak, overseas) odpowiednio zadbał o podniesienie jakości? A może to konkurencja jest w cenach dampingowych i psuje rynek? Mało tego nie kupisz go za 30 tys, bo go nie ma, jest tak wspaniałej jakości że musisz zapłacić handlarzowi 45 tys.

Kiedyś patrzyłem z ciekawości na cenę danego zegarka w wersji stalowej vs złotej. Wychodzilo, że cena dopłaty do złota ma szalony rozstrzal, z reguły droższe marki miały większą dopłatę, czy to oznacza, że stosowaly złoto lepszej jakości, a tańsze marki byle jakie?

Uważasz że ceny dziś są względne i umowne. Może ale obawiam się że że w ekstremalnych warunkach jeden złoty Rolex może uratować „wagon ludzi” a wagon Tiselli może nie wystarczyć choćby za jedno życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jedno słowo coś zmienia?

Nic.

A więc na nic Twoje "trudny, znoje" z wyszukiwarką forumową  :D

Cytat z 2017 roku tylko potwierdza mój post z dziś.

 

Jedno słowo może zmienić całkowicie sens zdania, że przypomnę "i lub czasopisma" ;)

 

Poza tym:

 

 

Zegarek składa się z elementów, precyzja to jeden z głównych elementów w tej branży, krzywa koronka, indeks itd.....

Bądźmy precyzyjni :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozróżnienie pierwowzór / homage może być bardzo trudne, weźmy inny poza-zegarkowy przykład:

1. Królowa disco polo, w poprzednim wcieleniu egipska kapłanka, kochanka samego faraona.

2. Żona pewnego polityka, znanego z zamiłowania do tenisa ziemnego i podobno nie tylko, o czym świadczą liczne memy, w każdym razie ludzie wspominają go jako dobrego przywódce.

Podobieństwo jest uderzające, co zostało już udokumentowane w mass mediach.

 

Jeszcze chciałem napisać, że rolek za powiedzmy 32 tyś. zł, zakładając piwo po 3 złote i trzymanie się zasady 10 jednostek tygodniowo, czyli mniej więcej 4 piwa, to jest proszę Państwa, no jakby nie liczyć - 51 lat picia.

Rzucając więc ten zgubny aczkolwiek powszechny nałóg, uzbieranie na oryginalnego rolka jest tylko kwestią czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem wprost firmę Meccaniche Veneziane, czy Arsenale to homage Panerai Submersible, szczególnie jeżeli chodzi o bezel, wskazówki i tarczę, oto odpowiedź:

 


...the Arsenale is not an Homage of the Panerai Submersible as the case shape is very far from the one of the Panerai.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież z daleka widać, że nie. ;):lol: :lol: :lol:


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem wprost firmę Meccaniche Veneziane, czy Arsenale to homage Panerai Submersible, szczególnie jeżeli chodzi o bezel, wskazówki i tarczę, oto odpowiedź:

Meccaniche Veneziane ogólnie to bardzo dziwny producent, pamiętam jakie jaja robili w temacie zastosowanych w zegarkach "szwajcarskich"  mechanizmów, które zastąpiły mechanizm Miyota i do złudzenia przypominał ST16... Moim zdaniem stosują politykę "jak Cię złapią za rękę - mów że to nie Twoja ręka". 

Przecież z daleka widać, że nie. ;):lol: :lol: :lol:

Ale z bardzo daleka i z wadą wzroku musisz patrzeć :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Sztuka dyskutowania i przekonywania nie polega wcale na umiejętności urabiania innych, lecz także na umiejętności przyjmowania racjonalnych argumentów.”...- T. Pszczołowski...

 

Edycja

Pozwoliłem sobie na edycję i powiększenie.

Może więcej użytkowników zwróci uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 4 strony wyczyszczone - pewnie kilka merytorycznych postó też poległo ale trudno.

Wpisy personalnie kierowane do innych użytkowników, obraźliwe, oraz nie na temat od tej pory będą indywidualnie rozpatrywane.

Zachęcam tez do przeczytania postu powyżej.

Miłej niedzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeszcze chciałem napisać, że rolek za powiedzmy 32 tyś. zł, zakładając piwo po 3 złote i trzymanie się zasady 10 jednostek tygodniowo, czyli mniej więcej 4 piwa, to jest proszę Państwa, no jakby nie liczyć - 51 lat picia.

 

Namówiłeś mnie ;-))) Zaraz Sub ląduje na bazarku.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namówiłeś mnie ;-))) Zaraz Sub ląduje na bazarku.

Zamieniasz na skrzynki piwa :lol:


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zapytałem wprost firmę Meccaniche Veneziane, czy Arsenale to homage Panerai Submersible, szczególnie jeżeli chodzi o bezel, wskazówki i tarczę, oto odpowiedź:

A co mieli napisać?

Koperta ma kompletnie inny kształt, koronka jest z prawej, zwykła zakręcana, w Panerai jest z lewej strony koperty i posiada charakterystyczny dla tej marki styl.

To że bezel przypomina okno statku lub fragment kasku nurka nie czyni go "homage'

Faktura tarczy to też nie pomysł i własność Panerai, podobne są stosowane w Seiko 'samuraj', AP, GS....

 

Edit

Pewnie przeoczyłeś bo juz był omawiany 'problem' w tym temacie:


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie marki z włoskimi korzeniami, oba zegarki to nurki.

Jedyne co je upodabnia do siebie to faktura tarczy i elementy bezela, zaczerpnięte w obu przypadkach chyba z widoku bulaja, okna okrętowego, czy to hełmu nurka....

Różnice

-inny układ na tarczy 

-inny kształt kopery

-inna koronka ( w pierwszym przypadku identyfikująca markę)

 

Tak, moralność i sumienie spokojne.

  

No i wskazówki, indeksy na tarczy. Mało?

  

Zdecydowanie zbyt mało.

Bryła zegarka jest zdecydowanie różna, korona z innej strony, datownik, w jednym jest w drugim nie, w jednym jest centralna sekunda , w drugim subsekunda.

 

Na pierwszy rzut oka wydają się podobne, ale tylko na pierwszy.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.