Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

StaryWilk

Homage, homar...śliski temat

Rekomendowane odpowiedzi

Z aliexpress mieć nie może bo tam akurat podróbek sprzedawać nie pozwalają sprzedawać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

po jakiego ktoś klonuje werki ETY

...

Bo eta ich nie chce sprzedawać innym.

 

Dorian, wszak powszechnie wiadomo iż nawet czołowe marki zlecają produkcję swych wyrobów w krajach, gdzie dzieci

są zatrudniane (nie będę wymieniać bo mnie pozwą, Chiny, Bangladesz, Indie ...) są na to dowody w postaci reportaży,

jeśli tego nie zauważasz jesteś bezwolnym produktem propagandy... 

ja nie kupuję z krajów gdzie małe rączki małych dzieci zmuszane były do katorżniczej pracy,

 

usprawiedliwiam Cię jeśli tego nie wiedziałeś

Ale czy do produkcji zegarków również ?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

O hommage'ach dyskusja była fajna. Ale tłumaczenia posiadaczy Invict, Parnisow i Tisseli, dlaczego kupili zegarki toczka w toczkę jak Rolex Submariner są nieprzekonywujące.

I smutne. 

:mellow:

Bo im się spodobał?

co w tym smutnego? Albo nieprzekonywującego?


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeno to malkontent, Orient Bambino be, Invicta be. Jeszcze nie kojarzę żeby coś mu się spodobało.

 

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z aliexpress mieć nie może bo tam akurat podróbek sprzedawać nie pozwalają sprzedawać

Też tak myślałem, ale są ukryte aukcje gdzie możesz kupić taki badziew. 5ccbe1ec3d53c17bbf5bbfeeda0bedbd.jpg

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zeno

Usunąłem dyskusyjny kawałek.

A Ty zastanów się nad sensem Twojej wypowiedzi:

"

. Ale tłumaczenia posiadaczy Invict, Parnisow i Tisseli, dlaczego kupili zegarki toczka w toczkę jak Rolex Submariner są nieprzekonywujące.

I smutne. "

 

Czy to nie jest obraźliwe i sugerujące???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wyszło:

post-6402-0-21177700-1550165698_thumb.png

 

Vox populi, vox Dei? Czy też w różnych wersjach znane porzekadło o milionach much? "Nie wiem, nie mam jednoznacznego zdania"


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wyszło:

attachicon.gifFireShot Capture 061 - Ankieta do tematu Homage...śliski tem_ - http___zegarkiclub.pl_forum_topic_.png

 

Vox populi, vox Dei? Czy też w różnych wersjach znane porzekadło o milionach much? "Nie wiem, nie mam jednoznacznego zdania"

Tak głosowali użytkownicy, wynik nie podlega dyskusji.

 

Szkoda, w pewnym sensie to porażka klubu, ponad dekadę krzewienia wiedzy zegarkowej i taki wynik....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeno to malkontent, Orient Bambino be, Invicta be. Jeszcze nie kojarzę żeby coś mu się spodobało.

 

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

Zeno lubi bulove, i jeszcze Ingersola:-)

Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, w pewnym sensie to porażka klubu, ponad dekadę krzewienia wiedzy zegarkowej i taki wynik....

 

Marku może właśnie dlatego że wiedza jest krzewiona to wynik jest taki ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku może właśnie dlatego że wiedza jest krzewiona to wynik jest taki ;)

Piotr, przeczytaj moj post ( numer 475) gdzie zegarki "inspirowane" w "swoim towarzystwie" nazywane są jak oryginały...

O czym to świadczy?, raczej nie o taką świadomość "walczyliśmy" :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej takich „otwartych umysłów” a jutro Wasi szefowie/ kontrahenci/ klienci wybiorą zamiast Was tańszy odpowiednik. Bo po co „przepłacać”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak głosowali użytkownicy, wynik nie podlega dyskusji.

 

Szkoda, w pewnym sensie to porażka klubu, ponad dekadę krzewienia wiedzy zegarkowej i taki wynik....

Marek, to nie Twoja wina, nie Twoja wina... A tak na serio, żyj i pozwól żyć innym ze swoimi wartościami jakże odmiennymi od Twoich, by miłość do zegarków na tym forum była silniejsza od osobistych poglądów i moralnych rozterek. Amen!

Edit: ja osobiście homara nie kupię...a inni niech robią co im się podoba :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, w pewnym sensie to porażka klubu, ponad dekadę krzewienia wiedzy zegarkowej i taki wynik....

A co klub powinien zrobic w tej sprawie wg Ciebie? Jakie powinien zajac stanowisko?

 

Drugie pytanie:

Czy posiadanie w swojej ofercie homarow dyskwalifikuje cala marke, czy tylko konkretne zegarki?


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś znalazł coś ciekawego, odkrywczego na skalę Royal oak vs Beach boy, Sinn vs navitimer? Albo inny nieoczekiwany przypadek homara od producenta, którego byśmy o to nie podejrzewali?

 

Może zrobimy spis homarów oraz próbę potwierdzenia, o ile to możliwe, czy uznany oryginał był rzeczywiście pierwszy? Chciałbym zacząć od projektów genty(Nautilus, ro, overseas, inżynier), bo te mi się podobają. Macie jakieś inne sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś znalazł coś ciekawego, odkrywczego na skalę Royal oak vs Beach boy, Sinn vs navitimer? Albo inny nieoczekiwany przypadek homara od producenta, którego byśmy o to nie podejrzewali?

 

Może zrobimy spis homarów oraz próbę potwierdzenia, o ile to możliwe, czy uznany oryginał był rzeczywiście pierwszy? Chciałbym zacząć od projektów genty(Nautilus, ro, overseas, inżynier), bo te mi się podobają. Macie jakieś inne sugestie?

Ten temat widziałeś StaryWilku?

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/170178-powszechnie-szanowani-przyrodni-bracia-submarinera/?hl=przyrodni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moją sugestią jest zamknięcie tematu bo jak zacytuję klasyka: "Nikt nie przekona mnie że czarne jest czarne a białe jest białe" Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej takich „otwartych umysłów” a jutro Wasi szefowie/ kontrahenci/ klienci wybiorą zamiast Was tańszy odpowiednik. Bo po co „przepłacać”.

A to tak się cały czas nie dzieje? Jeśli szef znajdzie tańszą ale tak samo lub lepiej spełniającą swoje obowiązki siłę roboczą to myślisz że będzie kierował się sentymentem? Jeśli kontrahent znajdzie produkt spełniający jego kryteria a lecz tańszy to nie skorzysta? Nie wiem, może funkcjonujemy w innych matrixach ale zawsze myślałem że tak wyglądają prawa wolnego rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, to nie Twoja wina, nie Twoja wina... A tak na serio, żyj i pozwól żyć innym ze swoimi wartościami jakże odmiennymi od Twoich, by miłość do zegarków na tym forum była silniejsza od osobistych poglądów i moralnych rozterek. Amen!

Edit: ja osobiście homara nie kupię...a inni niech robią co im się podoba :)

A czy ja komuś coś zabraniam? :)

Wyrażam tylko jak inni swoją opinię..

Dziwi mnie tylko ze któryś raz z kolei zwracasz się do mnie personalnie w formie która nie do końca mi odpowiada...

Są też inni którzy myslą podobnie jak ja, co wykazała ankieta...

Spróbuj gdzie indziej, daj żyć :);)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Coraz śmieszniej tutaj jest. Miłośnicy homarów przeszli od bieżnikowania opon do towarzystwa ludzi wolnych. Wolnych od poszanowania dorobku inny firm. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak widziałem, tylko nie jestem fanem designu suba i połowa wątku też się rozbija o Tisella, steinharta i suba, ale coś w ten deseń, włączając w to nowe zegarki, microbrandy, łatwiej i trudniej dostępne.

 

Ewentualnie, wybrać 10-kilkanascie ikon designu i potwierdzić oryginalność/ pierwszeństwo ich designu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"W 1925 roku spółka Patek Philippe zasłynęła wprowadzeniem na rynek pierwszego zegarka ręcznego z kalendarzem"

Czy wszystkie pozostałe marki są złodziejami bo tylko Patek jako prekursor może mieć kalendarz?

 

 

Który z nich jest homarem?

post-68064-0-96271400-1550172664.jpg

post-68064-0-17002100-1550172784.jpg

 

I nie mam tu na myśli, że kopiowanie jest wspaniałym zajęciem. Chodzi mi o to, że pewne wzory są uniwersalne.

Rolex czy Breguet nie opatentował np. Tych wskazówek, by inni nie mogli ich wzoru używać, bo nie oni je wymyślili, tylko jakiś rzemieślnik w czasach przedkorporacyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to tak się cały czas nie dzieje? Jeśli szef znajdzie tańszą ale tak samo lub lepiej spełniającą swoje obowiązki siłę roboczą to myślisz że będzie kierował się sentymentem? Jeśli kontrahent znajdzie produkt spełniający jego kryteria a lecz tańszy to nie skorzysta? Nie wiem, może funkcjonujemy w innych matrixach ale zawsze myślałem że tak wyglądają prawa wolnego rynku.

W moim matrixie jest granica poza którą nie ma już mowy o takiej samej jakości. Widzę to każdego dnia bo coraz więcej ludzi usprawiedliwia bylejakość. Niektórzy nawet dorabiają do tego ideologię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr, przeczytaj moj post ( numer 475) gdzie zegarki "inspirowane" w "swoim towarzystwie" nazywane są jak oryginały...

O czym to świadczy?, raczej nie o taką świadomość "walczyliśmy" :)

Ale że niby "batman" i "pepsi" to są nazwy oryginałów???? A co o tym myślą nietoperze i producenci Pepsi Coli? Moim zdaniem przekombinowałeś trochę ;)

 

Więcej takich „otwartych umysłów” a jutro Wasi szefowie/ kontrahenci/ klienci wybiorą zamiast Was tańszy odpowiednik. Bo po co „przepłacać”.

To też bardzo ciekawa teza - nie wiem jak u Ciebie ale np w Opolu język ukraiński jest bardziej niż popularny...  :D

 

Ten temat już dawno przekroczył granicę poważnych rozważań i merytorycznej dyskusji.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś znalazł coś ciekawego, odkrywczego na skalę Royal oak vs Beach boy, Sinn vs navitimer? Albo inny nieoczekiwany przypadek homara od producenta, którego byśmy o to nie podejrzewali?

 

Może zrobimy spis homarów oraz próbę potwierdzenia, o ile to możliwe, czy uznany oryginał był rzeczywiście pierwszy? Chciałbym zacząć od projektów genty(Nautilus, ro, overseas, inżynier), bo te mi się podobają. Macie jakieś inne sugestie?

 

Hmm, mogę prosić o Twoją definicję homara? Bo z tego co piszesz, wyłania się zgoła odmienna od powszechnie przyjętej.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.