Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eye_lip

Klub Miłośników Zegarków CARTIER

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, pepepatryk napisał(-a):

Wczoraj będąc z żona na zakupach, miałem okazje wstąpić do sklepu z zegarkami, żeby przymierzyć Santosa, który od dłuższego czasu siedzi mi w głowie. Byłem nastawiony na wersje stalową w rozmiarze M. Niestety stalowej wersji nie mieli, wiec mierzyłem złoto-stal. Bardzo mi się podoba ta konfiguracja, ale też złoto podbija cenę końcową emoji389.pngemoji4.png


Pomimo, że Pani która mnie obsługiwała, doradzała mi większą wersje, to ja utwierdziłem się w przekonaniu, że wersja M to jest to. Zegarek świetnie leży na ręku, nie jest ciężki, bransoleta to mistrzostwo. Ogólnie Santos zrobił na mnie wieeeeelkie wrażenie. Naoglądałem się sporo filmów na YT i wszyscy ostrzegają, że zegarek szybko złapie ryski na polerowanej części koperty, a od siebie dodam, że przyciąga odciski po palcach, zreszta widać na zdjęciach emoji4.png Jak dla mnie wielkim plusem mniejszej wersji jest brak daty.

37a183f6c924a3e71df34261898b2d30.jpg
9badc3e48dbd5e2200e57aef3447cf87.jpg
331a49a0ecdbb14967235c634f6e9672.jpg

 

Zdecydowanie medium - większy wygląda przesadnie wielki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi rysami to niestety prawda😔 Dlatego polecam wersję ADLC. U mnie jeszcze nie ma żadnej rysy, w przeciwieństwie do klasyka, który rysuje się od samego rękawa.

A jeśli chodzi o datę, to w jasnej klasycznej wersji jest strasznie nieczytelna (jak dla mnie), równie dobrze mogłoby jej nie być😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, machlo napisał(-a):

 

Zdecydowanie medium - większy wygląda przesadnie wielki.

Średnio potrafię robić zdjęcia bo w rzeczywistości, L nie jest taki duży jak tu na fotce, ale mimo wszystko M fajniej wyglada, zachowuje swój specyficzny klimat

 

9 minut temu, facecik napisał(-a):

Z tymi rysami to niestety prawda😔 Dlatego polecam wersję ADLC. U mnie jeszcze nie ma żadnej rysy, w przeciwieństwie do klasyka, który rysuje się od samego rękawa.

A jeśli chodzi o datę, to w jasnej klasycznej wersji jest strasznie nieczytelna (jak dla mnie), równie dobrze mogłoby jej nie być😉

 


serio ADLC tak się dobrze trzyma? Miałem kiedyś JeanRicharda w DLC i tam udało mi się zrobił ryske na powłoce. Co prawda tylko pod światłem można było dostrzec, ale wciąż.  Długo masz już tego Cartiera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, pepepatryk napisał(-a):

Średnio potrafię robić zdjęcia bo w rzeczywistości, L nie jest taki duży jak tu na fotce, ale mimo wszystko M fajniej wyglada, zachowuje swój specyficzny klimat

 

Właśnie głównym problemem z large są proporcje - robi się taki naleśnik. Podobnie jest z DJ36 vs DJ41, ale już sky dweller przez to, że grubszy IMO wygląda lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pepepatryk napisał(-a):

Średnio potrafię robić zdjęcia bo w rzeczywistości, L nie jest taki duży jak tu na fotce, ale mimo wszystko M fajniej wyglada, zachowuje swój specyficzny klimat

 


serio ADLC tak się dobrze trzyma? Miałem kiedyś JeanRicharda w DLC i tam udało mi się zrobił ryske na powłoce. Co prawda tylko pod światłem można było dostrzec, ale wciąż.  Długo masz już tego Cartiera?

Kilka razy podchodziłem do przymiarek L. W przypadku stali / złoto miałem wrażenie naleśnika na ręce. Dosyć mała grubość zegarka(chyba 9mm) plus duża powierzchnia zrobiły swoje.

 

Jedynym modelem z tej linii, który mówił do mnie to był Santos w czerni.

Zdjęcie w załączniku.

8625EADB-64B2-4D39-89F7-20CF554F4200.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serio ADLC tak się dobrze trzyma? Miałem kiedyś JeanRicharda w DLC i tam udało mi się zrobił ryske na powłoce. Co prawda tylko pod światłem można było dostrzec, ale wciąż.  Długo masz już tego Cartiera?
ADLC bardzo dobrze sie trzyma. U mnie ten model ma 2 lata.
Fakt z moim podejściem do zegarków i rotacją to nawet na szczotkowanych czy polerowanych płaszczyznach stali nie mam rys.
Inna sprawa to że przed zakupem czytalem jak ta powłoka ADLC będzie trwała. Wtedy też linkowałem artykuł o modelu w pełnej powłoce używanym bez ograniczeń. Test wypadł bardzo dobrze.
Dziś nie mogło być nic innego:
1a044b2662c1061dd549f8739a81e0f3.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, pepepatryk napisał(-a):

serio ADLC tak się dobrze trzyma? Miałem kiedyś JeanRicharda w DLC i tam udało mi się zrobił ryske na powłoce. Co prawda tylko pod światłem można było dostrzec, ale wciąż.  Długo masz już tego Cartiera?

Mam ten sam model co @lort. Kupiony w lipcu tego roku. Tylko że u mnie nie schodził z ręki i byłem z nim na wakacjach. Na bokach koperty już widać ślady użytkowania, ramka ADLC jest bez żadnej skazy.

Dla mnie wersja L jest idealna i nie sprawia wrażenia naleśnika (lubię płaskie zegarki). Byłem w małym szoku jak po dłuższej przerwie założyłem suba 40mm. Wydał mi się sporo większy od tego Santosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni rzut oka przed zapakowaniem pod choinkę
3cf2d71ef81fca2754b7e096342e479c.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, lort napisał(-a):

Ostatni rzut oka przed zapakowaniem pod choinkę emoji846.png
3cf2d71ef81fca2754b7e096342e479c.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

A co? Dajesz go sobie pod choinkę?


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co? Dajesz go sobie pod choinkę?
W sumie mógłbym nosić .
To nie dla mnie, niestety.
Ale jak się nie spodoba, to już sobie zapisałem: zapytać Mikołaja czy Jeremi był grzeczny

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
melduję się w klubie  trochę już wzdychałem do tego modelu a teraz na koniec roku gwiazdy jakoś się ułożyły przy pomocy [mention=357]eye_lip[/mention]1671719718391.thumb.jpg.fcdb5b5f65b054d846ad2f85512c879d.jpg
Gratulacje! Świetny jest.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuję!


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
melduję się w klubie  trochę już wzdychałem do tego modelu a teraz na koniec roku gwiazdy jakoś się ułożyły przy pomocy [mention=357]eye_lip[/mention]


No gratuluje, piękna maszyna!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klassa! 👌


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancki.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, robertn napisał(-a):

Zegarek kupiony jakiś czas temu, ale ze względów losowych dopiero na święta ze mną ;)

Fajny Tank 😀

Gratuluję 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.12.2022 o 19:00, machlo napisał(-a):

 

Właśnie głównym problemem z large są proporcje - robi się taki naleśnik. Podobnie jest z DJ36 vs DJ41, ale już sky dweller przez to, że grubszy IMO wygląda lepiej.

Słuszne porównanie ale w tym sensie, że współczesne Santosy L jak i DJe 41 nie są sukcesorami poprzednich wersji klasyków ale odrębnymi bytami. Rolę sukcesorów spełniają wersje M i 36. Te większe wersje leżą dobrze na wielu nadgarstkach o ile nie oczekuje się od nich zastąpienia wersji znanych od lat. W przypadku Santosa który z uwagi na swój kształt jest trudny do interpretacji ( chyba że ktoś nosi na codzień nieokrągłe zegarki i ma wyrobione oko do oceny prostokątów) warto obejrzeć je w kilku wariantach nadgarstka. Nieco inaczej wypadają przy gołym przedramieniu, inaczej przy koszuli a jeszcze inaczej przy swetrze. Tak czy siak wersje L są bardziej sportowe.

4 godziny temu, robertn napisał(-a):

Zegarek kupiony jakiś czas temu, ale ze względów losowych dopiero na święta ze mną ;)

 

QZEiMAL.jpg

 

RpjYJQx.jpg

Piękne zestawienia choć pasek kojarzy się z Reverso ( nie pamiętam czy ten Tank miał taką Ori konfigurację) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, desmo napisał(-a):

Piękne zestawienia choć pasek kojarzy się z Reverso ( nie pamiętam czy ten Tank miał taką Ori konfigurację) 

 

Dzięki!

Zegarek oczywiście oryginalnie na czarnym pasku, udało mi się kupić set z dodatkowymi paskami zrobionymi handmade specjalnie pod ori zapięcie.

Bardzo zależało mi na takiej konfiguracji jak na fotach, choć może rzeczywiście trochę inspirowanej ;)


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie puścić go w świat. Noszę tylko do koszul i na specjalne okazje czyli baaardzo rzadko. Żona jest przeciwna😉 Co robić?

IMG_20221225_1251166.thumb.jpg.4d12e0cb548181d2505b41448387b1ce.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez lort
      Na sprzedaż dwa modele Tank Basculante od Cartier
      Basculante to była odpowiedź Cartier na model Reverso od JLC.
      Cartier zaprezentował ten model w 1932 roku. Jednak odmiennie od Reverso miał umożliwić użytkownikowi obrócenie, postawienie na blacie i traktowanie jako zegar biurkowy. Przyznaję, że zdarzało mi się go tak stawiać.
      Obecnie praktycznie każdy Basculante w bardzo dobrym stanie jest poszukiwany na rynku. Poza tym, że jest to świetny i nieoczywisty model, to powodem poszukiwania jest fakt, że został wycofany z oferty Cartier.
      Modele te nie tylko trzymają cenę, ale ich wartość rośnie. Więc jeżeli po jakimś czasie ktoś zdecyduje się na sprzedaż to przy zachowanym dobrym stanie spokojnie odzyska środki lub będzie „na plus”.
      1.      Cartier Basculante Ref. 2386.
      Nie jest to jednak typowy model z rzymskimi indeksami, a rzadko spotykana szara tarcza z cyframi arabskimi.
      Tarcza wpada w czerń, a w zależności od światła widoczna jest na niej faktura.
      Klasyczny niebieski kaboszon osadzony w kopercie.
      Koronka w tym modelu schowana jest i umieszczona na godz. 12.
      Model trafił do mnie w stanie NOS, na deklu jeszcze naklejka.
      Niewiele się zmieniło. Stan oceniam na 9,5.
      Zegarek z pudełkiem, dokumentami, płytą DVD.
      W komplecie z zegarkiem oryginalny stalowy motylek Cartier.
      Nie ma paska, bo oryginalny ze starości i leżenia w szufladzie popękał.
      Ja nosiłem zegarek na perlonie, który dokładam do zestawu.
      Wymiary: 22 x 32 mm
      Manufakturowy mechanizm kwarcowy Cartier
      Model Unisex. Na zdjęciach na moim nadgarstku 17,5 cm.
      Ceny tej referencji z tą tarczą w pełnym zestawie wahają się w okolicy 18-19 k PLN
      Moja cena 15800 PLN
      Odbiór osobisty (Warszawa). Wysyłka możliwa do uzgodnienia z kupującym.
      Zdjęcia makro i nadgarstkowe poniżej
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       
      2.      Cartier Basculante Ref. 2405
      W tym przypadku mówimy już o klasyce Cartier: biała tarcza, rzymskie cyfry, tzw. secret signarure w cyfrze VII, niebieskie wskazówki oraz niebieski kaboszon na godz. 12.
      Duży model uważany już za typowo męski.
      Zegarek w bardzo dobrym stanie, który oceniam na 9.
      Zegarek posiada oryginalny pasek Cartier, oraz oryginalną klamerkę Cartier.
      Wraz z zegarkiem oryginalne czerwone etui podróżne Cartier.
      Model ten jest większy. Jego wymiary: 24 x 35 mm
      Manufakturowy mechanizm kwarcowy Cartier.
      Na zdjęciach na moim nadgarstku 17,5 cm.
      Ceny tej referencji w takim stanie wahają się w okolicy 19-20 k PLN
      Moja cena 16200 PLN
      Odbiór osobisty (Trójmiasto/Warszawa). Wysyłka możliwa do uzgodnienia z kupującym.
      Zdjęcia makro i nadgarstkowe poniżej
       
      Przy sprzedaży oby zegarków w zestawie będzie specjalna cena.
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       

       

       
    • Przez lort
      Na sprzedaż dwa modele Tank Basculante od Cartier
      Basculante to była odpowiedź Cartier na model Reverso od JLC.
      Cartier zaprezentował ten model w 1932 roku. Jednak odmiennie od Reverso miał umożliwić użytkownikowi obrócenie, postawienie na blacie i traktowanie jako zegar biurkowy. Przyznaję, że zdarzało mi się go tak stawiać.
      Obecnie praktycznie każdy Basculante w bardzo dobrym stanie jest poszukiwany na rynku. Poza tym, że jest to świetny i nieoczywisty model, to powodem poszukiwania jest fakt, że został wycofany z oferty Cartier.
      Modele te nie tylko trzymają cenę, ale ich wartość rośnie. Więc jeżeli po jakimś czasie ktoś zdecyduje się na sprzedaż to przy zachowanym dobrym stanie spokojnie odzyska środki lub będzie „na plus”.
      1.      Cartier Basculante Ref. 2386.
      Nie jest to jednak typowy model z rzymskimi indeksami, a rzadko spotykana szara tarcza z cyframi arabskimi.
      Tarcza wpada w czerń, a w zależności od światła widoczna jest na niej faktura.
      Klasyczny niebieski kaboszon osadzony w kopercie.
      Koronka w tym modelu schowana jest i umieszczona na godz. 12.
      Model trafił do mnie w stanie NOS, na deklu jeszcze naklejka.
      Niewiele się zmieniło. Stan oceniam na 9,5.
      Zegarek z pudełkiem, dokumentami, płytą DVD.
      W komplecie z zegarkiem oryginalny stalowy motylek Cartier.
      Nie ma paska, bo oryginalny ze starości i leżenia w szufladzie popękał.
      Ja nosiłem zegarek na perlonie, który dokładam do zestawu.
      Wymiary: 22 x 32 mm
      Manufakturowy mechanizm kwarcowy Cartier
      Model Unisex. Na zdjęciach na moim nadgarstku 17,5 cm.
      Ceny tej referencji z tą tarczą w pełnym zestawie wahają się w okolicy 18-19 k PLN
      Moja cena 15800 PLN
      Odbiór osobisty (Warszawa). Wysyłka możliwa do uzgodnienia z kupującym.
      Zdjęcia makro i nadgarstkowe poniżej
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
      2.      Cartier Basculante Ref. 2405
      W tym przypadku mówimy już o klasyce Cartier: biała tarcza, rzymskie cyfry, tzw. secret signarure w cyfrze VII, niebieskie wskazówki oraz niebieski kaboszon na godz. 12.
      Duży model uważany już za typowo męski.
      Zegarek w bardzo dobrym stanie, który oceniam na 9.
      Zegarek posiada oryginalny pasek Cartier, oraz oryginalną klamerkę Cartier.
      Wraz z zegarkiem oryginalne czerwone etui podróżne Cartier.
      Model ten jest większy. Jego wymiary: 24 x 35 mm
      Manufakturowy mechanizm kwarcowy Cartier.
      Na zdjęciach na moim nadgarstku 17,5 cm.
      Ceny tej referencji w takim stanie wahają się w okolicy 19-20 k PLN
      Moja cena 16200 PLN
      Odbiór osobisty (Warszawa). Wysyłka możliwa do uzgodnienia z kupującym.
      Zdjęcia makro i nadgarstkowe poniżej
       
      Preferuję sprzedaż obu zegarków w zestawie. Mogą stanowić świetny prezent walentynkowy dla pary.
      Oczywiście sprzedaż oddzielnie możliwa, do ustalenia.
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       


    • Przez dodge66
      Chętnie kupię Cartiera Tank Must w rozmiarze Large.
      Nowy lub używany w bardzo dobrym stanie - full set.
       
      Ref. WSTA0059 lub Ref. WSTA0041, również Solo w dobrej cenie
       

       
      Rozważę też inne ciekawe pozycje od Cartiera
    • Przez lort
      Na sprzedaż dwa modele Cartier Tank Basculante
      Jak wiadomo Basculante to była odpowiedź Cartier na model Reverso od JLC.
      Cartier zaprezentował ten model w 1932 roku. Jednak odmiennie od Reverso miał umożliwić użytkownikowi obrócenie, postawienie na postawienie na blacie i traktowanie jako zegar biurkowy. Przyznaję, że zdarzało mi się go tak stawiać.
      Obecnie praktycznie każdy Basculante w bardzo dobrym stanie jest poszukiwany na rynku. Poza tym, że jest to świetny i nieoczywisty model, to powodem poszukiwania jest fakt, że nie ma go już w ofercie Cartier.
      Modele te nie tylko trzymają cenę, ale ich wartość rośnie.
       
      1.     Pierwszy model to Referencja 2386.
      Nie jest to jednak typowy model z rzymskimi indeksami, a rzadko spotykana szara tarcza z cyframi arabskimi.
      Tarcza wpada w czerń, a w zależności od światła widoczna jest na niej faktura.
      Klasyczny niebieski kaboszon wykonany z szafiru osadzony w kopercie.
      Koronka w tym modelu schowana jest i umieszczona na godz. 12.
      Model trafił do mnie w stanie NOS, na deklu jeszcze naklejka.
      Niewiele się zmieniło. Stan oceniam na 9,5.
      Zegarek z pudełkiem, dokumentami, płytą DVD.
      W komplecie z zegarkiem oryginalny stalowy motylek Cartier.
      Nie ma paska, bo oryginalny ze starości popękał.
      Ja nosiłem zegarek na perlonie, który dokładam do zestawu.
      Wymiary: 22 x 32 mm
      Mechanizm kwarcowy Cartier
      Model Unisex. Na zdjęciach na moim nadgarstku 17,5 cm.
      Ceny tej referencji z tą tarczą w pełnym zestawie wahają się w okolicy 19-20 k PLN
      Moja cena 15800 PLN
      Preferowany odbiór osobisty (Trójmiasto). Wysyłka możliwa do uzgodnienia z kupującym.
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
      2.     Drugi model to referencja 2405
      W tym przypadku mówimy już o klasyce Cartier: biała tarcza, rzymskie cyfry, tzw. secret signature w cyfrze VII, niebieskie wskazówki oraz niebieski kaboszon na godz. 12.
      Zegarek w bardzo dobrym stanie, który oceniam na 9.
      Zegarek posiada oryginalny pasek Cartier, oraz oryginalną klamerkę Cartier.
      Wraz z zegarkiem oryginalne czerwone etui podróżne Cartier.
      Model ten jest większy. Jego wymiary: 24 x 35 mm
      Mechanizm kwarcowy Cartier.
      Model uważany już za typowo męski. Na zdjęciach na moim nadgarstku 17,5 cm.
      Ceny tej referencji w takim stanie wahają się w okolicy 20 k PLN
      Moja cena 16200 PLN
      Preferowany odbiór osobisty (Trójmiasto). Wysyłka możliwa do uzgodnienia z kupującym.
       
      Chciałbym sprzedać oba zegarki w zestawie. Mogą stanowić świetny prezent gwiazdkowy dla pary.
       
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez Zegareks
      Witam chciałabym sprawdzić autentyczność zegarka cartier niżej podsyłam zdjęcia 





×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.