Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
irekm

Teorie spiskowe

Recommended Posts

Posted (edited)

Ostrze mojego sarkazmu jest tak ukierunkowane, bowiem zauważam u "ogumowanych" ogromne przekonanie o całkowitej słuszności swoich przekonań, oraz pobłażliwe traktowanie osób o odmiennych przekonaniach - dlatego w sposób naturalny "wspieram" odrobinę w dyskusji "wolnościowców" lub jak kto woli ludzi "z aluminiowymi czapeczkami na głowach".

Pragnę jedynie odrobiny równowagi w tych dyskusjach i wzajemnego szacunku, a dzielę ludzi na dwie grupy też na potrzeby dyskusji, bo trudno teraz bym rozróżniał jeszcze ludzi pośrednich (do których chyba sam się zaliczam, jako ktoś kto mimo wewnętrznych przekonań kierujących się raczej przeciwko restrykcjom itd. się do nich w 100% stosował i stosuje - można? Można! Efekty są? Nieszczęśliwe mimo najszczerszych chęci).

28 minut temu, loco50 napisał(-a):

Panie i Panowie. Dajmy już spokój chińskiej zarazie. Koledzy wolnościowcy niech nie noszą masek, niech sr.... ą na obostrzenia. Wirusa nie na, przecież to ściema. Tylko, żeby potem:

- nie wzywali karety i niech się leczą tak jak chcą, przecież jest wolność jednostki. 

- niech się nie zdziwią jak jakiś bardziej nerwowy czy też wystraszony koleś spuści im w.... l za chuchanie przez takiego wolnościowca na niego w sklepie😁

To jest właśnie wrzucanie ludzi do jednego wora. A to już nie można wierzyć w istnienie wirusa i zagrożenie jakie stwarza, a jednocześnie nie przyjmować linii obrony, która została zarządzona i godzić się na poniesienie strat innego typu, które trzeba będzie ponieść (chociażby utraty wspomnianej wolności?). "To moi przodkowie świadomie oddawali życie, ginęli za ową wolność, a teraz ja mam ją dobrowolnie oddawać kawałek po kawałku z powodu pandemii jakiegoś wirusa?" :P - rozumiesz o co chodzi?

Proponuję by gorący zwolennicy jednej i drugiej strategii i wszystkich pośrednich zeszli trochę na ziemię i przestali się wywyższać i co gorsza pobłażać przeciwnikom dyskusji, bo nie macie monopolu na prawdę, a żadne rozwiązania nie są jedyne słuszne - co gorsza nawet nie są uniwersalnie "dobre" dla wszystkich. Prawda leży pośrodku, a że jakaś strategię trzeba przyjąć, to niestety zawsze będą pokrzywdzeni - i tym pokrzywdzonym też należy się szacunek, bo będą musieli się ugiąć "dla dobra ogółu", który akurat wybrał odmienną strategię.

Moim zdaniem, znów na potrzeby dyskusji, należy przyjąć że w rękach "ogumowanych" leży circa 50% najprawdziwszej prawdy bo:

Prawdą jest, że każdy ma prawo oczekiwać od innych osób, by dbały o bezpieczeństwo ogółu, a nie tylko o swój tyłek

Prawdą jest, że maseczki mogą chronić przez roznoszeniem COVIDu, tak jak szczepionki chronią (w jakimś stopniu) przed ciężkim przechorowaniem COVIDu i warto się zaszczepić

Prawdą jest, że dystans społeczny zmniejsza szanse na zarażenie się

Prawdą jest, że jak się wszystko/część biznesów zamknie, to siłą rzeczy ludzie się nie będą w tych miejscach spotykać = ergo = nie będą się tam zarażać

Prawdą jest, że jakby wszyscy jednocześnie zachorowali, to system się zawalił, dlatego nie możemy sobie na to pozwolić

Prawdą jest, że co innego jak ktoś nikogo na COVID nie stracił i sam ciężko nie przechorował, a co innego jak ktoś mocno na tym ucierpiał i stracił bliskich - wtedy ludzie inaczej "zaczynają śpiewać"

Należy też przyjąć, że w rękach "wolnościowców" leży circa 50% najprawdziwszej prawdy, bo:

Prawdą jest, że zastosowana strategia walki z COVID dosłownie wykańcza gospodarkę i czeka nas kryzys jakiego dotąd nie było

Prawdą jest, że rządy zadłużają się na niespotykaną skalę i dodrukowują walutę jak opętane, co musi doprowadzić do inflacji albo reperkusji innego typu.

Prawdą jest, że zwykli ludzie tracą swoje biznesy, toną w długach i nie wiedzą, jaka ich czeka przyszłość i w tej perspektywie zachorowanie na COVID im dosłownie zwisa i powiewa

Prawdą jest, że większa część populacji przejdzie COVID bezobjawowo, a większość z tej większości nie będzie miała znaczących powikłań.

Prawdą jest, że przez COVID oddajemy (być może bezpowrotnie) pewne prawa i wolności, o które normalnie byśmy walczyli wychodząc na ulice i protestując

Prawdą jest, że przez pogarszającą się sytuację ekonomiczną rodzin, wzrośnie przemoc domowa, liczba rozwodów, liczba samobójstw itd.

Jak się doda "prawdę" jednych do "prawdy" drugich, to macie 100% prawdy. Ale nie wmawiajcie nikomu, że wasze 50% jest "lepsze" - bo to tylko jedna strona tego samego medalu - rozmiecie ludziska? :P

Godzinę temu, Carrot napisał(-a):

Zupełnie inaczej odebrałam post @MasterMind. Bardziej jako wyraz frustracji, że nie ma dobrego wyjścia z sytuacji.

I dobrze zrozumiałaś ;)

Edited by MasterMind

ng6mnrm.png

19 minut temu, loco50 napisał(-a):

niech się nie zdziwią jak jakiś bardziej nerwowy czy też wystraszony koleś spuści im w.... l za chuchanie przez takiego wolnościowca na niego w sklepie😁

Tyle, że "wolnościowcy" to z reguły "młode byczki" - zwłaszcza ci, którzy ostentacyjnie pakują się między ludzi bez maseczek. I potem patrzą z wysokości swojego karku na przestraszoną staruszkę w sklepie spożywczym posyłając jej durnowaty uśmieszek... Jakby ktoś pytał - tak, znam takie "scenki" z obserwacji, podobnie, jak przypadki wulgarnego obrażania ekspedientek sklepowych w wieku matki "wolnościowca", kiedy ta ośmieliła się POPROSIĆ o założenie w sklepie wielkości małego biura, maseczki.

Chociaż w moim mieście (chyba najbardziej medialnej miejscowości Covidowej poniżej 100k mieszkańców :lol: ) już niedługo po wprowadzeniu nakazu noszenia maseczek, "radykalny ogumiony" (jakby powiedział MM) spuścił w pewnej kwiaciarni łomot "radykalnemu anty", co łaskawie odnotowały wszystkie główne kanały informacyjne. A i ostatnio mieliśmy się czym "pochwalić", niestety... ;)

4 minuty temu, MasterMind napisał(-a):

Moim zdaniem, znów na potrzeby dyskusji, należy przyjąć że w rękach "ogumowanych" leży circa 50% najprawdziwszej prawdy bo:

Prawdą jest, że każdy ma prawo oczekiwać od innych osób, by dbały o bezpieczeństwo ogółu, a nie tylko o swój tyłek

Prawdą jest, że maseczki mogą chronić przez roznoszeniem COVIDu, tak jak szczepionki chronią (w jakimś stopniu) przed ciężkim przechorowaniem COVIDu i warto się zaszczepić

Prawdą jest, że dystans społeczny zmniejsza szanse na zarażenie się

Prawdą jest, że jak się wszystko/część biznesów zamknie, to siłą rzeczy ludzie się nie będą w tych miejscach spotykać = ergo = nie będą się tam zarażać

Prawdą jest, że jakby wszyscy jednocześnie zachorowali, to system się zawalił, dlatego nie możemy sobie na to pozwolić

Prawdą jest, że co innego jak ktoś nikogo na COVID nie stracił i sam ciężko nie przechorował, a co innego jak ktoś mocno na tym ucierpiał i stracił bliskich - wtedy ludzie inaczej "zaczynają śpiewać"

Należy też przyjąć, że w rękach "wolnościowców" leży circa 50% najprawdziwszej prawdy, bo:

Prawdą jest, że zastosowana strategia walki z COVID dosłownie wykańcza gospodarkę i czeka nas kryzys jakiego dotąd nie było

Prawdą jest, że rządy zadłużają się na niespotykaną skalę i dodrukowują walutę jak opętane, co musi doprowadzić do inflacji albo reperkusji innego typu.

Prawdą jest, że zwykli ludzie tracą swoje biznesy, toną w długach i nie wiedzą, jaka ich czeka przyszłość i w tej perspektywie zachorowanie na COVID im dosłownie zwisa i powiewa

Prawdą jest, że większa część populacji przejdzie COVID bezobjawowo, a większość z tej większości nie będzie miała znaczących powikłań.

Prawdą jest, że przez COVID oddajemy (być może bezpowrotnie) pewne prawa i wolności, o które normalnie byśmy walczyli wychodząc na ulice i protestując

Prawdą jest, że przez pogarszającą się sytuację ekonomiczną rodzin, wzrośnie przemoc domowa, liczba rozwodów, liczba samobójstw itd.

W Twoim "zestawieniu" nie ma ani jednego punktu, któremu bym zaprzeczył. Nie odniosłem również ani przez moment tej naszej przydługawej już, rzeczywiście, dyskusji w tym wątku, wrażenia, żeby którykolwiek z wypowiadających się tu np. ludzi związanych jakoś z opieką zdrowotną, zaprzeczał któremukolwiek. Podobnie z innymi, "pozamedycznymi ogumowanymi". Natomiast nietrudno tu będzie znaleźć sporo przykładów wypowiedz, w których  "wolnościowcy" wykpiwają, poddają w wątpliwości lub totalnie negują "pierwszą połowę Twojej prawdy". I to jest przyczyna zgrzytów - nic innego. ;)

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

Zakłady fryzjerskie zamknięte. Właśnie urząd skarbowy zawiadomił mnie, że od 1 lipca br moja kasa fiskalna idzie won, bo ma być kasa online. Zwracają koszt do 90 % ceny kasy, ale nie więcej niż 700 zł. Najtańsza jaką znalazłem kosztuje 1700. Pytam czy ta kasa jest potrzebna mi, czy państwu? To dlaczego państwo kontrolować będzie mój biznes na mój koszt? Przypomina mi to sytuację z ChRL, gdzie rodzina płaci za nabój po egzekucji tatusia.

28 minut temu, Oraw napisał(-a):

Desmo, daj już spokój szanowny kolego. Zareagowałeś jak "smarkacz" różnymi insynuacjami bez poparcia żadnego,

potem i nadal atakujesz mnie, używając manipulacji słownej....że niby skąd pomysł, że się tym filmikiem zachwyciłem?

Człowieku niewiary niezłomnej, powiem to konkretnie...zmartwił mnie ten film, nie z powodu jego prawdziwości,

bo o niej nic nie wiem, zmartwił mnie z powodu tego, że teraz społeczeństwo będzie krzywo patrzeć na wszystkie służby,

które są na " polu walki" i w co ufam, wykonują swoje obowiązki uczciwie oraz zmartwiłem się tym, że jeśli...powtarzam...jeśli,

okaże się, że cokolwiek z tego, o czym mówił ten ratownik jest prawdą i będą z tego jakieś negatywne skutki,

to odpowiedzialność poniosą Ci z linii frontu, a nie ich szefowie i politycy! I tyle!

Zatem pozostań w pokoju i w zdrowiu!

Weź sobie poczytaj wszystkie bzdury,  które tu rozrzucasz od samego początku i zadumaj się nad spójnością komentarzy które dostajesz. Chciałbym móc napisać, że jakbyś to przetrawił to może jest dla Ciebie nadzieja....ale kolejne wypowiedzi utwierdzają mnie w przekonaniu że nie ma sensu dalej Cię karmić.

1 minutę temu, desmo napisał(-a):

Weź sobie poczytaj wszystkie bzdury,  które tu rozrzucasz od samego początku i zadumaj się nad spójnością komentarzy które dostajesz. Chciałbym móc napisać, że jakbyś to przetrawił to może jest dla Ciebie nadzieja....ale kolejne wypowiedzi utwierdzają mnie w przekonaniu że nie ma sensu dalej Cię karmić.

I znowu powiedziałeś nic...żadnych przykładów, potwierdzenia tez, dowodów, tylko zwykłe insynuacje.

Po emisji tego filmiku puściły Ci nerwy i palnąłeś głupot kilka i miast przeprosić i odejść w skrusze, nadal atakujesz! Godności Waść, godności!

A ten Twój tekst do mnie " jaki tam stopień macie Oraw ", to po prostu żenada żenad!

Kolego pochodzę z rodziny prawicowo - wolnościowej, moi przodkowie walczyli o wolność, tracili za nią życie, ratowali ludzi z obozów koncentracyjnych,

takie Twoje " komusze " teksty spływają po mnie, nie Jesteś w stanie mnie obrazić! Zatem odejdź w pokoju i bądź zdrów! Amen

P.S. Nie odpowiem już na żadne Twoje wpisy.

Góral kasa jest potrzebna państwu a w zasadzie pewnie szwagrowi jakiegoś wiceministra, który ma udziały w firmie produkującej kasy😁

Oraw, teraz wszyscy są pochodzenia prawicowo-wolnościowego. Nie ma synów członków PZPR ani małorolnych z awansu z zadupia do miast. Sama szlachta🤣🤣🤣🤣

4 minuty temu, Oraw napisał(-a):

Może znajdziesz więc czas, żeby odpowiedzieć na moje pytanie. :) Odwiedziłem Twój profil i z archiwum wynika, że popełniłeś posty wyłącznie w niniejszym wątku. Czy się mylę?

A, bardzo też jestem ciekaw, jakie nosisz zegarki - może wrzuciłbyś do galerii albo innego, odpowiedniego wątku i podzielił się tu linkiem? Z góry dziękuję!  :)

19 minut temu, goral_ napisał(-a):

Przypomina mi to sytuację z ChRL, gdzie rodzina płaci za nabój po egzekucji tatusia.

Nie pytaj, co państwo może zrobić dla Ciebie... Po prostu SHUT UP AND PAY! :P :lol:

21 minut temu, Oraw napisał(-a):

I znowu powiedziałeś nic...żadnych przykładów, potwierdzenia tez, dowodów, tylko zwykłe insynuacje.

Po emisji tego filmiku puściły Ci nerwy i palnąłeś głupot kilka i miast przeprosić i odejść w skrusze, nadal atakujesz! Godności Waść, godności!

A ten Twój tekst do mnie " jaki tam stopień macie Oraw ", to po prostu żenada żenad!

Kolego pochodzę z rodziny prawicowo - wolnościowej, moi przodkowie walczyli o wolność, tracili za nią życie, ratowali ludzi z obozów koncentracyjnych,

takie Twoje " komusze " teksty spływają po mnie, nie Jesteś w stanie mnie obrazić! Zatem odejdź w pokoju i bądź zdrów! Amen

Sprawdzam.

PS Czyli z tym stopniem miałem rację, dzięki za upewnienie.

47 minut temu, MasterMind napisał(-a):

Prawda leży pośrodku

;):D

comment_7eBu6XeNh6gMyAjxpPz8hmnV2pDTYd1P

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Posted (edited)
2 minuty temu, dodge66 napisał(-a):

;):D

Kiedyś "pewna wyrazista postać", będąc gościem programu publicystycznego, zareagowała na rzucone chwilę wcześniej przez innego dyskutanta: "Prawda zawsze leży pośrodku" zapodając w odpowiedzi taki tekst: "Co pan za bzdety opowiada? Prawda leży tam, gdzie leży, a pośrodku to wie pan, co leży..."  :lol:

Edited by Lincoln Six Echo

Posted (edited)
32 minuty temu, loco50 napisał(-a):

Oraw, teraz wszyscy są pochodzenia prawicowo-wolnościowego. Nie ma synów członków PZPR ani małorolnych z awansu z zadupia do miast. Sama szlachta🤣🤣🤣🤣

I pamiętaj, ze dziadek na pewno walczył w powstaniu, był AK lub jakimś obozie, a wcześniej elektryfikował lub gazyfikował stolicę, ew. budował wodociągi lub tramwaje warszawskie.

Edited by beniowski

26 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Może znajdziesz więc czas, żeby odpowiedzieć na moje pytanie. :) Odwiedziłem Twój profil i z archiwum wynika, że popełniłeś posty wyłącznie w niniejszym wątku. Czy się mylę?

A, bardzo też jestem ciekaw, jakie nosisz zegarki - może wrzuciłbyś do galerii albo innego, odpowiedniego wątku i podzielił się tu linkiem? Z góry dziękuję!  :)

Lincoln, ja już o tym dawno wspominałem. 

2 minuty temu, loco50 napisał(-a):

Lincoln, ja już o tym dawno wspominałem. 

To sorczan! :D Może czytałem wówczas w maseczce na gałach i pełnym ogumieniu.  :lol:

Ale... była jakaś reakcja/odpowiedź? :) 

No co Ty. Zero. Katotroll. 

21 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

A, bardzo też jestem ciekaw, jakie nosisz zegarki - może wrzuciłbyś do galerii albo innego, odpowiedniego wątku i podzielił się tu linkiem? Z góry dziękuję

Jak dzieci po prostu...jeden "sprawdza", drugi pyta o moje zegarki.

Lincoln, już pisałem, że nie ma obowiązku tutaj pisać o zegarkach, czytać o nich lubię,

oglądać ich zdjęcia, czasem coś kupić, choć coś tam kiedyś pisałem w temacie zegarków Orient,

nawet zdjęcie mojego ulubionego Orienta wstawiłem. Co do moich zegarów, mam ich kilka.

Ostatni zakup Ci podlinkuję, co by choć trochę zaspokoić Twoją ciekawość:

Pięknie wykonany. Naciąg manualny. Kosztował z wysyłką 370 euro.

10 minut temu, MasterMind napisał(-a):

To prawda! :D

or20eg0zgzk31.jpg

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

1 minutę temu, Oraw napisał(-a):

Jak dzieci po prostu...jeden "sprawdza", drugi pyta o moje zegarki.

Lincoln, już pisałem, że nie ma obowiązku tutaj pisać o zegarkach, czytać o nich lubię,

Ale przecież ja nie twierdziłem nigdzie, że masz "obowiązek pisać". Tym niemniej, praktycznie wszyscy znani mi forumowicze coś od czasu do czasu wrzucają. Zdziwiłem się więc nieco, kiedy odwiedziwszy z czystej ciekawości (tak, wiem, dokąd to "pierwszy stopień" ;) ) Twój profil, zobaczyłem na monitorze historię aktywności wyłącznie w jednym wątku - tym tutaj. W każdym razie, pomimo jakiejś "dziwnej niechęci", podzieliłeś się linkiem do Poljot24.de. Taki wybór, zważywszy na Twoje POLSKIE, PRAWICOWO-WOLNOŚCIOWE zacięcie, tym bardziej szanuję. Świadczy bowiem o braku uprzedzeń i otwartości. Dorzucając do tego koktajlu Orienta, można powiedzieć, że wybierasz zegarki w duchu katolickiego wybaczania win producentom z dawnych Państw Osi (masz włoski może?) plus ZSRR/Rosji. :lol:    ;)

No niby tak wygląda naprawdę:

Zdjęcie

Trzeba przyznać, że przepięknie.

ng6mnrm.png

2 minuty temu, MasterMind napisał(-a):

No niby tak wygląda naprawdę:

Zdjęcie

Trzeba przyznać, że przepięknie.

To wgniecenie po prawej to chyba powstało od podtrzymywania Ziemi przez słonia (czy krokodyla, bo mi się już myli)?😀

Posted (edited)

Bardziej jak zgniłe jabłko :lol:

https://images.squarespace-cdn.com/content/v1/5a4ca5ecbe42d6a346c4d756/1532589973503-UEZNGPMU47F7M57ZHAVZ/ke17ZwdGBToddI8pDm48kMIkfrfUN1nuyliZDXIi0dlZw-zPPgdn4jUwVcJE1ZvWEtT5uBSRWt4vQZAgTJucoTqqXjS3CfNDSuuf31e0tVEDzpUY9mPYR8gBcj3ssTkcy8wHT-mU-PDz_IkYnFooYaQvevUbj177dmcMs1F0H-0/image.png?format=1000w

1 minutę temu, beniowski napisał(-a):

To wgniecenie po prawej to chyba powstało od podtrzymywania Ziemi przez słonia (czy krokodyla, bo mi się już myli)?😀

Całkiem możliwe!

Edited by dodge66

30 minut temu, goral_ napisał(-a):

Państwo zawiodło?

"Nie wierz we wszystko co przeczytasz w internecie" - Platon

8 minut temu, beniowski napisał(-a):

Przez słonie, na żółwiu, na wężu... że też wszystkiego muszę was uczyć... naprawdę... :P

Amazon.com: Hindu CosmogramNshowing The Tortoise Akupara Supporting  Elephants Upon Which The Earth Rests Enclosed By The World-Serpent Asootee  Drawing From An Ancient Hindu Ceramic Poster Print by (18 x 24): Posters &

ng6mnrm.png