Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
irekm

Teorie spiskowe

Recommended Posts

2 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

To jest erystyka. Nie mamy jako cywilizacja lepszych sposobów uporządkowania życia społecznego niż systemy prawne. Jaka jest alternatywa?

Oczywiście nie jestem za anarchią. 
Powinno być prawo, ale sprawiedliwe, równe traktujące wszystkich, uwzględniające prawa mniejszości itd.

To co się obecnie wyprawia w Polsce to powrót PRL. Zresztą w PIS sporo jest aparatczyków, więc pewnie podobne metody.

Nie wiem czy wiesz, ale rozpoczął się proces o znieważenie pomnika smoleńskiego... Człowiek, który co miesiąc składa wieniec pod tym pomnikiem jest stroną oskarżoną. Nie wiem czy pomnik przyjdzie na rozprawę...

Godzinę temu, goral_ napisał(-a):

Zakłady fryzjerskie zamknięte. Właśnie urząd skarbowy zawiadomił mnie, że od 1 lipca br moja kasa fiskalna idzie won, bo ma być kasa online. Zwracają koszt do 90 % ceny kasy, ale nie więcej niż 700 zł. Najtańsza jaką znalazłem kosztuje 1700. Pytam czy ta kasa jest potrzebna mi, czy państwu? To dlaczego państwo kontrolować będzie mój biznes na mój koszt? Przypomina mi to sytuację z ChRL, gdzie rodzina płaci za nabój po egzekucji tatusia.

No i tutaj z zamknięciem fryzjerów czy usług kosmetycznych czy ogólnie temat usług BEAUTY całkowicie się nie zgadzam.

Jakim prawem, na podstawie jakich badań ktoś stwierdził, że fryzjerka może iść do LIDL/KAUFLAND/BIEDRONKA - ale taki kasjer nie może przyjść do fryzjera - choć ten przyjmuje w reżimie sanitarnym i o wiele mniejszym tłoku niż przy kasach.  Jakim prawem można zabronić działalności gospodarczej w obecnej sytuacji? No nie można - dlatego w sądach wygrywają już pierwsze osoby, które działały pomimo "obostrzeń".

Albo robimy lockdown wszyscy - albo nie bawmy się w taką wybiórczość. Moja żona też jest "zablokowana" ale ZUS czy wynajem trzeba płacić - pytam z czego skoro nie może wg. państwa prowadzić działalności ???
Szczerze - każdemu mówię otwierajcie biznesy i w razie problemów idźcie do sądu - sprawa jest wygrana. Kto ma obawy nie przyjdzie korzystać z usług i tyle...

Rozmawiałem parę dni temu ze znajomym Norwegiem - u nich każdy dostaje 70% wypłaty - u nas kto dostał w takim małym biznesie wsparcie w zeszłym roku - w tym nie ma jeszcze żadnej nowej formy pomocy...

Posted (edited)
36 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Ale przecież ja nie twierdziłem nigdzie, że masz "obowiązek pisać". Tym niemniej, praktycznie wszyscy znani mi forumowicze coś od czasu do czasu wrzucają. Zdziwiłem się więc nieco, kiedy odwiedziwszy z czystej ciekawości (tak, wiem, dokąd to "pierwszy stopień" ;) ) Twój profil, zobaczyłem na monitorze historię aktywności wyłącznie w jednym wątku - tym tutaj. W każdym razie, pomimo jakiejś "dziwnej niechęci", podzieliłeś się linkiem do Poljot24.de. Taki wybór, zważywszy na Twoje POLSKIE, PRAWICOWO-WOLNOŚCIOWE zacięcie, tym bardziej szanuję. Świadczy bowiem o braku uprzedzeń i otwartości. Dorzucając do tego koktajlu Orienta, można powiedzieć, że wybierasz zegarki w duchu katolickiego wybaczania win producentom z dawnych Państw Osi (masz włoski może?) plus ZSRR/Rosji. :lol:    ;)

Tego okolicznościowego Poliota ( limit 100 sztuk ), wytworzyła mała niemiecka manufaktura...

https://www.poljot24.de/en/

...której właścicielem jest Aleksander Shorokhoff, którego główną manufakturę chyba znasz...

https://alexander-shorokhoff.de/

...ale z Jego stajni zegara, to nie pokażę...😎

Lincoln, nie mam uprzedzeń, pod żadnym pozorem, pół świata zjeździłem, pracowałem z ludźmi

wielu ras, różnych pochodzeń, wszystkich monoteistycznych religii..i co ciekawe, żaden z tych ludzi,

nie " dogryzał " mi z tego powodu, żem Polak i białas i katolik. Z kilkoma mam kontakt do dziś.

Jestem konserwatywnym katolikiem, ale nie różnicuję i nie dzielę ludzi, na takich, czy siakich.

Mam trójkę dzieci dorosłych, letnią katoliczkę, niezdecydowanego i mega ateistkę...i nic z tego nie wynika,

kocham ich wszystkich tak samo mocno i robię, co tylko mogę dla nich, aby byli szczęśliwi i zdrowi.

Edited by Oraw

Udowodnienie prawdy wymaga wielkiej odwagi i ofiar...

Pozdrawiam

Piotr

Z takich około-tematów, to kiedyś oglądałem ciekawy film o zdjęciach ziemi z kosmosu i o tym, że większość z nich jeżeli nie wszystkie to są kompozyty składane z wielu zdjęć - i aż do teraz nie ma zdjęcia całej ziemi zrobionego jako "pojedyncze", tylko frankeny/składaki, gdzie widać m.in. sztuczne chmury dodawane w photoshopie.

ng6mnrm.png

Posted (edited)
21 minut temu, MasterMind napisał(-a):

Z takich około-tematów, to kiedyś oglądałem ciekawy film o zdjęciach ziemi z kosmosu i o tym, że większość z nich jeżeli nie wszystkie to są kompozyty składane z wielu zdjęć - i aż do teraz nie ma zdjęcia całej ziemi zrobionego jako "pojedyncze", tylko frankeny/składaki, gdzie widać m.in. sztuczne chmury dodawane w photoshopie.

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Blue_Marble

A tutaj pierwsze kolorowe zdjęcie całego "dysku" Ziemi, wykonane przez satelitę DODGE w 1967 :)

First_color_image_of_the_earth_from_oute

Edited by dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Posted (edited)

Nie mogę znaleźć tego filmu, dawno temu oglądałem. Chodziło o wszystkie zdjęcia wykonane po tym z Apollo 17 - ponieważ żeby zrobić zdjęcie całej ziemi należy się od niej znacznie oddalić (co teraz nie było praktykowane) NASA publikuje zdjęcia całej planety które są tak naprawdę składakami i przez to wychodzą później takie kwiatki:

mK5Ehfa.jpg

A z teorii spiskowych z tego gatunku, to flat-eartherzy twierdzą, ze chociażby zdjęcia z lądowania na Księżycu, gdzie też widać Ziemię z oddali - są ponoć kombinowane:

Kanesha Clemons (kaneshaclemons) - Profile | Pinterest

PS: Satelita DODGE? PRZYPADEG? NIE SOMDZE!

Edited by MasterMind

ng6mnrm.png

"Blue Marble Next Generation" z 2005 roku był właśnie takim photoshopowym ulepem z wielu zdjęć w (imponującej wtedy) rozdzielczości 500m/pixel:

BlueMarble-2001-2002.jpg

5012945_hinh-nen-trai-dat-1.jpg

Obecnie kilka satelitów robi zdjęcia całej Ziemi "na bieżąco":

main-qimg-d531b993163c7472f83ff54fe89b66

Polecam :)

https://himawari8.nict.go.jp/

https://epic.gsfc.nasa.gov/

https://rammb-slider.cira.colostate.edu/?sat=goes-16&sec=full_disk&x=10848&y=10848&z=0&angle=0&im=12&ts=1&st=0&et=0&speed=130&motion=loop&maps[borders]=white&lat=0&p[0]=geocolor&opacity[0]=1&pause=0&slider=-1&hide_controls=0&mouse_draw=0&follow_feature=0&follow_hide=0&s=rammb-slider

https://weather.cod.edu/satrad/?parms=regional-northeast-01-48-1-100-1&checked=map&colorbars=

22 minuty temu, MasterMind napisał(-a):

PS: Satelita DODGE? PRZYPADEG? NIE SOMDZE!

:lol::lol:

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Bardziej jak zgniłe jabłko :lol:

Nie zgniłe.
Nadgryzione.
Coś Wam to chyba mówi. Przypadek? Nie sądzę....

6 minut temu, Bugs napisał(-a):

Nadgryzione.

No tak. To ten zółw ( co to nanim są słonie) podniósł łeb i ugryzł kawałęk.. :)

Pozdrawiam Mirek

7 minut temu, Bugs napisał(-a):

Nie zgniłe.
Nadgryzione.

Nie nadgryzione. ani też zgniłe, tylko po implozji. Ignorancie :P

Pozdrawiam

Piotr

1 godzinę temu, hezio napisał(-a):

Rozmawiałem parę dni temu ze znajomym Norwegiem - u nich każdy dostaje 70% wypłaty - u nas kto dostał w takim małym biznesie wsparcie w zeszłym roku - w tym nie ma jeszcze żadnej nowej formy pomocy...

Mojej żonie rząd zamknął biznes w ubiegłym roku na dwa miesiące i dał jej bezzwrotną rekompensatę w wysokości 12 000 zł. 

Znam gościa który ma duży hotel ze SPA i ze wszystkimi bajerami i dostał w ubiegłym roku 3 000 000 zł rekompensaty pomimo że w 2020 roku z uwagi na pandemię i zamknięcie granic hotel w sezonie letnim miał największe obłożenie w swojej historii.

Z uwagi na to obłożenie podniósł nawet  w ubiegłym roku ceny o około 20%.

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Dziadek, coś ściemniasz, przecież pan ratownik mówił że bankrutują i popełniają samobójstwa

Z historiami o dofinansowaniu i tym jak sobie ludzie radzą - świetnie lub nie - jest jak z zachorowaniami na COVID.

"Mam znajomego, co zachorował i przeszedł bezobjawowo..."

"Mam znajomego, co zachorował i leży już na cmentarzu..."

Jeden dostał 3 bańki i podniósł ceny o 20%, a drugi zlikwidował biznes i został z długami.

ng6mnrm.png

28 minut temu, dziadek napisał(-a):

Mojej żonie rząd zamknął biznes w ubiegłym roku na dwa miesiące i dał jej bezzwrotną rekompensatę w wysokości 12 000 zł. 

Znam gościa który ma duży hotel ze SPA i ze wszystkimi bajerami i dostał w ubiegłym roku 3 000 000 zł rekompensaty pomimo że w 2020 roku z uwagi na pandemię i zamknięcie granic hotel w sezonie letnim miał największe obłożenie w swojej historii.

Z uwagi na to obłożenie podniósł nawet  w ubiegłym roku ceny o około 20%.

Zwolnili z 2 zusów, dali dwa razy po 2080 i 5000 bezzwrotnej? 

Posted (edited)
28 minut temu, MasterMind napisał(-a):

Z historiami o dofinansowaniu i tym jak sobie ludzie radzą - świetnie lub nie - jest jak z zachorowaniami na COVID.

"Mam znajomego, co zachorował i przeszedł bezobjawowo..."

"Mam znajomego, co zachorował i leży już na cmentarzu..."

Jeden dostał 3 bańki i podniósł ceny o 20%, a drugi zlikwidował biznes i został z długami.

Ja z racji obecnie wykonywanej przez siebie pracy mam kontakt osobisty z dość dużą ilością właścicieli małych i średnich firm i będąc w ich firmach widzę ich  kondycję. 

I mogę napisać tak. Ten kto ma swój biznes oparty na własnym kapitale i własnej gotówcie w obrocie i nie ma kredytów i leasingu ten pomimo pandemii ciągnie dobrze.

Ten kto nie ma własnego kapitału i własnej gotówki i oparł swój biznes wyłącznie na kredytach, ten ma problemy. 

Ja jestem człowiekiem jak to mówią "jeszcze starej daty" i przez 35 lat prowadzenia własnego biznesu nigdy nie miałem żadnego kredytu i zawsze miałem rezerwę gotówkową w banku, to dawało mi zawsze poczucie dużej wolności i niezależności.

Dlatego między innymi w ciągu tych 35 lat mogłem zacząć od usług, po kilku latach je zlikwidować i przejść całkowicie na produkcję którą również po kilku latach zlikwidowałem i wszedłem w handel i wszystkie te przejścia nie stanowiły dla mnie żadnego problemu oprócz tego że produkcja absorbowała mi czas około 14 godzin na dobę plus sobota i niedziela, co było pewnym problemem i główną przyczyną likwidacji produkcji, ale za to handel nie absorbował mi w ogóle czasu i przez prawie 15 lat byłem na ciągłym urlopie i bawiłem się cały ten czas zegarami. :)

Edited by dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Dobra - to ja wrócę do teorii spiskowych. Klip na dziś i co sądzicie?

ng6mnrm.png

UFO jakie jest , każdy wie.

"Kosmici" obserwują co się dzieje z ludzkością w czasie pandemii i zastanawiają się czy już,pomagć, czy jeszcze poczekać.

Może znajdą /dadzą nam jakieś panaceum?

Z drugiej strony obserwując "zagumowanych" to łatwiej im jest poruszać się wśród nas.. są nierozpoznawalni..

Serio??

nie wiem ...

Pozdrawiam Mirek

1 godzinę temu, MasterMind napisał(-a):

Ooo, ktoś tu chyba umie w kosmosy! :D

Gdzie tam, ja ledwo w internety umiem :D

1 godzinę temu, Bugs napisał(-a):

Nie zgniłe.
Nadgryzione.

To spiseg! Chcą żebyśmy uwierzyli, że Ziemia wygląda tak bez wody...

03ea9e60477d88ce44211b242f9f2ec1.gif

... podczas gdy od dawna już istnieją ilustracje przedstawiające stan faktyczny:

6DXl56d.jpg

3 minuty temu, MasterMind napisał(-a):

Dobra - to ja wrócę do teorii spiskowych. Klip na dziś i co sądzicie?

Tak, na klipie widać UFO ;)

Posted (edited)

Zawsze mnie zastanawia ludzka mentalność. Jesteśmy skłonni analizować zwykłe pierdoły z codziennego życia i często robić z igły widły i ogólnie nadreagować na praktycznie wszystko, a jak np. Pentagon oficjalnie potwierdza, że nagrania licznych niezidentyfikowanych obiektów latających, które poruszają się zdecydowanie wbrew (jawnym) osiągnięciom ludzkiej technologii, są prawdziwe i (rzekomo) amerykańskie wojsko nie ma pojęcia, co to jest i skąd i jak - to przechodzimy wobec tego tak obojętnie, z uśmiechem wręcz - ot kolejne nagranie "UFO" - "łojej, kosmici!".

Jakieś niezidentyfikowane pojazdy (?) poruszają się nad naszymi głowami ignorując opór powietrza, w dowolnych kierunkach i z dowolną prędkością, posługując się nieznanym (?) napędem, a my na dole podniecamy się wprowadzeniem elektrycznych samochodów na większą skalę.

Edited by MasterMind

ng6mnrm.png

24 minuty temu, MasterMind napisał(-a):

Zawsze mnie zastanawia ludzka mentalność. Jesteśmy skłonni analizować zwykłe pierdoły z codziennego życia i często robić z igły widły i ogólnie nadreagować na praktycznie wszystko, a jak np. Pentagon oficjalnie potwierdza, że nagrania licznych niezidentyfikowanych obiektów latających, które poruszają się zdecydowanie wbrew (jawnym) osiągnięciom ludzkiej technologii, są prawdziwe i (rzekomo) amerykańskie wojsko nie ma pojęcia, co to jest i skąd i jak - to przechodzimy wobec tego tak obojętnie, z uśmiechem wręcz - ot kolejne nagranie "UFO" - "łojej, kosmici!".

Mnie ta informacja bardzo zainteresowała. I rzeczywiście - w mediach "od lewa do prawa" nie było chyba ani słowa na ten temat...

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl