Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kiniol

Warsztaty zegarmistrzowskie 6 / 2019

Rekomendowane odpowiedzi

Marian , a już myślałem że straciłeś "głos" ... jak miło cię "posłuchać"  :D  :D  :D

Nie macie pojęcia jak miło mi będzie z Wami wszystkimi się spotkać !!! :D


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak się spytam jakieś euro to bierzecie czy kartą będziecie płacić? Zastanawiam się czy warto kantor odwiedzić:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakieś drobne euro , ale kartę też ... Karta wychodzi tak o 10-12 gr drożej, chyba ...( zależy od banku i karty )

Poza tym co tam kupować ... recesja podobno :ph34r: ... ;)  :D

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Glashutte może jakąś pamiateczke zakupić;)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ktoś z Tow. ma możliwości to niech proszę zatańczy wokół ogniska aby pogoda się zmieniła...

 

:lol:


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ktoś z Tow. ma możliwości to niech proszę zatańczy wokół ogniska aby pogoda się zmieniła...

 

:lol:

No niestety jutro i sobota ma padać - za to niedziela ma być ładna

Będę od Was rzut beretem dosłownie - ale na grzybkach

Miłej zabawy i udanego wyjazdu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ktoś z Tow. ma możliwości to niech proszę zatańczy wokół ogniska aby pogoda się zmieniła...

 

:lol:

Ja mam sposób na wywołanie ulewnego deszczu. Wystarczy że umyje i nawoskuje samochód wtedy zawsze pada;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Willkommen-im-Deutschen-Uhrenmuseum-Glas

 

Willkommen im Deutschen Uhrenmuseum Glashütte © René Gaens


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś pięknego. Ja natomiast z okazji wyjazdu kupiłem sobie zegarek Glashutte. Szkoda, że z najsłabszego okresu funkcjonowania manufaktury, ale jest. post-57210-1570110518,4219_thumb.jpg

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że nie pomyślałem wcześniej... ;):)

 

Piękna rzecz. Gratuluję nabytku


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic straconego jeszcze zdążysz, jutro rano na bazarku (pełno ich), albo w sobotę w sklepie przyzakładowym. :D  :D  :D  ;).  

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś pięknego. Ja natomiast z okazji wyjazdu kupiłem sobie zegarek Glashutte. Szkoda, że z najsłabszego okresu funkcjonowania manufaktura, ale jest. attachicon.gifIMG_20191003_154416.jpg

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Też taki mam. Tylko nie z bazarku, a z pierwszej pensji. Tak więc służy mi już ponad 40 lat  :) post-86712-0-16935700-1570116739_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też taki mam. Tylko nie z bazarku, a z pierwszej pensji. Tak więc służy mi już ponad 40 lat  :) attachicon.gifIMG_1935.jpg

Miło wspominam te zegarki jeszcze z czasów ucznia w zawodzie;-)

Bardzo nietypowa konstrukcja mechanizmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wystarczy, że popatrzę na Flying Tourbillon. post-57210-1570126007,4645_thumb.jpg

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic straconego jeszcze zdążysz, jutro rano na bazarku (pełno ich), albo w sobotę w sklepie przyzakładowym. :D  :D  :D  ;).

 

Właśnie o tym drugim przypadku pomyślałem;):)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W materiałach edukacyjnych na Maturę z zegarków organizowaną przez magazyn Logo i portal Zegarki i Pasja był temat zegarmistrzostwa niemieckiego.

Poprosiłem Macieja o jego udostępnienie, bo myślę że przed takim wyjazdem warto się z tego rodzaju merytorycznym opracowaniem zapoznać.

Niestety otrzymałem dopiero teraz, ale mam nadzieję, że choć kilku kolegom uda się ściągnąć i poczytać.

pozdrawiam, do zobaczenia,
Władysław

 

000_materiał edukacyjny_niemiecki_rynek.pdf

Edytowane przez Władek Meller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja przegrzebałem szufladę i też takiego znalazłem i chyba go założę na rękę pierwszy raz jutro. 

Chodzi ładnie i nawet dość dokładnie, tylko coś nie mogę w nim daty ustawić.  :)

 

post-28411-0-06443600-1570138207_thumb.jpg

 

 

Dekiel wygląda tak. 

 

post-28411-0-13987400-1570138971_thumb.jpg

 

A tak przy okazji jakbyście mi Koledzy napisali który to rok produkcji i co oznaczają te dwa młotki ze sobą skrzyżowane to byłbym bardzo wdzięczny za uzyskaną informację. :)  

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji jakbyście mi Koledzy napisali który to rok produkcji i co oznaczają te dwa młotki ze sobą skrzyżowane to byłbym bardzo wdzięczny za uzyskaną informację. :)  

Ten znaczek to pewnie nagroda za 25 lat pracy w "Przemyśle wydobywczym", czyli w kopalni.

- tak mi się wydaje, ale zgodzę się z innymi rozsądnym teoriami :-)

 

Władysław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W materiałach edukacyjnych na Maturę z zegarków organizowaną przez magazyn Logo i portal Zegarki i Pasja był temat zegarmistrzostwa niemieckiego.

Poprosiłem Macieja o jego udostępnienie,......

 

Ktoś przeoczył moją ulubioną firmę działającą w Glaßhutte w XIX wieku jak i po odtworzeniu marki obecnie, i to już od kilkunastu lat ! MORITZ GROSSMANN. https://en.grossmann-uhren.com/watch/benu/

 

Matura oblana.


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W materiałach edukacyjnych na Maturę z zegarków organizowaną przez magazyn Logo i portal Zegarki i Pasja był temat zegarmistrzostwa niemieckiego.

Poprosiłem Macieja o jego udostępnienie, bo myślę że przed takim wyjazdem warto się z tego rodzaju merytorycznym opracowaniem zapoznać.

Niestety otrzymałem dopiero teraz, ale mam nadzieję, że choć kilku kolegom uda się ściągnąć i poczytać.

pozdrawiam, do zobaczenia,

Władysław

 

Dzięki Władek za lekturę. Przeczytam i... zobaczę czy maturę zdalbym;)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniej chwili:

 

Niestety jeden z naszych uczestników musiał zrezygnować z wyjazdu. Rozchorował się i zostaje w domu. Szkoda, ale zdrowie ponad wszystko ! W związku z tym zwolniło się jedno miejsce. Jeśli ktoś ma chęć i pieniądze aby w ostatniej chwili dołączyć do grupy, to zapraszam. Dojazd do Kliczkowa we własnym zakresie. Na miejscu w hotelu czeka pokój, a w autokarze miejsce. 

 

 

 

 

W razie czego do zobaczenia w recepcji hotelu w Kliczkowie. /recepcja dysponuje moim nr tel. / 

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezerwacja Kobas.

 

Jednocześnie pragnę poinformować, że szyby w autokarze są już oklejone logo naszego klubu, oraz roześmianym wizerunkiem Pana Prezesa Eugeniusza Szweda... łubu-dubu...

 

Do zobaczenia w Kliczkowie... już się cieszymy

Mechanik i kiniol...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.