Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Carrot

Pomoc w określeniu parametrów laptopa

Recommended Posts

System w BIOS startuje z HDD, natomiast recovery jest na partycji E i tu mam kłopot jak go uruchomić. Instalka windy jest tylko na HDD, nie miałem do niego CD (kupiony w sklepie, nówka)

System w BIOS startuje z HDD, natomiast recovery jest na partycji E i tu mam kłopot jak go uruchomić. Instalka windy jest tylko na HDD, nie miałem do niego CD (kupiony w sklepie, nówka)

Może zrobić tak. Wyjąć fizycznie ten HDD i wsadzić w obudowę tak, aby zrobić z niego zewnętrzny dysk przenośny. Podpiąć go wtedy do innego komputera i instalkę przegrać na CD. HDD z powrotem do laptopa i odpalić z uzyskanego CD?

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Możliwe że padł dysk twardy. Skontaktuj się z Dellem podają numer TAG laptopa i poproś o kopię sterowników oraz Windowsa. Odpłatnie powinni pomóc, jeżeli masz już komputer po gwarancji.

Kupię katalogi firm zegarkowych.

Możliwe że padł dysk twardy. Skontaktuj się z Dellem podają numer TAG laptopa i poproś o kopię sterowników oraz Windowsa. Odpłatnie powinni pomóc, jeżeli masz już komputer po gwarancji.

dysk działa, bo skopiowałem wszystkie dokumenty i zdjęcia. tylko dalej nie startuje. spróbuję jeszcze skopiować na płytę instalkę

Może najpierw jak masz podpiety ten dysk do innego kompa to zrób sprawdzenie struktury plików na dysku. Najlepiej z poziomu konsoli zrób chkdsk/f x:   gdzie x to litera pod jaką masz ten dysk przypisany

Ja 7 lat temu kupiłem łapek do gier Dell Aienware i sobie uświadomiłem ze właściwie to nie gram od 5 lat ale ze względu, że nie brałem kiedyś opcji tańszych to do dzisiaj wszystko działa super. Szybko i bez problemów.

Dlatego uważam, że lepiej brać używany model biznesowy niż coś tańszego a nowego.

Jest dużo niewiadomych z różnymi modelami które zapełniały pułki w sklepach i promocyjne oferty. Na youtube później są recenzje gdy coś się popsuło w dość krótkim czasie (2 lata) pokazujące różne błędy konstrukcyjne jakby z premedytacja wykonane.

Może dlatego, że mało osób jest świadomych co kupuje.

Co do wykorzystywania sprzętu to zgoda.

A jakiej to potrzeba świadomości jak kupujesz komputer do domowych multimediów, pakietu biurowego i internetu, czyli jak 99% użytkowników? Kwestia tylko "czy się podoba" i czy chcę tyle wydać. To tego dochodzi wsparcie producenta i gwarancja. Składak nie zapewni nic z tego, najwyżej wyjdzie odrobinę taniej, jeśli te same komponenty. Uważam, że poza jakimiś maniakami wydajności, zmian, dostosowań składaki to przeszłość.