Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Sytuacja kolejkowa ROLEXa.

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, ArtiGarnek napisał(-a):

Koleżanka jest teraz w Chinach i pisała ze Rolexy dostępne od ręki w salonie. Submariner i DJ 41. Czy ktoś wie jak wygląda potem kwestia opłat z cłem i Vat? Internet podaje różne informacje. Jaka jest szansa że złapią to nawet jak będzie miała w podręcznym? 

Z drugiej strony nie jest to dziwne że u nich Submariner jest od ręki? 

W stali, bicolor, full gold ? Bo akurat ostatnie dwa u nas też dostaniesz teraz od ręki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koleżanka jest teraz w Chinach i pisała ze Rolexy dostępne od ręki w salonie. Submariner i DJ 41. Czy ktoś wie jak wygląda potem kwestia opłat z cłem i Vat? Internet podaje różne informacje. Jaka jest szansa że złapią to nawet jak będzie miała w podręcznym? 
Z drugiej strony nie jest to dziwne że u nich Submariner jest od ręki? 

Sprawa prosta - prawilnie to w praktyce 23%. Clo jest praktycznie pomijalne.

A czy zlapia? Rzuc moneta.

Jesli to autoryzowany dealer Rolexa to pewnie na 99,9% prawdziwki.


bibbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, ArtiGarnek napisał(-a):

Koleżanka jest teraz w Chinach i pisała ze Rolexy dostępne od ręki w salonie. Submariner i DJ 41. Czy ktoś wie jak wygląda potem kwestia opłat z cłem i Vat? Internet podaje różne informacje. Jaka jest szansa że złapią to nawet jak będzie miała w podręcznym? 

Z drugiej strony nie jest to dziwne że u nich Submariner jest od ręki? 

 

Zapytaj jej, którego z nich bardziej jej przypomina to co widzi w sklepie. Jeśli odpisze "a co to za różnica"? Zerwij natychmiast wszelkie kontakty zakupowe z koleżanką. 😜

 

VAw0HgE.thumb.jpg.ced3f7a593bd8751e8f0ef92b0fd8ce4.jpg

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moment, a czy nie ma zwrotu VATu za zakupy w Chinach? U mnie Chińczycy masowo kupują towary luksusowe i jednym z pierwszych pytań jakie sprzedawcy kierują wobec zagranicznych klientów  jest czy chcą się ubiegać o zwrot VAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moment, a czy nie ma zwrotu VATu za zakupy w Chinach? U mnie Chińczycy masowo kupują towary luksusowe i jednym z pierwszych pytań jakie sprzedawcy kierują wobec zagranicznych klientów  jest czy chcą się ubiegać o zwrot VAT.

Prawdopodobnie jest zwrot VAT w Chinach (13%). Ale my tu rozprawiamy o imporcie do Polski, serca Unii Europejskiej (rozterki moralne - chwilowo - odkladamy na bok :-)).


bibbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, bibbi napisał(-a):


Prawdopodobnie jest zwrot VAT w Chinach (13%). Ale my tu rozprawiamy o imporcie do Polski, serca Unii Europejskiej (rozterki moralne - chwilowo - odkladamy na bok :-)).


bibbi

No ale ja przecież o tym: skoro koleżanka kolegi jest w Chinach, to kupiąc na miejscu będzie się kwalifikować do zwrotu VATu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tu chodzi o opodatkowanie VATem importu towaru (przyjazdu do UE). Próbujesz więc przełożyć nasze TAX FREE i zwrot VAT dla podróżnych opuszczających UE ze zwrotem chińskiego VAT (tam jest VAT?) dla przyjeżdżających do UE. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, dzwoni do mnie dziś sprzedawca z 3 krzyży i mówi abym odebrał zaliczkę po 4 latach na gmt rootbear. Pytam jaki jest tego powód ?. Sam nie wie chyba. Przez 4 lata wartość zaliczki 6500 PLN jest warta koło 3500 PLN na chwilę obecną. Dobre jaja, co ?.😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, memento mori napisał(-a):

 

Zapytaj jej, którego z nich bardziej jej przypomina to co widzi w sklepie. Jeśli odpisze "a co to za różnica"? Zerwij natychmiast wszelkie kontakty zakupowe z koleżanką. 😜

 

VAw0HgE.thumb.jpg.ced3f7a593bd8751e8f0ef92b0fd8ce4.jpg

prawy fejk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, pawel007 napisał(-a):

prawy fejk?

 

Pewnie po AR rozpoznałeś Tisella? 😜 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, memento mori napisał(-a):

 

Pewnie po AR rozpoznałeś Tisella? 😜 

😂😂😂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taka ciekawostka, dzwoni do mnie dziś sprzedawca z 3 krzyży i mówi abym odebrał zaliczkę po 4 latach na gmt rootbear. Pytam jaki jest tego powód ?. Sam nie wie chyba. Przez 4 lata wartość zaliczki 6500 PLN jest warta koło 3500 PLN na chwilę obecną. Dobre jaja, co ?.

Dlatego pewnie zrezygnowali z zaliczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej to widzę tak że przez 4 lata mieli darmowy kredyt a potem bez powodu oddają Ci 6,5 k warte 6,5 k w 2020 roku a dziś zdyskontowane na 3,5 k. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu idzie nowe. Dzisiaj „zabierz Pan zaliczkę”, jutro „zabierz Pan tego Rolexa coś Pan zamówił 3 lata temu”


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Matt2405 napisał(-a):

Taka ciekawostka, dzwoni do mnie dziś sprzedawca z 3 krzyży i mówi abym odebrał zaliczkę po 4 latach na gmt rootbear. Pytam jaki jest tego powód ?. Sam nie wie chyba. Przez 4 lata wartość zaliczki 6500 PLN jest warta koło 3500 PLN na chwilę obecną. Dobre jaja, co ?.😂

4 lata czekasz na rootbeera? 🥶

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.04.2024 o 20:44, XoneX napisał(-a):

Tylko tu chodzi o opodatkowanie VATem importu towaru (przyjazdu do UE). Próbujesz więc przełożyć nasze TAX FREE i zwrot VAT dla podróżnych opuszczających UE ze zwrotem chińskiego VAT (tam jest VAT?) dla przyjeżdżających do UE. 

 

To dziala zazwyczaj tak samo, jesli exportujesz przedmiot ze strefy celnej, to mozesz ubiegac sie o zwrot VATu, lub zerowy VAT.

Czyli, kupujesz w Chinach, placisz pelna cene, podbijasz na wyjezdzie z chin, na tej podstawie oddadza Ci Chinski VAT. Przyjezdzasz do PL i zglaszasz zegarek do oclenia i ovatowania. Placisz polski vat i clo.

14 godzin temu, memento mori napisał(-a):

 

Pewnie po AR rozpoznałeś Tisella? 😜 

 

Wystarczy po kiepsko zrobionym bezelu.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, solt6 napisał(-a):

Dziś odebrałem swojego pierwszego R.

Exp I 36 mm.

Od momentu zamówienia do telefonu z Kruka upłynęło 1.5 miesiąca 🙂

Aktualna cena 34200.

Pozdrawiam 

 

20240424_140932.jpg

Witam w klubie R! 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, solt6 napisał(-a):

Dziś odebrałem swojego pierwszego R.

Exp I 36 mm.

Od momentu zamówienia do telefonu z Kruka upłynęło 1.5 miesiąca 🙂

Aktualna cena 34200.

Pozdrawiam 

 

 

 

Gratuluję. Fajny zegar.

Tak przy okazji, w połowie marca dostąpiłem tego zaszczytu, że zostałem zapisany do kolejki na EXP I, tyle, że 40mm. Powiedzieli mi, że okres oczekiwania wynosi 2 lata. Czyżby taka różnica była pomiędzy wersją 40, a 36?


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś odebrałem swojego pierwszego R.
Exp I 36 mm.
Od momentu zamówienia do telefonu z Kruka upłynęło 1.5 miesiąca
Aktualna cena 34200.
Pozdrawiam 
 
20240424_140932.thumb.jpg.0b4481237aabf882882964f306a9fb1b.jpg

Szybciutko, gratulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa. 

Przy zapisie dostałem informację, że czas oczekiwania to rok - półtora. Musiało się mocno zluzować na listach. Mam nadzieję, że na 40 mm również. 

Pozdrawiam 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za miłe słowa. 
Przy zapisie dostałem informację, że czas oczekiwania to rok - półtora. Musiało się mocno zluzować na listach. Mam nadzieję, że na 40 mm również. 
Pozdrawiam 
 

Poluzowalo sie drastycznie. Mojego Expa odbieralem jako co najmniej 3. osoba z kolei. W sensie: wiem na 100%, ze co najmniej 2 osoby, ktore byly przede mna w kolejce i do ktorych odezwal sie butik, zrezygnowaly.


bibbi

95074DC5-CED3-4345-861F-7E47E5DD419D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bieda idzie, ludziska na chleb oszczędzajo a nie drogie zegarki kupujo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może. Ale myślę też, że kończy się flipowanie na każdym zegarku Rolex'a. Zostają tylko te naprawdę chodliwe typu Submariner i jego pochodne. Exp I raczej do tej grupy się nie zalicza.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nigdy się nie zaliczał. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.