Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Jednowskazówkowiec Nowy projekt forumowy

Rekomendowane odpowiedzi

IMG-20190814-183228.jpg

Tylko bardziej ściśnięty napis automatyczny

Edytowane przez greenmag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasna tarcza, pierwszy z prawej już go mogę brać :)

 

Te pogrubione indeksy to dobry pomysł masz  greenmag         

Edytowane przez bolec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam bardziej pasuje napis ("automatyczy" lub inny w tym miejscu) równomiernie wypełniający przestrzeń - razem zastosowaną czcionką dają ciekawy "retro" wygląd wg mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napis w sumie zły nie jest. Ale nad tymi sub-indeksami trzeba dobrze pomyśleć aby były czytelne a na pierwszy rzut oka aby się nie rzucały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też styl "retro", kojarzący się z belle epoque (kiedy to wytwarzano rzeczy na wiele lat), jak najbardziej odpowiada. Ta wersja greenmaga dla mnie już jest bardzo dobra (czyli prawy dół). Z niecierpliwością czekam na ustalenia dotyczące dekla.

Edytowane przez Grigoris1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem rewelacyjny był ten pomysł z przeplataniem się skali 24-godzinnej pomiędzy dużymi a małymi indeksami. Przecież to nie musi udawać manometru w 99% ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie dwie ostatnie wersje najlepsze. Jeśli ktoś by twierdził że ta subpodziałka za bardzo się w oczy rzuca można skrócić w niej jeszcze linie indeksów. Dla mnie jest super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dół, środek i prawy. A z czarna tarczą ta przeplatana skala 24 godzinna i jest wybór. A i tak oba bym brał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dwie ostatnie,rewelacja.

 

Także przychylam się do tych opinii. Trzeba jeszcze tylko popracować nad fontami i treścią napisów na tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech zniknie ta ramka wokół logo. To nie wygląda dobrze. Pomiędzy 17 a 19 warto zrobić nawet małe indeksy. Do wersji manometrycznej proponuję jednak industrialne fonty. Jak wrócę z wywczasu to zwizualizuję jak bym to widział.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz moja propozycja. Uprościłem skalę wokół tarczy ( wpuściłem tam trochę powietrza, stare manometry zawsze miały odstęp między skalą a krawędzią obudowy ), dodałem napisy w industrialnym stylu.

 

moj.jpg

 

moj2.jpg

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez ramki jest lepiej, przyznaję.

Wolę zdecydowanie czcionkę retro (tak jak poprzednio - spójnie z rodzajem cyfr) - "industrialny" nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Font ten sam co na indeksach przy mniejszych tekstach na tarczy przestaje być czytelny. Dobrze sprawdza się na duże cyfry ale nie na opisy. Poza tym ja cały czas kieruję się wyglądem starych manometrów.

 

Dla przypomnienia:

 

F8A3846.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dokładnie chodzi mi o zachowanie tej stylistyki najstarszych manometrów - takich jak na powyższym zdjęciu - być może to nie ten sam font (wzrok już nie ten...), ale to mój ideał w tym projekcie.

Podobny styl czcionki będzie na deklu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka korekt

1247f5e5a006f212.jpg

Edytowane przez subarist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna tarcza, trzeci od lewej. Ta 14 i 16 bardziej  pasują niż 02 i 04, a w ciemnej tarczy drugi od lewej tyko indeks godziny piątej równy do pozostałych godzinowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby biały (drugi od prawej) miał "Automatyczny" u dołu ("designed in Poland" zostawiłbym deklowi - choć wolę "Zaprojektowano w Polsce", w końcu i tak na tarczy jest "ciśnienie maksymalne") i nad tym podziałkę bez linii łączącej (jak w sąsiednim od lewej) - ideał mój. 

 

... choć wspomniana podziałka coraz bardziej kojarzy mi się z rezerwą chodu - czy to zostało ostatecznie odrzucone/jest niemożliwe do zrealizowania? Jednowskazówkowiec z rezerwą - czy to już ktoś zrealizował???

 

Napis "Vratislavia" bez ramki zyskuje mocno - dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasny drugi od prawej.

Na dole zdecydowanie 'automatyczny'.

Edytowane przez greenmag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grigoris1 - masz rację - opisy powinny być konsekwentne - przegapiłem przy szybkich korektach

3ba146e7a3e038c3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja środkówa z automatycznym na dole.

 

A może zrobić aby indksy godzinowe nie dotykały krawędzi tarczy. Minimalnie je odsunąć. Minimalnie dosłownie :)

IMG-20190815-153748.jpg

 

// w manometrach często na tarczy podaję się klasę Cl czyli maksymalną procentową odchyłkę. Można na dole tarczy dać Automatyczny Cl X.X. Ale czy to już nie przesada? link

Edytowane przez greenmag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę swoje dwa grosze

 

-brakuje mi w wersji białej kreskowanego obszaru, szkoda że nie ewoluował poza pierwszą wersję

-nie podoba mi się podziałka złapana obustronnie okręgiem, nie wiem czy manometry tak miały, ale mi się nie podoba

-zmiana wyglądu logo na pisane retro-czcionką- błąd o którym Marcinie sam nie raz wspominałeś -że tak nie można

-zbyt symetryczny i nudny układ w wersji białej, jest po prostu słaba krótko mówiąc, jeszcze chwila i powstanie zwykły smutny zegarek tylko że z jedną wskazówką :(

 

Panowie, wrzućcie w to trochę fantazji, to zwariowany zegarek dla garstki pasjonatów, niech zwraca na siebie uwagę (w dystyngowany sposób oczywiście!) on ma być inny, ale nie w sensie dziecka siedzącego w ostatniej ławce, gadającego do siebie pod nosem.

 

Obecnie uważam że wersje czarne są najbliższe temu jak sobie wyobrażam taki zegarek, z tym że wyciąłbym kawałek podziałki bo manometry nie kręcą się 360 stopni... a brakującą podziałkę można jakoś sprytnie przenieść na dodatkową skalę bliżej osi tarczy (tak jak nad obszarem kreskowanym), albo postawić jakieś dyskretne punkciki...są różne możliwości.

 

Oczywiście to tylko moje zdanie.

 

PS. Czcionki retro naprawdę fajnie wyglądają jako cyfry. Niestety pozostałe napisy wykonane tą czcionką za mocno się narzucają wizualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja środkówa z automatycznym na dole.

 

A może zrobić aby indksy godzinowe nie dotykały krawędzi tarczy. Minimalnie je odsunąć. Minimalnie dosłownie :)

 

 

// w manometrach często na tarczy podaję się klasę Cl czyli maksymalną procentową odchyłkę. Można na dole tarczy dać Automatyczny Cl X.X. Ale czy to już nie przesada? link

 

Odsunięcie lepsze jest niż całkowita likwidacja, którą sugerował QV - "złoty środek". Dla mnie to kolejny krok w dobrym kierunku. ...ale co z "Automatyczny"? Być powinien u dołu, a "zaprojektowano..." z tyłu.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jeszcze chwila i powstanie zwykły smutny zegarek tylko że z jedną wskazówką :(

Panowie, wrzućcie w to trochę fantazji, to zwariowany zegarek dla garstki pasjonatów, niech zwraca na siebie uwagę (w dystyngowany sposób oczywiście!) on ma być inny, ale nie w sensie dziecka siedzącego w ostatniej ławce, gadającego do siebie pod nosem.

https://youtu.be/S4LYzqaoP9Y

:)

Edytowane przez greenmag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.