Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Jednowskazówkowiec Nowy projekt forumowy

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję!  :)

Fachowo wykonane zdjęcie. Dolne uszy pozostały w półcieniu. Nie widać dokładnie, czy wychodzą poza nadgarstek  :huh:

 

Gdyby nie mrok, wydało by się, że to wcale nie nadgarstek tylko niedźwiedzia łapa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 z lewej.

Wrócę do logo w białej wersji - na czym stanęło? Pytam, bo w czarnym ładnie zniknęła ramka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indeksiki z godzin 06 07 08 mogą byc pogrubione?

 

chyba już za dużo wycudowane by było na tej jednej tarczy. I tak duzo sie dzieje

Finał ( drobne korekty ):

 

FINA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

które logo w jasnym z ramką czy bez ? Moim zdaniem ramka ma swój industrialny klimat ( często różne punce, i znaki na tabliczkach znamionowych miały obrys prostokąta lub trójkąta ) ale nie będę się upierał.

 

ktore-logo.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za tabliczką znamionową :)

A żeby nieco pomącić. Nie brałeś pod uwagę manualnego werku typu 6497/8 Asian Unitas? Część z nich ma chyba jakość nie gorszą niż Miyoty.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście o wiele bardziej podoba się wersja bez ramki - a tabliczka i wszelkie prostokąty będą na deklu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za tabliczką znamionową :)

A żeby nieco pomącić. Nie brałeś pod uwagę manualnego werku typu 6497/8 Asian Unitas? Część z nich ma chyba jakość nie gorszą niż Miyoty.

 

Nie wiem podejrzewam ze i tak każda sztuka wymagałaby rozebrania i smarowania po swojemu. Skoro nawet mój kooperant z Chin odradza mechanizmy z własnego kraju to coś musi być na rzeczy. Boję się wtopy bo to ja będę musiał później to kwaśne piwo wypić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem podejrzewam ze i tak każda sztuka wymagałaby rozebrania i smarowania po swojemu. Skoro nawet mój kooperant z Chin odradza mechanizmy z własnego kraju to coś musi być na rzeczy. Boję się wtopy bo to ja będę musiał później to kwaśne piwo wypić.

Szkoda, swego czasu polowałem na kemmnera einzieger na unitasie.

 

Co do logo na jasnym to dotychczas cały czas miałem zdanie - bez ramki, ale w tym zestawieniu chyba wolę jednak z ramką..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

które logo w jasnym z ramką czy bez ? Moim zdaniem ramka ma swój industrialny klimat ( często różne punce, i znaki na tabliczkach znamionowych miały obrys prostokąta lub trójkąta ) ale nie będę się upierał.

 

W jasnym logo z ramką

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szkoda, swego czasu polowałem na kemmnera einzieger na unitasie.

Ale tutaj mowa była o klonie - Asian unitasie. A Kemmner jest na unitasie. Ładnie zdobiony, termicznie barwione śrubeczki. Cyka u mnie już kilka lat aż miło posłuchać :)

 

965e0390eacd6c01f60d84ba4c08745f.jpg

 

A żeby nie było oftopu. To jak wygląda od strony technicznej i kosztowej przykrecenie tarczy do mechanizmu od zewnętrznej strony tak jak to jest właśnie w manometrach? Czy to może już za dużo cukru w cukrze  ;)

 

4151841f69891971740812eb4421c81d.jpg

Edytowane przez alleck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale tutaj mowa była o klonie - Asian unitasie. A Kemmner jest na unitasie. Ładnie zdobiony, termicznie barwione śrubeczki. Cyka u mnie już kilka lat aż miło posłuchać :)

 

 

A żeby nie było oftopu. To jak wygląda od strony technicznej i kosztowej przykrecenie tarczy do mechanizmu od zewnętrznej strony tak jak to jest właśnie w manometrach? Czy to może już za dużo cukru w cukrze ;)

 

 

Kemmner robil też na chińczykach.

 

W każdym razie oczywiście wolałbym, żeby powstała vratka na szwajcarskim unitasie ale nie śmiem nawet głośno o tym mówić:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kemmner robil też na chińczykach.

 

W każdym razie oczywiście wolałbym, żeby powstała vratka na szwajcarskim unitasie ale nie śmiem nawet głośno o tym mówić:P

Nie spotkałem wersji jednowskazówkowca na chińczyku od Kemmnera jeszcze. Ale pewnie i takie też były. W końcu różne mechanizmy wykładał do swoich zegarków.

Tutaj nie sądzę żeby założony budżet wytrzymał coś szwajcarskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie. Fajny pomysł, fajny zegarek się kroi. Z rozwojem projektu robi on się coraz bardziej czytelny i ciekawszy. Tylko ciągle nie rozumiem, dlaczego na tarczy zegarka napisy o ciśnieniu max i te pozostałe wskazujące, że na łapie jest manometr a nie zegarek?

Taka ściema dla potencjalnego złodzieja? Bo jeśli nie, to pomysł przypomina mi pisanie na telewizorze, że to np. lodówka  :mellow:


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma to swoje logiczne uzasadnienie - producenci zegarków określają wodoszczelność za pomocą ciśnienia statycznego -

tu zostało to po prostu bardziej podkreślone i zamiast 10atm=100m jest 10atm=1.013MPa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by takie indeksy ?

Wskazówka też niczego sobie.

Nazwa też może pasować do zegarka forumowego.post-89854-0-80011200-1566648865.png


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też podać w barach i tez będzie poprawnie.


A może by takie indeksy ?
Wskazówka też niczego sobie.
Nazwa też może pasować do zegarka forumowego.attachicon.gif20190824_140601.png

 

Zakonczylismy już proces projektowania tarcz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ośmieliłem się na mały żart.

To projekt z roku 1797 ( poważnie tysiąc siedemset dziewięćdziesiąt siedem ).

Nazwa Suscription.

Firma A.L. Breguet.


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jasnym logo bez ramki ale trochę większe. W ciemnym napis musi być.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.