Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MieszkoMieszko

Diver z zieloną tarczą...

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba było się odezwać jak sprzedawałeś

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

To było jakoś w grudniu ub. roku

Co myślicie o tym Citizenie?
Jest jeszcze opcja w super Titanium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obywatel zawsze na plus. Brałbym.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vratislavia Klingert, niedługo w sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat ze strony VC:

 

Szer: 42mm (bez koronki), Wys: 13mm, L2L dedykowany pod nadgarstki o minimalnym obwodzie 16,5cm (gwarancja komfortu!)

 

W tej sytuacji o L2L bym się jakoś mocno nie martwił skoro na 16,5 cm witkę ma być ok.

 

:)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, cordi7 napisał:

Cytat ze strony VC:

 

Szer: 42mm (bez koronki), Wys: 13mm, L2L dedykowany pod nadgarstki o minimalnym obwodzie 16,5cm (gwarancja komfortu!)

 

W tej sytuacji o L2L bym się jakoś mocno nie martwił skoro na 16,5 cm witkę ma być ok.

 

:)

 

Sprzedawca napisze wszystko żeby sprzedać :P


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat QV ufam a wypusty VC raczej na problem ze sprzedażą nie cierpią :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta informacja mi nic nie mówi bo mam architekta co jego L2L niby 46 (jeśli dobrze mierzyłem) ale niestety ta koperta mi tak nie leży że zawsze przekręca się w którąś stronę... Myślę że to wina braku opadających ku dołowi uszu...
Stąd decyzja o sprzedaży...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile uwielbiam kształt koperty, o której mówisz to do noszenia jest ok tylko na średnich i dużych nadgarstkach - jest zupełnie płaska z dołu i Form & Function, o L2L ma poziomie ~50 nosi się o niebo lepiej przez fajnie ukształtowane uszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo ma Stenek Ocean 39 - ja mam nadgarstek 18-18,5 cm i jest ok ale ktoś sugerując się tylko średnicą może się niestety naciąć.

 

Myślę, że zielonych tarcz masz dość, powodzenia z wyborem :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanęło na kolejnym biedamasie .

Ale nie martwicie się niedługo będę potrzebował pomocy znowu tylko określę kryteria


d83fc61e276ad64350ca5b303e1daa41.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie weszły do sprzedaży nowe Orienty Tritony i jest zielona wersja RA-AC0K02E10B:

 

obraz.thumb.png.1eff899f1358115263a74628ac7b4b71.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Zaratsu napisał:

Właśnie weszły do sprzedaży nowe Orienty Tritony i jest zielona wersja RA-AC0K02E10B:

 

Ja bym tego nie nazywał "nową wersją Tritona" tylko ewentualnie wersją wykastrowaną. Nie jestem pewien, czy nie majstrowali przy kopercie i przy koronce ale na pewno mechanizm jest inny, nie ma wskaźnika rezerwy chodu i bransoleta jest gorsza (żegnajcie pełne endlinki, witajcie blaszki). Przykro mi, ale to co zrobił Orient w tym wypadku mi się po prostu nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Ja bym tego nie nazywał "nową wersją Tritona" tylko ewentualnie wersją wykastrowaną. Nie jestem pewien, czy nie majstrowali przy kopercie i przy koronce ale na pewno mechanizm jest inny, nie ma wskaźnika rezerwy chodu i bransoleta jest gorsza (żegnajcie pełne endlinki, witajcie blaszki). Przykro mi, ale to co zrobił Orient w tym wypadku mi się po prostu nie podoba.

 

Można oczywiście podejść do tego w ten sposób, ale ten model jest znacznie tańszy i bardziej czytelny (znam wiele osób dla których tarczą Tritona była trochę "przeładowana"). Poza tym Triton wypada z oferty Orienta i jest zastępowany tym modelem. Czy to nowy Triton? Większość osób tak go ochrzciło, bo ma ta samą kopertę, wskazówki i indeksy. Jasne, że to w kwestii specyfikacji krok wstecz wobec Tritona, ale też jest setki złotych tańszy. No i wreszcie jest wariant zielony. 

Also: jest o wiele tańszy od podobnych diverów Seiko.

Edytowane przez Zaratsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Ja bym tego nie nazywał "nową wersją Tritona" tylko ewentualnie wersją wykastrowaną. Nie jestem pewien, czy nie majstrowali przy kopercie i przy koronce ale na pewno mechanizm jest inny, nie ma wskaźnika rezerwy chodu i bransoleta jest gorsza (żegnajcie pełne endlinki, witajcie blaszki). Przykro mi, ale to co zrobił Orient w tym wypadku mi się po prostu nie podoba.

 

 

Zostawili rezerwę chodu dla Star Diver, gorsza bransa i niewiadomo co jeszcze. Niestety Orient poszedł w ślady Seiko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Zaratsu napisał:

Jasne, że to w kwestii specyfikacji krok wstecz wobec Tritona, ale też jest setki złotych tańszy.

 

No właśnie w tym jest w moim odczuciu największy problem. Bo wydaje mi się, że "nowy Triton" jest do kupienia w bardzo podobnej cenie jak prawdziwy Triton. Poniżej oferty od tego samego sprzedawcy na Chrono24. Różnica 109 PLN.

 

obraz.png.1aa376c3e268486ffa121b7136ece1b0.pngobraz.png.8d86b6017b438a80a6c902246bd58b58.png

 

Natomiast Kamasu, który ma specyfikację dokładnie taką samą jak "nowy Triton" tylko ma inną kopertę i mechanizm dodatkowo z komplikacją "day-date", kosztuje gdzieś tak pomiędzy:

 

obraz.png.e94ceec6c26bfb459f962d0aec7b44a1.pngobraz.png.b3ba34e3ea684c938a86b6d542726c83.png

 

W zestawieniu z Kamasu, nie bardzo wiem, za co dopłaca się jakieś 400 PLN, skoro jeszcze 100 PLN więcej wystarcza już na prawdziwego Tritona. Tu mnie boli i o to mam pretensje. Gdyby nowy Triton był 50-100 PLN droższy od Kamasu to bym zrozumiał. A tak, to uważam to za czysty marketing i drenowanie kieszeni klientów.

 

4 godziny temu, Zaratsu napisał:

No i wreszcie jest wariant zielony. 

 

Tu się nie mogę nie zgodzić. 😁 Chociaż normalnego Tritona też mogli zrobić w zieleni i wcale nie trzeba go było przy tym kastrować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PL można  go kupić jeszcze taniej . A poza tym są tacy którym triton się nie podoba z powodu mocno przeładowanej tarczy (tak jak to kolega wyżej wspomniał) . Do mnie kompletnie nie trafia wskaźnik rezerwy chodu , to czarne coś na koronce. A bransy w tym nowym nie widziałem,  ale w tritonie nie powala . 

Edytowane przez Fifarafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.09.2020 o 22:05, Perpetuum Mobile napisał:

W zestawieniu z Kamasu, nie bardzo wiem, za co dopłaca się jakieś 400 PLN, skoro jeszcze 100 PLN więcej wystarcza już na prawdziwego Tritona. Tu mnie boli i o to mam pretensje. Gdyby nowy Triton był 50-100 PLN droższy od Kamasu to bym zrozumiał. A tak, to uważam to za czysty marketing i drenowanie kieszeni klientów.

 

A co tutaj wiedzieć trzeba? Zegarek kosztuje tyle ile klient zapłaci - różnica i tak nie jest jakaś porażająca jak np w przypadku zegarków z ETA 2824, czy Unityas'a gdzie zegarki z tymi mechanizmami można kupić za kilkanaście stówek albo za kilkadziesiąt tysięcy... nawet z NH35 możesz znaleźć zegarek za kilkaset oraz kilka tysięcy PLN.

Z tego co pamiętam to Kamasu na początku też kosztował więcej niż teraz - obecnie za 900PLN możesz już znaleźć jak poszukasz, myślę że z "nowym Triton'em" może być podobnie, napaleńcy kupią i cena spadnie dla tych bardziej opanowanych :)

 

W dniu 18.09.2020 o 17:23, Zaratsu napisał:

 

znam wiele osób dla których tarczą Tritona była trochę "przeładowana"

 

Żartujesz... :) No to wymieniaj...: ;)

Wskaźnik rezerwy chodu to, moim zdaniem świetna komplikacja, dużo przydatniejsza niż np dzień tygodnia - który, łącznie z dniem miesiąca nie zawsze producentowi się udaje i wygląda jakby komuś brakło pomysłu na rozwiązanie wyeksponowania tej komplikacji - miałem sporo zegarków i chyba dopiero w Ray'u rozwiązanie z dniem tygodnia i miesiąca przestało przeszkadzać.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Daito napisał:

 

A co tutaj wiedzieć trzeba? Zegarek kosztuje tyle ile klient zapłaci - różnica i tak nie jest jakaś porażająca jak np w przypadku zegarków z ETA 2824, czy Unityas'a gdzie zegarki z tymi mechanizmami można kupić za kilkanaście stówek albo za kilkadziesiąt tysięcy... nawet z NH35 możesz znaleźć zegarek za kilkaset oraz kilka tysięcy PLN.

Z tego co pamiętam to Kamasu na początku też kosztował więcej niż teraz - obecnie za 900PLN możesz już znaleźć jak poszukasz, myślę że z "nowym Triton'em" może być podobnie, napaleńcy kupią i cena spadnie dla tych bardziej opanowanych :)

 

 

Żartujesz... :) No to wymieniaj...: ;)

Wskaźnik rezerwy chodu to, moim zdaniem świetna komplikacja, dużo przydatniejsza niż np dzień tygodnia - który, łącznie z dniem miesiąca nie zawsze producentowi się udaje i wygląda jakby komuś brakło pomysłu na rozwiązanie wyeksponowania tej komplikacji - miałem sporo zegarków i chyba dopiero w Ray'u rozwiązanie z dniem tygodnia i miesiąca przestało przeszkadzać.

Jeżeli do wskaźnika dodać pokaźne logo, dariwnik i napisy pod wskazówkami, to dla niektórych robi się tłoczno. Znam takie osoby i chętnie bym je wymienił, ale RODO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.