Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dawidhq

Zegarek do 20 tys+

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

planuje kupić jakiś elegancki zegarek do około 20 tys zł, może być więcej ale wtedy tylko na raty, swoją droga ma ktoś fajny sklep gdzie można na raty kupić ?

 

co do samego zegarka chciałbym aby miał kopertę około 36-40, zastanawiałem się nad firmami IWC, Rolex, Omega lub Breitling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 To nie ma sensu, do utraty wartosci dokładać koszt kredytu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybkensa z wymienionych marek i zakładanych rozmiarów to pomyślałem o IWC Spitfire oraz Omega AT 38mm gdy ponegocjujesz powinno być do 20tys. Z marek których nie wymieniłeś to żelaznym kandydatem jest Tudor fifty eight.

Zgadzam się z kolegą bolcem że nie ma sensu się zadłużać i płacić %...Zwłaszcza że Omega i IWC nie trzymają ceny.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę dobór marek doprecyzuj Twoją definicję elegancji ( Rolex i Breitling prawie nie  mają takich zegarków w klasycznym rozumieniu elegancji ) . Przy tym budżecie i wymienionych markach szukaj też na rynku wtórnym. 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przecież kredyt to forma oszczędzania 😉  Masz pragnienie, realizujesz je natychmiast, cieszysz się posiadaniem, odkładasz środki na to co już masz, bez żenującego oczekiwania i mokrych snów 🙃. Jak Ci nie pasuje, sprzedajesz zakupiony produkt, spłacasz kredyt, zero rozczarowań. A że drogo ? Każdy "GUPI" potrafi kupić tanio, a nie każdego stać na to aby kupić drogo 😜 Reasumując, kredyty  zostały stworzone dla wyluzowanych bogaczy 😏.

A w temacie głównym twego wpisu, to rozjaśnij proszę, co rozumiesz przez zegarek elegancki ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mi się oberwie, ale z tego co piszesz wynika, że 20 tys. to znaczna część Twoich oszczędności dlatego udzielę Ci najlepszej rady - nie kupuj żadnego zegarka!

Nie zbudujesz finansowego bezpieczeństwa, żyjąc na pokaz ponad stan i to jeszcze na kredyt - nie tędy droga ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z eleganckich wymienionych przez Ciebie zegarków, w tej kwocie popatrz na IWC Portofino.


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest problemem dla mnie wydać 20 tys, ale wole mieć płynność finansowa. Co do elegancji to byłby wykorzystywany do spotkań biznesowych i na rożnego rodzaju imprezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Portofino powinno Ci spasować.


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezwli dopuszczasz zakup zwgarka używanego, to szukaj JLC. Tańsze rozwiązanie - na bazarku masz fajnego Zenitha kolegi @wojtek91 za 7k: 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Omegę De Ville. Elegancka, dużo poniżej budżetu, jeśli nie zależy Ci na kopercie ze złota. Od ręki dostaniesz ją w polskiej dystrybucji, choćby w Jubitomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Dawidhq napisał(-a):

Nie jest problemem dla mnie wydać 20 tys, ale wole mieć płynność finansowa. Co do elegancji to byłby wykorzystywany do spotkań biznesowych i na rożnego rodzaju imprezy.

Jeśli to nie będzie gajer w klimacie, koszuli ze spinkami i wiedenek na stopach, to z takich bardziej uniwersalnych Omega Globemaster, Seamaster 1948 z małą sekundą, czy też mała AT. Wspomniany wyżej Portofino (ale to stricte elegant), a i DJ też da radę, w końcu ktoś doradził Bidonowi, przywdziać go w styczniu na dość oficjalna okazję. Z Breitlingiem jest IMO problem (poza wspomnianym przez @desmo ) że ta firma nie produkuje aktualnie zegarków, których komponenty usprawiedliwiałyby, żądaną za nie kasę. Z IWC jest podobnie do okolicy 30 tysięcy, gdyż na wyższej półce cenowej, to jednak mają kilka smakowitych kąsków.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos ZÜRICH

Wersja bez daty (ew. jest z datą)

3400 Euro u producenta - z opcją rozbicia płatności na raty bez dodatkowych kosztów (przynajmniej tak piszą na stronie Nomosa, ale się nie wgłębiałem w temat).

0806_0801_zuerich-2d-front-masked.jpg

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos ale Orion w manualu 35 albo 38 mm - zalezy jaki masz nadgarstek, obydwa ponizej 2.000 EUR:

 

https://nomos-glashuette.com/en/orion/orion-white-331

 

https://nomos-glashuette.com/en/orion/orion-38-white-386

 

ewentualnie proponowany przez kolege @szuwi Zenith z bazarku.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos jest fajnym wyborem - miałem kiedyś Ludwiga 35mm, ale ja w budżecie 20k wybralbym uzywanego jlc.

Swojego JLC MUT 38mm kupiłem we wskazanym budżecie używanego w świetnym stanie full set. 

20190627_082223.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko moze jeszcze doloze jeden temat pod rozwage - koszt utrzymania. Nie sztuka jest kupic zegarek za 20, 40 czy 100 tysiecy, schody moga sie zaczac jak bedzie wymagal serwisu (~5 lat).

Wszystko oparte na standardowcyh mechanizmach typu ETA / Sellita / STP bedzie do ogarniecia przez kazdego kumatego zegarmistrza, in-house to juz inna para kaloszy.

 

Nomos ma ta przewage, ze ma klarowne i dostepne na ich stronie ceny serwisu i sa one jak dla mnie bardzo rozsadne:

 

image.png.46ba90d48f0a66640e33fa3d4356e762.png

 

220 EUR za manualny mechanizm Alpha w Orionie to 44 EUR rocznie kosztow utrzymania przy zalozeniu 5-letnich interwalow), serwis JLC czy Omegi to juz raczej troche wiecej :)

Z wlasnych doswiadczen moge powiedziec, ze customer service Nomosa jest rewelacyjny, co dla mnie osobiscie tez ma niebagatelne znaczenie.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegląd prostego JLC u dobrego zegarmistrza to ok 800pln. Tak przynajmniej słyszałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Tudor 1926 w wersji 39mm. Występuje w różnych wariantach kolorystycznych, zegarek jest elegancki, prestiżowy i w atrakcyjnej cenie. Wspomniany Tudor:

tudor-1926-watches-news.jpg

3a93854bad7c67f79e1d601ddef31d27.png

 

2018-01-25-tudor-1926-gallery-05.jpg

Edytowane przez oryonv2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogole przy dyskusji o eleganckim zegarku dziwie sie, ze nie wyplynal Cartier Tank jako propozycja :)

 

Tank Solo w kwarcu (WSTA0028)

o24mv46voxw51.jpg?width=3387&format=pjpg

 

Tank Solo w automacie (WSTA0029)

Cartier-tank-solo-W5200027.jpg

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

Tak w ogole przy dyskusji o eleganckim zegarku dziwie sie, ze nie wyplynal Cartier Tank jako propozycja :)

 

Tank Solo w kwarcu (WSTA0028)

o24mv46voxw51.jpg?width=3387&format=pjpg

 

Tank Solo w automacie (WSTA0029)

Cartier-tank-solo-W5200027.jpg

 

Na zdjęciu automatu jest za wąski pasek - Filip @eye_lip nie puściłby takiej fuszerki... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, szuwi napisał(-a):

Na zdjęciu automatu jest za wąski pasek - Filip @eye_lip nie puściłby takiej fuszerki... 😉


Tak to jest jak się z telefonu fotki wrzuca - słabo to wyglada faktycznie. Ale sam zegarek ładny ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, cordi7 napisał(-a):


Tak to jest jak się z telefonu fotki wrzuca - słabo to wyglada faktycznie. Ale sam zegarek ładny ;)

 

To b.ładny zegarek 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 To nie ma sensu, do utraty wartosci dokładać koszt kredytu

Biorąc pod uwagę galopujące ceny zegarków oraz wysokość stóp procentowych, to z ekonomicznego punktu widzenia najmniej rozsądnym rozwiązaniem wydaje się „oszczędzanie na zegarek”.
Pomijam oczywiście kredytowanie zakupu, na który nas nie stać, bo to faktycznie głupota, ale chyba nie o takiej sytuacji tu mowa.

PS. Jury konkursu „Złota Łopata” informuję, że szukam po prostu info o jednym z zegarków i wyszukiwarka wypluła mi temat.
Wiem, że to mnie tylko tłumaczy, a nie usprawiedliwia, ale cóż…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafi napisał(-a):


Biorąc pod uwagę galopujące ceny zegarków oraz wysokość stóp procentowych, to z ekonomicznego punktu widzenia najmniej rozsądnym rozwiązaniem wydaje się „oszczędzanie na zegarek”.
Pomijam oczywiście kredytowanie zakupu, na który nas nie stać, bo to faktycznie głupota, ale chyba nie o takiej sytuacji tu mowa.

PS. Jury konkursu „Złota Łopata” informuję, że szukam po prostu info o jednym z zegarków i wyszukiwarka wypluła mi temat.
Wiem, że to mnie tylko tłumaczy, a nie usprawiedliwia, ale cóż…

Zgadzam się, że warto oszczędzać, ale jeżeli cena wymarzonego zegarka jest wysoka i termin zakupu jest odległy, to warto lokować środki w tańszych i łatwozbywalnych zegarkach, na których nie powinno się stracić. Np kupić z 10 visów... 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.