Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Vratislavia Conceptum - Ferrari & Lancia

Rekomendowane odpowiedzi

To też uczyniłem. Żona przejęła stery. Jak ona sobie nie poradzi to pójdziemy dalej. Oczywiście pasja tworzenia, koordynacji produkcji wciąż jest. Jest sporo pomysłów ale ich wdrożenie nie przełoży się na sukces ekonomiczny nad czym ubolewam. A robić coś co się sprzeda ale tego się nie czuje ? To nie dla mnie. Dlatego często odrzucam propozycje produkcji dla kogoś zegarków - jak widzę co chcą zrobić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

To też uczyniłem. Żona przejęła stery. Jak ona sobie nie poradzi to pójdziemy dalej. Oczywiście pasja tworzenia, koordynacji produkcji wciąż jest. Jest sporo pomysłów ale ich wdrożenie nie przełoży się na sukces ekonomiczny nad czym ubolewam. A robić coś co się sprzeda ale tego się nie czuje ? To nie dla mnie. Dlatego często odrzucam propozycje produkcji dla kogoś zegarków - jak widzę co chcą zrobić....

Mnie się wydawało, że VC ma dużo miłośników, ale może faktycznie sprowadza się to do wąskiej grupy osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ale badzmy szczerzy globalnie nie istniejemy. Wbrew pozorom nawet znane marki nie sprzedaja wielu zegarkow.

Mocno sie zdziwilem jaki wolumen sprzedazy ma pewna marka ktorej nie wymienie bo nie moge ale znana i nie jest to micro. Po prostu mamy ogromny wybor  ktory jeszcze w ostatnich latach sie powiekszyl. tak naprawde najwieksze wxrosty sprzedazy odnotowaly marki premium i semi premium. Bicie sie w segmencie tanich zegarkow jest ciezkie tu jest najwiekszy wybor. Dlatego nie dziwcie sie krokom Bartka z Baltucusa ktory robi krok do przodu.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

Dlatego nie dziwcie sie krokom Bartka z Baltucusa ktory robi krok do przodu.

:D

1307875151-by-marianusz-600.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinie, głowa do góry. Zwróć uwagę na rynek wtórny, jesteś w nielicznej wąskiej grupie producentów (a jedynym w Polsce), którego zegarki nabierają wartości i staja się wręcz lokatą kapitału. Modeli chyba nie muszę przedstawiać. Może po prostu urlopu potrzebujesz ;)  A w kwestii marketingu to trzeba poszukać pomocy u specjalisty, bo żona pewnie patrzy sercem a tu raczej chłodna głowa i nowe spojrzenie by się przydało. 

 

Rozumiem oczywiście, że z powyższego zysku finansowego dla Ciebie nie ma, ale to świadczy że produkt jest dobry tylko dystrybucja zawodzi.

Edytowane przez sviety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, sviety napisał(-a):

Marcinie, głowa do góry. Zwróć uwagę na rynek wtórny, jesteś w nielicznej wąskiej grupie producentów (a jedynym w Polsce), którego zegarki nabierają wartości i staja się wręcz lokatą

Mądrze napisane - przed wrzuceniem "fotki" z "krokiem do przodu" w poprzednim poście nie zapoznałem się z kontekstem powyższych Twoich @QuadrifoglioVerde postów - mój błąd.

Vratislavia to jak @sviety napisał jedna z nielicznych marek której produkty trzymają ceny, moim skromnym zdaniem to o czymś świadczy - nie bez znaczenia jest też fakt że trudno kupić większość modeli w "wersji używanej" tak że... może faktycznie wypoczynek i jakieś obiektywne ruchy marketingowe wskazane - a nastroje się poprawią ;)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie siedzę w temacie

Które modele się tak dobrze sprzedają na wtórnym? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Nie siedzę w temacie

Błąd ;) 

 

14 minut temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Które modele się tak dobrze sprzedają na wtórnym? 

VIS-y, Pan Africa, Pro-Militari i kilka innych. Najlepsze jest to, że na eBay VC nie ma praktycznie wcale, a jak się pojawiają używki to od razu się sprzedają. Jak zdarza mi się gadać z kolekcjonerami z zagranicy, to są zdziwieni, że jest taka firma i nie tylko zegarki ale i ceny im się bardzo podobają. Po prostu mam wrażenie, że polski rynek jest fajny, ale malutki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, renqien napisał(-a):

Błąd ;) 

 

VIS-y, Pan Africa, Pro-Militari i kilka innych. Najlepsze jest to, że na eBay VC nie ma praktycznie wcale, a jak się pojawiają używki to od razu się sprzedają. Jak zdarza mi się gadać z kolekcjonerami z zagranicy, to są zdziwieni, że jest taka firma i nie tylko zegarki ale i ceny im się bardzo podobają. Po prostu mam wrażenie, że polski rynek jest fajny, ale malutki. 

One są w sprzedaży jako nowe u producenta ? czyli Naszego Marcina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, już dawno nie, to takie legendarne zegarki... ktoś widział... ktoś słyszał... kolega sąsiada miał... :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, renqien napisał(-a):

Nie, już dawno nie, to takie legendarne zegarki... ktoś widział... ktoś słyszał... kolega sąsiada miał... :D 

 

A dla czego nie są już produkowane skoro są tak pożądane? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to limitki, jak każdy model VC. Określona seria iluś sztuk, może dwie i koniec. Typowo zegarko-maniakowe podejście. Może niekoniecznie biznesowo-słuszne, ale użytkowniko-przyjazne.  A pewnie i względy ekonomiczne mają znaczenie, bo na zamówienie większej partii trzeba mieć więcej kasy. W dodatku trzeba iść naprzód, rozwijać się, a nie klepać w koło to samo. Z modeli kultowych można jedynie wyciągnąć wnioski, co się podobało i w jakim kierunku iść. Dlatego uważam, że Marcin powinien przychylniejszym okiem spojrzeć na wojskowe proweniencje ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Paweł Bury. napisał(-a):

 

A dla czego nie są już produkowane skoro są tak pożądane? 

Na tym polega magia marki i sukces modeli, że są produkowane w określonej ilości (np. 100) i jak zejdą to tylko na wtórnym pozostaje szukać.

 

Do tego w ich tworzeniu mają jakiś tam udział forumowicze, na bieżąco widzimy jak idzie proces, aż do finału, czyli u ciebie na ręce 😜

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, renqien napisał(-a):

Bo to limitki, jak każdy model VC. Określona seria iluś sztuk, może dwie i koniec. Typowo zegarko-maniakowe podejście. Może niekoniecznie biznesowo-słuszne, ale użytkowniko-przyjazne.  A pewnie i względy ekonomiczne mają znaczenie, bo na zamówienie większej partii trzeba mieć więcej kasy. W dodatku trzeba iść naprzód, rozwijać się, a nie klepać w koło to samo. Z modeli kultowych można jedynie wyciągnąć wnioski, co się podobało i w jakim kierunku iść. Dlatego uważam, że Marcin powinien przychylniejszym okiem spojrzeć na wojskowe proweniencje ;) 

 

3 minuty temu, sanik napisał(-a):

Na tym polega magia marki i sukces modeli, że są produkowane w określonej ilości (np. 100) i jak zejdą to tylko na wtórnym pozostaje szukać.

Pytanie ..... czy Go na to stać 

Czy stać go na to aby najlepsze modele ograniczać do 100 sztuk 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie @Paweł Bury to chyba masz rację. Do tej pory byłem przeciwny wznowieniu produkcji pewnych modeli, ponieważ zakupiłem je na rynku wtórnym czasami za kilkukrotność ceny retail. Ale tak sobie myślę, że chętnie uzupełniłbym kolekcję niektórych modeli  za bardziej rozsądna cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Paweł Bury. napisał(-a):

 

Pytanie ..... czy Go na to stać 

Czy stać go na to aby najlepsze modele ograniczać do 100 sztuk 

Widzisz, to nie jest takie proste. Nie śledzę tematu dokładnie ale z tego co pamietam, te modele, jak były produkowane, wcale nie zanosiło się, że będą takie kultowe. Zamówisz kilkaset kopert, tarcz itp. i... zrobisz krótką serię. Potem, za rok czy dwa, okaże się, że jest zapotrzebowanie na więcej i znów musisz zamawiać kilkaset sztuk, bo nie wiesz, czy dalej będzie taki sam popyt. Zamówisz raz kilka tysięcy i... zostaniesz z ręką w nocniku, bo się nie przyjęło? W dodatku, na zamówienie kilku tysięcy musisz wywalić więcej kasy, a nie wiesz, czy producent nie odwali numeru i nie zrobi całej partii do d. i znów jesteś umoczony. Prowadzenie małego biznesu, jak budżet jest krótki, nie jest łatwe. Ja Marcina w pełni rozumiem i jedyne co mogę, to czasem podrzucę jakiś pomysł, jak wzór tarczy czy całego zegarka. Może kiedyś się mu to przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, gruby2000 napisał(-a):

No w sumie @Paweł Bury to chyba masz rację. Do tej pory byłem przeciwny wznowieniu produkcji pewnych modeli, ponieważ zakupiłem je na rynku wtórnym czasami za kilkukrotność ceny retail. Ale tak sobie myślę, że chętnie uzupełniłbym kolekcję niektórych modeli  za bardziej rozsądna cenę.

Marcin już nie raz był namawiany na udostępnienie jakiegoś flagowego modelu w stałej sprzedaży, ale jak wiemy to nie filozofia jego marki i ja to doceniam.

2 minuty temu, renqien napisał(-a):

Widzisz, to nie jest takie proste. Nie śledzę tematu dokładnie ale z tego co pamietam, te modele, jak były produkowane, wcale nie zanosiło się, że będą takie kultowe. Zamówisz kilkaset kopert, tarcz itp. i... zrobisz krótką serię. Potem, za rok czy dwa, okaże się, że jest zapotrzebowanie na więcej i znów musisz zamawiać kilkaset sztuk, bo nie wiesz, czy dalej będzie taki sam popyt. Zamówisz raz kilka tysięcy i... zostaniesz z ręką w nocniku, bo się nie przyjęło? W dodatku, na zamówienie kilku tysięcy musisz wywalić więcej kasy, a nie wiesz, czy producent nie odwali numeru i nie zrobi całej partii do d. i znów jesteś umoczony. Prowadzenie małego biznesu, jak budżet jest krótki, nie jest łatwe. Ja Marcina w pełni rozumiem i jedyne co mogę, to czasem podrzucę jakiś pomysł, jak wzór tarczy czy całego zegarka. Może kiedyś się mu to przyda.

Wystarczy przypomnieć początki Visa, wcale tak szybko się nie rozeszły, a na wtórnym można był trafić za 800 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sanik napisał(-a):

Marcin już nie raz był namawiany na udostępnienie jakiegoś flagowego modelu w stałej sprzedaży, ale jak wiemy to nie filozofia jego marki i ja to doceniam.

Wystarczy przypomnieć początki Visa, wcale tak szybko się nie rozeszły, a na wtórnym można był trafić za 800 zł.

I wcale nie wiadomo, czy tym razem nie byłoby podobnie, gdyby wskrzesić VIS-a. Jest na rynku tyle, ile jest. Zapotrzebowanie jest trochę większe. Ale czy aż na całą nową serię? Czy Pro-Militari zeszłoby w chociażby 100szt? Może tak, a może nie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi o wznowieniu, ale reedycja pierwszego visa w mniejszym rozmiarze... Ach rozmażyłem się 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, renqien napisał(-a):

Widzisz, to nie jest takie proste

. Prowadzenie małego biznesu, jak budżet jest krótki, nie jest łatwe. .

No wiem ;)

 

Tylko że ja nie wywaliłem sobie z oferty najlepiej sprzedającego się towaru i nie ograniczyłem sprzedaży do iluś sztuk.

Marcin to nie PP czy Rolex  żeby sobie pozwolić na ograniczanie sprzedaży limitkami - on musi zarabiać a w wolnym czasie może się bawić limitkami 

Jeśli jest inaczej to niech potem nie piszczy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Tylko że ja nie wywaliłem sobie z oferty najlepiej sprzedającego się towaru i nie ograniczyłem sprzedaży do iluś sztuk.

Co innego, jak robisz sam i kupujesz materiał z którego złożysz to czy tamto czy coś innego. Inaczej ma się sprawa, jak musisz wyprodukować gotowe koperty, tarcze, koronki itp. Jak nie pójdzie, to masz magazyn pełen niewiele wartych części i musisz się motać, żeby zrobić z tego coś, co zejdzie. Ile razy widzę, jak na eBay wyprzedają się takie nieudane projekty, po kilkadziesiąt czy kilkaset sztuk kopert czy czegoś. 

 

Z resztą, powiedzmy sobie szczerze, Vratislavia Conceptum to nie jest, mam wrażenie, pomysł na ułożenie sobie życia. To spełnienie marzeń. Może się mylę, ale jakoś odnoszę wrażenie, że pragnienie pieniędzy jest w tym wypadku gdzieś daleko z tyłu całego projektu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Ralf58 napisał(-a):

Nikt nie mówi o wznowieniu, ale reedycja pierwszego visa w mniejszym rozmiarze... Ach rozmażyłem się 😛

I mnie się wydaje, że jest miejsce na wymyślenie visa od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W brązie... 😁 Dobra, chłopaki, bo śmiecimy w wątku o nowym projekcie Lancia cośtam ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro się czyta o tym, że porządne zegarki nie są równocześnie (a powinny) sukcesem ekonomicznym ich otwórców. Niestety nie każdy umie docenić precyzję wykonania czy spójność danego projektu, a może i tez nie do każdego docierają informację czym te zegarki się wyróżniają, a moim zdaniem się wyróżniają.

Niestety wiele pewnie nie doradzimy ale proponuję się nie poddawać. Ja w każdym razie czekam od dawna na Lancie  i na pewno ja kupię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie odebrałem swoją z serwisu🤭


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.