Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Vratislavia Conceptum - Ferrari & Lancia

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, renqien napisał(-a):

Ale po co? Wystawić na eBay i same się sprzedadzą.

 

Promocje potrafią zachęcić tych którzy są o krok od kupienia, ale brakuje im ostatniego czynnika żeby się zdecydować i mogą przekonać tych, którzy w sumie to nic nie chcieli kupować, ale że jest taniej to biorą. Trochę śledzę grupy z promocjami i chociażby peppera i jest takich ludzi sporo

 

Nie mówię żeby przeceniać -50% klingerta ale np. jakoś delikatnie spróbować pocisnąć chronografy, które czekają na nabywców już jakiś czas z tego co wiem

Edytowane przez vcf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

jaki dostepny dla firm niezaleznych mechanizm proponujesz ?

 

Marcinie,

 

gdybym miał taką wiedzę pewnie produkowałbym zegarki, a nie stał po stronie braci konsumenckiej 🙂

Napisałem czego nie widzę na rynku i co bym chętnie kupił. Inni chętni też się pewnie znajdą - w segmencie cenowym "czterocyfrowym" jest nisza na rynku i nikt w nią nie celuje.

 

Zaryzykuję tezę - i aż sam się sobie dziwię, że to piszę - ale dwuwskazówkowy, cienki garniturowy kwarc byłby ciekawą alternatywą. Jak nie ma mechanizmu manualnego.

Warunek: tarcza i wskazówki musiałby być na poziomie TOP (i niech pochłoną 2/3 budżetu). Inaczej wyjdzie potworek.

 

Edytowane przez Sławek W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz szukac. Zegarkow o ktorych piszesz nie ma na rynku poniewaz nie ma odpowiednich mechanizmow. Pasowalby Passeaux ( jego rozwiniecie jest w podstawowych Nomosach ) ale nawet nie orientowalem sie w dostepnosci bo skoro nie jest wykorzystywany przez micro marki znaczy ze nie kazdy moze go kupic. 

 

cienki kwarc minimalistyczny ?? Daniel Wellington ma tutaj szeroką oferte :D

 

Moge zrobic bardzo cieniutkie kwarcowe garniturowce ale i tak bede non stop czytal " kupilbym gdyby byl mechaniczny " 

 

Musimy patrzec na nasze realne mozliwosci a nie bujac w oblokach

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro sie to czyta bo w moim odczuciu VC robi swietnie zaprojektowane i bardzo dobre jakosciowo zegarki.

Sam posiadam dwa (Pan Africa i Form & Function) i je absolutnie uwielbiam, sa warte wiecej niz cena z metki.

Wszystkim pokazuje strone i same zegarki i namawiam do kupienia bo robicie cos naprawde absolutnie wyjatkowego.

 

PS. IMO rynek na cienkie eleganty / garniturowce jest zapchany przez DW i spolke a z drugiej strony rozluznienie dress code'ow powoduje przesuniecie srodka ciezkosci. Zelos tlucze pierdyliard wariacji tych samych nurkow i wyprzedaja sie na pniu.

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez uważam pomysł zrobienia garniturowego kwarca w jakości z jakiej znamy VC za niezbyt dobry z powodów o których już poprzednicy pisali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

PS. IMO rynek na cienkie eleganty / garniturowce jest zapchany przez DW i spolke a z drugiej strony rozluznienie dress code'ow powoduje przesuniecie srodka ciezkosci. Zelos tlucze pierdyliard wariacji tych samych nurkow i wyprzedaja sie na pniu.

 

Sporo oferują w swojej cenie, chociaż osobiście design do mnie jakoś średnio trafia. Rozmiar też na plus.

W sumie wydawałoby się, że rynek diverów przesycony, ale w takim budżecie 800-1200 nie ma specjalnie czego szukać. Moim zdaniem tylko Orienty, które oferują dobry mechanizm, szafir, ale niewiele poza tym (żeby nie powiedzieć nic). Potem Phoibos z Wave Masterem, ale to trzy kolory tarczy do wyboru (moim zdaniem dwie kontrowersyjne) a sam zegarek jest duży i ciężki. Patrząc na obecne trendy to nie są bardzo pożądane cechy. Można powiedzieć - dołóż 5 stówek i się otwierają drzwi z kolejnymi modelami, ale 2k za divera do codziennego obijania to dla większości ludzi bariera nie do przejścia.

Edytowane przez vcf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to mialem na mysli - ze jest rynek na zegarki typu nurek, nie mam nic przeciwko Zelosowi. No, moze chcialbym zeby pokombinowali i pokazali cos innego niz kolejny wariant Mako czy Swordfisha - ale z drugiej strony lepsze jest wrogiem dobrego a ewidentnie te modele dobrze sie sprzedaja wiec po co ryzykowac?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze wrócę do dywagacji i zapytam, czy coś z klonów ETA 2824 było rozważane jako napęd dla jakiejś Vratki? Sellita, STP? Niektóre microbrandy czasem z tych mechanizmów korzystają (choć nieczęsto).

Czy chodzi o cenę, czy o dostępność? Zgaduję, że różnica cenowa w stosunku do Miyoty 9xxx jest znacząca.

Wiem, że to bardzo subiektywne i niekoniecznie podzielane przez innych odczucie, ale mnie wkurza dźwięk rotoru Miyoty, który kręci się w jedną stronę jak szalony na jałowym biegu. Za klon ETY bym dopłacił.

A jak nie, to wolę już, jak w środku tyka poczciwy NH36.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo cyka sobie manual... I wachnik nie hałasuje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Albo cyka sobie manual... I wachnik nie hałasuje.
 

Zacny to pomysł, ale to już niestety marzenie ściętej głowy. Manualnych mechanizmów teraz na rynku jak na lekarstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, a jeszcze w sensownym dla klienta budżecie to już całkiem słabo... Jakieś nh37... Tak bez szukania ciężko wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze Sellita SW210-1 albo ETA 2801 w cenach około 180 dolarów. Ale to już koszt znacznie wyższy niż Miyoty serii 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.01.2022 o 13:51, Sławek W napisał(-a):

 

Marcinie,

 

nikt nie wskaże złotego środka. Ja też tego nie zrobię. Podpowiem co jako klient chętnie bym kupił.

I to chyba głosy klientów powinny być dla Ciebie pomocne.

 

Na ten moment mam (tylko) sześć Vratislavii. Chciałbym więcej, ale na ten moment w ofercie nie znajduję nic dla siebie. Byłem zdecydowany na zakup nowych Formmeisterów, ale efekt finalny nie trafił w mój gust. Wiem, że może się innym podobać - i bardzo to szanuję. Nowe wersje jednak nie są dla mnie, pozostanę przy swoich F1. I tak za rzadko je noszę.

 

Zegarki mają dla mnie walor użytkowy. Nie traktuje ich kolekcjonersko. Nie sprzedałem jeszcze żadnego zegarka. Ciągle dokupuję nowe pudła. Z racji zawodu zegarek musi pasować mi do marynarki/garnituru. Kupuję jak coś mi się podoba i spełnia walor użytkowy z poprzedniego zdania. Logo nie ma tu znaczenia.

 

Nie wiem jaki jest sens wypuszczania kolejnych nurków, pilotów, samochodów czy innych potworków. To robią wszyscy. I to tak samo lub prawie tak samo. Po to, żeby mieć w ofercie? Tort do podziału robi się coraz mniejszy i wieje strasznie nudą. Ale OK, de gustibus non est disputandum...

 

Na co byłby zbyt? Na to, czego nie robią inni. Jak dla mnie byłby to:

1) zegarek mechaniczny z ręcznym naciągiem (tak, ma dwie Avangardy i to super zegarki!)

2) garniturowiec w GARNITUROWYM ROZMIARZE i naleśnikowej grubości (bo WYGODA jest mega ważna!),

3) wersja premium - chętnie porcelanowa tarcza, choć wiem Marcinie, że takiego zegarka niestety nie zrobisz - to może przynajmniej emalia 😉

 

Wersja premium to ciekawa opcja - można wykorzystać kopertę z innego zegarka, dać lepszy mechanizm, super tarczę i mega dopracowane wskazówki (np. inspiracja z GS). Budżet? Można zaryzykować standard razy dwa. Przypuszczam, że się sprzeda. Niszowy projekt znajdzie nabywców.

 

Trzymam kciuki za przyszłe projekty VC, szczególnie te realizujące pkt 1-3 powyżej.

 

dowiedzialem sie ile kosztuje 7001 dekorowany 1500zl po oplatach sam mechanizm. Trzeby by wiec liczyc ok 3000zl za caly zegarek bo robiac na tym werku reszte tez bysmy ogarniali w szwajcarii i de a nie w chinach.

image.thumb.jpeg.5eb4ff9d08ac04477976830a0c9af935.jpeg

 

 

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może powinieneś pójść w tę stronę a nie zakładać że nie sprzedasz zegarka za 3k.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, eye_lip napisał(-a):

Może powinieneś pójść w tę stronę a nie zakładać że nie sprzedasz zegarka za 3k.

 

Jak minimalnie nie trafisz z designem to bankrutujesz. Im większe koszty tym większe ryzyko. Czy klient VC jest gotowy na skok cenowy ? Ile energii zajmie zanim Kowalskim ( klientom z ulicy ) wytłumaczysz, że to nie ten sam zegarek i nie ta sama jakość co przy pozostałych naszych produktach ?  Jak ciężko pokonać pewne zakorzenione przyzwyczajenia przekonał się VW robiąc Phaetona który okazał się klapą finansową bo znaczek się nie zgadzał.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3000zł za zegarek z 7001 to moim zdaniem bardzo racjonalna kwota (oczywiście pozostaje jeszcze kwestia pozostałych elementów), i chętnie bym zobaczył coś takiego u VC. Co do Januszów/Kowalskich to pytanie na ile to jest Twoja target grupa?

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

 

Jak minimalnie nie trafisz z designem to bankrutujesz. Im większe koszty tym większe ryzyko. Czy klient VC jest gotowy na skok cenowy ? Ile energii zajmie zanim Kowalskim ( klientom z ulicy ) wytłumaczysz, że to nie ten sam zegarek i nie ta sama jakość co przy pozostałych naszych produktach ?  Jak ciężko pokonać pewne zakorzenione przyzwyczajenia przekonał się VW robiąc Phaetona który okazał się klapą finansową bo znaczek się nie zgadzał.

Oj Marcin ja nie będę Ci mówił co masz robić i jak;) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Oj Marcin ja nie będę Ci mówił co masz robić i jak;) 

 

No właśnie 🙂 . marzycieli nie brakuje. Trzeba sie zastanowić na stworzeniem w takim wypadku sub-marki quasi premium

36 minut temu, wojtek91 napisał(-a):

3000zł za zegarek z 7001 to moim zdaniem bardzo racjonalna kwota (oczywiście pozostaje jeszcze kwestia pozostałych elementów), i chętnie bym zobaczył coś takiego u VC. Co do Januszów/Kowalskich to pytanie na ile to jest Twoja target grupa?

 to pewnie 10% . Mimo wszystko trzeba być przygotowanym na głupi hejt pseudo-znawców, którzy słyszą, ze dzwoni ale nie wiedzą w którym Kościele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

 

No właśnie 🙂 . marzycieli nie brakuje. Trzeba sie zastanowić na stworzeniem w takim wypadku sub-marki quasi premium

Grand Vratislavia 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, QuadrifoglioVerde napisał(-a):

 to pewnie 10% . Mimo wszystko trzeba być przygotowanym na głupi hejt pseudo-znawców, którzy słyszą, ze dzwoni ale nie wiedzą w którym Kościele.

Hejtu nie unikniesz nieważne co robisz, a hejtują ci którzy sami za wiele nie robią 😉 

Niemniej uważam, że to byłby krok w ciekawą stronę, za który trzymam kciuki. W zależności od powstałego projektu sam bym był pewnie zainteresowany zakupem (tylko proszę dokładnie za rok bo w tym miałem nic nie kupować :D ). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.