Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Łukasz_M

EDC...ale który?

Który EDC?  

28 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Łukasz_M napisał(-a):

No właśnie... Bo wspomniane wyżej zegarki mogły by być zamiast OS, bo obok to trochę bez sensu, takie dublowanie. A sam OS jest fajny w sumie...

PXL_20211002_100314705.thumb.jpg.008bb0403546426f82bfce3a774b753a.jpg

 

I tym sposobem wraca temat "czwartego" czyli chrono.  Raz z Sinnem nie wyszło to może teraz 365....

Powiem Ci, że tym zdjęciem wzbudziłeś u mnie potrzebę przyjrzenia się bliżej temu modelowi.

Pewnie jakby to było, Seiko to już bym szukał gdzie tu kupić... 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, evilym napisał(-a):

Powiem Ci, że tym zdjęciem wzbudziłeś u mnie potrzebę przyjrzenia się bliżej temu modelowi.

Pewnie jakby to było, Seiko to już bym szukał gdzie tu kupić... 

 

Ten model ma świetną kopertę w bardzo przyjemnym rozmiarze, to fajny sikor jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Łukasz_M napisał(-a):

Na razie rozważania czysto hipotetyczne. Londżin trochę oklepany, Nomos i Stowa manuale...mam swój typ, który chodzi mi po głowie...ale ciiii 😎

 

Przecież to trzy zupełnie inne zegarki. Mają chyba tylko dwie wspólne cechy, które je łączą:

- mała sekunda

- świetne są 😉

 

A tak poważnie, to każdy z nich mi się bardzo podoba i każdy bym chętnie nosił. Generalnie za rzymskimi indeksami nie przepadam, ale ta Stowa jest tak fajna i ta mała sekunda tak ożywia tarczę, że nawet rzymskie indeksy mi nie przeszkadzają.

W ogóle manual to fajna sprawa. Bardzo żałuję, że nie ma dużego wyboru na rynku, a do tego ta część oferty manuali, która jest na Unitasie, to zazwyczaj średnica od 42mm w górę.

Jak lubisz manual, to jeszcze bym zerknął na Zelosa Nova z mechanizmem ETA/Paseux 7001 w wersji Top. Fajna propozycja, ale dość droga niestety. No i mała sekunda jest. 😉

 

obraz.png.ca666b7e6b80a19cfda445884642fb7d.png

 

20 godzin temu, evilym napisał(-a):

PSS. Nie pytaj o poradę kolegi @Perpetuum Mobile. Ostatnio obrzydził mi dwa Longinesy 😑

😉

 

😂😂😂

Nie chciałem 🤷‍♂️

Flagship jest super. Może w podobnej cenie Epos wydaje mi się trochę bardziej "dopieszczony", ale Flagship ma swój urok i jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Zdecydowanie nie chciałem go nikomu obrzydzić. 😔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Sinn super ale bardziej surowy

Właśnie ta jego surowość bardzo mi odpowiada...jakoś niezbyt kręcą mnie błyskotki 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.10.2021 o 19:34, Łukasz_M napisał(-a):

Jak myślicie, który?

 

Nomos Club 703

 

0701_club-2d-front-masked.thumb.jpg.de299c30ae475510d5142400e6252146.jpg

 

Stowa Marine 

 

marineuhr_36-klsek_roman-stowa-blackleather-stowa-2600.jpg.7946d848b1199e0c33c1a9099d7fa3d7.jpg 

 

Czy, klasycznie Flagship

 

L4_795.4_78.2_1l2i-yj.jpg.0cf3592256fb814b9fd8699c35f7bcda.jpg

 

Na razie rozważania czysto hipotetyczne. Londżin trochę oklepany, Nomos i Stowa manuale...mam swój typ, który chodzi mi po głowie...ale ciiii 😎

 

No to dołączę się do rozmowy i - mam nadzieję - trochę namieszam. A może Conquest Heritage? Intrygująca data na "12", niski profil i jest w jasnej tarczy.😁

 

L1.611.4.52.2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widział, widział już chyba @cordi7 w innym wątku wiódł mnie na pokuszenie wersją z jasną tarczą ;) coraz bardziej przekonuje się do opcji pozostawienia OSa i dokupienia czwartego - chrono w automacie albo manualu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Łukasz_M napisał(-a):

widział, widział już chyba @cordi7 w innym wątku wiódł mnie na pokuszenie wersją z jasną tarczą ;) coraz bardziej przekonuje się do opcji pozostawienia OSa i dokupienia czwartego - chrono w automacie albo manualu...

 

image.thumb.png.9234cfb2b10f2a62d617c15d4d4424d4.png

 

:P

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto za 700 zł? Wersja z szafirem....kusi to mechaniczne chrono...

Screenshot_20211020-201230.thumb.png.aa1a4f95bdc92044a1f5299ed1905c91.png

Edytowane przez Łukasz_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam słabość do pand, mechanizm to Venus 175 z kołem kolumnowym, za 700 chyba bym brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagul ST19 czyli Venus 175 - Chińczycy kupili maszyny i zaczęli produkować Venus 175 jako ST19.

 

Tianjin purchased the Cal.175 designs and machinery from Venus and promptly upgraded the original 17-jewel movement to their own ST19, a 19-jewel movement. The second round of prototypes was completed by 1963, the year which is added to the watch’s name by collectors outside of China. (Inside China the watch is named after the project code, and is referred to as the ‘304 Airforce chronograph’.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ST19 jest dość popularny. Ja mam coś takiego na tym mechaniźmie i bardzo lubię ten zegarek. Tańszego, mechanicznego chrono to już chyba nie ma. Frajda jest. Wszystko działa jak należy. Ja sobie bardz chwalę:

 

 

DSC01237_3000_2000.JPG

DSC01201_3000_2000.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.10.2021 o 15:45, evilym napisał(-a):

Powiem Ci, że tym zdjęciem wzbudziłeś u mnie potrzebę przyjrzenia się bliżej temu modelowi.

Pewnie jakby to było, Seiko to już bym szukał gdzie tu kupić... 

Rozstania nadszedł czas....OS jutro mnie opuszcza. Świetny jest ale, za rzadko go nosiłem, jest taki trochę za bardzo....hmmm...bogaty? I jednak u mnie bardziej robotę robi EDC tak jak ChW czy Diver od Certiny.  Eco drive też nie za bardzo jednak. Ale, ale...pierwszy zakup w nowym roku zrobiony. Kolejny edc, też Japończyk ale z innej stajni, trzy sztuki w szufladzie być muszą 😁

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuściłeś Nomosa?

A to Seiko spoko - ale szaro-kremowy moim zdaniem lepszy.

I ten napis Seiko z X, mogliby sobie już darować na deklu...


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos na razie odpada. Szary jest super, ale w podobnej kolorystyce mam ChW, a brakuje mi jasnej tarczy 🙂

Generalnie Seiko ma taką dziwny styl w umieszczani napisów na szkle dekla...🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos ma od groma białych / jasnych tarcz 😉

 

Jak już dojdzie Seiko to wrzuć jakieś fotosy. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro powinien być 😁 na nomosa budżet się nie spina 🙄

 

Przyjechał, zdjęcie na szybko :D

 

 

PXL_20220111_134353840.thumb.jpg.331fb23c583199676288afa488044b17.jpg

Edytowane przez Łukasz_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam...miło zaskoczony jestem. Na zdjęciach mnie urzekł, na żywo jeszcze bardziej. Między uszami  niby 19 mm ale standardowy pasek 20 mm bez problemu wchodzi. I nie czuć, że grubasek.  I jednak 38mm to mój rozmiar 😁

 

 

PXL_20220111_164857504.jpg

PXL_20220111_165244230.jpg

PXL_20220111_165034018.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach z netu mnie nie urzekł, tu dużo lepiej. Ważne, że jesteś zadowolony - oby się dobrze nosił.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję niech się nosi jak najdłużej i cieszy. 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny wątek, dopiero dziś odnalazłem. 

 

Chyba w tej całej opowiadance nie było u Ciebie jeszcze tylko jednej możliwości: sprzedanie tego co masz i kupienie jednego grubego zwierza :)  

Tudora BB58 miałeś już w ręce? 

 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.