Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SzefSzefow

Dlaczego nie lubie VC...

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, dariusz chlastawa napisał(-a):

No niestety SzefSzefow

Byłem ostatnio 3 raz w swoim ulubionym hotelu w Belek, do tej pory jeździłem tylko do centrum rozrywkowego ( park rozrywki, centrum handlowe, oceanarium, park wodny etc ) Land of Legend. Porządne sklepy, w miarę dobre marki ( oczywiście za wyjątkiem topowych jak np Dior, Chanel, Cucinelli etc) fajne zegarki oczywiście oryginalne, wszystko na solidnym europejskim poziomie.

Jednak tym razem pojechałem do City Center Belek.. to co tam zobaczyłem nie da się zapomnieć. Dziesiątki sklepów z samymi podróbkami.. w mieście ani jednego normalnego sklepu. Wybór taki, że mamy wszystko w jednym miejscu od LV do Bottega Veneta, od Roleksa do Omegi .. Jakość wykonania niektórych podróbek na niezwykle precyzyjnym poziomie

Niestety ..

 

Co do VC, to efekt globalnej polityki ekonomicznej, kupno jednych firm przez duże grupy, zarządzanie przez Exel ( jak firma należała do rodziny, nikt nie pozwolił sobie na takie traktowanie klienta jak idiotę, którego należy wydoić z pieniędzy.. teraz są udziałowcy funduszowi, rozproszeni, a zarząd w postaci najemnych managerów ma presję na ciągłe zwiększanie zysków) 

Na koniec ktoś w HQ, kto nie ma pojęcia o kolekcjonowaniu i pięknie zegarków, liczy koszty i wpada na "genialny" pomysł .. ile tam mamy w skali grupy kosztów grawerowania? aaa, to zastosujmy laser, da nam to jak szybko policzę 0,8% EBITDA.. robimy ! A jeszcze wymiana bezeli i wskazówek na tańsze - o i kolejne 0,3% EBITDA .. mamy premię roczną, budżet zrealizowany ..

 

Coraz więcej firm tak robi, dlatego nie dziwię się sukcesowi Roleksa na tym tle

Miałem AP RO chrono ( krzywo wklejone szkło, wadliwe działający system jednokierunkowego nakręcania rotorem, przeskakujące podczas ustawiania wskazówki ) 

W spółkach giełdowych  jest jak piszesz ale przykład AP jest z pogranicza. Firma nadal jest w prywatnych rękach i samodzielnie kształtuje swoją politykę ( nawiasem mówiąc w wielu obszarach zupełnie inaczej niż konkurencja ) .

Nie bycie spółką giełdową nie wyklucza naturalnie cięcia kosztów pod presją EBIDTA…wystarczy chodzić na pasku banków.

Nawiasem mówiąc AP wysyła sprzeczne sygnały, z jednej strony pompuje bańkę na wtórnym i sprzedaje „ unikalne doświadczenia” żeby całkowicie kontrolować retail z drugiej chce handlować swoimi używanymi zegarkami przekonując klienta że te 10-20% utraty wartości po dwóch latach to nadal świetny wynik. Kto przy zdrowych zmysłach zaniesie im w komis sportowy zegarek widząc że obecnie ( dzięki polityce firmy he, he ) może na nim zarobić zamiast tracić. 
Może zatem delikatne stymulowanie  rynku „niemal doskonałych” podróbek jest w pewnym sensie na rękę markom . Żeby przerażony i skołowany  klient przyszedł do nich i sprzedał im za -20%. I jaką cenę zaproponuje kolejnemu klientowi AP za 2 letni , odświeżony zegarek z gwarancją ? Retail czy Premium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No niestety SzefSzefow
Byłem ostatnio 3 raz w swoim ulubionym hotelu w Belek, do tej pory jeździłem tylko do centrum rozrywkowego ( park rozrywki, centrum handlowe, oceanarium, park wodny etc ) Land of Legend. Porządne sklepy, w miarę dobre marki ( oczywiście za wyjątkiem topowych jak np Dior, Chanel, Cucinelli etc) fajne zegarki oczywiście oryginalne, wszystko na solidnym europejskim poziomie.
Jednak tym razem pojechałem do City Center Belek.. to co tam zobaczyłem nie da się zapomnieć. Dziesiątki sklepów z samymi podróbkami.. w mieście ani jednego normalnego sklepu. Wybór taki, że mamy wszystko w jednym miejscu od LV do Bottega Veneta, od Roleksa do Omegi .. Jakość wykonania niektórych podróbek na niezwykle precyzyjnym poziomie
Niestety ..
 
Co do VC, to efekt globalnej polityki ekonomicznej, kupno jednych firm przez duże grupy, zarządzanie przez Exel ( jak firma należała do rodziny, nikt nie pozwolił sobie na takie traktowanie klienta jak idiotę, którego należy wydoić z pieniędzy.. teraz są udziałowcy funduszowi, rozproszeni, a zarząd w postaci najemnych managerów ma presję na ciągłe zwiększanie zysków) 
Na koniec ktoś w HQ, kto nie ma pojęcia o kolekcjonowaniu i pięknie zegarków, liczy koszty i wpada na "genialny" pomysł .. ile tam mamy w skali grupy kosztów grawerowania? aaa, to zastosujmy laser, da nam to jak szybko policzę 0,8% EBITDA.. robimy ! A jeszcze wymiana bezeli i wskazówek na tańsze - o i kolejne 0,3% EBITDA .. mamy premię roczną, budżet zrealizowany ..
 
Coraz więcej firm tak robi, dlatego nie dziwię się sukcesowi Roleksa na tym tle
Miałem AP RO chrono ( krzywo wklejone szkło, wadliwe działający system jednokierunkowego nakręcania rotorem, przeskakujące podczas ustawiania wskazówki ) 

Jeszcze kilka, kilkanascie lat temu w Turcji u handlarza mozna bylo poprosic o Rolexa, AP, Hublot. Teraz operuje sie nie markami, a numerami referencyjnymi. Mozna spokojnie podac ref danej marki, a zegarek sie znajdzie. Na szczescie nie za wiele drogich podrobek jest sprzedawanych do Europy. Zazwyczaj ludzie kupuja podrobki do 500 euro i nie sa zainteresowani tymi za 1500-2000. Co mnie nie dziwi.

W Richemont od kilku lat nie ma lekko, maja problemy nie tylko finansowe i to widac w ich wyrobach.

Jakosc produktow AP pozostawiala wiele do zyczenia jakies 10-5 lat temu, teraz jest lepiej. Ale potrafia zaliczac takie wpadki, o ktorych nikomu sie nie snilo, a ktore sa zamiatane pod dywan

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są gdzieś w necie "opracowania" tych podróbek za 1500-2000 euro? Czego to podróbki? Jak to wygląda na żywo? Mechanizm jest już wykończony na odpowiednim poziomie i ma np. balans z włosem swobodnym? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W spółkach giełdowych  jest jak piszesz ale przykład AP jest z pogranicza. Firma nadal jest w prywatnych rękach i samodzielnie kształtuje swoją politykę ( nawiasem mówiąc w wielu obszarach zupełnie inaczej niż konkurencja ) .
Nie bycie spółką giełdową nie wyklucza naturalnie cięcia kosztów pod presją EBIDTA…wystarczy chodzić na pasku banków.
Nawiasem mówiąc AP wysyła sprzeczne sygnały, z jednej strony pompuje bańkę na wtórnym i sprzedaje „ unikalne doświadczenia” żeby całkowicie kontrolować retail z drugiej chce handlować swoimi używanymi zegarkami przekonując klienta że te 10-20% utraty wartości po dwóch latach to nadal świetny wynik. Kto przy zdrowych zmysłach zaniesie im w komis sportowy zegarek widząc że obecnie ( dzięki polityce firmy he, he ) może na nim zarobić zamiast tracić. 
Może zatem delikatne stymulowanie  rynku „niemal doskonałych” podróbek jest w pewnym sensie na rękę markom . Żeby przerażony i skołowany  klient przyszedł do nich i sprzedał im za -20%. I jaką cenę zaproponuje kolejnemu klientowi AP za 2 letni , odświeżony zegarek z gwarancją ? Retail czy Premium?

AP nie jest odpowiedzialne za wzrost cen produktow AP na rynku wtornym. Owszem, oglosili kilka lat temu, ze rezygnuja z AD i beda sprzedawac tylko u siebie. Owszem, wprowadzili polityke handlu uzywanymi zegarkami (ktora nawiasem okazala sie porazka, z roznych wzgledow). Te dzialania maja na celu zwiekszenie kontroli nad produktem, co moze przyniesc rozne skutki.

W kazdej sprawie zawarte sa rzeczy pozytywne i negatywne. Jesli nikt nie zajmuje sie realnie walka z podrobkami, to znaczy, ze jak na razie, firmy maja wiekszy “zysk” z takiego obrotu sprawy niz strate

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Pekinie oferowali Rolexa na każdy kroku, dosłownie wszędzie. Cena była 1 dolar. No czasami jak bardziej się błyszczał to 5. Do zbicia. Więc taki bazar w Turcji to jest drożyzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Pekinie oferowali Rolexa na każdy kroku, dosłownie wszędzie. Cena była 1 dolar. No czasami jak bardziej się błyszczał to 5. Do zbicia. Więc taki bazar w Turcji to jest drożyzna.

To juz nie czasu, ze takie rzeczy sa na bazarach. Rzad turecki juz sie zajal podrobkami, wiec szczegolnie tych drozszych raczej nie uraczysz na straganie, nikomu sie to nie oplaca, bo policja konfiskuje zegarki. O ile w przypadku tanich strata jest mala, to konfiskata drozszych boli bardzo.
Zmienil sie tez sposob w jaki podrobki sa transportowane z chin do turcji.

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

W Richemont od kilku lat nie ma lekko, maja problemy nie tylko finansowe i to widac w ich wyrobach.


Rozwiniesz? Patrząc na ceny (Panerai, IWC, itp.) to idą cały czas w górę (parę lat temu Mark kosztował na metce chyba połowę tego, co teraz), na sprzedaż chyba też nie narzekają. Chyba, że nawiązujesz do historii „in house czy nie”? Ciekaw jestem bo rozważam jako kolejny zakup markę właśnie z portfolio Richemont.

 

EDIT: O tych problemach odnośnie ogólnie pojętej struktury firmy i zarządzania mówisz? Pierwotnie myślałem, że chodzi o jakieś kwiatki jakościowe. https://www.misstweed.com/blog/21-Richemont-series---Ousting-Sophie-Guieysse-will-not-solve-Richemont-s-management-problems.html?lng=en

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiniesz? Patrząc na ceny (Panerai, IWC, itp.) to idą cały czas w górę (parę lat temu Mark kosztował na metce chyba połowę tego, co teraz), na sprzedaż chyba też nie narzekają. Chyba, że nawiązujesz do historii „in house czy nie”? Ciekaw jestem bo rozważam jako kolejny zakup markę właśnie z portfolio Richemont.
 
EDIT: O tych problemach odnośnie ogólnie pojętej struktury firmy i zarządzania mówisz? Pierwotnie myślałem, że chodzi o jakieś kwiatki jakościowe. https://www.misstweed.com/blog/21-Richemont-series---Ousting-Sophie-Guieysse-will-not-solve-Richemont-s-management-problems.html?lng=en
 

Dlugo by opowidac. To nie jest tak, ze oni padaja i za rok grupy nie bedzie, nie, ale od jakiegos czasu zaliczaja spadki. Jesli pracowales kiedys w duzej korporacji, to wiesz co sie dzieje wewnatrz firmy, ze tendencja jest spadkowa, podczas gdy konkurencja ma sie lepiej... czesto panika bierze gore, podejmowane sa glupie, nieprzemyslane decyzje, albo nie podejmuje sie decyzji w ogole (np ze strachu o stolek).

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt wierzę w te superfejki po tysiąc pięćset euro. To znaczy w cenę jestem w stanie uwierzyć, ale sądzę, że to nadal są produkty typu noobwatches z ich górnej półki, tylko sprzedawane w zalewie ze snake oil z pierwszego tłoczenia. Przykładem "firma" internetowa z USA, która nieduże parę lat temu reklamowała się jako producent (!) takich właśnie super-duper fałszywych zegarków Roleksa. Tam było całe wsparcie reklamowe łącznie ze zdjęciami fabryki, oczywiście w Szwajcarii, mnóstwo osób w białych fartuchach, i z bzdurami o rzekomo produkowaniu nawet z oryginalnych części (Roleksów!), oraz że tak jakby producent oryginalny dał zgodę na ten proceder (!!). Liczne fotografie (zrobione z oryginałów (plus z co lepszych wyrobów chińskich). Każdy zegarek był produkowany na zamówienie, z najwyższą troską, i był nie do odróżnienia przez zegarmistrzów nawet podczas kilkugodzinnej inspekcji (tu odpowiednie oświadczenia). Plus mnóstwo testimonials od oczarowanych klientów, oczywiście. Poziom idiotyzmu był tak nieziemski, ze ludzie się nabierali na zasadzie, ze to jest takie bzdurne, że to musi być jednak prawda. Szybko się okazało, ze zegarki kupowano w całości w Chinach, właśnie z wysokiej półki standardowo dostępnych podróbek i strona zniknęła razem z kasą klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

Dlugo by opowidac. To nie jest tak, ze oni padaja i za rok grupy nie bedzie, nie, ale od jakiegos czasu zaliczaja spadki. Jesli pracowales kiedys w duzej korporacji, to wiesz co sie dzieje wewnatrz firmy, ze tendencja jest spadkowa, podczas gdy konkurencja ma sie lepiej... czesto panika bierze gore, podejmowane sa glupie, nieprzemyslane decyzje, albo nie podejmuje sie decyzji w ogole (np ze strachu o stolek).


Dzięki, wiem co masz na myśli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Osy123 napisał(-a):

No to wyleczylem sie z Overseas.

 

Są bardzo ładne podróby, całkiem podobne :-))

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ten wątek „dzięki” niektórym kolegom zmierza w złą stronę. Jak to jest,że jak się pojawia kwestia „jakości wykonania” to zawsze te same osoby przybywają ze swoją „fejkową wiarą”… 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na VC wiele bylo pisane - ze nie jest to firma, ktora potrafi utrzymac jakosc jak na takie pieniadze, jednak niestety ludzi jest na forum tak malo (zeby nie powiedziec praktycznie w ogole), ze ciezko jest ocenic czy te opienie to "glos przeszlosci" czy faktycznie tak jest do dzis...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Osy123 napisał(-a):

No to wyleczylem sie z Overseas.

 

Sluze pomoca aby Cie wyleczyc z kilku innych popularnych marek i modeli 😜

 

 

42 minuty temu, artme napisał(-a):

Na VC wiele bylo pisane - ze nie jest to firma, ktora potrafi utrzymac jakosc jak na takie pieniadze, jednak niestety ludzi jest na forum tak malo (zeby nie powiedziec praktycznie w ogole), ze ciezko jest ocenic czy te opienie to "glos przeszlosci" czy faktycznie tak jest do dzis...

 

Podrzucielem zdjecia, kazdy moze sam wyciagnac wnioski 😉

Edytowane przez SzefSzefow

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Bangkoku na przykład w domu towarowym MBK są stoiska z zegarkami, gdzie oficjalnie królują marki dalekowschodnie. Zauważyłem, ze sygnałem rozpoznawczym podróbek są rozłożone na ladach katalogi. Wystrzępione, wyszmelcowane, pozszywany do kupy drutem, ale obowiązkowo otwarte na stronie Rolexa. Dopiero jak się trafi zainteresowany klient, towar spod lady wędruje na ladę. Osobiście nie wykazywałem zainteresowania tym towarem, bo potem trudno się opędzić od natarczywego sprzedawcy, ale widziałem z daleka kilka deali. Rolki, Omesie, Paneraje, Audemarsy, do wyboru, do koloru :huh:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 10/31/2021 at 11:38 AM, SzefSzefow said:

 

Wielokrotnie zle sie wypowiadalem o zegarkach Vacheron Constantin, szczegolnie o ich najtanszych modelach. Chcialbym pokazac Wam dlaczego. Wpadl mi w rece niedawno stalowy Overseas 4500V, smaczku dodaje fakt, ze zegarek zostal kupiony pod koniec sierpnia tego roku.

 

Zobaczcie jak wykonana jest bransoleta:

6903ba5c9a1b06bb4a0c28eecfb06aa1.jpg

 

Grawerka na bransie jest laserowa (podobna znajdziecie w najtanszych zegarkach). Strefy zapiecia, ktore wygladaja na brudne, brudnymi nie sa. Sa podrapane, nie jest to, kwestia uzytkownika, ale projektu, po zlozeniu ten element dotyka innej czesci bransolety, a ze luz jest dosc duzy, mamy co mamy. Laserowa grawerka z napisem Vacheron Constantine (na rownoleglym ramieniu do tego z napisem Stainless Steel) praktycznie nie jest juz widoczna. Grawerka na deklu jest juz wykonana chemicznie, ale takze, jak na ten rodzaj grawerki, jest dosc plytka i kiepska.

 

 

 

eda3c9b08e64eb71a54bb36e0fd48a6a.jpg

 

Uszkodzony bezel to oczywiscie wina uzytkownika, ale stop stali zastosowany jest bardzo miekki. Jakosc polerki pozostawia takze wiele do zyczenia.

 

08a27121afc64473464704ce61964e44.jpg

 

Wiem, kiepskie zdjecie. Po tej stronie jest troche lepiej, ale nie jest dobrze. Jakosc nadruku daty jest kiepska, pod lupa widoczne sa mikro rozlania farby. Logo wyglada na klejone. Wskazowka sekundnika na wycieta po prostu z blachy (na szczescie po polerce) emoji6.png

 

Przypominam, ze jest to zegarek, ktory cene na metce ma 22’700 CHF (w PL pewnie okolo 100tys zl).

 

 

 

Plus taki, że jak ktoś właściciela za rękę złapie to zawsze można powiedzieć, że to nędzna podróba, farba odłazi i w ogóle - nie warto kraść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Sluze pomoca aby Cie wyleczyc z kilku innych popularnych marek i model

 

Czy ktos mogłby mnie wyleczyć z tych dwóch zegarków ?

 

Jaeger-LeCoultre Master Control Date 176.8.40.S 2016 używany

Jaeger-LeCoultre Master Control Date 39mm

albo tego

Omega Seamaster 1948

Omega Seamaster 511.13.38.20.02.001 2021 nowość

Łażą za mną już od roku !

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Omega jest super wykonana (za to pasek bardzo sztywny i niewygodny). Super szkło, zegarek trochę gruby jak na tę średnicę ale i tak się może podobać. Minus - idiotyczna grawerka na szkle z tyłu. 

JLC za to nudne jak flaki z olejem, nie ma specjalnie smaczków wykonania, niezbyt ładny zegarek - wolałbym w tej cenie dużo tańszego Zenitha Elite 37 czy Captain. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, basil napisał(-a):

Czy ktos mogłby mnie wyleczyć z tych dwóch zegarków ?

 

Ciekawi mnie zawsze, czy gdyby to JLC nie mialo znaczka JLC byloby rownie atrakcyjne / pozadane? :)

Zgadzam sie z @eye_lip, ze Zenith Elite 37 mm jest duzo ciekawszy, pojawialy sie nawet na bazarku:

 

Zenith-Elite-Ref.-01.0125.680-01-front-r

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, cordi7 napisał(-a):

 

Ciekawi mnie zawsze, czy gdyby to JLC nie mialo znaczka JLC byloby rownie atrakcyjne / pozadane?

 

Dla mnie tak pod warunkiem że w środku byłby tak samo dobry ! Ten Zenith tez za mna chodzi :)  

 mam taka  nadzieje że w śród tych trzech - cena  jest adekwatna do  jakości wykonania i solidności mechanizmu ,

a który znajdzie sie na ręku ? 

Jak tylko przejde na emeryturę ( za 9 miesiecy ) zażyczę sobie od żony jednego z nich na prezent :)

Tylko który wybrać - oto jest pytanie !

Edytowane przez basil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jakość mechanizmu jlc 899 po liftingu względem zenith elite? Wg mnie to półka wyżej. 

spacer.png

O co chodzi dokładnie z tym skandalem? Na zdjęciach koperta wygląda całkiem ok - fajnie szczotkowane boki + głęboki grawer na deklu...Spora zmiana na plus względem wersji z 2012 (kiedy inni tną koszty i przechodzą na laserowe grawerki, JLC robi improvement)? ;) :

spacer.png

 

1 godzinę temu, dariusz chlastawa napisał(-a):

JlC miałem master tourbillona

zgadzam się z Filipem, żadnych smaczków, nuda, a wykonanie koperty za tę cenę to skandal 

 

Jaeger-LeCoultre: Hands-On with the new Master Control Collection – the eclecticum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nowy model, kolega pokazywał stary. Nowsze JLC mają poza tym taki improvement że mają gorzej wykończone wskazówki i znając to co robi ostatnio JLC zapewne mechanizm (zresztą ten ze zdjęcia powyżej nie wygląda tak jak w zegarku w starszej wersji z mniejszą rezerwą chodu) . 

Nie wiem jakie masz doświadczenie z zenitem ale miałem kilka Elite i jest to rewelacyjny mechanizm - wysoka rezerwa chodu (50h a czasami więcej) szybka korekta datownika w obie strony, efektywny naciąg, dużo niższa wysokość co przekłada się na wygodę użytkowania modeli Elite. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.