Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po długiej nieobecności na forum widzę że na bazarku są tylko dwie strony ofert. Kiedyś było kilkadziesiąt albo więcej. Rozumiem, że ta zmiana wynika z odpłatności/komercjalizacji tego forum i jest decyzją stowarzyszenia. Szanuję to. Czy znacie Państwo fora, które chociaż trochę przypominałyby niniejsze "stare" forum zegarkowe? Mniej komercyjne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o kase chodzi ............ zegarków ni ma 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Nie o kase chodzi ............ zegarków ni ma 

I tak i nie. Już wolę wystawić na Oxx niż płacić i wysłuchiwać „cennych wskazówek”, nomen omen.


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobał mi się stary bazarek jak nie było ograniczeń - 3 tematy po 5 zegarków to już było co oglądać co wybierać na co się zamienić itp... fajnie było ...........było..........................był..............by......................b ------------------------------------------------------------------

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szkoda, że tak się porobiło nie ma nic ciekawego do kupienia na olx mam opory by kupować, a jak ogłosisz, że szukasz to i tak nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Propheta napisał(-a):

Witam, po długiej nieobecności na forum widzę że na bazarku są tylko dwie strony ofert. Kiedyś było kilkadziesiąt albo więcej. Rozumiem, że ta zmiana wynika z odpłatności/komercjalizacji tego forum i jest decyzją stowarzyszenia. Szanuję to. Czy znacie Państwo fora, które chociaż trochę przypominałyby niniejsze "stare" forum zegarkowe? Mniej komercyjne?

Myślę, że funkcje starego bazarku najbardziej działają w różnych grupach np.: na FB, gdzie członków jest mniej, niektórzy się znają i mają większe zaufanie do siebie.

A jeżeli chodzi o samą sprzedaż, to zdecydowanie przodują fora FB, nawet w formie aukcji.

Olx i inne pomijam, bo to loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sanik napisał(-a):

Olx i inne pomijam, bo to loteria.

Po sposobie prezentacji przedmiotu sprzedaży, fachowości, słownictwie i tym podobnych cechach sprzedającego można łatwo poznać miłośnika marki a nie tylko handlarza. Po wymienionych cechach trzy razy w przypadku noży zagadałem do sprzedających, którzy okazali się uczestnikami forum. A dalej to już było „z górki”. Tak że forum pomaga, ale czasem w niezamierzony sposób ;)

 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Po sposobie prezentacji przedmiotu sprzedaży, fachowości, słownictwie i tym podobnych cechach sprzedającego można łatwo poznać miłośnika marki a nie tylko handlarza. Po wymienionych cechach trzy razy w przypadku noży zagadałem do sprzedających, którzy okazali się uczestnikami forum. A dalej to już było „z górki”. Tak że forum pomaga, ale czasem w niezamierzony sposób ;)

 

Znam ten sposób 👍😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na FB nie mam konta, olx omijam podobnie jak all. Zostały kontakty z "dawnego bazarku" oraz bazarek z sąsiedniego forum.

Było lepiej. Bez porównania lepiej. Jest bida i trzeba nauczyć się z tym żyć. Kupować i sprzedawać zegarki z większą rozwagą ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, seb71 napisał(-a):

Było lepiej.

Miało być bezpieczniej, fachowo i elitarnie. A ludzi zniechęcają kłody rzucane pod nogi, nawet w jak najbardziej szczytnym celu. Znajdą sobie zawsze jakieś ujście jak woda pod ciśnieniem. I to nie zawsze w miejscu przewidzianym przez hydraulika :)

 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazarek w zasadzie dogorywa. Może trzeba wrócić do starych zasad. Przecież nie można było odpowiadać i komentować więc chyba korzystanie z niego nie było uciążliwe dla sprzedających.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mandaryn44 napisał(-a):

Bazarek w zasadzie dogorywa. Może trzeba wrócić do starych zasad. Przecież nie można było odpowiadać i komentować więc chyba korzystanie z niego nie było uciążliwe dla sprzedających.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Ale forum KMZiZ ma być do wymiany wiedzy, poglądów, itp., a nie dla handlu (bazarku) i to nie moje słowa ;)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, tommly napisał(-a):

Ale forum KMZiZ ma być do wymiany wiedzy, poglądów, itp., a nie dla handlu (bazarku) i to nie moje słowa ;)

Wiemy, wiemy ... 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie jeśli uważacie, że nasze forum jest "komercyjne", to jesteście w wielkim błędzie !  Jeśli uważacie, że opłaty tzn. płatne pakiety na bazarku  są drogie, to też jesteście w błędzie. Te opłaty są wręcz symboliczne.  Jeśli ktoś z Was uważa, że bazarek w zasadzie dogorywa i że jest mało stron i mało ofert w stosunku do FB, to w czym problem ? Nikt nikogo do niczego nie zmusza :)

Jeśli dla kogoś istotą naszego forum powinien być  tylko bazarek i handel w przeróżnym wymiarze, to chyba nie do końca rozumie czym jest Klub. 

 

Każdy z Was Panowie może coś zaproponować i wyjść z inicjatywą. Może coś zrobić dla innych. Pisanie o tym jacy to moderatorzy są źli, do niczego nie prowadzi. Bycie moderatorem, to praca bezinteresowna na rzecz klubu ! Praca ciężka i niewdzięczna. Każdy z Was w zasadzie  może nim zostać  ... :) Zaproponujcie coś co usatysfakcjonuje wszystkich. Konkretnie, konkretne rozwiązania ... 

 

Pisanie:

Czy znacie Państwo fora, które chociaż trochę przypominałyby niniejsze "stare" forum zegarkowe? Mniej komercyjne?

Coś ma zmienić ? Coś poprawić ? To ma niby być propozycja ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Każdy z Was w zasadzie  może nim zostać  ..

Mroovka chciał zostać moderatorem, tak się przynajmniej deklarował :)

A co do bazarku, to kto miał odejść na FB to odszedł, kto miał zostać to został i nastała równowaga w przyrodzie. 
Wracajac do moderatorki, to z odejściem pewnych osób IMHO zauważalnie znormalniało i jakby atmosfera się oczyściła. Wystarczy tylko utrzymać ten stan i będzie dobrze. A ze ludzie lubią sobie ponarzekać i poutyskiwać to chyba nie powinno dziwić :rolleyes:

Bo niby gdzie mają to robić


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum powinno generować ruch, duża ilość wejść, kliknięć - nie mam danych jak to się ma teraz po zmianach ale skoro 3 dzień nie widać większych posunięć na bazarku to ruch pewnie znikomy. 

Handel jest nierozłącznym elementem kolekcjonerstwa bez niego nie istnieje. Nawet sporadycznie zmieniając zegarek gdzieś to trzeba zrobić. 

Nie ma kliknięć, nie ma ruchu, nie ma reklamodawców bo i po co skoro nie ma tam ruchu. 

Mieć jedynie nadzieję że te drobne wpłaty za pakiety pokryją zapotrzebowanie. Sam kilka kupiłem choć tak naprawdę zegarki sprzedały się gdzie indziej, dużo szybciej i za lepsze pieniądze. 

Pozdrawiam i Powodzenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @Paweł Bury. - chodzi o ruch. Proponowałem mikropłatności na poziomie 1-2 zł za miesiąc za dostęp do bazarku - nie zapłacisz, nie zobaczysz. W tej chwili dostępnych jest 92 użytkowników, czyli potencjalne 92 czy 184 zł…może w pójść w tą stronę? To, że teraz funkcjonują płatne pakiety nie znaczy, że nie można tego zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież opłaty za ogłoszenia na bazarku są symboliczne, a dostęp dla kupujących za free. Jak ktoś nawet tych 20 pln za kilka ogłoszeń nie chce wydać, to znaczy że to nie jest miejsce dla niego. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być dostęp za free i 2 strony ogłoszeń, albo dostęp za zeta czy dwa i 5 stron ogłoszeń…a może być też jeszcze inaczej. Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Filip wiesz jak wyglądał bazarek? a widzisz jak wygląda teraz - no i teraz zastanów się, kiedy nastąpiła zmiana na taki jak jest, co się wtedy zmieniło? I to jest właśnie przyczyna takiego stanu jak mamy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam z tym problemu, jak wygląda teraz. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze rentowność forum zasadza się na jego masowości, co słusznie zauważył Paweł. A jak zrobimy z niego elitarną wieżę z kości słoniowej, to i taką pozostanie. 
A hołota pójdzie się bawić do remizy strażackiej :rolleyes:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2021 o 12:08, Jędrula.wawa napisał(-a):

Myślę ze rentowność forum zasadza się na jego masowości, co słusznie zauważył Paweł. A jak zrobimy z niego elitarną wieżę z kości słoniowej, to i taką pozostanie. 
A hołota pójdzie się bawić do remizy strażackiej :rolleyes:

 

Coś w tym jest, duzy ruch na bazarku powodował częste przetasowania w kolekcjach, a i ceny z bazarku były adekwatnie najniższe na rynku.  Kolejnym plusem była świadomość i bezpieczeństwo zakupów , każdy wiedział co kupuje  (tzn. nie spotkałem się z podróbkami , etc).


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mam bo nie kumam a już któryś raz się to powtarza.

 

Na stronie startowej forum widzę post z ofertą sprzedaży podbity przez forumowicza.

I teraz mogę wejść w to ogłoszenie ale tylko bezpośrednio ze strony głównej forum , gdy wejdę na bazarek tej oferty tam nie ma.

 

Chodzi o ofertę zegarka Douglas Outrider Prof.......kolegi lukkluj

 

20220310_194953.jpg

20220310_195001.jpg

20220310_195416.jpg

 

 

 

 

Wydaje mi się że znam wyjaśnienie - koledze minął termin pakietu - podbija ofertę ale nikt jej już nie widzi 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.