Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kuba1991

Patologia olxa

Rekomendowane odpowiedzi

takich cfaniaków odstrasza wpłata zaliczki na koszty wysyłki i po problemie

zawsze biorę dwukrotność kosztów wysyłki jako zaliczka (którą odejmuję od łącznej kwoty pobrania) i nigdy nie było problemu

oczywiście debili nie brakuje ale część blokuję


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wcale nie uważam, że olx jest bardziej patologiczny od innych portali które służą sprzedaży na odległość. W ciągu ostatnich 12 miesięcy, mój zbiorek skurczył się o 8 zegarków, 7 z nich sprzedałem przez olx. 2 były z odbiorem osobistym, 5 wysyłałem. Pewnie dlatego, że opisuję sprzedawane zegarki bardzo dokładnie i załączam zdjęcia wszelkich uszkodzeń, to nie miałem nigdy głupich pytań (poza tymi o cenę ;) ). Wszystkie wysyłane zegarki wysyłałem poprzez "przesyłkę olx", starałem się nie nadawać nigdy w piątek, tak żeby paczka nie leżała w sortowni w weekend. Cały proces pakowania filmowałem, filmując dokładnie zegarek z każdej strony przed zapakowaniem do pudełka i ważyłem paczkę. Nie przydarzyło mi się nigdy nic złego zarówno ze strony firmy przewozowej jak i kupującego.

Za to na forum kupiłem 5 zegarków (kupiłbym pewnie i 6ty ale sprzedający się wycofał w dzień wysyłki twierdząc, że mu się nie chce szukać firmy kurierskiej która przyjmie pobranie), więc z tych 5 które kupiłem to jeden był całkowicie nowy, 4 używane, 3 z tych używanych miały pewne "braki" w stosunku do opisu i tylko jeden kolega się potrafił odpowiednio zachować kiedy go o tym poinformowałem.

Tak więc jeśli ja bym miał oceniać olx vs. forum, to na forum było więcej przygód dla mnie.

Ale czy to oznacza, że forum jest "patologiczne"? Wg mnie zupełnie nie, tak samo jak patologiczny nie jest olx, allegro czy chrono24. Wszędzie tam są różni ludzie, którzy różnie traktują przedmioty oraz sprawy sprzedaży i wszędzie trzeba stosować zasadę "ograniczonego zaufania" (oczywiście też na własny sposób, bo każdy z nas tez ma inny poziom zaufania, czy też jego braku, do obcych,)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że nie zawsze musi być pełne zadowolenie z transakcji, tyle ile kupiłem tyle sprzedałem, zwykle było wszystko ok, jedynie z olxa raz miałem sytuację taką, że pojechałem po zegarek a sprzedawca był największym gburem jakiego w życiu spotkałem, poza tym wszystko ok. Ten przypadek wyjątkowo mnie wk***ił z uwagi na sytuację w której obecnie się znalazłem. Ku przestrodze to jest profil tego użytkownika, ma kilka ciekawych zegarków, radzę uważać.

Screenshot_2022-03-16-18-33-50-594_com.android.chrome.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale powiedz dlaczego w całej sytuacji nie zaczekałeś na zaliczkę i wysłałeś paczkę na swój koszt...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na Olx trzeba zgłaszać niewysłanie zegarka, czy też zwrot kasy jest automatyczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

sprzedaje mnóstwo zegarków na olx i ogónie jak sie nie ma cisnienia to zawsze predzej czy później trafi się porzadny i zadowolony klient,jedyne co zaobserwowałem i bardzo mnie bawi i smieszy (tylko ile mozna sie smiac) jest sprzedaz orienta patelni co to są za potencjalni kupcy i skąd przylecieli to nie mam pojecia .

Edytowane przez jarek08s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rejestrując się na tym forum wiedziałem, że gdzieś trafię na ten temat bo przecież niemożliwe, żebym to tylko ja miał takie ciekawe rozmowy :)

Z mojej strony mogę powiedzieć, że 95% zegarków sprzedanych i kupionych było na OLX, nie są to drogie rzeczy, w większości oscylujące w granicach 400-700zł. Zawsze z wysyłkż z OLX, zawsze czy to kupuję czy sprzedaję fotografuję cały proces. Dla sprzedawanych, zdjęcie zegarka ze wszystkich stron, zdjęcie funkcji, akcesoriów, dodawania każdej warstwy opakowania i wypełnień, foliowania i kończąc na ostatniej fotce wkładając do paczkomatu. W drugą stronę to samo, pierwsza fotka przy paczkomacie, ostatnia wyjmując przedmiot i robiąc fotki funkcji. Zdarzyło się, że coś nie było idealne, ale generalnie bardzo zadowolony jestem. Oczywiście z mojej strony po kilku latach robienia zakupów w ten sposób zawsze pytam o każdy szczegół, proszę o zdjęcie za dnia pod różnym kątem itd więc staram się uchronić od "leniwych" z którymi często potem jest problem i z oszustami.

Allegro raczej też bezpiecznie było, bez większych niespodzianek, jak było to raczej z mojego niedoczytania opisu lub założeń ze zdjęc niepotwierdzonych w opisie :) oczywiście porządna osoby by tak nie zrobiła ale cóż nie były to sytuacje bez wyjścia dla mnie.

Za to Vinted - o mój boże - 95% transakcji to masakra, prawie zawsze coś nie tak, stan mocno odbiegający od tego co miało być, brak elementów, uszkodzenia i bardzo często pochowane niespodzianki w środku zegarka. I tutaj mam małe postanowienie, że nie będę korzystał z tej strony, ale ciężko to zrobić bo jednak kilka sztuk poszło mi właśnie tam 😕 jednak polecić nie mogę i mam dreszcze zawsze jak musze coś wysłać czy kupić tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.03.2022 o 06:13, kuba1991 napisał(-a):

Pan powiedział na to że wyśle mi zaliczkę a ja żebym wysłał kiedy będę mógł. Ok, rozumiem, że jednak panu bardzo zależy, zebrałem się i wysłałem w piątek ten zegarek

To jak było, dostałeś tą zaliczkę ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.