Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ridah

Uwaga oszust

Rekomendowane odpowiedzi

Może to okazja życia, ale ja bym bardzo uważał. Złoty zegarek wystawiony za 350 zł, a jeszcze sam sprzedający obniża cenę. Kup teraz mu nie działa i odbiór osobisty niemożliwy...
https://allegrolokalnie.pl/oferta/piekny-zegarek-rakieta

image.thumb.png.92e40292252f1afd43e1b86fcc2b2ce6.png

 

A tu rozmowa:

image.thumb.png.352141532638c53c92577584de027aba.png

Edytowane przez ridah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam

Ten zegarek wystawiany na różnych grupach Fb jest od pewnie miesiąca. I jeszcze chyba jakiś Poljot i polski. Ewidentny oszust wyrzucany z wszystkich grup po kolei. Widziałem ten zegarek wystawiony z dwóch profili na Fb kilka razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeśli wystawiał jeszcze polski zegarek, to ja chyba też z nim rozmawiałem z miesiąc temu za polski chciał 220, później 120  za złoty chyba 1000 albo 800...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze ogłoszenie było jako facet, drugie jako jakaś młoda laska. Chyba żeby facetom rozum odebrało, lub żeby pomyśleli że jakaś "blondynka" wystawia złotą rakietę za 300 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby jeszcze jdekiel zamienił na stalowy, to wtedy nie tylko 'blondynka' mogła by nie zauważyć, że zegarek złoty i że to jest prawdziwa okazja.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja też go już widziałem na jakiejś grupie na fb. zagadałem z nim na allegro z ciekawości. W dalszej części rozmowy powiedziałem mu, że nie ma problemu i do Gdyni przyjadę, ale już nie odpisał. 

Pewnie ma jakieś konto bankowe na słupa i nie boi się przelewów przyjmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie! I dlatego się nie sprzeda.

Czasem sobie myślę, jest 1 szansa na 13 mln aby wygrać w toto, czemu ludzie to robią?

Tak samo jest teraz. Kupię za 1/10 zegarek w cenie kosmos. Nie ma takiej szansy.

Bawi mnie to.

Złoto? Każdy wie jak wygląda, zatem czemu naiwniacy myślą, że gość nie wie co ma?

Są głupi.

Kazik.

"Głupi nie wie że jest głupi a mądry to wie"

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Elob500 napisał(-a):

Pewnie! I dlatego się nie sprzeda.

Czasem sobie myślę, jest 1 szansa na 13 mln aby wygrać w toto, czemu ludzie to robią?

Tak samo jest teraz. Kupię za 1/10 zegarek w cenie kosmos. Nie ma takiej szansy.

Bawi mnie to.

Złoto? Każdy wie jak wygląda, zatem czemu naiwniacy myślą, że gość nie wie co ma?

Są głupi.

Kazik.

"Głupi nie wie że jest głupi a mądry to wie"

 

 

Nawet nie wiesz jak wielu nie potrafi rozpoznać złotego zegarka. Uwierz że to wyższa szkoła jazdy skoro młodzież już nie wie nawet że są zegarki "nakręcane" i sprzedają je w stanie"bateria do wymiany". Takie przykłady można by mnożyć. Mogę Ci przesłać co najmniej kilka screenów ze sprzedażą złotych zegarków w okolicach 300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK rozumiem. Zatem muszę odszczekać że dzisiejsza młodzież nie wie co ma., pewnie na iPhonie się zna :).

Ile kupiłeś złotych zegarków wartych po ileś tam za 300-500 zyka? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Elob500 napisał(-a):

OK rozumiem. Zatem muszę odszczekać że dzisiejsza młodzież nie wie co ma., pewnie na iPhonie się zna :).

Ile kupiłeś złotych zegarków wartych po ileś tam za 300-500 zyka? 

 

Pewnie z 6 lub 7 ale realnie dotarł do mnie tylko jeden. Albo się spóźniłem bo ktoś kupił w innym miejscu albo przed wysyłką przychodził mądrzejszy niż ten co wystawiał (lombardy) i się orientował że to złoto i było po zakupie. A czasem śmiem twierdzić że chłopaki z lombardu sami dla siebie wystawiają żeby dorobić,a szefostwo tego nie sprawdzi. Co tam że sprzedali Wostoka za 75 zł... Wostok jak Wostok jak się kto nie zna... Edit. takich screenów trochę mam jakby co :)

Screenshot 2022-08-23 at 12-34-37 ZEGAREK WOSTOK VOSTOK.png

@Elob500 To jeszcze złota Omega  za 549 zł...

Screenshot 2022-07-04 at 17-19-52 ZEGAREK OMEGA SEAMASTER COSMIC DO NAPRAWY.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Elob500 napisał(-a):

OK rozumiem. Zatem muszę odszczekać że dzisiejsza młodzież nie wie co ma., pewnie na iPhonie się zna :).

 

Nie żeby coś ale nie trzeba być młodym by nie znać się na zegarkach 😉


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kchrapek - bravo jeden to i tak dużo!

Wszyscy przed 40 to młodzież :). Reszta wie co to dolar i złoto! Tak mniemam.

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Elob500 napisał(-a):

Wszyscy przed 40 to młodzież :). Reszta wie co to dolar i złoto! Tak mniemam.

Ja mam zdanie że wiek nie wskazuje na posiadaną wiedzę, co z resztą jest na to wiele dowodów

Napewno po 40 z automatu nagle się wie jak rozpoznać złoto lub co nim jest 😉


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kacperek czepisz się, jak masz 40 lat i więcej,  i nie potrafisz rozpoznać złotego zegarka, lub nie wiesz kogo o to zapytać to według mnie, taka osoba jest głupcem i nie powinna być brana pod uwagę.

ale głupcy są i to oni sprzedają tak tanio te zegarki,

 

W całej tej dyskusji, chodzi o to, że takich realnych ofert jest bardzo mało. Jest marna szansa, że teraz gdy uncja złota jest warta ponad 8 tys, to trzeba być głupcem by zlekceważyć cechy nabite na kopercie zegarka i nie wiedzieć jaki jest ciężar właściwy złota. Taki zegarek bierze się w rękę i widać że coś jest to ciężkiego. Jeśli ktoś o tym nie wiem to znaczy że jest głupcem a tych nie brakuje.

I tu mogę się zgodzić, są głupcy.

Trafić taką ofertę? Oczywiście że można, pytanie czy jest sens szukać tego w necie? Szybciej gdzieś na bazarku starociach itd. 

Według mnie szkoda czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Elob500 napisał(-a):

 

W całej tej dyskusji, chodzi o to, że takich realnych ofert jest bardzo mało. Jest marna szansa, że teraz gdy uncja złota jest warta ponad 8 tys, to trzeba być głupcem by zlekceważyć cechy nabite na kopercie zegarka i nie wiedzieć jaki jest ciężar właściwy złota. Taki zegarek bierze się w rękę i widać że coś jest to ciężkiego. Jeśli ktoś o tym nie wiem to znaczy że jest głupcem a tych nie brakuje.

 

Złote zegarki wcale nie są ciężkie . Nijak się to ma do wagi stali. Większość kopert to 10-15 gram więc nie do wyczucia w dłoni. Sporo szwajcarów ma masę koperty poniżej 10 gram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak ktoś znajdzie złotą Pobiedę ze zniszczoną tarczą lub jakis mały, damski, złoty zegarek w złym stanie  - to duże prawdopodobieństwo, że nawet może wyrzucić do śmietnika. Ja kiedys widziałem  posta, że ktoś przy śmietniku znalazł kilka zegarków rzuconych obok i tam właśnie  była złota Pobieda.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złote nie były ale tata poszedł wywalić śmieci i takie fanty wpadły.

IMG-20220919-WA0003.jpg

IMG-20220919-WA0006.jpg

IMG-20220919-WA0005.jpg

Mołnia ponoć sprawna.

Każdy szczęściu dopomoże! Każdy dzisiaj wygrać może!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze,,, gdzie Wy macie te śmietniki???


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mkl1 napisał(-a):

Kurcze,,, gdzie Wy macie te śmietniki???

Panie Mirku, sam nie wierzyłem.... Najpierw mi zdjęcia na przesłał, myślę ktoś mu przyniósł żeby kupił... Jak zaczął opowiadać jak wszedł w ich posiadanie to sam nie wierzyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby zegarki do śmieci wyrzucać.. Toż jak nie widzi ktoś w nich żadnej wartości to nie lepiej dać komuś, zanieść do zegarmistrza itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Ale żeby zegarki do śmieci wyrzucać.. Toż jak nie widzi ktoś w nich żadnej wartości to nie lepiej dać komuś, zanieść do zegarmistrza itp?

 

Jak nie masz do czegoś zamiłowania, jeśli brak zainteresowania, jeśli komuś brak zwykłej ciekawości do tego co znajduje, wogóle brak mu ciekawości świata - to dla takiej osoby wszystko wokół jest bez wartości,

Często takie osoby mają minimalne oznaki kultury - nie wrzuca zegarków do śmietnika tylko położą obok, na ziemi, a nóż ktoś sobie weźmie.

Nawet handlarz jeśli nie mógłby zegarków sprzedać to by je wyrzucił.

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, art_69 napisał(-a):

 

Jak nie masz do czegoś zamiłowania, jeśli brak zainteresowania, jeśli komuś brak zwykłej ciekawości do tego co znajduje, wogóle brak mu ciekawości świata - to dla takiej osoby wszystko wokół jest bez wartości,

Często takie osoby mają minimalne oznaki kultury - nie wrzuca zegarków do śmietnika tylko położą obok, na ziemi, a nóż ktoś sobie weźmie.

Nawet handlarz jeśli nie mógłby zegarków sprzedać to by je wyrzucił.

 

Takie trochę barbarzyństwo. Pójść i wywalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.