Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Szwingiel

Zegarek automat do 5k

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kwestionując Certiny, jako użytkownik bliźniaczego modelu Seiko (SPB 241 Alpinist) oddałbym głos z delikatnym wskazaniem na "japońca".

 

Moim zdaniem, przy 18 cm nadgarstku wielkość Seiko (38 mm) jest optymalna. Certina to jest 41 mm, to jest odczuwalna różnica jednak.

 

Dwa, taki "feature" jak nazwy dni jest imo kompletnie zbędny (prawie mówiąc,  datownik również tyle, że jest mniej widoczny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina jest swietna ale spora co przy waskiej lunecie sprawia, ze nosi sie jak jeszcze wiekszy zegarek.

Jak duzy masz nadgarstek? Do czego ten zegarek mialby byc? Jaki masz budzet? Moze cos podpowiemy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze komentarze. 
- nadgarstek 18 cm

- budzet do 5k pln

- cel to codzienny uzytek i do pracy (biuro), to bylby wlasciwie moj jedyny zegarek obecnie

- jeszcze myslalem o Tissot Gentleman

- mierzylem SPB243, mialem wrazenie ze te 38mm wydaja sie odrobine za male (moze to kwestia grubosci 13mm)

- z kolei Certina DS Active (41mm) - zgadzam sie - troche dominuje na nadgarstku

- Tissot Gentleman (40mm) - rozmiarowo ok

- w kwestii wykonczenia i tarczy - wg mnie SPB243 lepiej niz te modele Certina i Tissot

 

 

Edytowane przez Szwingiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Tissot PRX

Tissot-PRX-35mm-Powermatic-Group-2_eb9f5

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podrzucili kilka mainstreamowych propozycji to ja dorzuce cos bardziej egzotycznego :)

 

 

Traska Commuter 38 mm - dojdzie clo i VAT wiec jakies +25% do ceny ze strony:

 

https://www.traskawatch.com/collections/commuter-1

image.png.a6c451a06afc55e226b83a5d0ad337cb.png

 

image.thumb.png.b7a700ace04f0a71ea690d35dab76c28.png

 

 

Baltic Hermetique Tourer:

 

https://baltic-watches.com/en/collections/hermetique

 

image.png.924d40eda31519b083defe6b8f7b5ed8.png

Hermétique collection | Baltic Watches

 

 

Nivada Grenchen Super Antarctic

 

https://chronofactum.com/en/nivada-grenchen/

 

image.png.3c1e718f50a8496950ac6b770fa663d1.png

 

Super-Antarctic-32024A-2.jpg?fit=1000%2C

 

 

Serica 6190

 

https://www.serica-watches.com/en/collection-6190/

 

image.png.174cca31c7ca5b9cf2ad8c70e0ce3ad1.png

image.thumb.png.0d4a90e8a92d5fbd5362973f9e0fe0a5.png

 

 

PS. Aha, zerknij jeszcze na marki niemieckie:

 

https://www.sinn.de/en/Instrument_Watches/556.htm

556_I.jpg

 

https://www.damasko-watches.com/en/current-collection/models-without-manufactory-movement/three-hand-models/

DS30 GREEN | Drei-Zeiger Modelle | Modelle ohne Manufakturkaliber |  Aktuelle Kollektion | DAMASKO Uhrenmanufaktur | Made in GERMANY

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś z Orisa? Z używką zmieścisz się w zakładanym budżecie. Są też referencje na bransolecie.

IMG_20231018_100440.jpg

IMG_20231018_100555.jpg

IMG_20231018_100755.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za rekomendacje:

Ball Fireman Enterprise - taki klasyczny wygląd właśnie mi się podoba, dzięki za info - wcześnie w ogóle nie patrzyłem na Ball

Longines la grande classique - Longinesy mi się podobają , natomiast ten model wydaje mi się zbyt delikatny

Tissot PRX - słyszałem, że podobno PRX jest jednym z bestsellerów Tissota, natomiast mi średnio podchodzi 

Traska, Baltic, Nivada, Serica, Sinn, Damasco  - dzięki, zapoznam się z ich modelami

Christopher Ward - również dzięki, wcześniej w ogóle nie patrzyłem

Oris - właśnie jak byłem w sklepie to zwrócilem uwagę na Orisa Big Crown Pro Pilot z granatową tarczą. Natomiast chciałbym nowy egzemplarz a tutaj poziom ok. 8k PLN. Wielkość 41mm - wiec tak jak wczesniej wspomniana Certina DS Action

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak dalej się zastanawiam, to biorę pod uwagę scenariusze:

Tissot Gentleman - 4k (przewaga nizszej ceny i plus ze mieszcze się w swoim budżecie, ale nie ma efektu wow)

Ball Fireman Enterprise - 6k (chce go jeszcze zobaczyć na żywo)

Seiko SPB405 - 7k (wczoraj go widziałem i jestem pod wrażeniem)

 

Mam jakąś elastyczność w kwestii podwyższenia swojego limitu i zastanawiam sie czy warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.12.2023 o 12:20, Szwingiel napisał(-a):

Ball Fireman Enterprise - 6k (chce go jeszcze zobaczyć na żywo)

 

W tym sklepie jak poszukasz kodu zniżkowego, to wyjdzie sporo poniżej 4k

https://www.olfert-co.de/ball-fireman-enterprise-herrenuhr-nm2098c-s20j-bk

 

obraz.png.fc6d0f956e2f4ecf01407749766aab24.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wszystkie na ETA Top Grade i w budżecie. Wykonanie również nie ustępuje od wskazanych tu wcześniej. Własne wzory.

 

Screenshot_20231228-163641.thumb.png.ff7829dcec4fd68228c051a3bc8963fb.png

https://www.zegarek.net/zegarki-aerowatch/zegarek-60985-aa05-m

 

Screenshot_20231228-164230.thumb.png.933e6a2ab15460ecf7f3476c3619de97.png

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-aerowatch-heritage-slim-automatic-67975-aa03

 

 

Screenshot_20231228-164404.thumb.png.f11863629bdd69321d77f1020ce897b2.png

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-aerowatch-les-grandes-classiques-automatic-60996-aa01

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Petru23 napisał(-a):

@Perpetuum Mobile w innym poście wytłumaczył dokładnie, że w przypadku Aerowatch Top Grade brzmi raczej jak zabieg marketingowy więc nie jest to pewne.

 

"Wszystkie mechanizmy stosowane przez Aerowatch składają się z części produkowanych do mechanizmów „top grade” spełniających wymogi certyfikatu chronometru (COSC)."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Depipi napisał(-a):

@Perpetuum Mobile w innym poście wytłumaczył dokładnie, że w przypadku Aerowatch Top Grade brzmi raczej jak zabieg marketingowy więc nie jest to pewne.

 

"Wszystkie mechanizmy stosowane przez Aerowatch składają się z części produkowanych do mechanizmów „top grade” spełniających wymogi certyfikatu chronometru (COSC)."

O ile się nie mylę to zostało to wyjaśnione i nie mijają się z prawdą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak podchodzisz do zegarków i czy to ma być rzecz na długi czas, czy jednak dopuszczasz jakieś zmiany w kolekcji. Gentleman, którego tutaj wymieniłeś wydaje się być mocno uniwersalnym modelem, według mnie wygląda dobrze zarówno na bransolecie jak i pasku. Natomiast raczej nie jest to zegarek, który kupiłbym w standardowej cenie. Tak jak powiedziałeś, za 4k nie ma efektu wow, natomiast jeśli dopuszczasz zmiany w kolekcji, warto zwrócić uwagę na używki. Jakiś czas temu przeglądałem oferty na olx i grupach i było kilka modeli w stanie bdb/idealnym na gwarancji za pół ceny. Wtedy wygląda to znacznie lepiej :) 

 

Co do Balla Fireman - pomimo, że to zegarek nie dla mnie, to jestem w nim zakochany. Jest on według mnie jedną z najbardziej solidnych pozycji w Twoim budżecie, a biorąc pod uwagę stronkę i rabaty od @Perpetuum Mobile, to w ogóle świetny deal :) 

 

PRX, który został wymieniony - ja jestem posiadaczem już prawie rok i mocno mi ten model siadł na żywo. Na zdjęciach w ogóle nie czułem tego zegarka, ale na żywo było zupełnie inaczej. Jakiś czas temu zrobiłem recenzję tego modelu, gdzie omawiam też Powermatic 80, więc podrzucam link.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2023 o 14:52, jezyk10 napisał(-a):

Co do Balla Fireman - pomimo, że to zegarek nie dla mnie, to jestem w nim zakochany. Jest on według mnie jedną z najbardziej solidnych pozycji w Twoim budżecie, a biorąc pod uwagę stronkę i rabaty od @Perpetuum Mobile, to w ogóle świetny deal :) 


Tak z ciekawości coś konkretnego z nim nie tak? To jest pozycja którą od dawna obserwuję ale jakoś nie mogę pociągnąć za spust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, BaronRicks napisał(-a):


Tak z ciekawości coś konkretnego z nim nie tak? To jest pozycja którą od dawna obserwuję ale jakoś nie mogę pociągnąć za spust.

 

Po założeniu na nadgarstek - nie odwzajemnił mojej miłości. Niestety wydaje mi się za mały jako zegarek na EDC. Gdyby miał ten 1 mm więcej w średnicy i odrobinę wydłużony L2L, to byłby dla mnie idealnym rozwiązaniem, a przy obecnym rozmiarze - niestety nie siedzi mi tak jak powinien. Podkreślam, że to subiektywna opinia, bo wiele osób powie, że na nadgarstek jaki mam (17,5cm) - powinien on leżeć świetnie, ale w moim odczuciu tak nie jest. Nie skreślam go, bo może jeszcze kiedyś się do niego przekonam, ale konkluzja taka, że pojechałem po Balla, a wyszedłem z PRXem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, jezyk10 napisał(-a):

 

Po założeniu na nadgarstek - nie odwzajemnił mojej miłości. Niestety wydaje mi się za mały jako zegarek na EDC. Gdyby miał ten 1 mm więcej w średnicy i odrobinę wydłużony L2L, to byłby dla mnie idealnym rozwiązaniem, a przy obecnym rozmiarze - niestety nie siedzi mi tak jak powinien. Podkreślam, że to subiektywna opinia, bo wiele osób powie, że na nadgarstek jaki mam (17,5cm) - powinien on leżeć świetnie, ale w moim odczuciu tak nie jest. Nie skreślam go, bo może jeszcze kiedyś się do niego przekonam, ale konkluzja taka, że pojechałem po Balla, a wyszedłem z PRXem ;) 

Myślę, że to kwestia nadgarstka.

Na moim o obwodzie 18,5 cm Ball Fireman leży perfekcyjnie. Jest rezerwa na nadgarstku, przylega on na całej długości koperty za sprawą uszu, które pomimo, że długie to są mocno wygięte w dół. Longines Conquest, którego miałem, a którego musiałem zwrócić z powodu tego jak leżał miał 41 mm czyli teoretycznie różnica pomiędzy nimi jest tak minimalna, że powinna nie być zauważalna. W praktyce jednak kształt, a nie długość całkowita wpływają na komfort i ułożenie.

Ponadto jakość wykończenia oraz wygląd trytu "w dzień" Ball'a zrobiły na mnie bardzo duże wrażenie.

Edytowane przez Depipi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Depipi napisał(-a):

Myślę, że to kwestia nadgarstka.

Na moim o obwodzie 18,5 cm Ball Fireman leży perfekcyjnie. Jest rezerwa na nadgarstku, przylega on na całej długości koperty za sprawą uszu, które pomimo, że długie to są mocno wygięte w dół. Longines Conquest, którego miałem, a którego musiałem zwrócić z powodu tego jak leżał miał 41 mm czyli teoretycznie różnica pomiędzy nimi jest tak minimalna, że powinna nie być zauważalna. W praktyce jednak kształt, a nie długość całkowita wpływają na komfort i ułożenie.

Ponadto jakość wykończenia oraz wygląd trytu "w dzień" Ball'a zrobiły na mnie bardzo duże wrażenie.

 

Dokładnie tak, pewnie kwestia budowy nadgarstka. Co do wymiarów, dokładnie - 1 mm nie powinien być zauważalny jeśli mówimy tylko o średnicy koperty, ale jeśli weźmiemy więcej aspektów pod uwagę - wtedy różnice potrafią być spore. Ja miałem tak po przymiarce Vratislavii Formmeister 39, niby mniejsza od Balla, a czułem się z nią na nadgarstku znacznie lepiej ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze przyszło mi do głowy... Może coś Citizen Series8? Są poniżej 5 tys. zł 😉 

citizen-series-8-na1010-84x-13218975.jpg

citizen-series-8-nb6010-81l-13893399.jpg

Citizen-Series-8-GMT-hero.jpg?ixlib=rails-1.1.0&fm=jpg&q=55&auto=format&usm=12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto byłoby się zapoznać z ofertą Archimede.

https://www.archimede-watches.com/

Fajnie wygląda ich model Outdoor. 5K nie zostałoby złamane :)

Duży wybór kolorów, dwa rozmiary 39 i 41 [mm].

Mi osobiście podoba się taki, na białej tarczy:

 

 

archimede-outdoor-protect-white-toolwatches_600x600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.