Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bober5264

Czy jest na sali lekarz?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, taki chwytliwy tytuł wątku, ale potrzebuje wskazówki co dalej robić (i czy w ogóle) bo lekarze z którymi miałem styczność do tej pory wydają mi się niekompetentni i tylko odsyłają jeden do drugiego do trzeciego i oczywiście nic za darmo.

O co chodzi:

Trenuje sporty walki no i tak się stało że wyłapałem mocne kolano na brzuch/zebra. Ból był mocny dało się życ, choc nie było to na początku łatwe. Zrobiłem rtg i nic złego na nim nie wyszło więc tak sobie koślawo żyłem.

Jako, że po 2 tygodniach ból był dalej specyficzny i inny niż siniak/stłuczenie zacząłem szukać dalej (wiem że 2 tyg to mało, ale jakies kontuzje już miałem, a ten ból jest dość specyficzny).

Na usg wyszło że mam złamane dwie chrząstki żebrowe 'z przesunięciem'.

Pan nie do końca potrafił powiedzieć co dalej i do kogo się z tym udać (i w tym momencie straciłem do niego zaufanie)

 

Czy jest tu ktoś kto się zna na tego typu rzeczach, lub miał podobny uraz i mógłby powiedzieć czy w takim przypadku ta chrząstka się zrośnie (najprawdopodobniej koślawo skoro jest przesunięta) ale czy jest to na tyle niegroźne że można to tak zostawić, czy może trzeba szybciej zareagować i to np operować? I gdzie się z tym udać żeby nie krążyć po 10 specjalistach.

Jestem z Otwocka pod Warszawą

 

Niżej załączam fotke usg1fa80b8f7a200d81b170a95961514c1d.jpg

 

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie moja działka te połamane gnaty i przyległości (a miała kiedyś być), ale z własnego doświadczenia (miałem chrząstki złamaną bodajże w 3 żebrach) powiem, że się tego nie rusza, a boleć potrafi dobre 2 miesiące i dłużej  (najgorzej jest przy kaszlu i śmiechu...). Bandaż elastyczny, doraźnie leki przeciwbólowe i tyle. Zagipsować się nie da, operacyjnie leczy się złamane żebra (w częściach kostnych) np jeżeli doszło do uszkodzenia opłucnej.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ból to tam pół biedy, wesele już było więc nie ma pośpiechu ;) bardziej chodiz o to czy można to tak zostawić i się zrastać ;)

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A lekarz rodzinny co na to powiedział? Też miałem kiedyś złamane żebro (przez narty) i jak kolega wyżej powiada nie ruszać, obserwować do rozwodu się zagoi.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wymusić zabieg torakochirurgiczny? Tego nie podejmie się, kiedy wskazania są realne (patrz poprzedni post) większość ortopedów - traumatologów.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ej ej, nie chce nic od nikogo wymuszać. Rozmawiałem z 3 lekarzami i byli tacy niepewni, może zostawić, a może zapytac jeszcze tego, a może tego, a może do kogoś bardziej od sportu. Mam dość takiego niezdecydowania

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zasady urazy zeber i stawów mostkowo - zebrowych leczy się zachowawczo.
Pytanie czy uraz ściany klp jest powodem tego silnego bólu,ktory utrzymuje się już kilka tygodni. W wyniku tepego urazu mogło dojść do innych powiklan np. złamania mostka stłuczenia narządów klp, odmy itd. Samo rtg klp i usg to za mało aby coś więcej powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maariusz jakie badania jeszcze dobrze byłoby zrobić?

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, bober5264 napisał(-a):

@maariusz jakie badania jeszcze dobrze byłoby zrobić?

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka
 

 

Jeżeli Cię to niepokoi, poradź się torakochirurga. Istnieją tacy w większych miastach, dawno temu widywałem ich raz w tygodniu, ale to ja im doradzałem. :)


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszać. Cierpliwości. Nie małej cierpliwości 🤣. Uszkodzenia chrzęstne goją się długo lub bardzo długo. Wyłączyć aktywność, która może przeszkadzać w leczeniu -Twoje sporty walki, siłownia itp. Generalnie gojenie na miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiące to może nie. Ale złamane żebro potrafi boleć dobre kilka tygodni.

Odnośnie badań to wszystko zależy od specyfiki dolegliwości/urazu. Czasami wystarczajace jest badanie fizykalne, a czasami potrzebne jest TK czy usg/echo. Pójdź do lekarza Poz i niech oceni charakter dolegliwości. Od tego na spokojnie warto zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam jeszcze na wątek o wrzodach żołądka i nic mnie już więcej nie zaskoczy na tym forum 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, XoneX napisał(-a):

Czekam jeszcze na wątek o wrzodach żołądka i nic mnie już więcej nie zaskoczy na tym forum 🤣

To ja może założę, w sumie problem mnie nie dotyczy, ale tato mój się z tym męczył za życia. Więc na wszelki wypadek...


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, maariusz napisał(-a):

Miesiące to może nie. Ale złamane żebro potrafi boleć dobre kilka tygodni.

Odnośnie badań to wszystko zależy od specyfiki dolegliwości/urazu. Czasami wystarczajace jest badanie fizykalne, a czasami potrzebne jest TK czy usg/echo. Pójdź do lekarza Poz i niech oceni charakter dolegliwości. Od tego na spokojnie warto zacząć.

Tu nie nie chodzi o złamanie,aczkolwiek złamania żeber również długo mogą wrukwiać nawet po zroście kości z racji pourazowej neuralgii międzyżebrowej. Chodzi o uszkodzenie chrzęstne -te się goją,tak jak napisałem wyżej,długo lub bardzo długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, maariusz napisał(-a):

Miesiące to może nie. Ale złamane żebro potrafi boleć dobre kilka tygodni.

Odnośnie badań to wszystko zależy od specyfiki dolegliwości/urazu. Czasami wystarczajace jest badanie fizykalne, a czasami potrzebne jest TK czy usg/echo. Pójdź do lekarza Poz i niech oceni charakter dolegliwości. Od tego na spokojnie warto zacząć.

 

Potrafi miesiące, pisałem o tym nie jako mundry, ale jako doświadczony ww. Zlituj się nad lekarzami POZ...


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jestem 4 lata po torakotomii - nadal pobolewa. Ale miałem małe szanse na przeżycie, więc jakoś radzę sobie z bólem ;)

Żebra bolą, ale blizny można przedstawić Jao wynik napadu, który oczywiście wygrałem ;-))

 

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z tym nie rob, żadna operacja nie ma sensu i żaden torakochirurg nie zakwalifikuje Cię do operacji. Czas, leki przeciwbólowe, przeciwkaszlowe jak palisz fajki i tyle. Badania typu TK po takim czasie też nie mają sensu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, uspokoiliście mnie i w razie czego wiem gdzie pójść.
Oczywiście jakikolwiek zabieg/operacja jest ostatnią rzeczą której bym chciał..
Teraz mam zdecydowanie więcej czasu na zegarki


Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, XoneX napisał(-a):

Czekam jeszcze na wątek o wrzodach żołądka i nic mnie już więcej nie zaskoczy na tym forum 🤣

 

Żebyś się Pan nie zdziwił.  Ciekawym byłby watek pt. "Jaki papier toaletowy wybrać?"


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Was tak dziwi w tym poście, mamy na forum osoby z praktycznie każdej dziedziny, a jesteśmy w kategorii 'po godzinach'.
Jako technik dentystyczny gdybym zobaczył pytanie z mojej dziedziny chętnie bym pomógł ;)

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bober5264 to uraz, który potrafi sie paskudnie ciagnać miesiącami. Na dodatek łatwo się wznawia, jeśli nie doleczysz na 100%. Sugerowałbym Ci kontakt z dobrą placówką medycyny sportowej (z doświadczeniem w urazówce). Na Śląsku galen.pl Najlepiej byłoby oczywiście dostać się do prof. Ficka (taki Religa ortopedii sportowej), ale terminy bywają niedorzeczne. Niemniej tam jest sporo dobrych lekarzy, np. J. Liberski. Świetny chirurg i doświadczony traumatolog. Może się okazać, że ten uraz sie kwalifikuje do osocza, a ono potrafi działać cuda, chociaż nie natychmiastowe. Zrobią Ci to na miejscu w razie potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że podpinam się pod temat. Mam nietypową sprawę. Potrzebuję dobrego diagnosty, kogoś takiego jak "dr House". Męczę się od listopada 2023. Jeżeli ktoś kogoś zna, to prosiłbym o kontakt na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz chociaż mniej więcej o co chodzi, bo to trochę tak jakbyś napisał że Ci się kontrolka jakaś w aucie zapaliła


Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puchnięcie dłoni i nadgarstków, zwłaszcza w nocy, wtedy też mrowią, gdy np. dłoń mam pod głową, budzę się przez to. Palce wskazujące spuchnięte permanentnie praktycznie 24h/dobę. Dłonie zaczerwienione, po zaciśnięciu białe, nabiegają krwią po odpuszczeniu. W lewej kciuk, wskazujący i środkowy robią się sine, prawie czarne (bardzo słabo to wygląda) po wyjściu na chłodne powietrze. Po pewnym czasie wracają do koloru czerwonego. Zrobione USG dłoni i nadgarstków - ze stawami i ścięgnami wszystko OK, nie ma cieśni nadgarstków, nie ma stanów zapalnych, stwierdzony jedynie obrzęk podskórny. Zrobione badania krwi pod kątem nerek, tarczycy, czynnika reumatoidalnego - jest OK. Zrobiony RTG odcinka szyjnego kręgosłupa - jest OK. Zrobiony doppler przedramion - jest OK.

Praca siedząca, po paręnaście godzin dziennie, ale generalnie ruszam się i jestem dość sprawny. Ostatnio robię przerwy w siedzeniu i ruszam się, nie pomaga. 3 razy w tygodniu basen - przepływam ok. 1500m za każdym pobytem, robię długie spacery 2x w tygodniu > 10 km. Mam też inne dziwne objawy, ale nie wiem czy to powiązane...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, facecik napisał(-a):

Puchnięcie dłoni i nadgarstków, zwłaszcza w nocy, wtedy też mrowią, gdy np. dłoń mam pod głową, budzę się przez to. Palce wskazujące spuchnięte permanentnie praktycznie 24h/dobę. Dłonie zaczerwienione, po zaciśnięciu białe, nabiegają krwią po odpuszczeniu. W lewej kciuk, wskazujący i środkowy robią się sine, prawie czarne (bardzo słabo to wygląda) po wyjściu na chłodne powietrze. Po pewnym czasie wracają do koloru czerwonego. Zrobione USG dłoni i nadgarstków - ze stawami i ścięgnami wszystko OK, nie ma cieśni nadgarstków, nie ma stanów zapalnych, stwierdzony jedynie obrzęk podskórny. Zrobione badania krwi pod kątem nerek, tarczycy, czynnika reumatoidalnego - jest OK. Zrobiony RTG odcinka szyjnego kręgosłupa - jest OK. Zrobiony doppler przedramion - jest OK.

Praca siedząca, po paręnaście godzin dziennie, ale generalnie ruszam się i jestem dość sprawny. Ostatnio robię przerwy w siedzeniu i ruszam się, nie pomaga. 3 razy w tygodniu basen - przepływam ok. 1500m za każdym pobytem, robię długie spacery 2x w tygodniu > 10 km. Mam też inne dziwne objawy, ale nie wiem czy to powiązane...

 

 

Nie jestem lekarzem, ale sprawdz czy nie masz innych objawow, takich jak:
 

Cytat
  • skóra – zaczerwienienie, świąd, pokrzywka czy też rumień, powstające na skutek przepuszczalności śródbłonka, obrzęki;
  • układ oddechowy – ze względu na zwiększoną produkcję śluzu, zwiększoną przepuszczalność śródbłonka i nadmiernych skurczów mięśniówki gładkiej, można doświadczać kataru, duszności czy skurczu oskrzeli, świszczący kaszel, kichanie;
  • układ pokarmowy – wzdęcia, bóle brzucha, mdłości, biegunka;
  • układ nerwowy – bóle głowy, migreny, zawroty głowy, senność lub też problemy ze snem, zaburzenia termoregulacji;
  • układ krwionośny – palpitacje serca, nadciśnienie tętnicze, arytmie, wstrząs;


Jesli tak, to poczytaj tu:
https://diag.pl/pacjent/artykuly/nietolerancja-histaminy-przyczyny-objawy-diagnostyka-leczenie/


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.