Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bober5264

Czy jest na sali lekarz?

Rekomendowane odpowiedzi

Facecik poczytaj o zespole Raynauda. Sprawdź w internecie czy podobnie dłonie wyglądają. 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Nie jestem lekarzem, ale sprawdz czy nie masz innych objawow, takich jak:
 


Jesli tak, to poczytaj tu:
https://diag.pl/pacjent/artykuly/nietolerancja-histaminy-przyczyny-objawy-diagnostyka-leczenie/

Dzięki, Szefie. Pochylę się nad tym.

24 minuty temu, PiotrekL napisał(-a):

Facecik poczytaj o zespole Raynauda. Sprawdź w internecie czy podobnie dłonie wyglądają. 

To była jedna z pierwszych rzeczy, które mi się nasunęły. To raczej nie to. Dłonie nie bledną, są permanentnie czerwone, nie bolą. Sprawdzali mi to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Aaa wez pod uwage, ze nie wszystkie objawy wystepuja na raz. Czasem jest kombinacja kilku, czasem wiecej. Do objawow zalicza sie puchniecie i zaczerwienienie dloni i stop - szczegolnie w nocy po kolacji z duza iloscia histaminy czy piciu (alkohol).

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, facecik napisał(-a):

Puchnięcie dłoni i nadgarstków, zwłaszcza w nocy, wtedy też mrowią, gdy np. dłoń mam pod głową, budzę się przez to. Palce wskazujące spuchnięte permanentnie praktycznie 24h/dobę. Dłonie zaczerwienione, po zaciśnięciu białe, nabiegają krwią po odpuszczeniu. W lewej kciuk, wskazujący i środkowy robią się sine, prawie czarne (bardzo słabo to wygląda) po wyjściu na chłodne powietrze. Po pewnym czasie wracają do koloru czerwonego. Zrobione USG dłoni i nadgarstków - ze stawami i ścięgnami wszystko OK, nie ma cieśni nadgarstków, nie ma stanów zapalnych, stwierdzony jedynie obrzęk podskórny. Zrobione badania krwi pod kątem nerek, tarczycy, czynnika reumatoidalnego - jest OK. Zrobiony RTG odcinka szyjnego kręgosłupa - jest OK. Zrobiony doppler przedramion - jest OK.

Praca siedząca, po paręnaście godzin dziennie, ale generalnie ruszam się i jestem dość sprawny. Ostatnio robię przerwy w siedzeniu i ruszam się, nie pomaga. 3 razy w tygodniu basen - przepływam ok. 1500m za każdym pobytem, robię długie spacery 2x w tygodniu > 10 km. Mam też inne dziwne objawy, ale nie wiem czy to powiązane...

 

Wykonaj p/ciała na Boreliozę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, loco50 napisał(-a):

Wykonaj p/ciała na Boreliozę 

Raczej odpada, nie miałem się jak zarazić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, facecik napisał(-a):

Puchnięcie dłoni i nadgarstków, zwłaszcza w nocy, wtedy też mrowią, gdy np. dłoń mam pod głową, budzę się przez to. Palce wskazujące spuchnięte permanentnie praktycznie 24h/dobę. Dłonie zaczerwienione, po zaciśnięciu białe, nabiegają krwią po odpuszczeniu. W lewej kciuk, wskazujący i środkowy robią się sine, prawie czarne (bardzo słabo to wygląda) po wyjściu na chłodne powietrze. Po pewnym czasie wracają do koloru czerwonego. Zrobione USG dłoni i nadgarstków - ze stawami i ścięgnami wszystko OK, nie ma cieśni nadgarstków, nie ma stanów zapalnych, stwierdzony jedynie obrzęk podskórny. Zrobione badania krwi pod kątem nerek, tarczycy, czynnika reumatoidalnego - jest OK. Zrobiony RTG odcinka szyjnego kręgosłupa - jest OK. Zrobiony doppler przedramion - jest OK.

Praca siedząca, po paręnaście godzin dziennie, ale generalnie ruszam się i jestem dość sprawny. Ostatnio robię przerwy w siedzeniu i ruszam się, nie pomaga. 3 razy w tygodniu basen - przepływam ok. 1500m za każdym pobytem, robię długie spacery 2x w tygodniu > 10 km. Mam też inne dziwne objawy, ale nie wiem czy to powiązane...

 

Pierwsze co mi przyszło na myśl to endokrynolog, ale miałeś jakieś podstawowe badania tarczycy robione.

Może to rada z rzędu tych; Aby oddychać, trzeba wziąć wdech, a następnie wydech.

Wejdź sobie na znanylekarz znajdź dobrego internistę w swojej okolicy; najlepiej bardzo wysoko notowanego; umów się na wizytę i weź wszystkie badania ze sobą. Czasami trzeba odwiedzić trzech, aby natrafić na tego właściwego.

Ja już od lat posiłkuję się portalem, o którym wspomniałem wyżej i w sumie złapałem tylko jedną wtopę, tzn wtopę to może za duże słowo, ale gość mnie już wysyłał na zabieg, ale doraźnie pomógł...

Później zmieniłem lekarza, a ten mi powiedział, że najpierw farmakologia, a w ostateczności ingerencja chirurgiczna.

Objawy, które opisujesz można przypisać do wszystkiego, będziesz tylko czytał i się denerwował.

 

Pozdrawiam i życzę zdrowia!


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, facecik napisał(-a):

Raczej odpada, nie miałem się jak zarazić.

Znam masę osób, które zarzekały się, że w życiu kleszcza nie widziały a miana przeciwciał po 300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza że boreliozą można się zarazić nie tylko od kleszcza 😞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz co Ci jest - zbadaj, nigdy nie możesz być pewien

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszana postać TOS została wykluczona?


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Anansi napisał(-a):

Mieszana postać TOS została wykluczona?

Sam już nie wiem. Jak sprawdzam objawy to wszystko w jakimś stopniu pasuje. Ale jeżeli to ma wpływ na krążenie w ramionach to u mnie jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, facecik napisał(-a):

Sam już nie wiem. Jak sprawdzam objawy to wszystko w jakimś stopniu pasuje. Ale jeżeli to ma wpływ na krążenie w ramionach to u mnie jest w porządku.

 

Napisałem postać mieszana. Problemem może być konflikt z przepływem w tętnicach, żyłach i przewodzeniem nerwów/splotów. Nie wiem co to znaczy "krążenie w ramionach w porządku". Badanie przepływów można wykonać bardziej lub mniej dokładnie. Podobnie jak i elektroneurografię. Sugerowałbym (kolejnego?) angiologa.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Anansi napisał(-a):

 

Napisałem postać mieszana. Problemem może być konflikt z przepływem w tętnicach, żyłach i przewodzeniem nerwów/splotów. Nie wiem co to znaczy "krążenie w ramionach w porządku". Badanie przepływów można wykonać bardziej lub mniej dokładnie. Podobnie jak i elektroneurografię. Sugerowałbym (kolejnego?) angiologa.

No właśnie, angiolog to był do tej pory najsłabszy punkt mojej diagnostyki. Ujmę to wprost - olał mnie trochę i to co mu mówiłem. Sprawdził przepływ krwi w przedramionach, popatrzył na postawę, dłonie i zasugerował wizytę u psychologa🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojego tatę też już kiedyś wysyłali do psychologa, zanim ktoś wpadł na pomysł zbadania pod kątem boreliozy, ale to było z 15 lat temu

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś wodę utlenioną do ucha wlać? 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@facecik jakie masz ciśnienie krwi zwykle ? czy zażywasz leki przewlekle ?

@irekm ale do którego ucha ? 😂

Edytowane przez Krakus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@facecikpisałem, abyś tego nie czytał... :) Za chwilę każą bańki stawiać.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, bańki to nie, ale jakby tak krwi trochę sobie upuścić...

 

Bądźmy poważni - człowiek martwi się o swoje zdrowie a ktoś sobie żartuje 😞 No chyba że ktoś to na poważnie napisał?😱

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No martwię się trochę, bo zaczęło się nagle w zeszłym roku, a ja do tej pory nie wiem co to jest. Żarcikami kolegów się nie przejmuję, sam też potrafię być chujkiem.

Dziś kolejny raz pobierali mi krew - tym razem dokładniejsze badania pod kątem reumatyzmu i test na boreliozę.

Jestem niskociśnieniowcem. Od miesiąca przyjmuję leki na cholesterol bo mam wysoki - dziedzicznie, do tej pory próbowałem zwalczyć to dietą i ruchem, ale nie da się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, facecik said:

No martwię się trochę, bo zaczęło się nagle w zeszłym roku, a ja do tej pory nie wiem co to jest. Żarcikami kolegów się nie przejmuję, sam też potrafię być chujkiem.

Dziś kolejny raz pobierali mi krew - tym razem dokładniejsze badania pod kątem reumatyzmu i test na boreliozę.

Jestem niskociśnieniowcem. Od miesiąca przyjmuję leki na cholesterol bo mam wysoki - dziedzicznie, do tej pory próbowałem zwalczyć to dietą i ruchem, ale nie da się.


Jakaś cięższa choroba w ostatnich kilku latach… np C19? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@facecik możesz napisać ile mniej wiecej tego ciśnienia masz ? zmierz teraz i napisz , oraz czy były próby leczenia tych objawów ? jeśli tak, to jakimi lekami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Krakus1 napisał(-a):

@facecik jakie masz ciśnienie krwi zwykle ? czy zażywasz leki przewlekle ?

@irekm ale do którego ucha ? 😂

Musiałbym się podpytać fachowca, ale z tego co pamiętam, to do lewego 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, facecik napisał(-a):

No martwię się trochę, bo zaczęło się nagle w zeszłym roku, a ja do tej pory nie wiem co to jest. Żarcikami kolegów się nie przejmuję, sam też potrafię być chujkiem.

Dziś kolejny raz pobierali mi krew - tym razem dokładniejsze badania pod kątem reumatyzmu i test na boreliozę.

Jestem niskociśnieniowcem. Od miesiąca przyjmuję leki na cholesterol bo mam wysoki - dziedzicznie, do tej pory próbowałem zwalczyć to dietą i ruchem, ale nie da się.

Mam tak samo z cholesterolem. A do lekarzy praktycznie przestałem chodzić no chyba że se coś złamie, po tym jak kilka lat temu straciłem z dnia na dzień węch i strasznie mnie głowa bolała. 

 

Po skanie głowy już na drugi dzień miałem.wizyte u specjalisty.... 

Skrócę żeby to nie było przy długie 

 

Ogladnal scan I mówi do mnie. 

 

Słuchaj, masz "condition" na to nie ma lekarstwa, your life excpectancy is unknown, I nic nie jesteśmy dla. Ciebie zrobić, ale jest już to zaawansowane... 🤔, good luck. 

Zrobię ci appointment do specjalisty który będzie Cie prowadził już do końca.... 

 

Po pół roku zadzwonili do mnie od tego specjalisty, poszedłem na wizytę do szpitala, gościu ze mną gada, ale nic nie mówi żebym sobie zaczął drewnianą skrzynkę z Ikea budować. Więc się go pytam kurna, ile mam czasu bo muszę zaplanować sobie "stuff". Facet patrzy na mnie jak na wariata, więc mu mówię jaką dali mi diagnozę jakiś czas temu, a on do mnie, poczekaj oglądnę sobie ten scan zaraz, bla bla bla. Aaa nie tamten lekarz się pomylił w opisie 🙄

Od tego czasu nie chodzę * do żadnych lekarzy na żadne badania, pier**le. 

W sumie do teraz nie wiem który mi prawdę powiedział ale.zadnych dodatkowych badań nie robię 🤷

 

Jedyne co mu powiedziałem.to.to, że przydałoby się mieć 100% pewności jak się komuś postawi taką diagnozę, bo dużo nie brakło a by się ta historia dla mnie bardzo źle skończyła....

Aha węch i wrócił po dwóch latach, i bóle głowy też mi przeszły 🤔


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Krakus1 napisał(-a):

@facecik możesz napisać ile mniej wiecej tego ciśnienia masz ? zmierz teraz i napisz , oraz czy były próby leczenia tych objawów ? jeśli tak, to jakimi lekami ?

80/110 dwa tygodnie temu, 90/130 dzisiaj rano. Niczego nie przyjmuję.

 

17 godzin temu, Londek napisał(-a):


Jakaś cięższa choroba w ostatnich kilku latach… np C19? 

Od paru lat nie choruję i nie przeziębiam się. C19 chyba nie przechodziłem, a przynajmniej nic o tym nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@facecik Opis Twojego przypadku może świadczyć o tzw. objaw Raynauda , czyli naczynioruchowy skurcz , w 80% przypadków jest jako pierwotny - czyli bez choroby organicznej - , natomiast żeby stwierdzić czy faktycznie co się dzieje z Toba jest  związany ze skurczem naczyń czy nie , należy robić farmakologiczną próbę leczenia tego objawu , poprzez włączenie leku który jest stosowany w leczeniu objawu Raynauda np. Amlodypina 5mg 1/2 tab w południe przez 4 dni , potem 1 tab i tak przez 4 tygodnie , jeśli zauważysz różnicę na plus , to znaczy że faktycznie masz objaw Raynauda , potem zostaje kwestia szukania przyczyn tego objawu  . spróbuj zasugerować Twojemu lekarzowi rodzinnemu ten pomysł - dlatego pytałem o wartości ciśnienia u Ciebie , bo ten lek trochę obniża ciśnienie krwi , ale w Twoim przypadku nie ma przeciwwskazań -  powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.