Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SzefSzefow

Jaka drukarka do domu?

Rekomendowane odpowiedzi

Musze kupic nowa drukarke do domu, niestety nie bardzo jestem wtajemniczony w najnowsze technikalia.
Uzytek domowy, czyli czasem 100 stron druku na miesiac, czasem 10. 80% druk czarno-bialy, 20% kolor. 
Do tej pory mialem jakies atramentowe HP, ale wklady kosztowaly fortune no i konczyly sie bardzo szybko.

Co byloby nalepszym wyborem? Laser? Atrament? Jaki?


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Miałem dokładnie tą samą rozterkę, kupiłem jakiegoś atramentowego Canona, ale był dramatyczny w eksploatacji. Miałem wrażenie że po 30 kartkach chciał wymiany tuszu czarnego.

 

Szybko popsuły się też rolki i nie pobierał prawidłowo papieru. Dramat. Więc przy kupnie kolejnej poczytałem i wybrałem Brother DCP-T525W.

 

https://www.brother.pl/printers/inkjet-printers/dcp-t525w

 

Uzupełnianie tuszu jest bez "kartridża", tylko wleja się substancje w odpowiedni zbiorniczek. Cudne rozwiązanie, zarówno pod kątem wygody (duży zbiornik) jak i kosztów (bo zamiawiasz tylko atrament). Drukuje bardzo fajnie, jest intuicyjna, łatwa konfiguracja na kompie, laptopie, telefonie.

 

Edytowane przez bartekfm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie do użytku okazjonalnego to raczej laser, są droższe ale nie zaschnie tusz w dyszach.
Jeśli chodzi o producenta to ja wybrałem brothera zarówno kiedyś (wtedy atramentową ) jak i ostatnio laser - kupiłem brother HL-1223WE
Ta ma wydruk tylko czarno biały. Najlepiej poszukać model i sprawdzić czy są dostępne zamienniki tonerów do wyżej wymienionej spokojnie za kilkadziesiąt zł na ponoć tysiąc stron ale jeszcze nie kupowałem.


Wysłane z mojego Infinix X6731 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam coś takiego

Brother DCP-L3560CDW tak koło 1400 zł . absolutnie bezproblemowa ...


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko i wył laserowa a firma obojętnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Szymon G napisał(-a):

Według mnie do użytku okazjonalnego to raczej laser, są droższe ale nie zaschnie tusz w dyszach.
Jeśli chodzi o producenta to ja wybrałem brothera zarówno kiedyś (wtedy atramentową ) jak i ostatnio laser - kupiłem brother HL-1223WE
Ta ma wydruk tylko czarno biały. Najlepiej poszukać model i sprawdzić czy są dostępne zamienniki tonerów do wyżej wymienionej spokojnie za kilkadziesiąt zł na ponoć tysiąc stron ale jeszcze nie kupowałem.


Wysłane z mojego Infinix X6731 przy użyciu Tapatalka
 

 

Ale HL-1223WE jest czarno-biala. Ja potrzebuje cos w kolorze wydrukowac raz na jakis czas.

 

2 godziny temu, LESKOS napisał(-a):

Polecam coś takiego

Brother DCP-L3560CDW tak koło 1400 zł . absolutnie bezproblemowa ...

 

A jak z kosztami eksploatacji?

 

 

25 minut temu, mandaryn44 napisał(-a):

Ma być duplex, wifi czy coś?

 

Dobrze by bylo aby byl skaner takze


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, SzefSzefow napisał(-a):

Musze kupic nowa drukarke do domu   ...  Co byloby nalepszym wyborem? Laser? Atrament? 

 

Jak do domu to tylko Brother, prędzej z kaprysu  opatrzy ci się  niż zepsuje.  Obojetnie laser, czy atrament.  Oczywiście, musi to być urządzenie wielofunkcyjne, mogące być drukarką,  "kserokopiarką" i skanerem.  Pisze to 20-letni użytkownik urządzenia wielofunkcyjnego marki Brother (DCP 350C). A  w tym czasie żadnych problemów, najmniejszych, zero, nul.  Tylko dorzucanie papieru i wymiana kartridży z tuszem  -  istnieja   tańsze zamienniki. Rzadko używana drukarka co jakis czas sama się włączy, by przeczyścić  dysze.  Rolex wśród domowych drukarek, oczywiście  chodzi o jakość, nie cenę. 

 

Edytowane przez Euryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W marcu bede kupował dla domu dla zony drukarkę. Wybrałem EPSON ET2825. Mam bardzo dobre doświadczenia z drukarka EPSON ET 3750, a wiec mam nadzieje ze mój wybór będzie trafiony.

 

Epson EcoTank ET-2825 - Coolblue - avant 23:59, demain chez vous

 

pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bartekfm napisał(-a):

 

 

Uzupełnianie tuszu jest bez "kartridża", tylko wleja się substancje w odpowiedni zbiorniczek. Cudne rozwiązanie, zarówno pod kątem wygody (duży zbiornik) jak i kosztów (bo zamiawiasz tylko atrament). Drukuje bardzo fajnie, jest intuicyjna, łatwa konfiguracja na kompie, laptopie, telefonie.

 


To sie nazywa InkVestment Tank?


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

a tutaj po polsku

 

https://www.coolblue.be/fr/produit/893423/epson-ecotank-et-2825.html

 

przepraszam trzeba otworzyc w Chrome a potem u gory kliknac trzy kropki w pionie i po rozwinieciu menu kliknac traduire i wybrac polski

 

pozdrawiam

Edytowane przez Andrzej Wachowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Andrzej Wachowicz napisał(-a):

 

Dziekuje, na szczescie rozmawiam po francusku, wiec zaden problem 👍


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brother z oznaczeniem toner benefit. Nie chcą się psuć. Tonery zamienniki po 45 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SzefSzefow

Ja absolutnie nie do Ciebie tylko do ogolu zainteresowanych. W Polsce chyba nie wszyscy mowia po francusku 🙃

 

pozdrawiam kolege

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy Canon Pixma 6351 - drukarko/kserokopiarko/skaner, łączność wifi - w pełni bezprzewodowa obsługa, bez problemu z iPhone/MacBook/PC - siedzisz sobie w pokoju, postanawiasz coś wydrukować to puszczasz dokument z telefonu i za parę minut idziesz do pokoju obok odebrać. Całkiem fajna jakość druku w tym możliwość drukowania na papierze fotograficznym ( czyli jak zdjęcia ), zasobniki z tuszem dość drogie ale do okazjonalnego drukowania można się szarpnąć, trudno mi powiedzieć na ile starczają, obecny set siedzi chyba już z pół roku albo lepiej. 

Mamy ją 2 lata i jesteśmy bardzo zadowoleni, kosztuje to teraz 500-600zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak poprzednicy polecam Brother i najlepiej laser. Zamienniki tonerów są duużo tańsze w użytkowaniu, choć ostatnio i Brother wprowadza blokady systemowe na stosowanie innych mat. eksploatacyjnych niż oryginalne, więc trzeba uważać i sprawdzać dokładnie jaki model chce się kupić, no i nie aktualizować pod żadnym pozorem softu drukarki po zakupie.

HP też się tak bawi niestety, eksploatacja jest też droższa niż w Brother'ze.

Trzeba też pamiętać, że w laserze Brother'a oprócz tonerów, po jakimś czasie trzeba wymienić bęben w drukarce (20000, 30000, 50000 kopii), a po jeszcze większym przebiegu pas transmisyjny, grzałkę itp... ale wtedy lepiej już kupić nową drukarkę.

 


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Ale HL-1223WE jest czarno-biala. Ja potrzebuje cos w kolorze wydrukowac raz na jakis czas.

 

 

A jak z kosztami eksploatacji?

 

 

 

Dobrze by bylo aby byl skaner takze

Co do kosztów to móqwimy o urządzeniu do domu .... u mnie to ~1000 stron rocznie. Tak jak koledzy napisali są zamienniki . O bęben się nie martwię bo prędzej wymienie model po nastu latach niż się zużyje. Stosuje jako skaner, kopiarkę i drukarkę . Do użytku domowego super.

Tonery są tu ....

https://www.123drukuj.pl/Tonery-do-drukarek-laserowych/Brother-p4020.html


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ... tak wygląda na to 

Materiały do niej możesz sprawdzić tu. 

https://www.123drukuj.pl/Tonery-do-drukarek-laserowych/Brother/Symbol-drukarki/DCP/DCP-L3560CDW-p4139612.html

Nie jest tak drogo, poza tym ja drukuje cz-b w większości...


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wszyscy

Ja jednak przy zakupie drukarki dla zony zostane przy swoim wyborze, mimo, ze propozycja kolegi @Leskos mnie kusi. zaoszczedzone pieniadze wydam na ZEGAR.

 

pozdrawiam

 

PS Zobaczymy jaka decyzje podejmie kolega @SzefSzefow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest jedna i zasadnicza. Jeśli używasz nieregularnie i zostawisz atramentową np na 1/2 roku nieużytkowaną to jest 70 % szans że jej nie odpalisz bez czyszczenia w serwisie, albo w ogóle bo koszty serwisu będą wyższe niż nowa. Ja mam jeszcze jednego lasera w warsztaciku na górze i drukuję czasami z telefonu (elementy do toczenia przykładowo). Stara ma 10 lat,  stoi trochę pod przykryciem, drukowanie sporadyczne. Nie ma z nią żadnego problemu, nawet pomimo że ostatnio stała bez ruchu od maja zeszłego roku… 😉 

Atramentowych używałem do wydruku zdjęć (jak robiłem) do formatu A3 , Epsona , Canona… koszty były masakryczne … chyba bym się na atrament nie zdecydował więcej.


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, tommly napisał(-a):

ostatnio i Brother wprowadza blokady systemowe na stosowanie innych mat. eksploatacyjnych niż oryginalne, więc trzeba uważać i sprawdzać dokładnie jaki model chce się kupić, no i nie aktualizować pod żadnym pozorem softu drukarki po zakupie.

 

 

Przelozenie chipa ze starego oryginalnego tonera do zamiennika + reset drukarki zalatwia temat

Benelux to kopalnia zamiennikow, nawet duze firmy Edding, KMP czy Xerox robia tonery do Brothera za 1/4 ceny

 

tapatalked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

druk atramentowy w dzisiejszych czasach to przeżytek ,wydrukuj coś np. ogłoszenie czy list przewozowy na paczkę i niechcący polej wodą :( druk nie będzie nadawał się do odczytu nie wspominając o zasychających kartrydżach jednym słowem porażka na całej linii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.