Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SzefSzefow

Jaka drukarka do domu?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy któryś z kolegów doświadczył osobiście zaschnięcia tuszu w drukarce atramentowej w skutek jej nie używania?

Czy w instrukcji użytkowania takowej jest napisane, ze trzeba co jakiś czas cos wydrukować, aby tusz nie wysechł?

 

pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno  temu miałem drukareczkę HP  z tonerami atramentowymi. Niestety jak stała to tusz zasychał. Nawet niepisana instrukcja wówczas krazyła: przed uzyciem wyciągnac toner i wacikiem ze spirytusem przetrzeć miejsce "wypływu tuszu"..

Widocznie to było częste zjawisko. Nie eim , jak we współczesnych ??? atramentówkach...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Andrzej Wachowicz napisał(-a):

Czy któryś z kolegów doświadczył osobiście zaschnięcia tuszu w drukarce atramentowej w skutek jej nie używania?

Czy w instrukcji użytkowania takowej jest napisane, ze trzeba co jakiś czas cos wydrukować, aby tusz nie wysechł?

 

pozdrawiam

 

Ja doświadczyłem - nawet fabrycznie wadliwych tuszy - ale tylko w przypadku zamienników, nigdy z oryginalnymi.

Zwykle pomagała metoda taka jak opisał @mkl1 albo wywalenie i kupno ori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi.

Ja od kilkunastu lat używam drukarek atramentowych i nigdy nie miałem problemu z zasychaniem tuszu. Pierwsza miałem Della już nie pamiętam która ( musiałbym poszukać ) . Jak ja odstawiłem to była sprawna, a odstawiłem ja bo kartridże były drogie, aż wkrótce potem niedostępne. Przeszedłem na Epsona bo atrament kupuje sie w buteleczkach. I do tej pory tez nie mam z nia żądnych problemów.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy któryś z kolegów doświadczył osobiście zaschnięcia tuszu w drukarce atramentowej w skutek jej nie używania?
Czy w instrukcji użytkowania takowej jest napisane, ze trzeba co jakiś czas cos wydrukować, aby tusz nie wysechł?
 
pozdrawiam
 
Doświadczył. Nie jeden raz. Mam taką starą malutką go do teczki. Zasycha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 hours ago, Andrzej Wachowicz said:

No dobrze. Zasychają. Ale moze to zależy od marki, od modelu ?

 


Przez ostatnie 25 lat miałem Brothera, Lexmarka i Canona, wszystko atramentowe… nie wiem co to zasychająca głowica czy tym podobne. W Lexmarku miałem 5 lat gwarancji która obejmowała dostarczenie nowego sprzętu w 48h od zgłoszenia awarii, padło raz coś z zasilaniem, zgłosiłem i w ciągu dwóch dni przesłali mi do UK z Holandii nowy sprzęt. Mam  jedną zasadę, używam oryginalnych tuszy, wszystko działa bezproblemowo… oczywiście mowa tu o użytku domowym. 
W pracy mamy Brothera i Canona, laser i atrament, problemów brak.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam ten model. U mnie drukuje się mało ale szwagierka pracuje w szkole i dużo w domu drukuje a i siostrę na to namówiłem. Zamienniki są tanie jak koledzy pisali stronę wcześniej. Nie promuje sklepu tylko coraz mniej tego modelu na rynku. 

https://kozak.pl/drukarka-brother-dcp-l3550cdw?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiA5-uuBhDzARIsAAa21T_awy9vObWuomMhGoCi9ybUn1XLma60ZQ7OzwojxfDKpVZwdgX0SqEaAlmYEALw_wcB

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Andrzej Wachowicz napisał(-a):

Czy któryś z kolegów doświadczył osobiście zaschnięcia tuszu w drukarce atramentowej w skutek jej nie używania?

Czy w instrukcji użytkowania takowej jest napisane, ze trzeba co jakiś czas cos wydrukować, aby tusz nie wysechł?

 

pozdrawiam

 

Ja również doświadczam problemu niemal na codzień. Mam Canon Pixma G3411 (bezprzewodowa). Lubi się czasem rozłączyć od WiFi i zaczynają się schody z resetowaniem. Mam ją około trzech lat. Od pół roku co chwilę zasycha mi część głowicy do wydruku czerwonego i od czasu do czasu niebieskiego. Używam jej dość często. Tygodniowo kilkadziesiąt stron. Kupiłem, bo umożliwia napełnianie pojemników na atrament a nie kupowanie kartridży. Tymczasem pomaga czyszczenie głowic, czasem trzeba zrobić dokładne czyszczenie. Jednak problem jest irytujący, więc śledzę wątek powoli myśląc o przesiadce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja drukuję kilka tysięcy stron miesięcznie. Przynajmniej. Miałem i mam od cholery drukarek i jak dotychczas najlepsze zdanie mam o brotherach. Oczywiście laser. Canony do kitu. HP jak trafisz. Kyocera spoko ale tonery nie są najtańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejnego Brotera. Poprzedni byl super, ale wymienilem na "kolor"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie ostatnio sprawiłem laserowego czarno-białego brothera HL-B2080DW:
- proszek do tonera na 4 zasypania, każde 2000 stron, to koło 50 zł, a wystarczy odkręcić 2 śrubki, wsypać i przestawić jedno kółeczko w tonerze,
- bęben do 200 zł na 12 000 stron,
- drukowanie po Wifi i AirPrint.

 

Za wiele nie drukowałem jeszcze, ale przetestowałem i z Windowsa i iOSa - działa ładnie.
U mnie raczej mocno nieregularne będzie miała użycie, więc nie zastanawiałem się nad tym, czy laser czy atrament. Poza tym popatrzyłem na lasery HP i się tylko przeraziłem cenami eksploatacji i cwaniakowaniem HP z czipami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Używam Epson 7750. Atramentowa typu "tank". Świetna jakość zdjęć, format A3, hiper tania w eksploatacji, WiFi, tylko nie bardzo domowa - krowa trochę. No i nie tania. 

 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 25.02.2024 o 11:17, mkl1 napisał(-a):

Dawno  temu miałem drukareczkę HP  z tonerami atramentowymi. Niestety jak stała to tusz zasychał. Nawet niepisana instrukcja wówczas krazyła: przed uzyciem wyciągnac toner i wacikiem ze spirytusem przetrzeć miejsce "wypływu tuszu"..

Widocznie to było częste zjawisko. Nie eim , jak we współczesnych ??? atramentówkach...

Tak k'woli wyjaśnienia, żeby później inni nie powtarzali błędu, toner to drukarka laserowa, a atrament - kartridż/tusz, to atramentówka. Nie ma czegoś takiego jak toner atramentowy, moi klienci też czasami popełniają ten błąd i nie wiadomo o co chodzi, bo np. w HP są podobne oznaczenia numerowe drukarek  laserowych i atramentowych, wtedy łatwo o pomyłkę przy zamawianiu eksploatacji.

Najlepiej (najkorzystniej) na chwilę obecną, jak już wyżej większość kolegów wspominała, wypadają drukarki Brothera.

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualną i poprzednią drukarkę (urządzenie wielofunkcyjne) mam z serii 52xx 

Atramenty zastepcze to około 9zł za pojemniczek koloru.

Drukuję sporadycznie, nawet nie wiem czy z 5 stron miesięcznie wychodzi. 

Poprzednią hp 5225(kupiona nowa) wysiadła po kilku latach bo nieopatrznie pozostawiłem nieuzytkowaną w gorące lato ja kilka miesięcy.

Żadne czyszczenie głowic nie pomogło.. 

Kolejna hp 5224 kupiona jako używka, już 6 rok dzieła na zastępczych pojemnikach.

Coś się pochrzaniło ze skanerem i czasem wifi szwankuje, ale póki drukuję to nie zmieniam.. 

W sumie, tanie drukowanie. mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2024 o 14:17, SzefSzefow napisał(-a):

Musze kupic nowa drukarke do domu, niestety nie bardzo jestem wtajemniczony w najnowsze technikalia.
Uzytek domowy, czyli czasem 100 stron druku na miesiac, czasem 10. 80% druk czarno-bialy, 20% kolor. 
Do tej pory mialem jakies atramentowe HP, ale wklady kosztowaly fortune no i konczyly sie bardzo szybko.

Co byloby nalepszym wyborem? Laser? Atrament? Jaki?

Brat do biura zamówił dwie drukarki Epsona EcoTank, są niezłe.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.02.2024 o 17:51, tommly napisał(-a):

Najlepiej (najkorzystniej) na chwilę obecną, jak już wyżej większość kolegów wspominała, wypadają drukarki Brothera

 

 

Pewnie lamerskie pytanie

Do starej drukarki kupujemy zamienniki Eddinga za 1/4 ceny i działają perfekt

Ale mamy też półrocznego Brothera, niestety (stety?) zarejestrowałem drukarkę w systemie brother.nl bo połaszczyłem się na 3letnią gwarancję door-to-door

Mogę korzystać z zamienników czy raczej oryginalne tonery?

 

tapatalked

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
 
Pewnie lamerskie pytanie
Do starej drukarki kupujemy zamienniki Eddinga za 1/4 ceny i działają perfekt
Ale mamy też półrocznego Brothera, niestety (stety?) zarejestrowałem drukarkę w systemie brother.nl bo połaszczyłem się na 3letnią gwarancję door-to-door
Mogę korzystać z zamienników czy raczej oryginalne tonery?
 
tapatalked
 

Teoretycznie producent nie może zakazać używania zamienników, ale ostatnio bardzo często stosują różnego rodzaju zabezpieczenia w sofcie. Musiałbyś kupić i sprawdzić czy będzie drukować z zamiennikiem, czy nie pokaże błędu. No i w razie serwisu też lepiej mieć założone oryginały.
A już w szczególności zaleca się aby nie aktualizować softu drukarki do najnowszej wersji, jeżeli obsługiwała do tej pory zamienniki. Tak robi na pewno HP, Brother, Canon i Epson, co do innych się nie wypowiem.

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finalnie zamowilem Brother DCP-T420W


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za porady i pomoc 🙏😊


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zdjęcie na nadgarstku i można się rozejść. A nie, czekaj…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

Dziekuje wszystkim za porady i pomoc 🙏😊

Wydrukuj chociaż testową ;)

Niech się nie zacina!


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.