Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu kupiłem auto dla Żony... i sam nim jeżdżę :)

 

post-1039-0-61514400-1330643237.jpgpost-1039-0-04044000-1330643395.jpg

post-1039-0-57786400-1330643238.jpgpost-1039-0-95994300-1330643395.jpg

post-1039-0-57498600-1330643239.jpgpost-1039-0-88893300-1330643396.jpg

 

Saab jest fantastyczny.

Ma 205 koników, moment obrotowy 360 Nm przy 3800 obrotów, a nie schodzi poniżej 300 w przedziale od ok. 2.100 do 5.200 obrotów.

Do tego potężne hamulce ( zaciski i tarcze) od wersji Viggen.

Ech nie miałem serca nie kupić, jeździ się niesamowicie.

 

Jestem nim zachwycony, szkoda tylko że pogoda nie bardzo.

 

Chciałem kupić krokodyla i odrestaurować, ale nie trafiłem niczego sensownego i padło na 9-3.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klod, chciałbym być Twoją żoną. ;-) :)

 

No coś TY?

U Kloda odbyło się to na zasadzie: Mówi ojciec do syna: Jak będziesz grzeczny, to Tatuś napije się piwa...

:)

 

A na poważnie, SUPER bryka! :)


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietny wybor Klod 8) 8)


...Dominic

_________________

Tempus Fugit jak jasna cholera!

_________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Stanisław Czerny

Klaudiusz a ty czym jeździsz :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mathias1
Saab jest fantastyczny.

 

Ech nie miałem serca nie kupić, jeździ się niesamowicie.

 

Jestem nim zachwycony, szkoda tylko że pogoda nie bardzo.

 

Chciałem kupić krokodyla i odrestaurować, ale nie trafiłem niczego sensownego i padło na 9-3.

 

I to jest to, co tygrysy lubią najbardziej. :)

Widziałem krokodyla w idealnym stanie u dziadka-pasjonata. W wersji aero; 2.0 ze 150 konnym motorkiem. Plus pełna elektryka, a rocznik '86 czy coś koło tego. Już sobie wyobrażam minę bęcwałów w ospojlerowanych kosiarkach typu honda civic, jak im dziadek odskakuje do następnych świateł. :)

 

A to 9-3 też piękne cudo....

Niektóre zony to ale mają szczęście!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i jak sie wydaje to jedyny samochod do ktorego idealnie pasuje RUHLA .

 

Ruhla buksiak to pasi do Trabandziora albo Syrenki - do Wrakburga jest GUB Spezimatic. Poza tym Ruhla ruhli nierówna. :)

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz zdradził czterołapa :twisted:

 

Ale Saabina jest przepiękna .... szkoda że tylko z zewnątrz :twisted:


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

sabik jest pieknym samochodem z tym sie zgadzam.Mam kolege ktory posiada.Dziewczynie sie nie podobał krokodyl kiedy kupowali i sie obraziła a teraz by go chyba zatłukła gdyby chciał sprzedac. Co do mojego warcysia to ma jedne z najlepszych hamulcow na swiecie-wyjasniam bo pewnie i tak nikt nie wie.Nie ma pompy wspomagania hamulcow i to jest ewenement.Nie moze miec wspomagania bo ma cztero tłoczkowe zaciski z przodu co w połączeniu z tarczami o trzynasto milimetrowej grubosci i gigantycznymi bebnami z tyłu daje taki efekt ze przy nacisnieciu hamulca do oporu wszyscynie przypieci pasami chca gwałtownie opuscic jezdzidło przez przednia szybe .Droga hamowania 37 metrow z setki do zera na zimnych i 39 metrow na gorących.Hamy kompletny hardcor jak w rajdowkach wrc (za wyjatkiem tyłu) .Dwanascie odpowietrznikow!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starszych warczyburgach hamulce łapały najpierw na tył co skutkowało ładną jazdą boczkami :) jak jest w tych z 1,3? Andree mnie bardziej o zdjęcie tego Kinzle'a chodziło niż o wartburga :)

 

Klaudiusz szalejesz :) - piekne autko, też bym takie chciał :)


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

spoko bedzie kinzle......no coz nigdy nie trace okazji aby pochwalic sie wozidłem inne niz wszystkie.Na tył łapia kiedy jest zle odpowietrzony.To jest bodaj jedyny w ktorym odpowietrzanie rozpoczyna sie od przedniego lewego koła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud

oswieccie mnie jaki to model ten krokodyl :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bądę miał krokodyla. To bardzo fajny samochód. Podoba mi się ta pionowa szyba i dlatego nowsze to już nie to.

Dla niewtajemniczonych: krokodyl bywa także zwany fortepianem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oswieccie mnie jaki to model ten krokodyl :roll:

 

saab seri 900

 

sprzod.JPG

 

570_g1.jpg

 

570_1.jpg


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olek

Miałem krokodyla i powiem Wam że to wspaniały samochód (aczkolwiek jest to beczka bez dna). Teraz mam saaba 9000 ale to juz nie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
Miałem krokodyla i powiem Wam że to wspaniały samochód (aczkolwiek jest to beczka bez dna).

 

tego bym sie wlasnie bal :oops: ale jakbym mial pewnosc ze kupuje po jakims fascynacie ktory dbal o auto i mial mechanika ktory bedzie umial go dalej serwisowac to chetnie bym kupil :) ten model chyba jak zaden inny zdradza wygladem lotnicze pochodzenie Saab'a :wink: moja zona tez choruje na Saaba ale musi byc 2 drzwiowe cabrio 93, moze byc nawet stare- nie wiem co jej sie tak w nim podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem krokodyla i powiem Wam że to wspaniały samochód (aczkolwiek jest to beczka bez dna). Teraz mam saaba 9000 ale to juz nie to samo

 

A z czystej ciekawości napisz co ci się psuło,

Brat dalekiej kuznki miał I serie około 85 roku z 2.0 wolnossakiem i oprócz stricto eksploatacyjnych (filtry, klocki, olej) to schrzaniła się skrzynia biegów (w sensie wodziki czy coś) i rozwalili mu szybę przednią (wtedy - 10 lat temu ) był kłopot żeby ją dostac.

 

A tak nic więcej....


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olek

Nic się nie psuło :) . Ale wiadomo jak jest ze starymi samochodami - trzeba ciągle cos robić. Zresztą u "mnie w rodzinie" wszyscy jeżdzą saabami. W swoim czasie były to 900, teraz wszyscy przesiaedli sie do 9000. Nawet jeden 99 był :) W sumie to mamy 15 saabów :)

Np przy 900 z turbiną był problem z przepustnicą i komputerem - nie miał mocy.

 

Co do kabrio to są ładne ale jest problem z cieknącym dachem - przynajmniej tak słyszałem.

 

Pamiętam jak walnął mnie z tyłu koleś avensisem, wyszedłem z samochodu i mysle cały tył skasowany, patrze a u mnie nic a fecet ma cały przód skasowany.

 

Ostatnio szwagier miał wypadek saabem 9000 na czerniakowskiej (120 km/h w przęsło mostu), samochód do kasacji ale jemu prawie nic się nie stało (rozcięta warga i noga)

 

Tak więc polecam saaby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie pocieszyłeś :) Bo w tym roku chcę zmienić autko i Saab 900, rocznik 97-98 to narazie numer 1 do zakupu. co prawda połowica coś kręci nosem, ale nie zna się przecież :wink:


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzam, że w zgodnej opinii :klepaczy" bitego Saaba nie da się dobrze zrobić. Więc kupujemy proste, włazimy pod samochód i oglądamy elementy nośne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To mnie pocieszyłeś :) Bo w tym roku chcę zmienić autko i Saab 900, rocznik 97-98 to narazie numer 1 do zakupu. co prawda połowica coś kręci nosem, ale nie zna się przecież :wink:

 

po 97 to już chyba za bardzo oplem śmierdzi......


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olek

Moja rada co do saaba to znaleźć dobrego mechanika co się na tych samochodach zna :wink:, żeby nie było eksperymentowania. jakbyś był z warszawy to nie byłoby problemu - mam obcykanych wszystkich mechaników.

 

Ale i tak polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.