Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Mój Pan Magister Inżynier jest niezawodny, wszystkich moich znajomych do niego wysyłam i potem zbieram hołdy :)

 

Facet na luzie zaginał chłopaków z ASO Toyoty - lepiej wiedział co w niej jest, niż oni :) Zobaczymy co o Subaraku powie :)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
Mój Pan Magister Inżynier jest niezawodny, wszystkich moich znajomych do niego wysyłam i potem zbieram hołdy :)

 

Facet na luzie zaginał chłopaków z ASO Toyoty - lepiej wiedział co w niej jest, niż oni :) Zobaczymy co o Subaraku powie :)

 

on moze tak, ale te klocki to lepiej w ASO kup i mu zawiez- szkoda by bylo takiej fajnej bryczki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój magik kupuje jakieś fajne klocki. Autka (na ogół) hamują na nich lepiej niz na fabrycznych. Wadą jest, że dosyć szybko szlag je trafia-kończą się. Za to są tanie i naprawdę ok. Niestety nie było mi dane widzieć pudełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SPORTURA 01
A ja kupuje Ferrodo.

 

Doskonały przykład. :)

Ferrodo OK, ale jakie, a może lepiej które :?: :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja kupuje Ferrodo.

 

Doskonały przykład. :)

Ferrodo OK, ale jakie, a może lepiej które :?: :)

 

Przeważnie premium


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem Veyrona 'live'... :) Nawet zdjęcie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

no i to niebagatelne poczucie humoru projektanta.Klapa od sedesu jako wzorzec atrapy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak Bugatti miało taką atrapę to wtedy jeszcze nie wymyślili klapy do sedesu :wink:

 

a tak wogóle to Boskie :shock:


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jazdy na światłach przez cały rok - proponuję sprawdzić w rok po wejściu w życie przepisu, czy liczba wypadków zmalała, w szczególności kolizji z powodu nie zauważenia jadącego pojazdu. Jeżeli zmaleje to OK, a jak nie zmaleje - znieść nakaz!

 

Może jestem przewrażliwiony, ale hmmm.. lobby producentów żarówek, akumulatorów, bezpieczników itp się cieszy :P


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
Może jestem przewrażliwiony, ale hmmm.. lobby producentów żarówek, akumulatorów, bezpieczników itp się cieszy :D

 

teoria spiskowa? :P ja tam od kiedy pamietam jezdze na swiatach przez caly rok, bo z praktyki wiem, ze szczegolnie na trasie auto takie jest duzo lepiej widoczne; zreszta Ty masz pewnie w tym wypasionym Subaraku ksenony to co sie przejmujesz? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden - jazdy na światłach to większe ryzyko niezauważenia pieszego/rowerzysty w dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to też jeżdzę na światłach więcej cały czas, ale nie lubie, jak mi się coś nakazuje. A w naszym pięknym kraju nakazów i zakazów jest tyle, że jestem permanentnie zbuntowany i sfrustrowany :|


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrov@
Nakaz jazdy na światłach mozna jeszcze jakoś uargumentować ale obowiązek zapinania pasów...?
Czy jadąc bez pasów stwarzam dla kogoś zagrożenie???
Czy jako dorosła osoba nie mogę decydować o swoim bezpieczństwie sam???
Dla mnie to idiotyzm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Państwo poniesie ewentualne koszty związane z Twoją rehabilitacją.

Większe jeśli pasy nie zostaną zapięte.

W przypadku krańcowym państwo po prostu straci płacącego podatki obywatela.

 

BTW słyszałem że wywalenie w samochodzie na raz 6 poduszek przy zamkniętych oknach jest równoznaczne z częściową ale stałą utratą słuchu. Prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Państwo poniesie ewentualne koszty związane z Twoją rehabilitacją.

Większe jeśli pasy nie zostaną zapięte.

W przypadku krańcowym państwo po prostu straci płacącego podatki obywatela.

 

Jakie Państwo??????????????????????? To moje cholerne obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne się nie liczy?????????? Nie liczę trzech ubezpieczeń dobrowolnych które mam. Jeśli ktoś nie jest ubezpieczony w szerokim zakresie - sam jest sobie winien. A mnie nie powinno się zmuszać do czegokolwiek - na przykład do zapinania pasów. Mam rozum, sam zapnę, nie mam rozumu - nie zapnę i zadziała prawo doboru naturalnego!!!!

 

Uff, niewolnicze myslenie zawsze mnie wnerwia. Dobra, EOT z mojej strony, wracam do piwa :P


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
Państwo poniesie ewentualne koszty związane z Twoją rehabilitacją.

Większe jeśli pasy nie zostaną zapięte.

W przypadku krańcowym państwo po prostu straci płacącego podatki obywatela.

 

to sie nazywa "panstwo opiekuncze" :wink: chcieliscie komuny to macie :P chodzi zreszta nie tylko o przepisy, moje "EU-auto" jest tak upierdliwe, ze ma nawet czujniki w fotelach i za cholere nie da sie jechac jak ktos usiadzie i nie zapnie pasow :x

 

BTW słyszałem że wywalenie w samochodzie na raz 6 poduszek przy zamkniętych oknach jest równoznaczne z częściową ale stałą utratą słuchu. Prawda to?

 

szczerze watpie... po pierwsze poducha przednia pasazera z tego co wiem wywala szybe, a auto nawet bez tego nie jest na tyle szczelne zeby cisnienie uszkodzilo uszy- nie wiem nawet czy mozliwe jest odpalenie wszystkich poduszek na raz... :roll: inna sprawa, ze szczegolnie w starszych autach poparzenie twarzy wybuchajaca poduszka nie nalezalo do rzadkosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotąd aż nie zrobimy reformy systemu ubezpieczeniowego (zamiast zajmować się fantastyką pewnego durnia), dotąd aż będziesz płacił państwu przymusowe ubezpieczenie z ułamka którego pokrywane są koszty leczenia.

Wcale nie napisałem że mi się to podoba, ale póki co tak niestety jest.

Nie stać mnie na obywatelskie nieposłuszeństwo jak Korwina-Mikke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SPORTURA 01

A jakiego durnia masz na myśli :?: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nakaz jazdy na światłach mozna jeszcze jakoś uargumentować ale obowiązek zapinania pasów...?

Czy jadąc bez pasów stwarzam dla kogoś zagrożenie???

Czy jako dorosła osoba nie mogę decydować o swoim bezpieczństwie sam???

Dla mnie to idiotyzm.

 

Nie tak do końca...

Pamiętasz wypadek Komara i dwóch innych? Komar nie był zapięty, spał z tyłu i przy uderzeniu poleciał siłą bezwładności do przodu zabijając siebie, kierowcę i drugiego pasażera. Poza tym zawsze możesz wypaść przez przednią szybę i komuś krzywdę zrobić. Mam znajomego, który właśnie tak wyleciał przez przednią szybę, znalazł się w krzakach po przeciwnej stronie drogi, o dziwo żyje i ma się dobrze, chociaż wtedy jakiś czas spędził w szpitalu... Tak więc nigdy nic nie wiadomo.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BTW słyszałem że wywalenie w samochodzie na raz 6 poduszek przy zamkniętych oknach jest równoznaczne z częściową ale stałą utratą słuchu. Prawda to?

 

Prawda jakby strzeliły razem, dlatego nigdy nie strzelają razem, tylko każda w innym czasie. Jest to bardzo niewielkie przesunięcie, ale podobno wystarczy żeby nie uszkodzić słuchu.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mnie nie powinno się zmuszać do czegokolwiek - na przykład do zapinania pasów. Mam rozum, sam zapnę, nie mam rozumu - nie zapnę i zadziała prawo doboru naturalnego!!!!

 

e tam

 

Ja na przykład rozumu nie mam - długo jeżdziłem bez pasów, a zacząłem zapinać tylko przez wzmożone kontrole swego czasu (3 patrole potrafiły stać na odcinku 5 km :shock: ), a nie z obawy o życie swoje. Potem się jakoś przyzwyczaiłem i teraz nieswojo czuje się bez pasów. Także w sumie cieszę się że ten przepis obowiązuje - w przeciwnym wypadku zapewne wciąż bym pomykał bez pasów. I przynajmniej w jednym przypadku mogłoby się to dla mnie skończyć niefajnie.

 

tak to jest - nie wszyscy są ludźmi mądrymi i niektórych trzeba chronić przed ich własną głupotą :D I w sumie to kij z takimi aspołecznymi jednostkami jak ja. Gorzej jeżeli są to np. tatusiowie i mamusie utrzymujący rodziny, których zdolności do rzeczonego utrzymania zmniejszyłyby się znacząco wskutek ewentualnego wypadku. I tłumacz tu rodzinie która została bez środkow do życia że jest ok, bo zadziałało prawo doboru naturalnego :P


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moon
W serwisie Subaru za wymianę kompletu klocków do Legaca winszują sobie 700 PLN, a u mojego mechanika za te same klocki wraz z robocizną zapłacę 250 PLN. W ten sposób tworzy się budżet na paski :P

 

Ceramika do tego samochodu to skrajnosc..... ale plastikowe klocki ????

 

szkoda zycia.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.