Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Poszukam jeszcze jednego kanału który subskrybuję, z Koreańczykiem prezentującym głównie samochody tam produkowane. Jak znajdę, dam namiar. 

 

 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

U mnie z polityka jaka maja jest im ciezko. 

Teoretycznie ceny sa nizsze niz swietej trojcy, ale nie oferuja rabatow flotowych (a taki rabat moze otrzymac praktycznie kazdy, kto pracuje dla firmy z wieksza iloscia osob niz 5) oraz oferta leasingu jest srednia (leasing moze wziac nawet osoba prywatna). Finalnie ich samochody wychodza drozej, duzo drozej.

 

U mnie taki samochod to plus, jest wiele ludzi, ktorzy chce miec cos "luksusowego", ale bez znaczka rzucajacego sie w oczy. Ilu jest Polakow, ktorzy wydadza 300-400k zl i nie beda chcieli miec znaczka, ktore rozpozna sasiad?

 

 

Ja Ci mowilem 😛

Ja jestem starej daty i jakoś leasingi, wynajmy długoterminowe, nie bardzo mi podchodzą. Wiem, że są sposoby i sposobiki, by to było bardziej opłacalne, ale ja sobie cenię bardziej spokój wewnętrzny, wolę kupić i mieć. Gdybym zwracał uwagę na znaczek na masce, pewnie bym nie kupił Kii, ale porównanie z tym co dają samochody koreańskie w stosunku do niemieckich, czy nawet japońskich, przy tej samej cenie, wypada zdecydowanie na korzyść tych pierwszych. Rozumiem, że w kręgach dużego biznesu, pewne marki są obowiązkowe i Rolex plus Porsche (mogą być oczywiście bardziej ekskluzywne pary), to zestaw obowiązkowy. Czysto finansowa kalkulacja wtedy traci sens. 

Mam nadzieję, że nikt z czytających Kolegów nie potraktuje mojego postu jako prowokacji. To absolutnie nie jest moim celem. 

Jak ktoś z Was chciałby zobaczyć co na rynku samochodowym w Korei piszczy, polecam kanał "Asian Petrolhead". Fajne prezentacje, miło się ogląda a szczególnie Genesisy i Stingery. ;) 

 

https://www.youtube.com/@AsianPetrolhead 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu materiału, faktycznie robi wrażenie.

Ciekaw jestem jak doznania po obcowaniu w tej limuzynie.

Po bejrzeniu natrafiłem na ten materiałi przyznam, że mam dziwne wrażenie, że ktoś podpatrywał od Szwedów wersję EX90, mowa oczywiście o KIA EV 9 i przyznam, że to robiące wrażenie auto.

Nie sądzę @Paulus57, aby ktoś uznał to za prowokację bo to zdroworozsądkowe podejście.

Dziś się wszystko posiada w abonamencie.

A co gorsza wynajmy i leasingi nie są już tak atrakcyjne.

Spłacasz wartość całego pojazdu, a później jeszcze spora kwota na wykup.

Z drugiej zaś strony jak ktoś bierze auto na 2 lata i reprezentuje zarząd, dyrekcję, no to niestety tak to funkcjonuje, że kontrahenci chętniej dyskutują.

Tak samo z zegarkami czy ubiorem.

Staliśmy się społeczeństwami konsumpcyjnymi.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

 

Znam ten kanał i oglądam filmy tam prezentowane. :) 

1 minutę temu, Autor1984 napisał(-a):

Po obejrzeniu materiału, faktycznie robi wrażenie.

Ciekaw jestem jak doznania po obcowaniu w tej limuzynie.

Po bejrzeniu natrafiłem na ten materiałi przyznam, że mam dziwne wrażenie, że ktoś podpatrywał od Szwedów wersję EX90, mowa oczywiście o KIA EV 9 i przyznam, że to robiące wrażenie auto.

Nie sądzę @Paulus57, aby ktoś uznał to za prowokację bo to zdroworozsądkowe podejście.

Dziś się wszystko posiada w abonamencie.

A co gorsza wynajmy i leasingi nie są już tak atrakcyjne.

Spłacasz wartość całego pojazdu, a później jeszcze spora kwota na wykup.

Z drugiej zaś strony jak ktoś bierze auto na 2 lata i reprezentuje zarząd, dyrekcję, no to niestety tak to funkcjonuje, że kontrahenci chętniej dyskutują.

Tak samo z zegarkami czy ubiorem.

Staliśmy się społeczeństwami konsumpcyjnymi.

Oczywiście fajniej jest mieć i narzekać, niż tylko narzekać. ;) 

A Hyundaia zaraz obejrzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

 

Z drugiej zaś strony jak ktoś bierze auto na 2 lata i reprezentuje zarząd, dyrekcję, no to niestety tak to funkcjonuje, że kontrahenci chętniej dyskutują.

Tak samo z zegarkami czy ubiorem.

Staliśmy się społeczeństwami konsumpcyjnymi.

Na nie epatowanie bogactwem mogą sobie pozwolić tylko ludzie prawdziwie bogaci (niekoniecznie finansowo). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Że tapetowanie? :D ;)

 

No to fototapetix Maseratex. Na baterię. Folgore.  :)

 

Ft6v_sWaQAk_vyz.thumb.jpg.9c430c8a47fcffa84c379d082920ad02.jpg

 

 

Ładny, ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że samochody na prąd są jak widma. Zdecydowanie brakuje im mięsa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Ładny, ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że samochody na prąd są jak widma. Zdecydowanie brakuje im mięsa. 

 

Jak zrobię Maserati Tarczyński albo Sokołów, na pewno wkleję!  ;)

 

cbea7946d159dbde23a75e55b2441551a580f4a2.jpg.e26f72d996c9f546763459b29ad48726.jpg


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Jak zrobię Maserati Tarczyński albo Sokołów, na pewno wkleję!  ;)

 

cbea7946d159dbde23a75e55b2441551a580f4a2.jpg.e26f72d996c9f546763459b29ad48726.jpg

To jest klasa. A najlepiej to jakiś Aston Martin z lat 60. 

 

 

73c4c927c3f12f213de92a6b5f6c324f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Że tapetowanie? :D ;)

 

No to fototapetix Maseratex. Na baterię. Folgore.  :)

 

Ft6v_sWaQAk_vyz.thumb.jpg.9c430c8a47fcffa84c379d082920ad02.jpg

 

 

No jako drugie to idealne ;)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie koreancow to wrażenie na mnie zrobił (na zdjęciach oczywiście) najnowszy Hyundai Grandeur - ciekawy design, zapewne stosunkowo niska cena, fabryczne LPG, gdyby jeszcze tyl napęd, to byłby miód...ale u nas go nie będzie, ani w Szwajcarii też ;)

https://autogaleria.pl/hyundai-grandeur-2024-zdjecia-premiera

spacer.png

spacer.png

 

I drugi temat - czy ktoś zainwestował w brz?

https://autogaleria.pl/subaru-brz-cena-polska-2023

spacer.png

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, StaryWilk napisał(-a):

Odnośnie koreancow to wrażenie na mnie zrobił (na zdjęciach oczywiście) najnowszy Hyundai Grandeur - ciekawy design, zapewne stosunkowo niska cena, fabryczne LPG, gdyby jeszcze tyl napęd, to byłby miód...ale u nas go nie będzie, ani w Szwajcarii też ;)

https://autogaleria.pl/hyundai-grandeur-2024-zdjecia-premiera

spacer.png

spacer.png

 

I drugi temat - czy ktoś zainwestował w brz?

https://autogaleria.pl/subaru-brz-cena-polska-2023

spacer.png

spacer.png

Hyundai Grandeur też mi się podoba, nie jest to poziom Genesisa, ale zdecydowanie droga  w odpowiednim kierunku.

Dla marki KIA i Hyundai najwięcej dobrego zrobił Peter Schreyer, który odpowiedzialny jest za wiele świetnych projektów. Został również uhonorowany prestiżową nagrodą ambasandora designu.

Ponadto sądzę, że nie żałowali floty na rozwój i świetną politykę gwarancyjną.

W naszym EUROKOŁHOZIE na pewno nałożą jeżeli w ogóle dopuszczą flagowce taki domiar, żeby te samochody już na starcie nie były konkurencją...

4 minuty temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

 

Oczywiście wszyscy poznali, że to Mario Balotelli..?  ;)

Ja tam widzę fajne auto :) Nie rozpoznaje piłkarzy tym bardziej murzynów. Może Lewandowskiego, Messiego, Ronaldo Maradonę i stare drużyny narodowe z pocztąku lat 90tych.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

Ja tam widzę fajne auto :) Nie rozpoznaje piłkarzy tym bardziej murzynów. Może Lewandowskiego, Messiego, Ronaldo Maradonę i stare drużyny narodowe z pocztąku lat 90tych.

 

Mario Balotelli to nie żadna "murzyna", tylko Afrowłoch! Chociaż zazwyczaj z umiarkowanym afro.  ;) 

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest...FB_IMG_1681895002768.jpg.e38b50e7e159d1e38aa9d947fc6abc13.jpg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, StaryWilk napisał(-a):

Odnośnie koreancow to wrażenie na mnie zrobił (na zdjęciach oczywiście) najnowszy Hyundai Grandeur - ciekawy design, zapewne stosunkowo niska cena, fabryczne LPG, gdyby jeszcze tyl napęd, to byłby miód...ale u nas go nie będzie, ani w Szwajcarii też ;)

https://autogaleria.pl/hyundai-grandeur-2024-zdjecia-premiera

spacer.png

spacer.png

 

I drugi temat - czy ktoś zainwestował w brz?

https://autogaleria.pl/subaru-brz-cena-polska-2023

 

spacer.png

 

Ja długo myślałem, ale zamówilem innego wariata. 


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

 

Oczywiście wszyscy poznali, że to Mario Balotelli..?  ;)

Ja nie, skupiłem się na stroju. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Lynx27 napisał(-a):

Koledzy, może kogoś zainteresuje :)
Jeśli to niezgodne z regulaminem, to usunę.

https://www.otomoto.pl/oferta/porsche-911-perfekcyjne-991-1-turbo-s-na-sezon-ID6FsJDM.html

 

Piękna sztuka.

Jeździłem trochę 991 turbo S z boxem techartu na 650 KM i to bardziej latało niż jeździło. Niestety właściciel przez ten box nie mógł już przedłużać gwarancji Porsche. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Lynx27 napisał(-a):

Koledzy, może kogoś zainteresuje :)
Jeśli to niezgodne z regulaminem, to usunę.

https://www.otomoto.pl/oferta/porsche-911-perfekcyjne-991-1-turbo-s-na-sezon-ID6FsJDM.html

 

Piękny.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Tommaso napisał(-a):

Piękna sztuka.

Jeździłem trochę 991 turbo S z boxem techartu na 650 KM i to bardziej latało niż jeździło. Niestety właściciel przez ten box nie mógł już przedłużać gwarancji Porsche. 


Dziękuję Wam, trochę szkoda ale rozwój firmy na horyzoncie :)...

Z Porsche Approved masz rację, jest to zablokowane jeśli nie zdejmiesz boxa. Niemniej, 911 są produkowane po to, żeby żyć i żyć i żyć.. a z approved bywają bardzo dziwne historie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem nawet zdjęcie bliźniaka, którym jeździłem:

IMG_4549.thumb.JPG.19b8dae6ef7f0107ee058c0d34578db4.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.