Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

U mojej malzonki pojawil sie nowy Pug.

To juz jej drugi 5008. Niby tegoroczny ale specyfikacja na szczescie zeszloroczna bo w nowej wycieli czujniki parkowania.

 

 

IMG-2533.png

Edytowane przez Trojin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Trojin napisał(-a):

U mojej malzonki pojawil sie nowy Pug.

To juz jej drugi 5008. Niby tegoroczny ale specyfikacja na szczescie zeszloroczna bo w nowej wycieli czujniki parkowania.

 

 

IMG-2533.png

A propos Peugeotów, ten nowy jest ciekawy.

 

peugeot.jpg


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A propos Peugeotów, ten nowy jest ciekawy.
 
peugeot.thumb.jpg.3e9f90d14af35989e27d6547927773d6.jpg


widziałem już na żywo:
5e4e8c12a86ef9e510e129792f8a18aa.jpg&key=970b0ab228f45189bb9fbc35b514428338434bb574cf1b9ade91ee3adc101c45
i teraz - na zdjęciach mnie urzekł, ale na żywo coś mi w nim nie gra. Przód sam w sobie - super, felgi fajne, choć bardziej bym je widział na jakimś Citroenie, tył - ni to hatchback, ni to liftback. I najsłabiej wypada właśnie od tyłu.
Całościowo zbyt przypomina formą Citroena C5X.
Edit: i o ile C5X jeszcze jakoś się broni (wg mnie ze względu na długość), to tu ta forma wypada słabo.
A na koniec, kwestia tego co pchają tam jako silnik - powiedzieć, że to "bez szału" to nic nie powiedzieć;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako miłośnik koreańczyków pokażę Wam coś stamtąd. :) W środku też ładny. 

 

 

 

 

2023_Genesis_G90_FD1.jpg

 

2023_Genesis_G90_FD4.jpg

 

2023_Genesis_G90_FD2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Jako miłośników koreańczyków pokażę Wam coś stamtąd. :) W środku też ładny.

 

Taki trochę miks Maybacha z Audi A8. Z boku i z tyłu OK, ale ten grill mi jakoś nie pasuje.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Taki trochę miks Maybacha z Audi A8. Z boku i z tyłu OK, ale ten grill mi jakoś nie pasuje.

No z grillem to rzeczywiście przesadzili, może zapatrzyli się na BMW? ;) 

Jak dla mnie wolałbym mniejszy model G70, tu grill jakby bardziej stonowany a i cena dla ludzi. 

Dwie wersje: shooting brake i sedan. 

 

 

2a351510.jpg

 

6048747030967106b5d70f85.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Jako miłośników koreańczyków pokażę Wam coś stamtąd. :) W środku też ładny. 

 

 

 

 

2023_Genesis_G90_FD1.jpg

 

2023_Genesis_G90_FD4.jpg

 

2023_Genesis_G90_FD2.jpg

Nie pamiętam, który ale jeden z dziennikarzy motoryzacyjnych mówił, że wykonanie wnętrza w Genesis jest lepsze, aniżeli A8, 7, S, LS :)

Coś musi być na rzeczy.

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo te Genesisy to fajne są, tylko gdzie to potem serwisować:-/
a co do grilla, to nasuwa mi się skojarzenie z Alfą, tylko że tu "bardziej" - po prostu więcej grilla w grillu;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Autor1984 napisał(-a):

Nie pamiętam, który ale jeden z dziennikarzy motoryzacyjnych mówił, że wykonanie wnętrza w Genesis jest lepsze, aniżeli A8, 7, S, LS :)

Coś musi być na rzeczy.

 

Bo Genesis to marka luksusowa koncernu Hyundai/Kia a cena prawie dla osób średniozamożnych. Przynajmniej G70, bo ten przed zamętem kowidowym kosztował w Kanadzie w podstawowej wersji nieco ponad 30k dolarów kanadyjskich. Więc "dla ludu". ;) 

1 godzinę temu, plszcto napisał(-a):

bo te Genesisy to fajne są, tylko gdzie to potem serwisować:-/
a co do grilla, to nasuwa mi się skojarzenie z Alfą, tylko że tu "bardziej" - po prostu więcej grilla w grillu;-)

Genesis to marka Hyundaia/Kia a więc serwis jest. 

Godzinę temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

No tak - tamten to limuzyna dla prezesów.  ;)

 

A na tym obrazku sedan prezentuje się całkiem zgrabnie. No i logo Aston Martina w bardzo atrakcyjnej cenie.  :D

 

 

 

 

G70 to taka lepsza wersja Stingera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce Genesis nie jest oficjalnie sprzedawany, więc serwisu nie ma w ogóle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Tommaso napisał(-a):

W Polsce Genesis nie jest oficjalnie sprzedawany, więc serwisu nie ma w ogóle

Miała być dostępna jedna wersja silnikowa, jeżeli dobrze kojarzę to Biturbo V6.

Miała...


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Tommaso napisał(-a):

W Polsce Genesis nie jest oficjalnie sprzedawany, więc serwisu nie ma w ogóle

Do niedawna Genesis nie był sprzedawany w Europie, ale to się zmieniło. Na ile się orientuję jeden z salonów sprzedaży jest na terenie UE (Monachium), poza tym w Zurichu i Londynie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.04.2023 o 20:54, łowca napisał(-a):

Ja zamówiłem  takiego dżipa :  w czerwcu ma niby być. 1.3  130 KM four cylinder engine, zdjęcie poglądowe. Jak odbiorę to wstawię 🙂

CarExportImageManager.jpeg

Bardzo przyjemny silnik, mam 140 konna wersję w Megane. W moim odczuciu jedna z najlepszych turbobenzyn ładowanych w autach dla ludu obok 1.5 tsi. 

Natomiast duster absolutnie niczym mnie nie przekonuje od pierwszej generacji, toitoi na kółkach, który kiedyś bronił się cena a w zasadzie relacja wielkości do ceny a teraz nawet już tym nie daje rady. Z tym, że ja do pseudo terenówek czy innych suvow to negatywnie nastawiony jestem. Jak to mówią, tanio już było, żeby sensownego kompakta kupić to bez 120-130 tys nie ma co się zbliżać do salonu. Więc taki duster za 100 to wydaje się okazja...jak trochę przymknąć oko albo dwa 🙂 

 

Swoją drogą, nad zmianą auta dla żony się zastanawiamy, najsensowniejszym wyborem wydaje się hybryda. Ale jak zobaczyłem ile kosztuje Yaris w aktualnym wydaniu to się za głowę złapałem. I jesteśmy rozdarcie, z jednej strony 10 letnie citigo, którym jeździ od 6 lat i które swoje już wyjeździło ale które jest absolutnie bezawaryjnym autem i ma spalanie na poziomie 4,5 max 5 l/100km przy codziennej jeździe po mieście, z drugiej dołożenie kilkudziesięciu tys. Przy zmianie auta a z trzeciej gatunek małych aut miejskich będący na wymarciu....nie ma z czego wybrać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, tommly napisał(-a):

A'propos grilla BMW :D

 

grill.jpg

Po świętach odbieram na testy ;)

Na żywo robi piorunujące wrażenie. Ten samochód jest tak ogromny, że można go spokojnie ustawić obok RR.

Korzystając z okazji, życzę Wam wszystkim pogodnych, radosnych Świąt Wielkanocnych pełnych wiary, nadziei i miłości :)

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie żebym bronił grzejnika w BMW - temat był wałkowany ale dalej nie wiadomo dlaczego ludzie czepiają się nerek BMW gdzie w A8 grill zajmuje praktycznie cały przód. I to nie od zeszłej generacji tylko od początku lat 2000 kiedy to wprowadzili singleframe

a szczytem absurdu jest to

2023-Lexus-LX-600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

Do niedawna Genesis nie był sprzedawany w Europie, ale to się zmieniło. Na ile się orientuję jeden z salonów sprzedaży jest na terenie UE (Monachium), poza tym w Zurichu i Londynie. 

Czyli te dwa (Anglia i Szwajcaria) to nie "Europa". Patrząc z perspektywy UE. 

To, że jedna firma (Hyundai/KIA) nie znaczy, że serwis ogarnie. Brak części. 

Tak było z Chevrolet. Wystarczyło kupić Corvette i pojechać na serwis w Pl.  ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, trollu napisał(-a):

nie żebym bronił grzejnika w BMW - temat był wałkowany ale dalej nie wiadomo dlaczego ludzie czepiają się nerek BMW gdzie w A8 grill zajmuje praktycznie cały przód. I to nie od zeszłej generacji tylko od początku lat 2000 kiedy to wprowadzili singleframe

a szczytem absurdu jest to

2023-Lexus-LX-600.jpg

Stało się to za sprawą Waltera Da Silvy i modelu A6 C6 :), a geneza miała miejsce w roku 2003 i koncepcyjnym modelu Nuvolari.

Pamiętam jak odbieraliśmy w I połowie 2005 roku, to się nawet starsze kobiety za nim oglądały ;). W tamtym okresie, to był fenomenalny samochód, znacznie odbiegający od "dziwnej" E60 i "kredensowej" E klasy.

I masz racje, to Audi zapoczątkowało modę na wielki pysk, a dzisiaj rynek motoryzacyjny dopasowuje się do chińskiego klienta, stąd utrzymywanie trendu na ogromny grill.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Czyli te dwa (Anglia i Szwajcaria) to nie "Europa". Patrząc z perspektywy UE. 

To, że jedna firma (Hyundai/KIA) nie znaczy, że serwis ogarnie. Brak części. 

Tak było z Chevrolet. Wystarczyło kupić Corvette i pojechać na serwis w Pl.  ;)

Nie znam dokładnie zasad napraw gwarancyjnych, ale chyba wystarczy by salon i serwis był na terenie UE, by polski klient miał te same prawa co np. niemiecki. Póki co Genesis, nawet ten najtańszy, to półka za wysoko dla mnie, więc tylko teoretyzuję. Samo AC+OC za nowego wyniosłoby 6-7k zł rocznie, to w zegarkowej skali jedno Squale (albo np. Formex) a przecież jeszcze nadal ich nie mam ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Stinger przestaje być produkowany. Ostatnia seria 1000 egzemplarzy "Tribute" na pożegnanie tego udanego modelu. Szkoda. 

 

 

 

2023-kia-stinger-tribute-edition-1024x576.jpg

2023-kia-stinger-tribute-edition-2-1024x576.jpg

2023-kia-stinger-tribute-edition-1-750x375.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz jeszcze bardziej kontrowersyjnie. Chiński elektryk w cenie Dacii Duster, zasięg 600 km, ponad 500 KM itd. :) 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety Stinger przestaje być produkowany. Ostatnia seria 1000 egzemplarzy "Tribute" na pożegnanie tego udanego modelu. Szkoda. 
 
 
 
2023-kia-stinger-tribute-edition-1024x576.thumb.jpg.ce0882b5439325162c89913e292394f9.jpg
2023-kia-stinger-tribute-edition-2-1024x576.thumb.jpg.5dbba7d208924c373576694899f31daf.jpg
2023-kia-stinger-tribute-edition-1-750x375.jpg.00aafffc93eec3080413d0a01bdadc4a.jpg

byłem blisko zakupu stingera, ale w kwestiach praktycznych przekreśliła go pojemność bagażnika, która przy takiej wielkości to auta, to jakis żart :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, plszcto napisał(-a):


byłem blisko zakupu stingera, ale w kwestiach praktycznych przekreśliła go pojemność bagażnika, która przy takiej wielkości to auta, to jakis żart 😞

Racja, ale Stinger to nie jest samochód dla rodziny z dziećmi, raczej wolnego mężczyzny, bądź pary. Sedany to nie są samochody z dużymi bagażnikami. Z koreańczyków duże bagażniki mają: Hyundai i40, i30 kombi, Kia Proceed, Ceed kombi. Wersje z silnikiem 204 KM są dosyć dynamiczne i wydają się dobrym kompromisem między rodzinnością a zadowoleniem z jazdy. Oczywiście Stinger GT, to już dynamika z innej bajki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D wyjechałem po raz pierwszy w tym roku wentem z garażu; okazało się, że kierownica spleśniała... :(

 

 

IMG_20230409_164240.thumb.jpg.e3e1c2f4a0f1cf13f004f274554e4fac.jpg

 

Reszta wygląda tak jak latem.

IMG_20220616_110518.thumb.jpg.2ba239ba9223a1d81c87e801dd98402d.jpg

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.