Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

To silnik masz ten sam, tylko masy więcej. Ale jak podziabany to mogłoby być ciekawie

 

Robiłeś pomiary raceboxem?

 

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Tommaso napisał(-a):

To silnik masz ten sam, tylko masy więcej. Ale jak podziabany to mogłoby być ciekawie

 

Robiłeś pomiary raceboxem?

 

Nie mam urządzenia, nie mierzyłem...na hamowni 650KM i około 830NM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to grubo z 3 litrów. 

Tak z ciekawości co zmieniałeś pod maską?

 

4f6a87ce-5fab-4924-b776-a2cfd46c2b6f.thumb.jpg.648446a5d1f216a3e30bd1d00b667af7.jpg

U mnie tak, dokładność +/- 0,1s. Jak dostanę dokładniejsze urządzenie do pomiaru to zrobię gdzieś pomiar na ćwiartkę, tu zabrakło mi prostej

Uprzedzając komentarze poprawnych politycznie, pomiar nie był robiony na drodze publicznej, dlatego tylko do 150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tommaso napisał(-a):

No to grubo z 3 litrów. 

Tak z ciekawości co zmieniałeś pod maską?

 

4f6a87ce-5fab-4924-b776-a2cfd46c2b6f.thumb.jpg.648446a5d1f216a3e30bd1d00b667af7.jpg

U mnie tak, dokładność +/- 0,1s. Jak dostanę dokładniejsze urządzenie do pomiaru to zrobię gdzieś pomiar na ćwiartkę, tu zabrakło mi prostej

Uprzedzając komentarze poprawnych politycznie, pomiar nie był robiony na drodze publicznej, dlatego tylko do 150.

Z modyfikacji to jedynie catless downpipes, sportowe filtry powietrza BMC oraz mapa silnika.

Poza tym wszystko stock, wydech competiton.

Zacne czasy. Ciekaw jestem jak u mnie 0-100 ale na pewno niskie 3sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Tommaso napisał(-a):

No to grubo z 3 litrów. 

Tak z ciekawości co zmieniałeś pod maską?

 

4f6a87ce-5fab-4924-b776-a2cfd46c2b6f.thumb.jpg.648446a5d1f216a3e30bd1d00b667af7.jpg

U mnie tak, dokładność +/- 0,1s. Jak dostanę dokładniejsze urządzenie do pomiaru to zrobię gdzieś pomiar na ćwiartkę, tu zabrakło mi prostej

Uprzedzając komentarze poprawnych politycznie, pomiar nie był robiony na drodze publicznej, dlatego tylko do 150.

 

A jak to się stało, że z katologowych 4s albo 3.9s (nie pamiętam dokładnie) masz 3.0s? Crocsy w Lidlu rzucili? 😜

 

Ja się cieszyłem, jak u mnie zamiast katalogowych 6.5s Racelogic pokazywał powtarzalne 5.7s. Ale bonus od fabryki w rejonie 6s a 4s to niebo a ziemia. 🙂 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, Just1MoreWatch napisał(-a):

Z modyfikacji to jedynie catless downpipes, sportowe filtry powietrza BMC oraz mapa silnika.

Poza tym wszystko stock, wydech competiton.

Zacne czasy. Ciekaw jestem jak u mnie 0-100 ale na pewno niskie 3sek.

 

Tak zapytam, jak odbierasz na dłuższą metę zawieszenie w X3M? Ja przejechałem nim raptem z 20 km po mieście, ale wydawało mi się twarde jak deska, przy nim moje M3 to płynąca po drodze limuzyna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, memento mori napisał(-a):

 

A jak to się stało, że z katologowych 4s albo 3.9 (nie pamiętam) masz 3.0s?

To są zakłamane czasy. BMW tak robi.

Stock X3M ma podane 4.1 a robi powtarzalne 3.7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, memento mori napisał(-a):

 

A jak to się stało, że z katologowych 4s albo 3.9s (nie pamiętam) masz 3.0s? Crocsy w Lidlu rzucili? 😜

 

Katalogowo jest 3,5s, ale nie jestem jedynym, który schodzi M3 na równe 3s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tommaso napisał(-a):

 

 

Tak zapytam, jak odbierasz na dłuższą metę zawieszenie w X3M? Ja przejechałem nim raptem z 20 km po mieście, ale wydawało mi się twarde jak deska, przy nim moje M3 to płynąca po drodze limuzyna...

Bardzo sztywne. Nie włączam nic poza comfortem.

Bardzo dużą różnicę robi odpowiednie ciśnienie w oponach. Jeśli jest większe niż na słupku to autem sie nie da jeździć.

 

Mi osobiście sztywny zawias nie przeszkadza, wręcz to lubię. Jednak lepsze prowadzenie.

Porównując natomiast serię 5 do X3M to jakby porownywać siedzenie na pluszowej kanapie do drewnianego krzesła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Tommaso napisał(-a):

 

Katalogowo jest 3,5s, ale nie jestem jedynym, który schodzi M3 na równe 3s

 

Widocznie ten koncern tak ma. Cieszmy się. 🙂 

 

A to był czas z procedurą startu czy manualanie na łopatkach?

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Just1MoreWatch napisał(-a):

Bardzo sztywne. Nie włączam nic poza comfortem.

Bardzo dużą różnicę robi odpowiednie ciśnienie w oponach. Jeśli jest większe niż na słupku to autem sie nie da jeździć.

 

Mi osobiście sztywny zawias nie przeszkadza, wręcz to lubię. Jednak lepsze prowadzenie.

Porównując natomiast serię 5 do X3M to jakby porownywać siedzenie na pluszowej kanapie do drewnianego krzesła.

G30 jeździłem przez 4 lata, tam jest komfortowo prawie jak w serii 7, przy nim nawet moje M3 to wóz drabiniasty. Ale mi ten komfort już zaczął przeszkadzać, podobnie jak Ty lubię jędrne zawieszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A korzystając z ostatnich offtopów. Było psach, kotkach, 🤣 mam pytanie o kuny. Zaczęła grasować na ulicy i pierwsi sąsiedzi mają już szkody. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z jakimiś saszetkami pod maską, które są skuteczne? Co ciekawe kuny niszczą auta z zazdrości. Im nie smakują te wyciszenia i przewody. Jak wyczują, że był tam inny samiec (ponieważ miał ciepło i sobie wszedł na noc) to myślą, że to jego melina (których mają kilka i je odwiedzają co parę miesięcy) i z zazdrości gryzą i niszczą co popadnie.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wieszana kostka do wc, gdzieś ją umieść żeby nie przeszkadzała i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wamo napisał(-a):

Wystarczy wieszana kostka do wc, gdzieś ją umieść żeby nie przeszkadzała i po problemie.


 

Ja kupilem kilka roznych ale podobno przede wszystkim cytryna


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tommaso twoje pomiary robią wrażenie. To już są w zasadzie hypercarowe wyniki, przynajmniej w zakresie (pewnie) 250-300 km/h. Nie wiem jak te auta sobie radzą powyżej, ale to już chyba nie ma znaczenia. Taycan turbo s miał powtarzalne 2,9 i to jest insane...🙄

To, że Niemcy zaniżają pomiary jest powszechne. Moje auto ma katalogowo 5,1, a robi regularnie 4,5 bez żadnych modów, na launch control. GTS cabrio mojego kolego ma katalog 4,3 a na pomiarach 3,9-3,8 zależnie od temp. powietrza.

Przymierzam się do soft mod, który ma dać +60KM i zejśc do 4 s. Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Lawnowerman napisał(-a):


 

Ja kupilem kilka roznych ale podobno przede wszystkim cytryna

Ja już zapachu nie pamietam ale rozwiązało to problem, sąsiadom jakiś zwierz wyjadł jakieś kable więc choć brzmi to trochę absurdalnie koszt niewielki i spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są te najtańsze z marketu (śmierdzą najmocniej). 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy nabytek. DS7.

Słyszeli pewnie wszyscy o rewelacyjnym 1.6 psa do spółki z bi em dablju.

Zobbaczymy jak się będzie sprawował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jakubos napisał(-a):

nowy nabytek. DS7.

Słyszeli pewnie wszyscy o rewelacyjnym 1.6 psa do spółki z bi em dablju.

Zobbaczymy jak się będzie sprawował.

Gratuluję, ale wiesz, bez zdjęcia się nie liczy ;)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.04.2023 o 07:36, Paulus57 napisał(-a):

Brzmi tak z zewnątrz, ale rzadko mam okazję tego słuchać jako kierowca. Natomiast przyznaję, że w trybie sport wewnątrz samochodu, wrażenia dźwiękowe wspomagają głośniki. :) 

 

Przy pierwszej wymianie oleju serwis mi go odłączył. Wkurzało mnie to brzęczenie😅


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Przemek84 napisał(-a):

 

Przy pierwszej wymianie oleju serwis mi go odłączył. Wkurzało mnie to brzęczenie😅

Mnie to nie przeszkadza. Poza tym używam go właściwie tylko podczas wyprzedzania tirów, ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Paulus57 napisał(-a):

Mnie to nie przeszkadza. Poza tym używam go właściwie tylko podczas wyprzedzania tirów, ;) 

Ja mam Sport cały czas załączony. Bez niego jakoś mało dynamiczne mi się to auto wydaje. A moze tylko tak sobie wmawiam😉


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Przemek84 napisał(-a):

Ja mam Sport cały czas załączony. Bez niego jakoś mało dynamiczne mi się to auto wydaje. A moze tylko tak sobie wmawiam😉

Wmawiasz sobie. ;) 

Jak na jazdę poza torem, 204 KM to siła dająca tyle ile trzeba a często nawet za dużo. Jaki masz kolor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Wmawiasz sobie. ;) 

Jak na jazdę poza torem, 204 KM to siła dająca tyle ile trzeba a często nawet za dużo. Jaki masz kolor?

Ciemnoszary.


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Przemek84 napisał(-a):

Ciemnoszary.

Penta metal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.