Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, beniowski napisał(-a):

Chodzi ci o jazdę rowerem czy metrem? Pewnie że zimą rowerem też. Tu jest żadna zima, nie ma śniegu. Jestem właśnie w ścisłym centrum, przy Via Monte Napoleone, kupuję żonie prezent. I przyjechałem tu metrem, zajęło mi to z domu 10 minut. Samochodem teoretycznie też mógłbym, ale musiałbym krążyć godzinę w poszukiwaniu miejsca parkingowego (płatnego) lub płacić 5 euro za parking. To tego burmistrz miasta, szalony entuzjasta ograniczenia ruchu samochodowego, kasuje za każdy wjazd do centrum 2,5 euro. No chyba że przyjechałbym się tu lansować jak właśnie mijające mnie Ferrari czy Lamborghini. Do tego zobacz, jakie urokliwe są te małe uliczki. Wolę takie niż prawie autostradowe Aleje Jerozolimskie czy Marszałkowską przecinające taką Warszawę. Jutro jadę rowerem do pracy, żona też. 

 

Ta uliczka jest piekna 😍

Wierzyc sie nie chce ze taka pusta o tej porze. Ja sie tam łokciami przepychałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Valygaar napisał(-a):

Ta uliczka jest piekna 😍

Wierzyc sie nie chce ze taka pusta o tej porze. Ja sie tam łokciami przepychałem.

Via Santo Spirito. Wystarczy trochę w bok od Montenapoleone iść i już jest o wiele puściej (np. via Verri czy via Gesù także), a do tego jeszcze ładniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.12.2023 o 16:03, rafiros napisał(-a):


Przez rok czasu męczyłem się Peugeotem 508 SW 1,5 130 KM ON. Nie polecam. Najgorsze auto jakim jeździłem. Na szczęście był to tylko samochód przejściowy w oczekiwaniu na zamówione auto.

 

Rozwiniesz myśl? Dlaczego taki zły był? Diesela nie chcę, ten silnik właśnie Ci tak nie podszedł czy coś jeszcze?

 

W dniu 8.12.2023 o 16:59, Paulus57 napisał(-a):

To zależy od Ciebie jaki rodzaj oczekiwań masz. Można kupić SUVa, ale też coś z "przytupem". Jaki masz budżet?

 

Najlepiej to leasing na 3 lata, wykup jak najtaniej, wpłata własna może z 50K pln i żeby miesięcznie koło 2K pln wychodziło - nie wiem do jakiej kwoty to się uzbiera.

 

W dniu 8.12.2023 o 22:03, zielony.m napisał(-a):

Ja mam Kony służbowe 1.6 198km 4x4 i są bardzo spoko. Dwa lata i 80k km i zero awarii ale to nie kombi.

Ja na Twoim miejscu pomyslalbym o Maździe CX-5 bo bardzo spoko cenowo wychodzi patrząc na inne auta- wiem że nie kombi ale jest wielka.

Wysłane z mojego NE2213 przy użyciu Tapatalka
 

 

Testowaliśmy Mazdę CX5 i skończyło się na Maździe 6, wydawała nam się obszerniejsza, może problemem był samochód z którego się przesiadaliśmy, bo przy nim większość aut wydawała się ciasna :D

 

W dniu 8.12.2023 o 22:50, mmaniek napisał(-a):
W dniu 8.12.2023 o 11:50, pechagto napisał(-a):
Panowie tak z innej beczki, samochodowej:
co byście wybrali (rodzina 3 osobowa, 15k km rocznie), NIE diesel
ford kuga
bmw 318 kombi
mazda 6 kombi
peugeot 508 kombi
peugeot 3008

Pokaż więcej  

Mazda 6, zdecydowanie. Prostota konstrukcji w miarę "normalnego" silnika, jakość wykonania, utrata wartosći.. wszytko na plus. Do tego ładna, niezbyt agresywna linia, która ładnie się starzeje. Jakość blachy to już mit, mam Cx3 2018r. i żadnych purchli a na 3 letnim Pugu rant maski miałem zjedzony. Jechałem kilka tyś km mazdą 6 z automatem cvt i faktycznie, przy wyższych prędkościach i dynamicznej jeździe może być głośna.

 

A w Maździe nie ma tradycyjnego automatu? Wydawało mi się, że tam siedzi hydrokinetyczna, nawet czytałem ludzi narzekających na jej ospałość (oczywiście w porównaniu do dwusprzęgłówek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pechagto napisał(-a):

A w Maździe nie ma tradycyjnego automatu? Wydawało mi się, że tam siedzi hydrokinetyczna, nawet czytałem ludzi narzekających na jej ospałość (oczywiście w porównaniu do dwusprzęgłówek)

 

Jeździłem przez chwilę Mazdą 6 w automacie. To było auto zastępcze na czas naprawy Skody Superb. Nawet dla tak stosunkowo mało wymagającej osoby jak ja (raczej brak zacięcia sportowego i motoryzacyjnej żyłki), przesiadka z DSG w Skodzie na automat w Maździe to był rodzaj szoku kulturowego. Zdecydowanie nie polecam. Głośno, szarpiąco i zmiany biegów w raczej dla mnie nieoczekiwanych momentach. Mazda 6 w manualu może tak, ale w automacie odradzam. Szczególnie osobom, które jeździły wcześniej samochodami z silnikiem diesla i ze skrzynią DSG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kogos rozum opuścił.. delikatnie mówiąc czy raczej pisząc.

 

Jestem w średnim wieku ale odkąd stanąłem na nogach intetesuje się motoryzacja, dlatego pamiętam czasy komuny jak nr silnika był wpisywany do dowodu rejestracyjnego i wymiana była klopotkliwa. Potem słusznie uznano, że to cześć zamienna i nie trzeba tego zgłaszać do urzędu itd. Teraz widzę wraca komuna z jeszcze głupszymi pomysłami.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Kogos rozum opuścił.. delikatnie mówiąc czy raczej pisząc.

 

Jestem w średnim wieku ale odkąd stanąłem na nogach intetesuje się motoryzacja, dlatego pamiętam czasy komuny jak nr silnika był wpisywany do dowodu rejestracyjnego i wymiana była klopotkliwa. Potem słusznie uznano, że to cześć zamienna i nie trzeba tego zgłaszać do urzędu itd. Teraz widzę wraca komuna z jeszcze głupszymi pomysłami.. 

Najciekawsze jest to, że ogół społeczeństwa ma to w d*pie.

Kogo interesuje coś takiego jak ETS2? System, który objął branżę budowlaną i motoryzacyjną. Większość sądzi, że wichrzyciele to banda foliarzy zaczytująca się w różnorakich teoriach spiskowych :)

  • Obowiązują już przepisy Unijne wprowadzające sektory budownictwa i transportu drogowego do ETS 2 co wiąże się z ograniczaniem emisji gazów cieplarnianych w UE w ramach Fit for 55.
  • Zgodnie z danymi z Centralnej Emisyjności Budynków ponad 3,2 mln gospodarstw domowych ogrzewanych jest gazem zaś węglem ok. 4,6 mln gospodarstw domowych. To oni poniosą dodatkowe koszty związane z roszczeniem ETS 2 i emisją gazów cieplarnianych i dwutlenku węgla do atmosfery najpóźniej od 2028 r.
  • Właściciel ogrzewający dom węglem, ekogroszkiem, gazem olejem opałowym będzie musiał zapłacić ok. 45 euro za 1 tonę emisji, przy czym gospodarstwo domowe średnio zużywa 6 ton na rok co daje ok. 270 euro. W sumie zapłaci więc minimum ok. 1200 zł za rok. Jednak jak podają eksperci te opłaty mogą wzrosnąć nawet do ponad 1600 zł rocznie w 2030 r.
  • Opłata za emisję gazów cieplarnianych i CO2 będzie wliczana w cenę węgla, ekogroszku, oleju opałowego lub gazu oraz paliwa do aut spalinowych i ponoszona przy zakupie od 2027 r. lub 2028 r.

Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/959 z dnia 10 maja 2023 r. a zmieniająca dyrektywę 2003/87/WE.

A co w przypadku osób, które nie będą w stanie sprostać wymogom o dokonaniu termoizolacji budynku mieszkalnego? Wywłaszczanie? .

 

Źródło1

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Najciekawsze jest to, że ogół społeczeństwa ma to w d*pie.

Kogo interesuje coś takiego jak ETS2? System, który objął branżę budowlaną i motoryzacyjną. Większość sądzi, że wichrzyciele to banda foliarzy zaczytująca się w różnorakich teoriach spiskowych :)

  • Obowiązują już przepisy Unijne wprowadzające sektory budownictwa i transportu drogowego do ETS 2 co wiąże się z ograniczaniem emisji gazów cieplarnianych w UE w ramach Fit for 55.
  • Zgodnie z danymi z Centralnej Emisyjności Budynków ponad 3,2 mln gospodarstw domowych ogrzewanych jest gazem zaś węglem ok. 4,6 mln gospodarstw domowych. To oni poniosą dodatkowe koszty związane z roszczeniem ETS 2 i emisją gazów cieplarnianych i dwutlenku węgla do atmosfery najpóźniej od 2028 r.
  • Właściciel ogrzewający dom węglem, ekogroszkiem, gazem olejem opałowym będzie musiał zapłacić ok. 45 euro za 1 tonę emisji, przy czym gospodarstwo domowe średnio zużywa 6 ton na rok co daje ok. 270 euro. W sumie zapłaci więc minimum ok. 1200 zł za rok. Jednak jak podają eksperci te opłaty mogą wzrosnąć nawet do ponad 1600 zł rocznie w 2030 r.
  • Opłata za emisję gazów cieplarnianych i CO2 będzie wliczana w cenę węgla, ekogroszku, oleju opałowego lub gazu oraz paliwa do aut spalinowych i ponoszona przy zakupie od 2027 r. lub 2028 r.

Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/959 z dnia 10 maja 2023 r. a zmieniająca dyrektywę 2003/87/WE.

A co w przypadku osób, które nie będą w stanie sprostać wymogom o dokonaniu termoizolacji budynku mieszkalnego? Wywłaszczanie? .

 

Źródło1

Ciekawe jak to będzie wyglądało w przypadku budynków zabytkowych, które termomodernizacji nie podlegają w tak szerokim zakresie jak inne...ale to tak na boku...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, kiniol napisał(-a):

Ciekawe jak to będzie wyglądało w przypadku budynków zabytkowych, które termomodernizacji nie podlegają w tak szerokim zakresie jak inne...ale to tak na boku...

https://termomodernizacja.pl/termomodernizacja-budynkow-zabytkowych-jak-ja-wykonac/


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, beniowski napisał(-a):

 

No nie wiem nie wiem ale ja jestem inny lubię starą motoryzację 

1-Alfa-Romeo-33-Stradale-prototipo-2-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedługo ludzie będą pisać "lubię/lubiłem motoryzację" bo motoryzacji już nie będzie. Będzie elektryzacja. Albo roweryzacja ;)

stara Alfa super ale nowa też niczego sobie, najlepiej byłoby mieć obydwie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, trollu napisał(-a):

niedługo ludzie będą pisać "lubię/lubiłem motoryzację" bo motoryzacji już nie będzie. Będzie elektryzacja. Albo roweryzacja ;)

stara Alfa super ale nowa też niczego sobie, najlepiej byłoby mieć obydwie 

Stara bardziej filigranowa, bez zbędnych wspomagaczy czysto mechaniczna 🤗🤗🤗 początek lat 70tych raczej żadnych komputerów 

Screenshot_2023-12-13-23-53-50-10_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Aaa i waga 700kg 🪶🪶🪶🪶

Edytowane przez TomcioMiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, TomcioMiki napisał(-a):

Stara bardziej filigranowa, bez zbędnych wspomagaczy czysto mechaniczna 

kiedyś wszystko takie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, trollu napisał(-a):

kiedyś wszystko takie było

115 koni z litra bez Turbo można można 🤗🤗🤗 początek lat 70tych jakaś Honda jakieś BMW 🤣🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2023 o 17:04, beniowski napisał(-a):

Chodzi ci o jazdę rowerem czy metrem? Pewnie że zimą rowerem też. Tu jest żadna zima, nie ma śniegu. Jestem właśnie w ścisłym centrum, przy Via Monte Napoleone, kupuję żonie prezent. I przyjechałem tu metrem, zajęło mi to z domu 10 minut. Samochodem teoretycznie też mógłbym, ale musiałbym krążyć godzinę w poszukiwaniu miejsca parkingowego (płatnego) lub płacić 5 euro za parking. To tego burmistrz miasta, szalony entuzjasta ograniczenia ruchu samochodowego, kasuje za każdy wjazd do centrum 2,5 euro. No chyba że przyjechałbym się tu lansować jak właśnie mijające mnie Ferrari czy Lamborghini. Do tego zobacz, jakie urokliwe są te małe uliczki. Wolę takie niż prawie autostradowe Aleje Jerozolimskie czy Marszałkowską przecinające taką Warszawę. Jutro jadę rowerem do pracy, żona też. 

IMG_5554.jpeg

Fajnie, też bym tam tak jeździł.

Niestety tutaj do jednej pracy mam 70km a do drugiej 20, metro w PL to dwie linie w stolicy, sezon jesienno-zimowy w PL to ciapośnieg i temperatury w okolicach zera.

Czasem do centrum jeżdżę tramwajem albo idę z buta 45min, ogólnie staram się tam w ogóle nie bywać jak nie muszę. 

 

Ten to chociaż pojeździł...

 

411120010_379336574756830_4595031678041211163_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Bugs napisał(-a):

Fajnie, też bym tam tak jeździł.

Niestety tutaj do jednej pracy mam 70km a do drugiej 20, metro w PL to dwie linie w stolicy, sezon jesienno-zimowy w PL to ciapośnieg i temperatury w okolicach zera.

Czasem do centrum jeżdżę tramwajem albo idę z buta 45min, ogólnie staram się tam w ogóle nie bywać jak nie muszę. 

 

Ten to chociaż pojeździł...

 

411120010_379336574756830_4595031678041211163_n.jpg

😭😭😭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Bugs napisał(-a):

Fajnie, też bym tam tak jeździł.

Niestety tutaj do jednej pracy mam 70km a do drugiej 20, metro w PL to dwie linie w stolicy, sezon jesienno-zimowy w PL to ciapośnieg i temperatury w okolicach zera.

Czasem do centrum jeżdżę tramwajem albo idę z buta 45min, ogólnie staram się tam w ogóle nie bywać jak nie muszę. 

 

Ten to chociaż pojeździł...

 

 

Rozbić takie auto….

Pamietam jak na początku lat 90-tych czytywałem polską edycję  Auto Moto Sport. Pewnego razu redaktorzy zostali zaproszeni do Szwecji na testy jakiegoś modelu Volvo. I niechcący owe testowe auto rozbili. Świadomi jakie pieniądze było warte, no i będąc, bądź co bądź, z kraju na dorobku, cali wystraszeni zawołali pomoc. A Szwedzi cali w skowronkach im mówią, że super że się rozbili, bo oni teraz mogą zobaczyć jak wyglądał crash test z prawdziwymi ludźmi 😆.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa alfa świetna, już wstawiałem jej zdjęcia tutaj w temacie. Ja, a może ktoś inny... Pomiędzy nową, a starą jest przepaść w gabarycie i masie pojazdu.

Stara miałą 170 cm szerokości, nowa ma prawie 2 metry :)

Gdybym miał wybrać; wybrał bym jak @trolludwie, stara inwestycyjnie, nowa do zabawy.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

Nowa alfa świetna, już wstawiałem jej zdjęcia tutaj w temacie. Ja, a może ktoś inny... Pomiędzy nową, a starą jest przepaść w gabarycie i masie pojazdu.

Stara miałą 170 cm szerokości, nowa ma prawie 2 metry :)

Gdybym miał wybrać; wybrał bym jak @trolludwie, stara inwestycyjnie, nowa do zabawy.

Tak ale proprcje miała  zachowane wysokość tylko 99cm 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, beniowski napisał(-a):

Rozbić takie auto….

 

Dokładnie to samo powiedział brat mojego wujka jak po odbiorze z Polmozbytu rozbił Poloneza w drodze do domu (4 km). A nie czekał na niego rok czy dwa. 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, memento mori napisał(-a):

 

Dokładnie to samo powiedział brat mojego wujka jak po odbiorze z Polmozbytu rozbił Poloneza w drodze do domu (4 km). A nie czekał na niego rok czy dwa. 😜

To po co takie drogie auto kupował 🤣?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, TomcioMiki napisał(-a):

Tak ale proprcje miała  zachowane wysokość tylko 99cm 🤗🤗🤗

Przy tej wysokości to było albo jest bardzo szerokie auto 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

To po co takie drogie auto kupował 🤣?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.