vvv 2460 #51076 Posted February 21 8 godzin temu, Heavyweight2712 napisał(-a): Swojego miałem z 2001 roku dokładnie taką samą pojemność, rozstałem się z nim po dwóch latach i sprzedałem go na giełdzie samochodowej w Mysłowicach u handlarza za kwotę 1500 zł 😊 To swieżynka mój był z 93 jeszcze miał ręczne ssanie a skończył na złomie bo kielichy przerdzewiały 2 Pozdrawiam,Janek Share this post Link to post Share on other sites
Krakus1 1690 #51077 Posted February 21 1 godzinę temu, piteks napisał(-a): Byłem na wschodzie słońca, na Babiej Górze. Bez fotki się nie liczy 😉 czy smartfon i keyless nie były na dłużej w jednej kieszeń ? u mnie- w BMW jak i Audi- często ta rzecz jest przyczyną problemów z działaniem keylessa 0 Share this post Link to post Share on other sites
piteks 4021 #51078 Posted February 21 5 godzin temu, Krakus1 napisał(-a): Bez fotki się nie liczy 😉 czy smartfon i keyless nie były na dłużej w jednej kieszeń ? u mnie- w BMW jak i Audi- często ta rzecz jest przyczyną problemów z działaniem keylessa Nie. Telefon w jednej, a klucz w drugiej. Jak byłem w sylwestra na Babiej, to warunki były bardziej ekstremalne i klucz działał bezproblemowo. Dzisiaj pogoda była lepsza, na pewno nie było tyle wilgoci i śniegu, a kluczyk odmówił posłuszeństwa. Bateria była wymieniana ok. 3-4 miesiące temu. Zresztą teraz wszystko działa bez zarzutu. 0 IWC Share this post Link to post Share on other sites
piteks 4021 #51079 Posted February 21 Kiedyś w A4 udało mi się zamknąć kluczyk w aucie (też był keyless) ale wtedy też, w aucie został telefon. Zadzwoniłem do domu i moja Asia dała kluczyk mojemu tacie , który mi go przywiózł🤪. 0 IWC Share this post Link to post Share on other sites
Heavyweight2712 8149 #51080 Posted February 21 7 godzin temu, vvv napisał(-a): To swieżynka mój był z 93 jeszcze miał ręczne ssanie a skończył na złomie bo kielichy przerdzewiały A jeszcze były pamiętam te wersje 1.4 Fire w tych to podobno była moc 🔥 2 Share this post Link to post Share on other sites
pmwas 9840 #51081 Posted February 21 59 minut temu, Heavyweight2712 napisał(-a): A jeszcze były pamiętam te wersje 1.4 Fire w tych to podobno była moc 🔥 W Stilo był 1.4 95KM chyba jeszcze z serii Fire. Dobre te silniki były. Godzinę temu, piteks napisał(-a): Kiedyś w A4 udało mi się zamknąć kluczyk w aucie (też był keyless) ale wtedy też, w aucie został telefon. Zadzwoniłem do domu i moja Asia dała kluczyk mojemu tacie , który mi go przywiózł🤪. Ja w alfie mam wyłączoną opcję otwierania bezkluczykowego - tylko przyciskiem na kluczyku. Mnie się systemy bezkluczykowe nie podobają... Ale ja jestem starej daty jeśli chodzi o motoryzację (tudzież gadżety elektroniczne) 1 Miłego dnia! Share this post Link to post Share on other sites
Perpetuum Mobile 74034 #51082 Posted February 21 Teraz keyless zawodzi i w Skodzie i w Audi i w Volksvagenie. Ostatnio jakiś filmik na YT widziałem gdzie użytkownik Cupry na keyless pomstował. U mnie w Skodzie w deszczową pogodę też keyless kilka razy już zawiódł, ale przynajmniej przyciskiem na kluczyku można było auto otworzyć.W poprzedniej generacji żadnych problemów nie było. 0 Share this post Link to post Share on other sites
cordi7 9111 #51083 Posted February 27 (edited) Nie wiem czy bylo czy nie ... Porsche po przewaleniu budzetu elektrycznego Boxstera / Caymana (oraz tonie problemow z bankructwem producentow baterii wlacznie) mialo jakoby kompletnie uwalic program. To oznacza ni mniej ni wiecej niz dziure w palecie modelowej, ostatnie spalinowe egzemplarze 718 na Europe zeszly w 2024, w 2025 zamkneli linie zupelnie. Jesli maja zrobic ten model od poczatku - to potrwa. Jesli sie upra i beda probowali upchnac silnik spalinowy w modelu projektowanym bez miejsca na jego elementy - moze sie udac ale spora szansa na potworka bedzie, co moze ich tylko bardziej pograzyc. Chyba, ze biorac pod uwage przepychanie sie w wyzsze segmenty cenowe, uznaja entry-level Porsche za nieoplacalne i nie dajace wolumenow gwarantujacych zwrot z inwestycji (choc tak odetna wejscie potencjalnym nowym klientom). https://www.roadandtrack.com/news/a70225829/electric-porsche-718-boxster-cayman-may-be-on-the-chopping-block/ https://ev.com/news/porsche-reconsiders-electric-718-boxster-and-cayman-amid-cost-pressures Nie znam sie wiec sie wypowiem: IMO nowy model powinien wyjsc jako rozszerzenie gamy (tak jak Taycan nie zastapil zadnego modelu) a nie jako nastepca spalinowego 718, bo emocji spalinowego silnika nie zastapia. W dniu 20.02.2026 o 11:50, Paweł Bohacz napisał(-a): Nareszcie: Pawel, wizualnie fajnie ale masa jak woz opancerzony (i zeby nie bylo - to nie tylko zmora Audi, szukalem ostatnio auta i jak popatrzylem na wage aut, to mi sie slabo zrobilo: M2 wazy 1.780 kg, C43 AMG prawie 1.900 kg, S5 - 2.040 kg, itp). Za kazdym razem jak mam okazje wsiasc do MX-5 (nawet tej z silnikiem 1.5 / 132 KM), wazacej niecale 1.100 kg - to zaczynam rozumiec, co poszlo nie tak. Auto daje mega frajde z jazdy, pali niewiele, prowadzi sie rewelacyjnie. Edited February 27 by cordi7 1 Share this post Link to post Share on other sites
stefanekmac 58 #51084 Posted February 27 Android w fokusie non stop zrywa połączenie. Myślę ze to ostatnia aktualizacja zawiodła. Przed bylo ok. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Paweł Bohacz 3117 #51085 Posted February 27 31 minut temu, cordi7 napisał(-a): Pawel, wizualnie fajnie ale masa jak woz opancerzony (i zeby nie bylo - to nie tylko zmora Audi, szukalem ostatnio auta i jak popatrzylem na wage aut, to mi sie slabo zrobilo: M2 wazy 1.780 kg, C43 AMG prawie 1.900 kg, S5 - 2.040 kg, itp). Za kazdym razem jak mam okazje wsiasc do MX-5 (nawet tej z silnikiem 1.5 / 132 KM), wazacej niecale 1.100 kg - to zaczynam rozumiec, co poszlo nie tak. Auto daje mega frajde z jazdy, pali niewiele, prowadzi sie rewelacyjnie. Bo to nie sa juz samochody do zabawy, to samochody na niemieckie autostrady Nie jestem zwolennikiem hybryd, ale co mi tam... 0 www.instagram.com/pawelbohacz/ Share this post Link to post Share on other sites
cordi7 9111 #51086 Posted February 27 Teraz, Paweł Bohacz napisał(-a): Bo to nie sa juz samochody do zabawy, to samochody na niemieckie autostrady Do stania w korku w sensie ? 1 minutę temu, Paweł Bohacz napisał(-a): Nie jestem zwolennikiem hybryd, ale co mi tam... Ja tam sie jakos przy okazji ta nowa 911 chetnie przejade - wg mnie to jest kierunek, ktory bylby do zaakceptowania. Ludzi, ktorzy chca niepraktycznego auta sportowego, stac na zaplacenie wyzszego podatku CO2 zeby tylko miec silnik spalinowy. I zupelnie szczerze, weekendowe zabawki z przebiegiem max 4.000 - 5.000 km rocznie nie sa tym, co zabija planete. Do jazdy na co dzien, jako dupowoz, hybryda plug-in swietnie mi sie sprawdza - ale jak probuje jechac nia szybciej to mam wrazenie ogladania w cyrku misia na rowerku, jest to rownie naturalne. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Valygaar 6617 #51087 Posted February 27 33 minuty temu, cordi7 napisał(-a): Nie wiem czy bylo czy nie ... Porsche po przewaleniu budzetu elektrycznego Boxstera / Caymana (oraz tonie problemow z bankructwem producentow baterii wlacznie) mialo jakoby kompletnie uwalic program. To oznacza ni mniej ni wiecej niz dziure w palecie modelowej, ostatnie spalinowe egzemplarze 718 na Europe zeszly w 2024, w 2025 zamkneli linie zupelnie. Jesli maja zrobic ten model od poczatku - to potrwa. Jesli sie upra i beda probowali upchnac silnik spalinowy w modelu projektowanym bez miejsca na jego elementy - moze sie udac ale spora szansa na potworka bedzie, co moze ich tylko bardziej pograzyc. Chyba, ze biorac pod uwage przepychanie sie w wyzsze segmenty cenowe, uznaja entry-level Porsche za nieoplacalne i nie dajace wolumenow gwarantujacych zwrot z inwestycji (choc tak odetna wejscie potencjalnym nowym klientom). https://www.roadandtrack.com/news/a70225829/electric-porsche-718-boxster-cayman-may-be-on-the-chopping-block/ https://ev.com/news/porsche-reconsiders-electric-718-boxster-and-cayman-amid-cost-pressures Nie znam sie wiec sie wypowiem: IMO nowy model powinien wyjsc jako rozszerzenie gamy (tak jak Taycan nie zastapil zadnego modelu) a nie jako nastepca spalinowego 718, bo emocji spalinowego silnika nie zastapia. (...) Nie wiem czy Porsche na tym modelu zrobiło 1:1 wynik ekonomiczny. Ale marketingowo to był majstersztyk - rewelacyjny samochód sportowy "przystępny" cenowo, który pod niektórymi względami przewyższał 911. Jednocześnie klientela była bardzo zdecydowana i wbrew pozorom rzadko kto miał dylemat między tymi dwoma modelami (a przynajmniej mało kto mający pojęcie czym te modele w istocie się różnią). W dobrym momencie wywołałeś temat, bo zamierzam w weekend zrzucić pokrowiec... 😎 1 Share this post Link to post Share on other sites
Paweł Bohacz 3117 #51088 Posted February 27 1 minutę temu, cordi7 napisał(-a): Do jazdy na co dzien, jako dupowoz, hybryda plug-in swietnie mi sie sprawdza - ale jak probuje jechac nia szybciej to mam wrazenie ogladania w cyrku misia na rowerku, jest to rownie naturalne. Ja doszedlem do wniosku, ze plug-iny sa bez sensu. Co innego MHEV. 0 www.instagram.com/pawelbohacz/ Share this post Link to post Share on other sites
cordi7 9111 #51089 Posted February 27 11 minut temu, Valygaar napisał(-a): Nie wiem czy Porsche na tym modelu zrobiło 1:1 wynik ekonomiczny. Ale marketingowo to był majstersztyk - rewelacyjny samochód sportowy "przystępny" cenowo, który pod niektórymi względami przewyższał 911. Jednocześnie klientela była bardzo zdecydowana i wbrew pozorom rzadko kto miał dylemat między tymi dwoma modelami (a przynajmniej mało kto mający pojęcie czym te modele w istocie się różnią). W dobrym momencie wywołałeś temat, bo zamierzam w weekend zrzucić pokrowiec... 😎 Boxster uratowal firme, tak jak pozniej Cayenne. A wiadomosci o zakonczeniu produkcji wersji spalinowej podbilo sprzedaz. Umowmy sie, Porsche zarabia na Cayenne i Macanie, co pozwala im finansowac 911, Boxstera i odpaly z palety GT. Global Porsche Sales by Model (2025 Full Year - Preliminary/Reported) Macan: ~84,328 units (including ~45,367 electric) Cayenne: ~80,886 units 911: 51,583 units (recording another record) Panamera: ~27,701 units 718 Boxster/Cayman: ~18,612 units Taycan: ~16,339 units PS. U nas ten i przyszly tydzien piekny i cieply, oby tak juz zostalo! 5 minut temu, Paweł Bohacz napisał(-a): Ja doszedlem do wniosku, ze plug-iny sa bez sensu. Co innego MHEV. Mamy dwa auta, jedno moje - praktyczne (do wozenia nas i ladunkow, rowniez na dalsza odleglosc), drugie - zony, do zabawy. Wykluczajac hybryde plug-in musielibysmy miec 3. Diesla na dlugie trasy kilka razy w roku, malego elektryka do miasta i kabrio do zabawy. (jak elektryki przebija bariere 500 km zima przy predkosci autostradowej 120 - 130 km/h to zastapie plug-ina takowym elektrykiem) A tak na co dzien po miesice jezdze na pradzie, jak potrzebujemy pojechac dalej (zdarza nam sie latac z lotniska ~220 km od domu) to mozemy - bez ladowania. Nowe CLA idzie w dobrym kierunku, nowa C klasa w elektryku ma miec deklarowany zasieg nawet do 800 km - wiec robi sie ciekawie. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Autor1984 14685 #51090 Posted February 27 (edited) 47 minut temu, Paweł Bohacz napisał(-a): Bo to nie sa juz samochody do zabawy, to samochody na niemieckie autostrady Nie jestem zwolennikiem hybryd, ale co mi tam... No to ja już wiem, kto jest pierwszy na liście zamawiających nową RS5. Paweł lubisz Audi, prawda? 21 minut temu, cordi7 napisał(-a): Mamy dwa auta, jedno moje - praktyczne (do wozenia nas i ladunkow, rowniez na dalsza odleglosc), drugie - zony, do zabawy. Wykluczajac hybryde plug-in musielibysmy miec 3. Diesla na dlugie trasy kilka razy w roku, malego elektryka do miasta i kabrio do zabawy. (jak elektryki przebija bariere 500 km zima przy predkosci autostradowej 120 - 130 km/h to zastapie plug-ina takowym elektrykiem) A tak na co dzien po miesice jezdze na pradzie, jak potrzebujemy pojechac dalej (zdarza nam sie latac z lotniska ~220 km od domu) to mozemy - bez ladowania. Nowe CLA idzie w dobrym kierunku, nowa C klasa w elektryku ma miec deklarowany zasieg nawet do 800 km - wiec robi sie ciekawie. Dominik, mogę założyć się o każde pieniądze, że masa tego C będzie się zaczynała od 2,1 - 2,2 T w górę - w zalezności od wyposażenia. 33 minuty temu, Paweł Bohacz napisał(-a): Ja doszedlem do wniosku, ze plug-iny sa bez sensu. Co innego MHEV. Ta, bo mhEv to w gruncie rzeczy "bypass" na przepisy. Durne zresztą - jak cała polityka UE. Edited February 27 by Autor1984 0 "Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz Share this post Link to post Share on other sites
vvv 2460 #51091 Posted February 27 39 minut temu, cordi7 napisał(-a): nowa C klasa w elektryku ma miec deklarowany zasieg nawet do 800 km - wiec robi sie ciekawie. Ja jestem ciekaw nowej i3 i ix3 jak realnie z tym deklarowanym zasiegiem 800km. 0 Pozdrawiam,Janek Share this post Link to post Share on other sites
Paweł Bohacz 3117 #51092 Posted February 27 23 minuty temu, Autor1984 napisał(-a): No to ja już wiem, kto jest pierwszy na liście zamawiających nową RS5. Paweł lubisz Audi, prawda? Wole merca, ale oni juz w silniki nie potrafia 46 minut temu, cordi7 napisał(-a): Mamy dwa auta, jedno moje - praktyczne (do wozenia nas i ladunkow, rowniez na dalsza odleglosc), drugie - zony, do zabawy. Wykluczajac hybryde plug-in musielibysmy miec 3. Diesla na dlugie trasy kilka razy w roku, malego elektryka do miasta i kabrio do zabawy. (jak elektryki przebija bariere 500 km zima przy predkosci autostradowej 120 - 130 km/h to zastapie plug-ina takowym elektrykiem) A tak na co dzien po miesice jezdze na pradzie, jak potrzebujemy pojechac dalej (zdarza nam sie latac z lotniska ~220 km od domu) to mozemy - bez ladowania. Nowe CLA idzie w dobrym kierunku, nowa C klasa w elektryku ma miec deklarowany zasieg nawet do 800 km - wiec robi sie ciekawie. Tylko to takie ni w 5 ni w 10, a i tak globalnie roznica miedzy plug inem a MHEV bedzie mala 0 www.instagram.com/pawelbohacz/ Share this post Link to post Share on other sites
Autor1984 14685 #51093 Posted February 27 13 minut temu, Paweł Bohacz napisał(-a): Wole merca, ale oni juz w silniki nie potrafia Potrafią, bo wracają do V6 - dla modeli AMG. Ja własnie testuję nową E - fajne autko. 0 "Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz Share this post Link to post Share on other sites
cordi7 9111 #51094 Posted February 27 15 minut temu, Paweł Bohacz napisał(-a): Tylko to takie ni w 5 ni w 10, a i tak globalnie roznica miedzy plug inem a MHEV bedzie mala Zgoda. Tak, jak pisalem - w pewnych okolicznosciach sprawdzi sie swietnie... ale tylko wtedy. 1 minutę temu, Autor1984 napisał(-a): Potrafią, bo wracają do V6 - dla modeli AMG. Ja własnie testuję nową E - fajne autko. W C43 wrocili do skladania silnika przez jedna osobe, ktora podpisuje sie na tabliczce. W205 z tego, co pamietam mialo podpis w C63 ale C43 byl traktowany po macoszemu. Chyba, ze chodzilo o cene przedluzenia gwarancji, wtedy byla ta sama kwota co w C63 43 minuty temu, Autor1984 napisał(-a): Dominik, mogę założyć się o każde pieniądze, że masa tego C będzie się zaczynała od 2,1 - 2,2 T w górę - w zalezności od wyposażenia. Jako, ze to elektryk - to na bank okolice 2 ton. Choc przynajmniej priorytetem dla nich jest efektywnosc a nie pakowanie wiekszej (czytaj ciezszej) baterii. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Valygaar 6617 #51095 Posted February 27 2 godziny temu, Autor1984 napisał(-a): Potrafią, bo wracają do V6 - dla modeli AMG. Ja własnie testuję nową E - fajne autko. Jaki silnik i buda? Opinia? 🤔 0 Share this post Link to post Share on other sites
Autor1984 14685 #51096 Posted February 27 (edited) 8 minut temu, Valygaar napisał(-a): Jaki silnik i buda? Opinia? 🤔 Diesel (pardon 197 +23), dostałem jako zastępcze. Przyjemnie się jeździ i stwierdzam ponownie, że merc robi najlepsze kierownice. Mimo wszystko, nie chciałbym powrócić do tego segmentu. Edited February 27 by Autor1984 1 "Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz Share this post Link to post Share on other sites
Autor1984 14685 #51097 Posted February 27 Chciałbym również wspomnieć, do czego doprowadziła polityka klimatyczna UE. 1 "Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz Share this post Link to post Share on other sites
Autor1984 14685 #51098 Posted February 27 1 godzinę temu, Valygaar napisał(-a): Jaki silnik i buda? Opinia? 🤔 Nie mam pewności, ale czy nie wspominałeś czasem o chęci zakupu E-klasy? Jeżeli nadal jest, to pojeździj (zrób z 2 - 3 weekendy próbne). Ja jestem dosyć wysoki i moje prawe kolano już nienawidzi tego samochodu. 0 "Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz Share this post Link to post Share on other sites
Paulus57 153583 #51099 Posted February 28 14 godzin temu, Autor1984 napisał(-a): Chciałbym również wspomnieć, do czego doprowadziła polityka klimatyczna UE. Ale my mamy niższe CO2! 1 Share this post Link to post Share on other sites
Krakus1 1690 #51100 Posted February 28 15 godzin temu, Autor1984 napisał(-a): Diesel (pardon 197 +23), dostałem jako zastępcze. Przyjemnie się jeździ i stwierdzam ponownie, że merc robi najlepsze kierownice. Mimo wszystko, nie chciałbym powrócić do tego segmentu. jak go widzisz w porównaniu do 7er , wyciszenie, komfort amortyzacji , fotele ? 0 Share this post Link to post Share on other sites