Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest

Pogadajmy o samochodach :-)

Recommended Posts

Mam pytanie chociaż wątku nie śledzę więc nie wiem czy juz nie było o tym samochodzie w temacie, ale prosiłbym Was o opinie bo mam do kupienia a właściwie do bezgotówkowej zamiany VW Tiguan 2.0 tdi, co prawda ze sporym przebiegiem prawie 200tyś, może ktoś jeździł i może podzielić się wrażeniami oraz jakieś info o silniku etc.

Miałem TIguana 2,0TDI170KM

dobre solidne auto,przyjemnie i wygodnie się jeździło, serwisowałem nie było żadnego problemu z silnikiem ,spalanie ok 6,5 przy spokojnej jeździe,

silnik bierze olej jak to we VW.Te silniki sa wytrzymałe ,ale warto sprawdzić  w autoryzowanym serwisie historię auta.

Fordy to dobre auta. Aktualnie mam 2 i jest naprawdę ok. Wsześniej też miałem i było rownież w porządku.

Jak o spalaniu mowa powyzej to jestem w szoku. Dzisiaj zrobilem przelot 1326 km (z przerwami 13 godzin) . Stan licznika samochodu ze zdjecia powyzej 1334 km. Srednie spalanie 5,8 l/100km. Caly czas autostrady 120-140km /h. Ile to bedzie palic po dotarciu. Ponizej 5 l ???

nie spiesz się ....

Jak o spalaniu mowa powyzej to jestem w szoku. Dzisiaj zrobilem przelot 1326 km (z przerwami 13 godzin) . Stan licznika samochodu ze zdjecia powyzej 1334 km. Srednie spalanie 5,8 l/100km. Caly czas autostrady 120-140km /h. Ile to bedzie palic po dotarciu. Ponizej 5 l ???

Poniżej dwóch, albo co łaska lub trochę zupy w Caritasie :)

Może raczej zapisuj sobie stan licznika na rachunkach. Po kilku miesiącach wyciągnij średnią - to będzie średnie spalanie. Możesz spać spokojnie - wyjdzie gruubo powyżej 5 l

Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

To trochę tak jakbyś pytał jaki silnik w pralce albo mikserze polecam - kup to co wszyscy, albo coś całkiem innego :)

S6 (nie droga :rolleyes: ) srednie spalanie na 400 km w trasie 15l (bez autostrad) 340KM.

A jak Cesarz Franc-Josef kazał zrobić wagon ze stałą temperaturą, to inżynierowie CK monarchii zrobili tyle klimy ile się wówczas dało i do tego termometr pokazujący zawsze tą samą ilość stopni :)

to tak apropos spalania wg norm EU :)

Zegarek mam japoński to i auto. I choć Mazda 6 dobrze się spisuje, to moim marzeniem jest Lexus LS430 FL. Może kiedyś jakimś cudem ;)

Też mi się  podoba, jestem fanem japończyków klasy wyższej...

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

No fakt, nie wiem jak w Lexie, ale ja mam w Legendzie jedną, ale za to typową awarię, mianowicie tylne czujniki ABS... 900zł sztuka :unsure:

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

To jest przypadłość niemal każdego modelu Hondy. Kiedyś miałem Prelude i również tylny czujnik ABS padł, a poza tym często klienci na to przyjeżdżają. Statystycznie na 10 wymienionych czujników 8-9 to są tylne.Cene potwierdzam :-(

Mariusz

Po dłuuuugich nieskutecznych poszukiwaniach 9-3I zanabyłem drogą kupna wersję drugą....

Oby nie trafiła się problemowa  B)

C360_2015_03_08_11_14_36_737.jpg

ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

Po dłuuuugich nieskutecznych poszukiwaniach 9-3I zanabyłem drogą kupna wersję drugą....

Oby nie trafiła się problemowa  B)

SAABolot przyjechał z Holandii?

Fajne i juz kultowe, bo firmy nie ma. Szkoda ze w 9-3 II jest jeszcze wiecej opla niz w I ;/

Edited by marek_h

SAABolot przyjechał z Holandii?

Ot detektyw  B)

Fajne autka są...Mam sentyment do tej firmy.

Ja też...nie przestałem żałować, że swoją 9-3 I sprzedałem...a taka dopieszczona była :)

Fajne i juz kultowe, bo firmy nie ma. Szkoda ze w 9-3 II jest jeszcze wiecej opla niz w I ;/

Opla i fiata, ale nie ma już saab`a jako takiego od `96 roku, chyba :(

Jest jeden plus tej mieszanki - dostępność części. 

Strasznie się cieszę, że mam znowu szweda ( zmieszanego ). 

ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

Saab jako firma lubil eksperymentowac z technologiami innych firma od dawna np. saab 9000 robiony juz w latach 90tych to wspolny projekt z Fiatem (Croma). Natomiast od 2011 nie zjechalo juz zadne nowe auto z logiem Saaba ;/

Edited by marek_h

Saab jako firma lubil eksperymentowac z technologiami innych firma od dawna np. saab 9000 robiony juz w latach 90tych to wspolny projekt z Fiatem (Croma). Natomiast od 2011 nie zjechalo juz zadne nowe auto z logiem Saaba ;/

Tam jeszcze była Lancia Thema i Alfa 164, równie nieudane paskudztwa...

Tam jeszcze była Lancia Thema i Alfa 164, równie nieudane paskudztwa...

Wszystko korporacja Fiata. Natomiast Saab 9000 to udane auto.

Wszystko korporacja Fiata. Natomiast Saab 9000 to udane auto.

Też jestem tego zdania. Marzy mi się jeszcze 9000Aero (nie włoch) do kompletu :)

Fajna saabina. Od lat wspieram szwedzką motoryzację, ale w moim przypadku jest to Volvo. Niedawno, w związku z narodzinami drugiego syna postanowiłem zamienić moje S60 na V70. Jest to już moje piąte auto tej marki. Jednak wózek i inne bambetle trzeba gdzieś zmieścić. Co ciekawe silnik ten sam, czyli D5 185KM 400Nm, ale w kombiaku mam jeszcze AWD i automatyczną skrzynię i spalanie jest średnio o 2l/100km wyższe.

Co do wcześniejszych dyskusji na temat spalania, to w mojej S60 D5 przy średniej prędkości pokazywanej przez komputer powyżej 100km/h na niemieckiej autostradzie miałem spalanie poniżej 6l/100km. 1100km do Austrii na narty przejeżdżałem na jednym baku nie oszczędzając auta.