Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest

Pogadajmy o samochodach :-)

Recommended Posts

Gdyby ludzie tego nie kupowali to by handlarze w to niewchodzili. Nikt nikomu auta na siłę nie sprzedaje. Handlarz wiadomo że chce zarobić ale z tego co napisałeś to ludzie zostali okrutnie oszukani bo handlarz kazał im kupić kręcone auto. A jak ktoś wystawiał auto z ori przebiegiem np 350 tys to każdy sie puka w głowę "przecież z takim przebiegiem nikt tego nie kupi"

Guest Kwiatek

Coś o tym wiem, sam próbuję sprzedać trzyletni samochód z przebiegiem 130k i ogólnie jest problem, bo teoretycznie wg rynku to powinien mieć max 30k ;)

Edited by Kwiatek

Gdyby ludzie tego nie kupowali to by handlarze w to niewchodzili. Nikt nikomu auta na siłę nie sprzedaje. Handlarz wiadomo że chce zarobić ale z tego co napisałeś to ludzie zostali okrutnie oszukani bo handlarz kazał im kupić kręcone auto. A jak ktoś wystawiał auto z ori przebiegiem np 350 tys to każdy sie puka w głowę "przecież z takim przebiegiem nikt tego nie kupi"

Mozna usprawiedliwić złodzieja okolicznosciami ale to raczej nie tedy droga. Ja uwazam ze jak ktos przekreca licznik to powinien musiec oddac pieniadze spowrotem. I auto w ramach nauczki. Tyle ze tu jest murzynland i społeczne przyzwolenie na kretactwa itp.

O i tu się z Rafim w pełni zgadzam. w 100%

90% klientów to laicy. Handlarz przy nich to expert. On im nie "karze" kupować śmiecia z kręconym licznikiem. On ich oszukuje twierdząc, że przebieg oryginalny. Chodzi o to, że na ściągniętym i kręconym złomie zarobi dużo. Sprowadzając auto z prawdziwym przebiegiem, który będzie atrakcyjny zarobi mniej bo jest droższe w zakupie. Nie chce tego więc oszukuje. Sorry. ale jakakolwiek próba usprawiedliwienia tych szmaciarzy to kiepski żart, a zganianie na klientów jest kuriozalne. Nikt nikomu na siłę nie sprzedaje? Po pierwsze z 90% lub więcej to ofert oszustów, a po drugie jak pisałem na jakiej podstawie klient ma nie wierzyć oszustowi skoro się na motoryzacji, samochodach zwyczajnie nie zna. Masa ludzi szczerze wierzy i cieszy się z okazji. A są ofiarami kanciarzy. 

Ogólnie to kręcenie liczników chyba jakoś jest już ścigane, paragrafy też na to są. Tylko jak chcesz dochodzić czy ktoś ten licznik skręcił czy nie?

I nie że bronie handlarzy ale w kółko powtarzasz "karać za kręcenie" jakby reszta była innego zdania ;)

No  ale kiedy piszesz, o winie klientów to sorry - zdziwienie to mało. 

Ja sprzedawałem Fiata Bravo z 2008, chyba w 2014, miał 50 kilka tysi, nic nie kombinowane, ale jęczenie zawsze przy sprzedaży słyszałem, że cofany. Bo guma na pedale sprzęgła była wytarta, ale wytarcie było tylko w jednym punkcie, po lewej stronie pedału na jego krawędzi, pozostała część gumy nienaruszona, bo zawsze sprzęgło naciskałem jakoś tak lekko od boku i tak mam w każdym samochodzie oprócz automatu. Ludzie wręcz sami chcą mieć cofane liczniki albo jak w moim przypadku ,,podganiane".

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Trochę też sami klienci sobie to zafundowali. Skoro większość będzie szukać 5 letniego auta, poniżej 100k przebiegu (powyżej 150k to już przecież trup nie do jazdy) i ma być tanio, a przecież na pewno da się też znaleźć "promocje" to nie ma co się dziwić, że tyle szrotu stoi. Co nie zmienia faktu, że to nie usprawiedliwia kręcenia liczników, a już zupełnie takiego ulepka jak to BMW. Ale przyznać trzeba, że facet magik :P

Mój samochód ma ponad 6 lat i nalatane 84 tys.km. Przy sprzedaży kto w to uwierzy.  :)

phi, auto mojej mamy ma półtora roku i 3,7 tys. km :D

To jak będziesz sprzedawał samochód mamy to będziesz musiał nakręcić licznik żeby nie było problemu ze znalezieniem klienta

Beware the fury of a patient man.

To jak będziesz sprzedawał samochód mamy to będziesz musiał nakręcić licznik żeby nie było problemu ze znalezieniem klienta

:lol:

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Się śmiejesz, ale jak sprzedawałem auto mojego ś.p. Taty (czteroletni Citroen C5 z przebiegiem 22 tys. km), to absolutnie każdy telefon rozpoczynał się pytaniem „panie, ile on naprawdę ma przebiegu?”

Auto mojej żony po 23 m-cach ma 6100 km przebiegu.

Wiem, bo tak miałem jak sprzedawałem Peugeota.

Teraz mój ma 4 lata i 23 tyś. :D

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

ta, juz to widze - poleasingowe, 5 letnie BEEMWU z przebiegiem 13 tys. :lol:

żeby ktoś mema nie skręcił... :rolleyes:

Ja po 10,5 miesiącach mam 43 tys. km. Jak tak dalej pójdzie to 3,5 latka będę sprzedawał z przebiegiem 175 kkm.

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

Mój kumpel ma 911 i M6 w sumie na tych samochodach ma przejechane z 10kkm w ciągu 3-4lat :), cały czas narzeka że nie ma gdzie parkować I że wszędzie są korki, głównie jeździ autobusami lub metrem :D

Edited by irekm

M6 której generacji?

Są auta z małym przebiegiem - mój wuj miał A6, 3.0TDI, 2009 rok, niecałe 100tys km przejechane. Ktoś by pomyślał, że coś tu niehalo ale wuj tym autem w sumie jeździł tylko na wczasy. 4 m-ce temu wypaliło tłoki na 2 czy na 3 garach.

Ale częściej są historie jak np mojego kumpla - pracuje w salonie BMW, gość kupił 4er czy 5er, pierwszy serwis po 15tys km(? - nie pamiętam). Jak gość chyba po niecałym miesiącu pojawił się znów w salonie to kumpel myślał, że chłop przyszedł sobie coś dokupić do auta a on na serwis :blink:  mówił że auto po wyjechaniu z salonu na dzień dobry zrobiło trasę Cz-wa - Anglia i tak kilka razy

Kupił ta M6 nowa 3lata temu,nie wiem czy to jest najnowszy model czy już wypuścili od tego czasu coś nowszego.

myślałem że może e63 z V10 pod maską, tam takie przebiegi są wskazane  :P  albo częsty remont silnika 

Nie wiedziałem że V10 był nieudanym silnikiem

nie tyle nieudanym co dość wymagającym. O ile dobrze pamiętam to głównym hasłem AMG Project One było "technologia F1" i klienci byli zdziwieni, że silnik bez remontu wytrzyma 50tys km(?). W M6 też była technologia F1 ale inna klientela, BMW na chama  przeforsowało oleje longlife chociaż życie zweryfikowało, że najlepiej zmieniać olej nawet co 7tys km a panewki co 80tys. Tutaj było biadolenie ludzi ale nikt nie patrzył w specyfikacje i pasowania panewek dużo bardziej rygorystyczne niż w cywilnych autach. Dali ciała przy pompach wysokiego ciśnienia Vanosów  ;)

Ja swoimi autami średnio raz na dwa tygodnie, może miesiąc wyjeżdżam więc i przebiegi robię malutkie. No i każde z ostatnich kilku sprzedałem z tego samego powodu - żal mi było, że stoi i nie jest jeżdżone :(

Brak czasu :(

Taplaltakl.

Z cofaniem liczników ludzie sami ukręcili bat na własne d... Żeby tylko znajomym się pochwalić że kupiło się auto idealne. To że gość chce sprzedać 15letnie kombi w dieslu z przebiegiem 150tys km nie dziwi kupujących? Jest popyt, jest podaż

Że co proszę? Sprzedawanie auta z kreconym licznikiem to przecież jest zwyczajne oszustwo za które grozi do 8 lat więzięnia. Wartość samochodu z przebiegiem 100tys a 300tys kilometrów jest diametralnie inna.

Edited by siruspan