Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Recommended Posts

Ja zacząłem wczoraj Królestwo Nesbo, troszkę dłuży mi się wprowadzenie ale mimo wszystko wiem, że Nesbo to Nesbo i nie zawiedzie ;)

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

"Las zły" autorstwa, podobno, byłego gangstera o pseudonimie Grek.

Opis brzmiał zachęcająco - pogranicze niemieckie lat '90, mafia, przemyt itd., a w tym wszystkim seryjny morderca. Chyba spodziewałam się klimatu w stylu Yumy. Fabuła nawet ciekawa, wartka akcja, kilka drastycznych opisów. Ale już postacie sztampowe, język prosty do bólu, a dialogi między gangsterami wręcz żenujące. Jeśli tak wyglądała Polska mafia w tych latach, to wcale się nie dziwię, że przestała istnieć;) 

A poza tym, redakcja i korekta nie do końca udana. W kilku miejscach pomylone imiona bohaterów i wpadki typu "butelka prawie pustej whisky".

Raczej nie polecam, chyba, że ktoś się uprze.

W dniu 7.11.2020 o 21:55, Tommaso napisał:

Ja właśnie skończyłem cykl książek, które są dla mnie objawieniem roku.

Naukowa twarda fantastyka, jeśli chodzi o sagi tej gałęzi SF to stawiam na równi z Fundacją, Odyseją Kosmiczną i Hyperionem.

A chodzi o cykl "Wspomnienie o przeszłości Ziemi" Cixin Liu.

W dniu 7.11.2020 o 22:54, egzo18 napisał:

Czytałem wspomnienie o przeszłości ziemi

Polecam gorąco.

Dzięki za polecenie. Właśnie skończyłem pierwszy tom. Dobra książka. Przyznam, że nie zachwyciłem się, ale z przyjemnością przeczytałem i będę kontynuował czytanie tej serii.

Ze swojej strony może zarekomenduję też coś dobrego z gatunku sci-fi. Być może już czytaliście:

1. Greg Bear - Radio Darwina i Dzieci Darwina - bardzo dobra historia sci-fi w dwóch tomach. Pisana podobnie jak Cixin Liu, ale mnie wciągnęła dużo bardziej. Jego pióra też warta polecenia seria hard sci-fi "EON" oraz książka Pieśń krwi.

2. George R.R. Martin znany jest teraz głównie z Gry o Tron. Zanim zabrał się za tę sagę fantasy, pisał sci-fi i był w tym dobry. Nawet bardzo dobry. To takie trochę lżejsze, mniej naukowe sci-fi. Mogę z czystym sumieniem polecić jego pozycje:

- Światło się mroczy - zdecydowanie polecam

- Wyprawa łowcy - też byłem zachwycony

- Tuf Wędrowiec (zbiór humorystycznych opowiadań, który się rozrósł)

- Przystań Wiatrów - tu już czuć lekki powiew fantasy. Może dlatego, że to świat bardzo podobny do Ziemiomorza z prozy Ursuli Le Guinn, choć bez żadnej magii.

30 minut temu, norbie napisał:

Jeśli chodzi o Martina, to jeszcze "Piaseczniki".

Tak jest. Piaseczniki bardzo dobre. Bardziej opowiadanie niż powieść. Chyba sam początek kariery pisarskiej Martina i jeden z jego pierwszych sukcesów, bo jakieś nagrody za Piaseczniki zgarnął.

W dniu 2.11.2020 o 15:34, Pamiko napisał:

Wizna Jacek Komuda

Jak książka? Tego autora czytałem tylko beletyrystykę.

(00)[][](00)

W dniu 9.11.2020 o 21:08, Solve napisał:

Grube Wióry - Rafał Pacześ - z ciekawości -na razie fajne :)

Przebrnąłem, czyta się w miarę, ale sensu i logiki ma to niewiele. 

10 godzin temu, RoboCop napisał:

Jak książka? Tego autora czytałem tylko beletyrystykę.

Można przeczytać takie 6/10

9 godzin temu, tolor napisał:

Przebrnąłem, czyta się w miarę, ale sensu i logiki ma to niewiele. 

Słuchałem audiobooka - minusem było, że czytał sam Pacześ - ale tak jak napisałeś - sensu i logiki ma to niewiele :)

Krystian "KriSu"

C94A025A-CD6E-4001-9FB0-694370C6C7DA.thumb.jpeg.07d9775352cbf68c51d29bcec3323cc2.jpeg

Jestem w połowie. Czyta się jednym tchem. Absolutnie przerażajace.

Jak ktoś oglądał „Westworld” - zbieranie danych odbywa się już teraz.

Brexit, wygrana Trumpa w 2016, ingerencja Rosji w obydwa wydarzenia...

POLECAM!

W dniu 8.11.2020 o 12:55, etz napisał:

Szczepan Twardoch, Królestwo

Wg wielu książka dużo gorsza od oryginalnego Króla, ale moim zdaniem nie. Książka jest zupełnie inna, inaczej zbudowana, czyta się świetnie, trochę powieść szkatułkowa, polecam.

krolestwo.jpg

Tylko, że Król jest czymś nowym, odkrywczym, czymś o czym nikt tak dobrze nie pisał. A książek i filmów o wojnie było zatrzęsienie.

Edited by tolor

2 godziny temu, Pamiko napisał:

Też właśnie przy trzecim tomie jestem - zachęcony przez opinie kolegów z tego wątku. Generalnie jest OK i cały pomysł na trylogię mi się podoba, natomiast tak jakoś nie do końca podchodzi mi styl. Jednak czuć, że powieść jest pisana przez osobę z trochę innego kręgu kulturowego. Ale to tylko takie moje przemyślenia.

Mam podobne odczucia. Uważam ze jest godna polecenia a i dziękuje koledze Tomasso za kilkanaście godz ciekawej rozrywki👍

Edit Tommaso

W zasadzie to prawie 60😊