Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Recommended Posts

Spróbuj "Łatwo być bogiem" Roberta Szmidta. Jak Ci się spodoba to leć cały cykl "Pola Zapomnianych Bitew". Jak chcesz spróbować czy Ci się spodoba to wejdź na

http://www.bazaebokow.robertjszmidt.pl/node/14

I ściągnij opowiadanie, które jest darmowe i z tego właśnie cyklu. Ja osobiście świetnie się bawiłem przy czytaniu cyklu. Z każdą książką według mnie jest lepiej. Wyluzowana, nie siląca się na nic więcej niż jest literatura rozrywkowa na dobrym poziomie. Klasyczna space opera, z polskim smaczkiem. 😁

31 minut temu, etz napisał:

Panowie co polecacie z hard SF? ew fanstasy? najlepiej polskiego autora.

Spróbuj "Łatwo być bogiem" Roberta Szmidta. Jak Ci się spodoba to leć cały cykl "Pola Zapomnianych Bitew". Jak chcesz spróbować czy Ci się spodoba to wejdź na

http://www.bazaebokow.robertjszmidt.pl/node/14

I ściągnij opowiadanie, które jest darmowe i z tego właśnie cyklu. Ja osobiście świetnie się bawiłem przy czytaniu cyklu. Z każdą książką według mnie jest lepiej. Wyluzowana, nie siląca się na nic więcej niż jest literatura rozrywkowa na dobrym poziomie. Klasyczna space opera, z polskim smaczkiem. 😁

W dniu 1.10.2020 o 21:59, etz napisał:

i jak u Pana wrażenia z Diuny ?

Powiem tak, kiedyś lata temu widziałem pierwszy film o Diunie - podobał mi się bardzo - teraz czekając na grudniową premierę postanowiłem odświeżyć Diunę i postanowiłem przeczytać książkę - podoba mi się - jestem fanem SF. Jest to dosyć obszerna książka - chodzi w kategorii IT Kinga - zostało mi jeszcze ze 250 stron do końca - fajnie napisana, fajnie pokazane ruchy polityczne :) Polecam :) 

Krystian "KriSu"

W dniu 6.09.2020 o 21:45, Edmund Exley napisał:

Na rocznicę ślubu dostałem egzemplarz jednej z moich absolutnie ulubionych powieści:

Właśnie się za to zabrałem. Wciągające, choć sam przekład chyba nie jest najwyższych lotów.

W dniu 4.10.2020 o 19:00, Solve napisał:

Powiem tak, kiedyś lata temu widziałem pierwszy film o Diunie - podobał mi się bardzo - teraz czekając na grudniową premierę postanowiłem odświeżyć Diunę i postanowiłem przeczytać książkę - podoba mi się - jestem fanem SF. Jest to dosyć obszerna książka - chodzi w kategorii IT Kinga - zostało mi jeszcze ze 250 stron do końca - fajnie napisana, fajnie pokazane ruchy polityczne :) Polecam :) 

Panie Krystianie, ja Diunę czytałem w styczniu tego roku, książka niestety nie podobała mi się, a SF bardzo lubię. Nie odbieram temu dziełu jego miejsca w kanonie SF, ale no właśnie, widać, że książka mocno się zestarzała, współcześnie należy ją odbierać właśnie jako pozycję klasyczną, podwaliny gatunku, a nie jako książkę która da nam frajdę z jej czytania. Może Pan zna a jeśli nie to polecam świetną Kameleon Rafała Kosika lub Vertical tegoż autora :)

58 minut temu, etz napisał:

Panie Krystianie, ja Diunę czytałem w styczniu tego roku, książka niestety nie podobała mi się, a SF bardzo lubię. Nie odbieram temu dziełu jego miejsca w kanonie SF, ale no właśnie, widać, że książka mocno się zestarzała, współcześnie należy ją odbierać właśnie jako pozycję klasyczną, podwaliny gatunku, a nie jako książkę która da nam frajdę z jej czytania. Może Pan zna a jeśli nie to polecam świetną Kameleon Rafała Kosika lub Vertical tegoż autora :)

Panie ETZ, proponuję przejść na Ty, choć nie wiem jak kwestie wiekowe się między nami kształtują. Poleciłem Diunę, ponieważ, po pierwsze mi się podoba a po drugie polecam czytanie, bo czytanie ma przyszłość. Zgadzam się, że jest to klasyka, podwalina gatunku - ale różnym czytelnikom podobają się różne rzeczy. Pana Kosika nie znam ale chętnie poznam - po Diunie :) - pozdrawiam

Krystian "KriSu"

Ze swojej strony polecam Wspomnienia więźniów Pawiaka. Kiedy moje gwiazdy w domu mnie z lekka drażnią,pies nie słucha, w pracy sajgon i zaczynam uważać,jak to mi źle w życiu i ciężko, to wracam do niej.. super przewartościowuje wartości.. tylko,że ja jestem wrażliwiec..szybko urywam głowę w nerwach i równie szybko zaczynam ja przyszywać😁😁😁

Charlie LeDuff - Detroit 

Książka o upadku potęgi jaką było kiedyś to miasto . Ma swoje momenty ale jest to można powiedzieć zbyt długi reportaż. Dla lubiących taką literaturę z dużą ilością faktów będzie ok. 
pozdrawiam  

Obecnie czytam "Biblia e-bisnesu 2". Fajny poradnik, dużo szczegółów, obszernie opisane zagadnienia. 

Czy ktoś może jest fanem literatury opartej na faktach i może podrzucić jakiś wciągający tytuł? 

Uwielbiam Bułhakowa, a jego Master i Margarita to arcydzieło do którego wracam co kilka lat i zawsze mnie zaskakuje jakimś nieodkrytym wątkiem 

IMG_20201105_112422.jpg

Czytam a raczej słucham Wojciech Chmielarz - Prosta Sprawa - polecam :)

Krystian "KriSu"

Ja właśnie skończyłem cykl książek, które są dla mnie objawieniem roku.

Naukowa twarda fantastyka, jeśli chodzi o sagi tej gałęzi SF to stawiam na równi z Fundacją, Odyseją Kosmiczną i Hyperionem.

A chodzi o cykl "Wspomnienie o przeszłości Ziemi" Cixin Liu.

Czytałem wspomnienie o przeszłości ziemi

Polecam gorąco.

Ostatnio przeczytałem też Berena i Luthirn, Zieloną mile, a aktualnie czytam trylogię silos. Post apo, coś jak metro, tylko lepsze. Dużo lepsze 

Edited by egzo18

Szczepan Twardoch, Królestwo

Wg wielu książka dużo gorsza od oryginalnego Króla, ale moim zdaniem nie. Książka jest zupełnie inna, inaczej zbudowana, czyta się świetnie, trochę powieść szkatułkowa, polecam.

krolestwo.jpg