Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Recommended Posts

Przeczytałem " instytut "

Chyba jedna z jego najlepszych powieści po " to " i " bastionie "

@egzo18 piszesz o Kingu? Moje ulubione to Lśnienie i Christine, dobry był również Smętarz oraz dwie książki wydane pod pseudonimem "Ostatni bastion Barta Dawesa" i "Blaze" ( rewelacja). Wiele tytułów wciąż przede mną. O ile Kinga uważam za wyśmienitego pisarza, o tyle jego proza nie należy, wg mnie oczywiście, do najstraszniejszych. 

Pamiętam jak kiedyś dawno, dawno temu, miałam może z 16 lat, siedziałam na środku jeziora, na łódce, było co najmniej 30°C , a ja czytałam jakiś horror, ciarki przechodziły po plecach i miałam gęsią skórkę. Nie mam pojęcia, co to była za książka, ale wrażenia jakie wtedy na mnie wywarła, nie zapomnę. I chyba o to m. in. chodzi w literaturze:) 

A u mnie obecnie na tapecie Yrsa Sigurdardottir "Rozgrzeszenie". Całkiem dobrze napisany kryminał, dodatkowo zahaczający o problem przemocy wśród młodzieży, a w szczególności cyber-przemocy, co zdaje się dość ważne w obecnych czasach.

Teraz długie wieczory to więcej czasu na czytanie. Jestem w trakcie ''inferno'', później mam '' chłopaki z marsa'' i ''krew snajperów''.

1 godzinę temu, Carrot napisał:

@egzo18 piszesz o Kingu? Moje ulubione to Lśnienie i Christine, dobry był również Smętarz oraz dwie książki wydane pod pseudonimem "Ostatni bastion Barta Dawesa" i "Blaze" ( rewelacja). Wiele tytułów wciąż przede mną. O ile Kinga uważam za wyśmienitego pisarza, o tyle jego proza nie należy, wg mnie oczywiście, do najstraszniejszych. 

Pamiętam jak kiedyś dawno, dawno temu, miałam może z 16 lat, siedziałam na środku jeziora, na łódce, było co najmniej 30°C , a ja czytałam jakiś horror, ciarki przechodziły po plecach i miałam gęsią skórkę. Nie mam pojęcia, co to była za książka, ale wrażenia jakie wtedy na mnie wywarła, nie zapomnę. I chyba o to m. in. chodzi w literaturze:) 

A u mnie obecnie na tapecie Yrsa Sigurdardottir "Rozgrzeszenie". Całkiem dobrze napisany kryminał, dodatkowo zahaczający o problem przemocy wśród młodzieży, a w szczególności cyber-przemocy, co zdaje się dość ważne w obecnych czasach.

Kinga lubię.

Zacząłem z tym autem od mrocznej wieży.

Ale generalnie czytuję fantastykę. On się w to wpisuje. 

Teraz będę zaczynał " wracać wciąż do domu " Ursuli K. Le Guine 

Czytałem tej ziemiomorze, sześć światów Hain, i rybaka znad morza wewnętrznego.

Pare zdań znalazłem o czytnikach tylko i mam pytanie czy korzystał ktoś z Was z pocketbook touch hd 3?
Można kupić z abonamentem do Empiku albo Legimi. Warto?
Kindle p4 wyszedł by taniej ale czy na tyle lepszy jest? No i dostępność tylko legimi chyba. Mogę się mylić bo to nowość dla mnie b

Zaglądnij na bloga swiatczytnikow. 

Ja używam PW4 i jestem zadowolony. Bateria u mnie wytrzymuje tak długo, że nie pamiętam kiedy lądowałem ostatnio. Legim nie używam ale jeśli dobrze pamiętam to na kindla już działa bez problemów i jeśli masz abonament w play to tam jest dobra oferta na Legim. 

Edited by adrian1x

Zaglądnij na bloga swiatczytnikow. 
Ja używam PW4

A skąd pobierasz książki? Jak z obsługą? Ma być na prezent dla laika sprzętowego.

Edit: już wiem więcej. Kupiony pocketbook.

Jerzy Nasierowski - "Zbrodnia i...", czyli opowieść o człowieku niesłusznie (?) skazanym i odbywającym karę w PRL-owskich więzieniach. Opowieść wstrząsająca i szokująca dla człowieka niemającego do czynienia z ówczesnym (ale pewnie i poniekąd współczesnym) wymiarem sprawiedliwości i więziennictwem. Zwłaszcza z tym drugim.

Autor to ciekawy człowiek z przeszłością. Obecnie, mimo wieku (87 lat) prowadzi równie ciekawe audycje w Halo Radio i nagrywa filmiki na youtube - polecam.

698324-352x500.jpg

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

20 godzin temu, bart_us napisał:

A skąd pobierasz książki? Jak z obsługą? Ma być na prezent dla laika sprzętowego.

Edit: już wiem więcej. Kupiony pocketbook.

Kupuje ebooki zazwyczaj w sklepie ebookpoint. Z obsługą nie mam problemów. Bardzo prosta jak dla mnie. Menu po ang.

Daj znać jakie wrażenia :)

Na ten moment jestem w środku "Ogniem i Mieczem."

Chyba za moich czasów powieść nie była lekturą czego nie żałuję, ponieważ inaczej czyta się książki z przymusu, niż z własnej woli.

Jako mały chłopiec oglądałem adaptację filmową, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Teraz po wielu latach spotykam się z książką i spędzam z nią bardzo przyjemne chwile. 🙂

Edited by Leopold

Na ten moment jestem w środku "Ogniem i Mieczem."
Chyba za moich czasów powieść nie była lekturą czego nie żałuję, ponieważ inaczej czyta się książki z przymusu, niż z własnej woli.
Jako mały chłopiec oglądałem adaptację filmową, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Teraz po wielu latach spotykam się z książką i spędzam z nią bardzo przyjemne chwile. 
Ogniem i mieczem czyta się rewelacyjnie. Jak najlepszy thriller z nutką polityki. Świetna książka. Zdecydowanie lepsza niż potop ,który jest nudny i rozwlekły.
Dwie pozycje Thornwalda, które mogę polecić oraz w które totalnie się wciągnąłem. Za porada mojej znajomej, która jest lekarzem i powiedziała że historia medycyny jest bardzo ciekawa. I faktycznie tak jest.
Ginekolodzy
Stulecie Chirurgów
Szczerze to dziekuję losowi, ze nie urodziłem się w przeszłości. Kiedy to medycyna dopiero raczkowala. 
Swieni są ginekolodzy szczególnie. Rewelacja.

Babcia mieszkała wtedy w Słuczu, prokurator z IPN pod koniec jej życia próbował coś wyciągnąć, odpuścił sobie gdy zaczął się lament Staruszki. Potem opowiedziała. Teraz ja zobaczę co ustalił Sumliński...

20201224_233508.jpg

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

23 minuty temu, mandaryn44 napisał:

23 minuty temu, mandaryn44 napisał:

Byłem tam kiedyś. Atmosfera taka że bałem się w ryj dostać jakbym zapytał gdzie to miejsce. Żadnych wskazówek.

Też byłbym podejrzliwy, jakby cały świat bandytę chciał ze mnie robić.

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.