Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Recommended Posts

Podebrałem żonie czytnik do którego powili się przekonuje. Dla mnie jest super. Czasem trochę długo myśli i to denerwuje ale jak już otworzy książkę to jest Ok. Synchronizacja bez podłączania, wszystko po wifi od razu z księgarni. Czytam Pięć stawów.
122fff0ed6aa657abfb8f7032bf58f91.jpg&key=eae2a2cd165393157a802d7639b80303ba45e2356919705b4b61741811fede39

A jak jest z pobieraniem ebooków na kindle z Legimi? Bo na pocketbooka po wifi synchronizuje półkę i nie muszę do kompa podłączać.

W kontekście książek nie mam zbyt wyszukanego gustu; uwielbiam przede wszystkim beletrystykę.

Kilka lat temu postanowiłem przeczytać wszystkie książki Roberta Ludluma (27 tytułów).

Właśnie kończę wyzwanie - ostatnią książkę o Bournie.

ultimatum-bournea-wydkieszonkowe.jpg

Edited by Hard Rockin' Amigo

W dniu 15.02.2021 o 15:29, D@wid napisał(-a):

Michał Cholewa - Sente

Wszystkie Cholewy przeczytałem włącznie z Dziką kartą. Jest naprawdę dobry. 

W dniu 23.02.2021 o 09:03, Hard Rockin' Amigo napisał(-a):

W kontekście książek nie mam zbyt wyszukanego gustu; uwielbiam przede wszystkim beletrystykę.

Kilka lat temu postanowiłem przeczytać wszystkie książki Roberta Ludluma (27 tytułów).

Właśnie kończę wyzwanie - ostatnią książkę o Bournie.

Uwielbiam i książki i filmy :)

2 minuty temu, pgmaster napisał(-a):

Uwielbiam i książki i filmy :)

Naprawdę?

Ja muszę szczerze przyznać, że Bourne jest dla mnie wyjątkiem, ponieważ znacznie bardziej podobał mi się film.

W książce nie mogę znieść Marie (żony Davida). Drażnią mnie wątki w których główny bohater popłakuje i mamrocze frazy w stylu "...och moja kochana Marie, gdybyś tylko wiedziała że jesteś cały moim światem...",etc. We wszystkich trzech częściach aż roi się od takich ckliwych tekstów, a samej kobiety wszędzie jest pełno; wcina się do wszystkich rozmów i "rozmiękcza" protagonistę do granic groteski.

W filmie za to w ogóle jej nie ma (ew. w drugiej części ginie) :)

Książka byłaby znacznie lepsza bez niej.

Pomimo wysokich ocen trylogii (nie czytam powieści Lustbadena pisanych z pomocą medium (sic!)) przez innych fanów, moja subiektywna ocena jest raczej niska. Mogę śmiało powiedzieć, że Bourne mnie trochę rozczarował, tym bardziej że zostawiłem go sobie na koniec wszystkich przeczytancyh dzieł Ludluma. 

Pozostałe książki są znacznie lepsze, może poza dwoma tytułami.

19 minut temu, Hard Rockin' Amigo napisał(-a):

Naprawdę?

Ja muszę szczerze przyznać, że Bourne jest dla mnie wyjątkiem, ponieważ znacznie bardziej podobał mi się film.

W książce nie mogę znieść Marie (żony Davida). Drażnią mnie wątki w których główny bohater popłakuje i mamrocze frazy w stylu "...och moja kochana Marie, gdybyś tylko wiedziała że jesteś cały moim światem...",etc. We wszystkich trzech częściach aż roi się od takich ckliwych tekstów, a samej kobiety wszędzie jest pełno; wcina się do wszystkich rozmów i "rozmiękcza" protagonistę do granic groteski.

W filmie za to w ogóle jej nie ma (ew. w drugiej części ginie) :)

Książka byłaby znacznie lepsza bez niej.

Pomimo wysokich ocen trylogii (nie czytam powieści Lustbadena pisanych z pomocą medium (sic!)) przez innych fanów, moja subiektywna ocena jest raczej niska. Mogę śmiało powiedzieć, że Bourne mnie trochę rozczarował, tym bardziej że zostawiłem go sobie na koniec wszystkich przeczytancyh dzieł Ludluma. 

Pozostałe książki są znacznie lepsze, może poza dwoma tytułami.

Powiem Ci szczerze, że dawno czytałem tą serię jednak zostały mi bardzo dobre wspomnienia. Cóż, chyba trzeba sobie ją przypomnieć i ewentualnie zweryfikować zdanie :)

A co do filmu oglądałeś też wersję z Richardem Chamberlainem?

Miałem chyba wszystkie Ludlumy jakie wyszły w Pl i jako nastolatek przeczytałem niektóre po dwa razy. Chyba znów zacznę.
Film z Chamberlainem był niezły.

20 godzin temu, pgmaster napisał(-a):

Powiem Ci szczerze, że dawno czytałem tą serię jednak zostały mi bardzo dobre wspomnienia. Cóż, chyba trzeba sobie ją przypomnieć i ewentualnie zweryfikować zdanie :)

A co do filmu oglądałeś też wersję z Richardem Chamberlainem?

Oczywiście - też niezła.

Po zakończeniu trylogii Bourne'a (tym samym wszystkich książek Ludluma) zastanawiam się nad serią o Jacku Reacherze - ktoś z kolegów czytał?

6 godzin temu, bromborek napisał(-a):

Rewelacja!

Zgadzam się 

Rewelacja !!!
IMG_9066.thumb.JPG.8dfad2e8d7111af49f3c0848a56cec93.JPG
Już wiem co będę czytał w najbliższym czasie

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

21 godzin temu, pazikk napisał(-a):

Już wiem co będę czytał w najbliższym czasie

mam i ja!

Dzięki

Znalazłem w bibliotece. Dobre to jest. 8eddd59353c4eefc8a16f18c8c79be54.jpg

W dniu 27.03.2021 o 19:56, Pamiko napisał(-a):

233E348F-59AE-404F-B1C3-DE37C6B77431.jpeg

Moja żona strasznie się jara ta książka a reszta rodziny ma z niej polew, jednak niesłusznie ?