Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

A ja weekend spędziłem na seminarium Artura Lalaka - ma bardzo ciekawe teorie w szczególności dotyczące Biblii…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Christo napisał(-a):

A ja weekend spędziłem na seminarium Artura Lalaka - ma bardzo ciekawe teorie w szczególności dotyczące Biblii…

 

Mógłbyś to bardziej przybliżyć ?

Masz zarys tych teorii ? Tzn czy pamiętasz je z tego seminarium ? :)

Może być na priv..lub tutaj, w temacie

Ogólnie poleciłbym Ci temat 'teorie spiskowe'... ale tam rządzi polityka z medycyną :P

 

Ja tylko podejrzewam o czym to może być

Edytowane przez -mrovka-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jak wejdziesz na filmy Artura na Youtube. Tam jest więcej niż mógłbym Ci napisać z pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram sie unikać YouTuba, blogów itp które dotykają tej tematyki..

Może ide w złą strone, ale staram trzymać umysł jak najdalej od interpretacji innych

 

Ale jedno jest pewne - napewno znajde ponad 3h by przesłuchać to:

ARTUR LALAK | GRZEGORZ SKWAREK | RESET 2024 | CYKLICZNE ZMIANY NA ZIEMI - YouTube

 

Przepraszam wszystkich książkofilów za spam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.08.2021 o 14:12, Wahnik napisał(-a):

Czuły Narrator to kolejna świetna książka. Dla mnie szczególnie na czasie, bo od dawna chciałem podejrzeć warsztat naszej Noblistki, dowiedzieć się, skąd taka wielka wiedzą.

No i jakie wnioski ⁉️
Pytam, bo to postać nader kontrowersyjna, tak samo jak i ta nagroda „Nobla”. :unsure:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.09.2021 o 06:14, Jędrula.wawa napisał(-a):

No i jakie wnioski ⁉️
Pytam, bo to postać nader kontrowersyjna, tak samo jak i ta nagroda „Nobla”. :unsure:

 

Czytając Czułego Narratora otrzymałem wyjaśnienia dlaczego Autorka pisze w taki sposób, co było przyczyną i co jest siłą napędową, co przynosi noblistce wenę twórczą.

A wnioski ? - są takie, że nic nie bierze się z powietrza, że Olga Tokarczyk przygotowywała się latami do pisania książek, że włożyła w to dużo pieniędzy ( niezbędne podróże zagraniczne w celu "dotknięcia osobiście miejsc i ludzi, o których ma zamiar pisać). Wielki szacun. A czy jest kontrowersyjna ? - dla m nie wcale nie, bo od lat czytam Jej książki i świetnie się odnajduję w tych klimatach.

Mam wrażenie, że tzw. kontrowersje tworzą ludzie, którzy nie przeczytali ani jednej książki tej Autorki a pozwalają sobie na wyrażanie swojej opinii. Niestety część Polaków jest taka, że potrafi zgnoić największy dorobek narodowy. Z pani Olgi Tokarczuk powinniśmy być dumni, bo jej twórczość dowodzi, że mamy prawo chodzić z podniesioną głową.


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wahnik napisał(-a):

Z pani Olgi Tokarczuk powinniśmy być dumni

Osobiście jej nie trawie, ale Twoją opinię szanuję. 
Pozdrowka  :)

 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Osobiście jej nie trawie, ale Twoją opinię szanuję. 
Pozdrowka  :)

 

 

No i git, to nic złego. Jeżeli coś przeczytałeś tej autorki i nie trawisz tego to może tak być. Nie wszyscy muszą lubić ten styl pisarski. Ja np. lubię. To jest trochę jak z kuchnią, jeden lubi to, a inny coś innego. W sumie to było by smutne , gdybyśmy mieli wszyscy takie same gusta. Jednak na świecie docenili tą twórczość, dali Nobla i to powinna być dla Polski  świetna wiadomość. 

 

Pozdrawiam serdecznie 🙂

Grzegorz

 


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście jej nie trawie, ale Twoją opinię szanuję. 
Pozdrowka  
 
Ale nie trawisz osobiście czy jej twórczości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Wahnik napisał(-a):

 

No i git, to nic złego. Jeżeli coś przeczytałeś tej autorki i nie trawisz tego to może tak być. Nie wszyscy muszą lubić ten styl pisarski. Ja np. lubię. To jest trochę jak z kuchnią, jeden lubi to, a inny coś innego. W sumie to było by smutne , gdybyśmy mieli wszyscy takie same gusta. Jednak na świecie docenili tą twórczość, dali Nobla i to powinna być dla Polski  świetna wiadomość. 

 

Pozdrawiam serdecznie 🙂

Grzegorz

 

I pięknie to napisałeś i zgadzam się z tym w 100%. Ostatnio rozmawiałem z żoną że nudzą nas spotkania z pewnymi ludźmi, bo nie wnoszą nic ciekawego. Na różnych spotkaniach "okolicznościowych" ciągle o tym samym rozmowy: gdzie wakacje, jaki samochód i polityka w wersji light tzn. głupie żarciki nie odnoszące się do realiów, w sumie powążnych bo polityka na nas wpływa. Nic ciekawego i bardzo cenię jak mogę się spotkać z ludźmi z którymi mogę o czymś innym pogadać, nawet jak z nimi nie zgadzam. Np. o wyższości jednej literatury nad drugą albo o tym czy ktoś woli drukowaną literaturę czy ebook. [Widzicie jak ładnie wplotłem temat wątku żeby mnie administracja nie goniła😁].

 

Ale co do Pani Tokarczuk i jej Nobla to mam takie wątpliwości, że mogła dostać niestety tego Nobla nie tylko jako pisarka ale również jako krytyk obecnej władzy w Polsce i ogólnie polskości. Jej bzdury o kolonializmie Polski na kresach wschodnich to szczyt góry jej dziwnych opinii i poglądów. I dlatego ja też z rezerwą podchodzę do jej literatury, bo jak ktoś ma takie poglądy to nie jest dla mnie gwarantem interesującej przygody literackiej. A co do jej pracy w zbieraniu materiałów "na miejscu"... O Kapuścińkim też tak mówili, a jakie są fakty, to chyba wszyscy wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło, że piszesz. Ja odpowiem, że owszem, jeżeli chodzi o poglądy to zgadzam się z Olgą Tokarczuk, myślę takimi samymi kategoriami i mówię to z podniesionym czołem.

Zaś co do Jej literatury, to jestem czystej wody "czytaczem" . Biorę książkę, zagłębiam się w te opisy, magiczne krainy i... odpoczywam. Nie myślę o codziennych kłopotach, o życiu, o polityce, mój stres tak często władający psychiką znika zupełnie. Mówiąc współcześnie resetuję się. Tym akcentem także zakończę moje wynurzenia: najlepiej, gdy każdy znajdzie dla siebie taką literaturę, przy której może resetować się od współczesnego świata. Na pewno jest od czego. 🙃

 

pozdrawiam ciepło

Grzegorz


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Pamiko napisał(-a):

64D85CE0-7DB3-4648-9821-6B3D1122E8C5.jpeg

 

Też u mnie to czeka, ale w "krótkiej" kolejce też jest "Edymion" Simmonsa. Do weekendu muszę się zdecydować bo teraz kończę "króciaka" Lovecrafta, jako przerywnik długich form.

rats.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Krathor napisał(-a):

 

Też u mnie to czeka, ale w "krótkiej" kolejce też jest "Edymion" Simmonsa. Do weekendu muszę się zdecydować bo teraz kończę "króciaka" Lovecrafta, jako przerywnik długich form.

rats.jpg

Bardzo miło wspominam te 4 tomy Simmonsa. Natomiast kolejne dwa tomy Boba już zamówione😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.09.2021 o 17:42, -mrovka- napisał(-a):

No i troche szurskiej literatury.

Pisze 'szurskiej' dlatego, bo taką opinie znalałem na pewnym blogu odnośnie tych książek i tego autora.

Nie wiele myśląc postanowiłem kliknąć..i samemu ocenić.

Zwłaszcza, że ostatnio zaciekawił mnie temat o Lechii

 

No i jak opinia? Bo z opisów zapowiada się na psychofantasy ze skrętem narodowościowym ;) 

 

A jak już coś ma na okładce dopisek "kolejne dowody!" to ja wiadomo że będzie grubo.


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.09.2021 o 13:21, loco50 napisał(-a):

DSC_0261.JPG

 

zacząłem to czytać przed moja wycieczka do Wietnamu w 2019 kontynuowałem w trakcie i utknąłem bo cegła straszna + amerykanie odwalili tam kawał syfu


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście chyba będzie ciekawie,  pra-Słowianie, Ariowie, Lechistan... jak przeczytasz proszę o choćby krótką recenzję :rolleyes:

 

59 minut temu, MichTheOne napisał(-a):

 

No i jak opinia? Bo z opisów zapowiada się na psychofantasy ze skrętem narodowościowym ;) 

 

A jak już coś ma na okładce dopisek "kolejne dowody!" to ja wiadomo że będzie grubo.

 

Rzeczywiście chyba będzie ciekawie,  pra-Słowianie, Ariowie, Lechistan... jak przeczytasz proszę o choćby krótką recenzję :rolleyes:


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.08.2021 o 09:12, teston napisał(-a):

"Obłęd 44" Piotra Zychowicza - ciekawie się zapowiada.

W dniu 25.08.2021 o 11:35, teston napisał(-a):

Jak się przyjmie, to w zapasie jeszcze "Sowieci" i 2 części "Żydów", a wszystko (jak uprzedza Autor) niepoprawnie politycznie 😆

 

Pewnie już przeczytałeś, ale o ile "Sowieci" i obie części "Żydów" są niepoprawne politycznie, to "Obłęd" jest niewart czytania. Kuleje faktograficznie bardziej niż książki o Wielkiej Lechii: pełno tam półkłamstw, półprawd, niedopowiedzeń i insynuacji.

Co zabawne: "Obłęd 44" jest bardzo poprawny politycznie.

 

oficer-i-szpieg-w-iext83136381.jpg

Właśnie skończyłem książkę "Oficer i szpieg" Roberta Harrisa (tak, tego od "Vaterlandu"). Fabularyzowana wersja afery Dreyfusa. Obejrzałem również film na jej podstawie, zrobiony przez Polańskiego. Fatalny.

 

Ale nie zgadzam się z jednostronną - i bardzo poprawną politycznie -  wizją zaprezentowaną przez Harrisa i Polańskiego. Uważam, że cała afera Dreyfusa była - całkiem udaną - antyniemiecką rozgrywką francuskich służb. Jego proces miał odciągnąć uwagę od Esterhazy'ego - podwójnego agenta - który przekonał Niemców, że francuska armia nie ceni zbyt wysoko armat szybkostrzelnych kal. 75 mm. Tych armat, które zatrzymały Boszów nad Marną w 1914 roku. 

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MichTheOne napisał(-a):

 

No i jak opinia? Bo z opisów zapowiada się na psychofantasy ze skrętem narodowościowym ;) 

 

A jak już coś ma na okładce dopisek "kolejne dowody!" to ja wiadomo że będzie grubo.

 

 

Godzinę temu, Wahnik napisał(-a):

Rzeczywiście chyba będzie ciekawie,  pra-Słowianie, Ariowie, Lechistan... jak przeczytasz proszę o choćby krótką recenzję :rolleyes:

 

 

 

 

Jestem po pierwszej części.

Jest lekko napisana i czyta się ją szybko i przyjemnie.

Czuć w tekscie emocje autora...ale napewno nie są to emocje nacjonalistyczne lub typu 'Polska dla Polaków'

Nie są to też emocje typu  ''gdzie jest nasza Lechia''.

Bardziej cięzko mu zrozumieć, dlaczego wszyscy mają wywalone na badania archeologiczne i nikt się tym nie interesuje...bo niestety, większość dododów na temat Lechii autor znajduje w zapiskach historycznych z innych krajów

 

Ogólnie mi się spodobała do tego stopnia że zakupiłem dwie pozostałe części

 

Ciężko mi się odnieść do samej treści, bo historykiem nie jestem, no i nie było mnie w tamtych czasach :)

Ale jako ciekawostke napisze, że w książce ''DZIEJE'' Herodot'a, jest wzmianka o królu Kraku...no i te badania DNA o których mówi Bieszk, są wspomniane w książce Karin Bojs ''Moja Europejska rodzina-pierwsze 54.000 lat'' - tam dopiero na samym koncu można wyczytać, że na terenie naszej Polski, już pięknie wszystko działało 7.000 lat p.n.e i że praktycznie większa część Europy, została zasiedlona własnie z naszych terenów.

 

Ale co jeszcze chce dodac po przeczytaniu książki Janusza Bieszk - Lechia nie mogła przetrwać i nie rozwaliły jej sąsiednie kraje, tylko mentalność Lechitów.

Czyli zaborczość, chytrość, korupcja, chciwość itp podobne przywary współczesnego Polaka /przepraszam jeżeli kogoś uraziłem, ale takie mam wlasnie zdanie o nas samych/

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.08.2021 o 09:12, teston napisał(-a):

"Obłęd 44" Piotra Zychowicza - ciekawie się zapowiada.

W dniu 25.08.2021 o 11:35, teston napisał(-a):

Jak się przyjmie, to w zapasie jeszcze "Sowieci" i 2 części "Żydów", a wszystko (jak uprzedza Autor) niepoprawnie politycznie 😆

 

Pewnie już przeczytałeś ale o ile "Sowieci" i obie części "Żydów" są niepoprawne politycznie, to "Obłęd" jest niewart czytania. Kuleje faktograficznie bardziej niż książki o Wielkiej Lechii: pełno tam półkłamstw, półprawd, niedopowiedzeń i insynuacji.

Co zabawne: "Obłęd 44" jest bardzo poprawny politycznie.

 

A na tapecie:

oficer-i-szpieg-w-iext83136381.jpg

Książka Roberta Harrisa, o niebo lepsza niż ekranizacja Polańskiego

Edytowane przez Zeno

Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.