Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Marcin_L

Zenith El Primero HW versus Vulcain Cricket Nautical

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa całkiem różne zegarki, oba mi się bardzo podobają... i mam dylemat.

 

Zenith El Primero HW ref. 01 0500 420

 

Chronograf, czyli bezsensowna komplikacja, ale jakże wdzięczna :) Mam już Sinna na Valjoux 7750, mam Speedy'ego na Lemanii, więc ten El Primero mnie kręci ... I ręczny naciąg, co dla mnie jest wielkim plusem.

 

post-110-0-11284900-1330815215.jpg

post-110-0-52426400-1330815215.jpg

 

 

 

Vulcain Cricket Nautical

 

Budzik + nurek, ręczny naciąg, plastikowe szkło i tablice dekompresyjne niezbędne w domu i zagrodzie :) . Oldskul. Budzika jeszcze nie mam ... :roll:

 

post-110-0-32045800-1330815216.jpg

post-110-0-71176800-1330815216.jpg

 

Ciekaw jestem Waszych opinii :)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie znacznie bardziej podoba się Vulcain i mam do tej firmy wiekszy sentyment niz do Zenitha i skoro nie masz jeszcze budzika... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Wulkanik.

Za ponadczasową nieprzewidywalność i oryginalny wzór.

Za ciekawość postronnych - "a co on pokazuje?"

Zenith zbyt przeładowany - za mało powietrza na tarczy, całość oszpeca skutecznie fatalnie umiejscowiony datownik, w gruzy kładący porządek na tarczy.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy całej, wielkiej sympatii do Zenitha wybrałbym /z tej pary/ Vulcaina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracę projektantów Zenitha oceniam na -dostatecznie : równie dobrze można by napisac zamiast Zenith np. Perfekt i mało kto zwróciłby na tą zmianę uwagę. Jest bezosobowa. Natomiast Vucain jest bardzo charakterystyczny i oryginalny. Z funkcjonalnością różnie to bywa ale ja wybrałbym go zdecydowanie !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie Wulkanik.

Za ponadczasową nieprzewidywalność i oryginalny wzór.

Za ciekawość postronnych - "a co on pokazuje?"

Zenith zbyt przeładowany - za mało powietrza na tarczy, całość oszpeca skutecznie fatalnie umiejscowiony datownik, w gruzy kładący porządek na tarczy.

 

Pozdrawiam

Iko

 

Ten datownik jest cool! Ma własną podziałkę dla chronografu :idea:


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenith nie jest zły, choć może wyglądać faktycznie trochę przeładowany. Chronograf to bardzo użyteczna komplikcja w kuchni - timing przy gotowaniu :mrgreen:

 

Niemniej wybrałbym Vulcaina - intrygujące połączenie alarmu i divera, bardzo ciekawy projekt, super zegarek sportowo-garniturowy.


pozdrawiam - Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tego że od jakiegoś czasu dołączyłem do fanów niektórych wybranych produktów Zenitha to z tych dwóch zaprezentowanych przez Ciebie oczywiście stawiam na Vulcaina :) Ten Zenith jest faktycznie bez wyrazu i gdyby nie jakość wykonania to pewnie rzeczywiście można by go pomylić z produktem znacznie mniej prestiżowej firmy choćby wymienionej wyżej :grin: natomiast Vulcain ma w sobie to coś co powoduje że od razu jest rozpoznawalny.

 

Co do komplikacji i ich przydatności to szczerze mówiąc, biorąc pod uwagę to co reprezentuje nawet najzwyklejsza komórka wszystkie jawią sie jako "bez sensu" :)

 

Jak o tym myślę to zawsze przypomina mi się to co powiedział na ubiegłorocznym spotkaniu ten gość z VC, leciało mniej więcej tak że jedni wariaci latami projektują a potem żmudnie wykonują jakieś niesamowite komplikacje (dostępne np w każdym tel kom. ) następnie do akcji wchodzą jeszcze więksi wariaci którzy są skłonni za to wyłożyć kosmiczne pieniądze. :)

 

a co do chronografu ? to czasem się przydaje np do mierzenia częstotliwości skurczów... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym to ja miał wydać równowartość (zenita czy też wulkana) na zegarek napewno kupiłbym mechaniczną złotą omegę na złotej bransoletce. przynajmniej taki nie traci na wartości :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdybym to ja miał wydać równowartość (zenita czy też wulkana) na zegarek napewno kupiłbym mechaniczną złotą omegę na złotej bransoletce. przynajmniej taki nie traci na wartości :wink:

 

:):) :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość memeja

Skoro masz juz dwa chrono moim zdaniem nie warto kupować trzeciego.

Odswierzenie kolekcji powinno polegac na wprowadzeniu czegoś nowego,niespotykanego,ciekawego,unikalnego..Takim zegarkiem jest zaprezentowany przez Ciebie Vulcain Cricket Nautical.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny jest ten Vulcain, alarm to moja ulubiona komplikacja (oprocz rezerwy chodu). Co do wygladu tarczy Zenitha - przedmowcy napisali chyba wszystko...


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo ze zastanawialem sie nad tym Zenithem (fajna rzecz - reczny naciag w chrono) to wzialbym jednak Vulcaina.


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa są bardzo interesujące.Osobiscie lubię chrono dlatego wybor jest bardzo trudny.Decyzję ostateczną podjąłbym po testach nadgarstkowych poniewaz nie wiem jak Vulcain prezentuje się w realu.


pzdr.

rossi77

 

"...moja rada jest taka- łagodna droga,to łagodny sposób..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten Vulcain... :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie tylko Zenith. Vulcain jest jak imho przewartościowany.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie przewartościowany? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho słaba relacja cena do jakości przy El Primero. (mam na myśli oficjalne ceny)


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to ceny nieoficjalne?


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w USA, u Staszka etc....

Poza tym Zenith to legenda razem z El primero, a Vulcain to odsmażona upadła marka. Oczywiście nie miałoby to dla mnie znaczenia gdyby ten zegarek kosztował 5000-8000 PLN.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w USA, u Staszka etc....

Poza tym Zenith to legenda razem z El primero, a Vulcain to odsmażona upadła marka. Oczywiście nie miałoby to dla mnie znaczenia gdyby ten zegarek kosztował 5000-8000 PLN.

 

OK, rozumiem.

 

...

 

 

Jak myślicie, który wybrałem?

 

:cool:


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś odczuwam, że V.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za Vulcain.

Własny ( wręcz legendarny) mechanizm , nietuzinkowy design no i mozliwość kupna całegu set-u , z dodatkowym paskiem kauczukowym , bransoletą itd

 

Co do zarzutu "odsmażania" to mozna go postawić wielu markom m.in. H.Moser, Perrelet ale i Blancpain . zalezy co się przez to rozumie.

Ale czy zawsze to wada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsmażanie to nie wada, ale ten Vulcain imho jest zbyt drogi.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena zegarka to rzecz względna (czasem mniej, czasem bardziej), wielokrotnie to wałkowaliśmy....

 

Vulcain w swojej cenie daje niepowtarzalny zegarek z ciekawymi komplikacjami (upraszczając przyjmuję, że tablice dekompresyjne na tarczy są komplikacją) i co więcej, z własnym mechanizmem. Podejrzewam, że ceny Vulcain będą rosły, właśnie z uwagi na mechanizmy inhouse powodujące, że marka ta będzie pretendowała do wyższej półki.

 

Darek, słusznie prawisz o zestawie ;)

 

Jak przyjdzie, to zrobię mu sesję zdjęciową :)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.