Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to prawda. Dla tych co potrzebne są jakieś możliwości, których nie ma ajfon mają swoje racje. Prawdziwe. Rzecz w tym, że wielu z ich, odbierać się stara to prawo tym z drugiej strony. I pewnie "wice wersja" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż.

Ceny S10 wysokie, ale osobiście (po zachłanności producentów i dążenia do coraz większych cen) spodziewałem się wyżej.

I tak nie jest to najdroższy telefon. Cena wyjściowa na poziomie ~4k za telefon może i duża, ale szybko spada (jak wszystko, rynek weryfikuje) i za chwilę będą obniżki.A początkowo kupują maniacy nowości lub ci co chcą się pokazać.

Całkiem niezłe parametry za tą cenę.

Jeśli ktoś chce taniej polecam drugą nowość (z tego samego dnia) tj xiaomi Mi9 (za połowę kwoty samsunga).

Bardzo dobrze zoptymalizowany system. Cóż, wady też są, ale xiaomi z roku na rok ciągnie w górę, przy rozsądnych cenach.

 

Iphone, trzeba polubić.

 

A ja i tak czekam na premierę note 10 od samsunga.

Kto raz przekonał się do rysika, jako elementu do pracy a nie gadzetu. ten docenia. Nawet przy rozmiarach note. Gdzie ciężko jedną dłonią operować.

Mam note 8 i pomimo namów moje całej ziphonizowanej rodziny pozostanę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak Xiaomi wygląda z aktualizacja androida ? Są aktualizacje zabezpieczeń ? Jak wygląda nakładka ? System dopasowany stabilny? Może to będzie mój nowy telefon. Myślę jeszcze nad One +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w Xiaomi słabo z ekranami raczej, szybko się wypalają. Syn miał 5+ i po pół roku już były przebarwienia.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak Xiaomi wygląda z aktualizacja androida ? Są aktualizacje zabezpieczeń ? Jak wygląda nakładka ? System dopasowany stabilny? Może to będzie mój nowy telefon. Myślę jeszcze nad One +

 

Z aktualizacjami nawet ok. Na pewno nie gorzej niż u innych androidowców. Jak na chińczyka ok. Xiaomi jest marką która chce ekspansji na inne niż chiński rynek. A dodatkowo ma chińską konkurencję. Więc muszą się starać.

Z poprawkami zabezpieczeń, tu się nie wypowiem. Wiem że są polskie fora dość rozbudowane, kiedyś chłopaki bardzo dobrze działali. Poprawki i aktualizacje softu były częściej niż u samsunga. Myślę że teraz też tak jest. 

 

Ale samą nakładkę i system uważam za jedną z najlepszych. (przynajmniej taka była jakiś czas temu) i myślę że została.

Bardzo dobrze mi się na niej pracowało. Do tego stopnia że zamieniłem na nią oryginalny soft na samsungu galaxy s5. I było o niebo lepiej.

 

Gdybym miał brać drugi telefon, to postawiłbym na xiaomi mi 9. (Pierwszy note od samsuga ze względu na rysik.)

Cena, osiągi, ekran, ogólny wygląd, interfejs i miui.

To, czego do niedawna brakowało w xiaomi to amoleda, bo innych ekranów nie uznaję. (pomimo ich szybszego wypalenia).

Edytowane przez PaweelK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jak się zainstaluje Xiaomi.eu to aktualizacje są praktycznie co tydzień, w normalnym MIUI nie wiem. Na android one w Xiaomi też ok. Pixel dostaje poprawki co miesiąc w każdy pierwszy wtorek miesiąca a Xiaomi pod koniec tego samego miesiąca.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem fanem Samsunga ale jak patrzę na Galaxy S10 i to co oferuje ten telefon + dodatki producenta przy zakupie typu słuchawki Buds, ochrona wyświetlacza, odkup starego telefonu + 300 zł cashback i porównuję to z 1000 zł droższym iPhonem XS w bieda wersji 64GB, gdzie producent nie daje nawet szybkiej ładowarki, to dochodzę po raz kolejny do wniosku jak strasznie Apple dyma swoich klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefony Apple to nic innego jak tylko moda, a za modę się płaci więcej, choć konkurencja często oferuje taniej i  lepiej.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja nie jestem fanem Samsunga ale jak patrzę na Galaxy S10 i to co oferuje ten telefon + dodatki producenta przy zakupie typu słuchawki Buds, ochrona wyświetlacza, odkup starego telefonu + 300 zł cashback i porównuję to z 1000 zł droższym iPhonem XS w bieda wersji 64GB, gdzie producent nie daje nawet szybkiej ładowarki, to dochodzę po raz kolejny do wniosku jak strasznie Apple dyma swoich klientów.

 

Z drugiej strony w zamian dostają kilkuletnie wsparcie software'owe, o którym użytkownicy androida (poza Pixelami) mogą pomarzyć.

Telefony Apple to nic innego jak tylko moda, a za modę się płaci więcej, choć konkurencja często oferuje taniej i  lepiej.

 

Dla jednych moda, dla innych ekosystem, który działa. Ile jest których nie wiem, ale obstawiam, że Ci drudzy są w mniejszości. A moda raczej w krajach gdzie bieda i Ajfon zdaje się dla niektórych być wyznacznikiem prestiżu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jednych moda, dla innych ekosystem, który działa. Ile jest których nie wiem, ale obstawiam, że Ci drudzy są w mniejszości. A moda raczej w krajach gdzie bieda i Ajfon zdaje się dla niektórych być wyznacznikiem prestiżu.

Co do systemu, ajfon to najgorszy telefon jaki posiadałem (5s) ( innych urządzeń tej firmy nie posiadam), problem ze zgrywaniem zdjęć, zapisywaniu muzyki, nowych dzwonków, na plus tylko dobry odtwarzacz muzyki i aparat.

Internet przez ostatni rok działał z prędkością  jak by się łączył przez TP SA....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefony Apple to nic innego jak tylko moda, a za modę się płaci więcej, choć konkurencja często oferuje taniej i  lepiej.

 

 

Co do systemu, ajfon to najgorszy telefon jaki posiadałem (5s) ( innych urządzeń tej firmy nie posiadam), problem ze zgrywaniem zdjęć, zapisywaniu muzyki, nowych dzwonków, na plus tylko dobry odtwarzacz muzyki i aparat.

Internet przez ostatni rok działał z prędkością  jak by się łączył przez TP SA....

Marku, nie obrażaj mojego ajfona, bo jest moim przyjacielem :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iPhony są z funkcjami do tyłu względem Samsunga.

Możliwość instalowania nowych wersji iOS na starszych maszynach to plus, ale czasem kluczowe funkcjonalności są dostępne tylko na nowych modelach.

 

Ciekawe ile składany iPhone/iPad będzie kosztowł u Apple... i czy pojawi się we wrześniu....

Biorąc pod uwagę cenę Huawei to u Apple będzid kolejny rekord, a w Polsce (dziwny przelicznik dolara) cena odlotowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena Huawei powala, wiec nie wiem ile Apple bedzie wolalo za taki telefon o ile w ogole taki wprowadza. 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Oby to się nigdy nie stało bo zaraz po nich wszyscy w to pójdą i będą tylko telefony książki ;)

Mnie póki co wizualnie podoba się G8 Thinq oraz V50 który też ma specjalne etui z dodatkowym ekranem i po założeniu go wygląda jak składany telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iPhony są z funkcjami do tyłu względem Samsunga.

Możliwość instalowania nowych wersji iOS na starszych maszynach to plus, ale czasem kluczowe funkcjonalności są dostępne tylko na nowych modelach.

 

Ciekawe ile składany iPhone/iPad będzie kosztowł u Apple... i czy pojawi się we wrześniu....

Biorąc pod uwagę cenę Huawei to u Apple będzid kolejny rekord, a w Polsce (dziwny przelicznik dolara) cena odlotowa.

 

 

To nie do końca jest dziwny przelicznik dolara. Pamietaj, że w USA ceny podaje się netto bo w zależności od stanu jest inny sales tax. I na przykład dla Nowego Yorku to trzeba doliczyć ok +10%.

Więc różnica wynika z tego, że na cenę netto trzeba wrzucić europejski VAT.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka stanów na zerowy sales tax ;)

 

 

No dobra. A jak to zmienia kwestię VATu i złego rozumienia ceny iPhone w Europie?

Właśnie między innymi dlatego, że kilka stanów ma zerowy podatek od sprzedaży (a reszta ma różne stawki), to wszystkie ceny podaje się netto.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, ale co sobie pobyłeś przez te 2 lata modnisiem, to Twoje i Ci tego już nikt nie odbierze  :D

No właśnie nie :P , miałem go w pancernej obudowie....

Raz pracownica zapytała co to za aparat?, ajfon mówię, a Ona, "przez tą obudowę wcale nie widać, po co panu taka?!" :P

:P


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do systemu, ajfon to najgorszy telefon jaki posiadałem (5s) ( innych urządzeń tej firmy nie posiadam), problem ze zgrywaniem zdjęć, zapisywaniu muzyki, nowych dzwonków, na plus tylko dobry odtwarzacz muzyki i aparat.

Internet przez ostatni rok działał z prędkością jak by się łączył przez TP SA....

Nie chce siać fermentu ale czemu jest taki problem z rozumieniem potwornie łatwej sprawy - każdemu wg potrzeb.

Zdjęcia - Zdjęcia Google lub ICloud

Myzyka - streaming

Dzwonki - standard

Edytowane przez xavras_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy zdjęcia muszą się zsynchronizować dokładnie w danym momencie?

A czy muzyki ze streamingu nie można pobrać?

Edytowane przez xavras_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce siać fermentu ale czemu jest taki problem z rozumieniem potwornie łatwej sprawy - każdemu wg potrzeb.

Zdjęcia - Zdjęcia Google lub ICloud

Myzyka - streaming

Dzwonki - standard

Jakiego fermentu? ^_^ , to własnie odczucia.

Android daje więcej, lepiej, taniej.

Koniec kropka.

Telefon dla mnie to tylko przedmiot, jego wartość jest dla mnie na poziomie pomiędzy butami, a spodniami.....ma być użyteczny i działać.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Zdjęcia - Zdjęcia Google lub ICloud

 

 

;) to akurat to samo, znaczy iCloud to Google bo Apple nie ma swojej chmury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.