Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ritter

To ile kosztuje obecnie karta uSD 32GB...64GB? Po co to synchronizować z chmurą? Ile wejdzie na to MP3 albo zdjęć? Nie przypominam sobie by mi zabrakło FLASH-a.

Tankuję dane w trybie ad-hoc przez WiFi do nowego telefonu i tyle. Co pewien czas tworzę paczkę uaktualniającą w drugą stronę ale nie do żadnej chmury. Telefon, jego pamięć ma być schludna i nie zawierać żadnych, nawet potencjalnie kompromitujących treści, nuda do kwadratu.

Przenoszenie czegoś istotnego tylko w formie szyfrowanej i to nie szyfrowanej dopiero na s-rajfoniku.

 

S-rajfonik ma poziom bezpieczeństwa danych mniej więcej w okolicach spodni opuszczonych do kostek. A jak jest dodana jeszcze chmura od dostawcy czy producenta to opuszczamy bezpiecznie do kostek jeszcze bokserki, slipy, stringi,...  kto co tam nosi. Jest parę technik, udogodnień, które dodatkowo odpowiadają większemu lub mniejszemu zupełnie dobrowolnemu nachyleniu się.

 

Akurat dzwonki i tapety to na dobrą sprawę jedyna mocno różnicująca właściwość posiadaczy s-rajfoników. Pierwsze instaluję te elementy.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od lat ten sam dzwonek, przyzwyczaienie, by go 'przekonwertować'na ajfona trwało ze 2 godziny.

( filmy na yotube, pózniej dostosowanie do tego super sprzętu)

Na androidzie trwa to kilka sekund...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mam to samo od lat na dzwonek, sms, e-mail i odkąd jest Whatsapp to też. Foldery mam na dysku Google tylko zasysam i ustawiam. Na iOS to było męczące, przerabianie konwertowanie, zmiana rozszerzenia (poza dzwonkiem telefonu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od lat ten sam dzwonek, przyzwyczaienie, by go 'przekonwertować'na ajfona trwało ze 2 godziny.

( filmy na yotube, pózniej dostosowanie do tego super sprzętu)

Na androidzie trwa to kilka sekund...

Ograniczenia na iOS są po to aby ktoś mógł napisać apkę kosztującą np. $3 i Apple miało z tego 30%.

Taki bardzo dochodowy model biznesowy.

 

Odnosząc się do wyżej cytowanego postu - na pewno jest kilka aplikacji które ułatwiają takie zadania.

Część może być darmowa i mieć dodatkowo mikropłatności.

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało telefonów ma dual sim active i są to przeważnie jakieś średniaki.

iPhone XS ma dual sim standby.

 

Wysłano z Google Pixel 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to są jakieś pojedyncze modele i bardzo stare. Teraz już nikt nie robi dual SIM active.

 

ASUS ZenFone 2 (ZE551ML)

Huawei Ascend Mate 7

Samsung Galaxy Ace Duos S6802

HTC Desire 700

HTC Desire 501 dual sim

Lenovo Vibe X2

Sony Xperia SP dual

 

Wysłano z Google Pixel 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Apple odpada. To nie muszą być flagowce. Najważniejszy jest aktywny dual sim.

Huawei P9 na pewno, P10 z dużą dozą prawdopodobieństwa.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego fermentu? ^_^ , to własnie odczucia.

Android daje więcej, lepiej, taniej.

Koniec kropka.

Telefon dla mnie to tylko przedmiot, jego wartość jest dla mnie na poziomie pomiędzy butami, a spodniami.....ma być użyteczny i działać.

No widzisz Marek. Od 5 lat z pewnego względu używam Androida. Według mnie Ios to czego potrzebuję robi lepiej, łatwiej, szybciej. W podobnej cenie bo kupuję flagowce. Jeśli Android daje coś więcej to nie potrzebuję tego. Tego co by mi się przydało akurat Ios ma więcej.

Koniec. Kropka :)

Potwierdzę to wyborem jak tylko będzie mi działać dual sim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Marek. Od 5 lat z pewnego względu używam Androida. Według mnie Ios to czego potrzebuję robi lepiej, łatwiej, szybciej. W podobnej cenie bo kupuję flagowce. Jeśli Android daje coś więcej to nie potrzebuję tego. Tego co by mi się przydało akurat Ios ma więcej.

Koniec. Kropka :)

Potwierdzę to wyborem jak tylko będzie mi działać dual sim.

Wszystko jest zależne do czego potrzebne jest urządzenie, bo telefony to już nie są :D , to jedna z opcji.

To chip który dobrowolnie nosimy ^_^


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Note 9 ma dual sim ale nie active.

Do tego są potrzebne podwójne zestawy anten, modemów a nie ma na to miejsca w tych cienkich obudowach, dlatego nikt tego dzisiaj nie robi.

 

Wysłano z Google Pixel 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowalem dzisiaj przez przypadek swojego Szajsunga do najnowszego Androida Pie.

Porażka wizualna jak dla mnie. Ikony, tekst, okienka, menu, kolory itd. wyglądają tak, jakby to zaprojektował jakiś 5 latek dla swoich rówieśników. Gdybym doczytał, że to aktualizacja do 9-ki, to w życiu bym tego nie instalował.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie One UI to najlepsza nakładka na androida. Spójna, przemyślana i funkcjonalna. No i już nie muli jak TouchWiz z S5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up

 

Zgodzę się. Przrsiadłem się na Samsung S9 i to już nie ten android co dawniej. Wszystko śmiga niezawodnie choć pewnie opcje śledzenia użytkownika są pokręcone na maxa.

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowalem dzisiaj przez przypadek swojego Szajsunga do najnowszego Androida Pie.

Porażka wizualna jak dla mnie. Ikony, tekst, okienka, menu, kolory itd. wyglądają tak, jakby to zaprojektował jakiś 5 latek dla swoich rówieśników. Gdybym doczytał, że to aktualizacja do 9-ki, to w życiu bym tego nie instalował.

 

Ech u mnie dzisiaj to samo w S8. Ten UI czy jak to się tam zwie to kompletna porażka, raz że wizualnie dwa że jest to dużo mniej funkcjonalne. Był fajny telefonik i go sp...lili. Zastanawiam się, czy nie zrobić resetu i wrócić do touchwiza  :wacko:  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie touch wiz tylko samsung experiance. Touch(lag) wiz się skończył na S5 :P z takimi zmianami zawsze jest tak samo. Użytkownicy nie są zadowoloni aby po czasię się przyzwyczaić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwał tak zwał, może być experience  :) Owszem do grafiki można pewnie z czasem przywyknąć zresztą jest podobna do tego co miałem w S5 po ostatnim update. Ale pewne braki w funkcjonalności są ewidentne np. wyświetlane na stałe przyciski funkcyjne, bezsensowne i nieintuicyjne skróty w aparacie, lista kontaktów przeładowana kolorami i ciężko szybko coś wypatrzyć itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwał tak zwał, może być experience  :) Owszem do grafiki można pewnie z czasem przywyknąć zresztą jest podobna do tego co miałem w S5 po ostatnim update. Ale pewne braki w funkcjonalności są ewidentne np. wyświetlane na stałe przyciski funkcyjne, bezsensowne i nieintuicyjne skróty w aparacie, lista kontaktów przeładowana kolorami i ciężko szybko coś wypatrzyć itd. 

 

Wyświetlanie przycisków funkcyjnych powinno być możliwe do ustawienia. To jest chyba generalnie funkcja Androida a nie nakładki jako takiej. 

 

Ja aktualizację do 9 miałem jakiś czas temu (OP6) i nie mam powodów do narzekań. 


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kupienia Mate 20 Pro przerzuciłem się z "przycisków" na gesty. Dużo, dużo lepiej po bardzo krótkim przyzwyczajaniu się. Szczególnie przy obsłudze jedną ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlanie przycisków funkcyjnych powinno być możliwe do ustawienia. To jest chyba generalnie funkcja Androida a nie nakładki jako takiej. 

 

Ja aktualizację do 9 miałem jakiś czas temu (OP6) i nie mam powodów do narzekań. 

 

Możesz tylko zlikwidować całkiem przyciski i zrobić zamiast nich takie kreski na dole ekranu. Ani to wygodne ani nie wygląda dobrze, bo nad nimi zostaje pusty pasek na ekranie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kupienia Mate 20 Pro przerzuciłem się z "przycisków" na gesty. Dużo, dużo lepiej po bardzo krótkim przyzwyczajaniu się. Szczególnie przy obsłudze jedną ręką.

Szczesciarz z ekranem bez kleju? ;)

Ja trochę się trykam przebojów z ekranem M20 Pro, więc tym razem idę w patelnię i czekam na Mate 20X.

Co do przycisków, to tej kwestii Huawei jest ok, daje możliwość wyboru od gestów, przez przycisk wiszący, nawigację jednym przyciskiem, skończywszy na tradycyjnych przyciskach ekranowych.

 

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siostra kupiła Mate 20 i muszę przyznać, że zdjęcia bez AI wychodzą świetne. Jednak po włączeniu AI lub trybu nocnego (przy nie do końca nocnym oświetleniu) mamy tragedię. Tak agresywnego, sztucznego podbijania ostrości i kolorów jeszcze nigdy nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego plusa, że mate jest firmowy, a w firmie mamy jakieś 200 telefonów. Jak padł mi wyświetlacz w S7, to w tydzień miałem z powrotem telefon z wymienionym ekranem, baterią, płytą główną, przednia + boczna obudowa + gniazdo jack i głośnik. Dbają o nas, więc wiedziałem, że jak w Mate będzie coś nie tak to od ręki dostanę nowy telefon. Tak czy inaczej, nic się z nim nie dzieje. Jedyne o czym wspominałem wcześniej - komunikacja z samochodem to jest dla mnie największy minus tego telefonu.

 

A co do zdjęć, to chyba zależy kto co lubi. Musisz wziąć jeszcze pod uwagę, że Mate fabrycznie ma w ustawieniach podbite kolory w wyświetlaczu, jak przestawisz na naturalne barwy to dostaniesz czego oczekujesz. Mnie Oledy już przyzwyczaiły do tego przekoloryzowania i ja to akurat lubię. Jeśli chodzi o tryb nocny to nie do końca się zgodzę. Wcześniej miałem S7 edge, teoretycznie też niezły aparat, ale porównanie nocnych zdjęć S7 i Mate... no cóż, tu nie ma porównania, tu jest rzeź S7 :)

Ogólnie telefon fajny, ale ma kilka upierdliwych minusów, z którymi jeszcze pokombinuje żeby wyeliminować, ale w Samsungach nigdy nie musiałem się nad czymś takim zastanawiać i z tyłu głowy siedzi, że trzeba było brać NOTE9. Zobaczymy jak poużytkuję dłużej, bo teraz mam go ok. 2-3 tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.