Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.

Mam pytanie do użytkowników iphona.

Właśnie przymierzam się do zakupu mojego pierwszego (i nie chcę innego bo to taki moje małe telefoniczne marzenie, zawsze brałem coś rozsądnego od operatora). Zastanawiam się nad dwoma modelami:

- iphone 6s

- iphone 7

 

Oba w wersji 32gb, chcę telefon nowy żeby sobie go rozłożyć na raty (jak u operatora umowa na abonament) i przy dzisiejszych cenach 6s kosztuje 1239 zł a 7 - 1779 zł, czyli mamy 540 zł różnicy. Wiem czym się technicznie różnią ale czy w codziennym użytkowaniu (całkowicie normalnym, bez żadnych szaleństw i wymagań) warto dopłacać te 540 zł? Może ktoś z Was miał i jeden i drugi i jest w stanie powiedzieć? Generalnie zakładałem zakup 7 ale zastanawiam się czy jest aż na tyle lepszy od 6s.

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Jeśli nie przeszkadza ci brak złącza jack to bierz 7. Ma lepszy Touch ID i jest wodoszczelna( sprawdzone organoleptycznie na dnie jeziora).

Jest nowsza dłużej będzie pracować na nowych aktualizacjach. 32 GB trochę mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja 32GB ma sporo wolniejszą pamięć z tego co mi wiadomo od tych z większa ilością GB.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałem dodać, że mam w domu oba ja używam 6 s a córka 7. 7 lepiej trzyma baterie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wyglada na to ze wyprowadziłem się na stałe

 

d7d582708f03a09b8acf779e97ccbd97.jpg

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze wyprowadziłem się na stałe

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Sorry taki mamy klimat, jak to powiedział ktoś "mądry" :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

Mam pytanie do użytkowników iphona.

Właśnie przymierzam się do zakupu mojego pierwszego (i nie chcę innego bo to taki moje małe telefoniczne marzenie, zawsze brałem coś rozsądnego od operatora). Zastanawiam się nad dwoma modelami:

- iphone 6s

- iphone 7

 

Oba w wersji 32gb, chcę telefon nowy żeby sobie go rozłożyć na raty (jak u operatora umowa na abonament) i przy dzisiejszych cenach 6s kosztuje 1239 zł a 7 - 1779 zł, czyli mamy 540 zł różnicy. Wiem czym się technicznie różnią ale czy w codziennym użytkowaniu (całkowicie normalnym, bez żadnych szaleństw i wymagań) warto dopłacać te 540 zł? Może ktoś z Was miał i jeden i drugi i jest w stanie powiedzieć? Generalnie zakładałem zakup 7 ale zastanawiam się czy jest aż na tyle lepszy od 6s.

 

Dzięki!

Na raty 0% i bez prowizji (sprawdzone) kupisz na allegro- niektórzy sprzedawcy dają taką możliwość.

Ip6s ma problemy z bateriami a tania akcja ich wymiany się skończyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak 7? @bart_us widzisz różnicę w sprawności działania?

@Remy zaraz sprawdzę allegro, dzięki.

 

I sprawdzone, takie nowe (nie powystawowe albo odnawiane) kosztują praktycznie tyle co iphone 7 w promocji mm albo euro rtv agd.

Edytowane przez szymar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tej cenie mówiłem. W euro rtv agd też jest taka cena. Mi po głowie chodzi srebrny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz różnicę w sprawności działania

Napewno lepiej działa Touch ID.

Córka mówi, że 7 działa lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tej cenie mówiłem. W euro rtv agd też jest taka cena. Mi po głowie chodzi srebrny.

Od pewnego czasu sieć Plus zrobiła "promocję", czyli różne telefony a w tym i ajfony na raty, zero % odsetek. Tylko jak się porówna koszt takiej "okazji" z cenami i ratami np. Euro Agd to głowa mała. Kilkaset złotych próbują zedrzeć na żywca. Czy myślą że ludzie już przestali umieć liczyć ? :huh:

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli chyba jednak wezmę 7, wygrywa tym, że to nowszy model i starczy na dłużej pod kątem kolejnych aktualizacji.

 

Jednak jeszcze jedna rzecz mi chodzi po głowie. czy zamiast 7 32gb rozważyć w zbliżonej cenie 6s ale w wersji 128gb? wydaje mi się, że te 32gb powinno wystarczyć, muzyki na telefonie nie mam, filmów też nie. jedyne co u mnie zajmuje miejsce to zdjęcia wykonane danym telefonem i przeniesione z poprzednich (ale nimi nie mam zapełnionej nawet karty 16gb, a jeszcze sporo z nich jest do usunięcia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jak dla mnie 32GB to stanowczo za mało, zwłaszcza jak trzyma i robi się zdjęcia. Ja po 3 tygodniach mam zawalone 20GB. Co to samego urządzenia, bo wspominasz o wsparciu - 7 dostanie iOS 13, 6s już nie. Kupowanie więc tego drugiego mija się z celem.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Uważam też, co pisałem,  że Apple Pay jest dużo lepsze, wygodniejsze od np Google Pay. Odkąd mam iP XS nie noszę ze sobą kart.

 

Ja też myślałem że tak się da ale kilkakrotnie zdarzyło się że terminal nie chciał zaakceptować płatności IP a bez problemu przyjął kartę. Już wiem że np. w tramwaju nie zapłacę, w bankomacie na stacji nie działa, a w osiedlowym sklepiku - przyjmuje.

Może u Ciebie w Kongo to lepiej działa jakoś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 32GB to stanowczo za mało, zwłaszcza jak trzyma i robi się zdjęcia. Ja po 3 tygodniach mam zawalone 20GB. Co to samego urządzenia, bo wspominasz o wsparciu - 7 dostanie iOS 13, 6s już nie. Kupowanie więc tego drugiego mija się z celem

Plotki  ;)

Ja twierdzę, że 6s dostanie wsparcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja też myślałem że tak się da ale kilkakrotnie zdarzyło się że terminal nie chciał zaakceptować płatności IP a bez problemu przyjął kartę. Już wiem że np. w tramwaju nie zapłacę, w bankomacie na stacji nie działa, a w osiedlowym sklepiku - przyjmuje.

Może u Ciebie w Kongo to lepiej działa jakoś...

 

Mnie się zdarzyło tylko raz w Netto i faktycznie wtedy karta przeszła. Nie mniej w tym sklepie jestem praktycznie codziennie i jest OK.

 

Plotki  ;)

Ja twierdzę, że 6s dostanie wsparcie.

 

Nawet jeśli plotki to dla mnie ten model to już prawie muzeum no i dosyć sporo ich jest, tych plotek, ale może...    ;)

Tak czy siak wolałbym 7

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6s może i dostanie wsparcie ale czy będzie działał tak jak dobie tego życzymy?

32 GB to mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 > 6/6s, jasne. Mówię tylko, że moim zdaniem 6s wsparcie dostanie (tak jak pewnie SE).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Teraz czytam, że to chodziło o 6, a nie 6s. Piszą, że 6 i SE kończą na tym co mają, także sorrki za wprowadzenie w błąd. O SE można być praktycznie pewnym, bo już teraz działa bardzo źle (piszę na podstawie tego co mam w domu, plus kila sztuk które mamy w firmie). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja też myślałem że tak się da ale kilkakrotnie zdarzyło się że terminal nie chciał zaakceptować płatności IP a bez problemu przyjął kartę. Już wiem że np. w tramwaju nie zapłacę, w bankomacie na stacji nie działa, a w osiedlowym sklepiku - przyjmuje.

Może u Ciebie w Kongo to lepiej działa jakoś...

W tramwaju już zapłacisz po dzisiejszej aktualizacji do iOS 12.3

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Coś się bbcode źle wstawiło

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.