Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

To weź Mate 20 lite, w prawdzie nie amelinium tylko szkło, za to będziesz miał NFC :)

Trochę się obawiam szkła. Mam złe doświadczenia ze szklanym Nexusem ;).

 

Xiaomi Mi 9 SE albo poczekać na Xiaomi Mi A3, albo dołożyć do Mi 9 

Jeśli nie masz problemu z warunkami jakie daje sklep Bestcena.....

https://bestcena.pl/telefony/google-pixel-2-xl-64gb-czarno-bialy?zenid=vufara6346b1qou1jlrefcqju1

Spróbuję gdzieś pomacać te Xiaomi. Nie miałem wcześniej do czynienia z produktami tej firmy. Dzięki za podpowiedź :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Mi 9 SE wygląda na papiórku całkiem konkretnie. Muszę wykonać "test empiryczny" :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to konkretnie za test?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Pójdzie i pomaca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pójdzie i pomaca :D

Brawo! Muszę gdzieś go w Łodzi namierzyć ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi są spoko :) Szanuje. 


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

To wracając do mojego Jabłka. 

Co na nie.

 

1. Zawieszająca się klawiatura.....tak, niestety i nie jestem w tym odosobniony (jak ktoś sobie życzy podeślę na PW linka do jabłkowego forum).

U mnie wiesza się na literze "k", u innych na różnych literach. Przykład z pisania na naszym forum:

 

KIy7OY0.png

 

Pierdoła, ale czasem drażni, bo trzeba wyjść z aplikacji, aby "odwiesić" klawiaturę.

 

2. Niedziałający przycisk wstecz, tan tutaj:

 

x1wfnGs.png

 

I przykład na flimie:

 

https://www.youtube.com/watch?v=q0jX8LWzgL0&feature=youtu.be

 

3. Kolejny przykład....jak wchodzę gdzieś w menu i wyjdę, po czym od razu chcę przesunąć to dotyk nie reaguje. Trzeba chwilę odczekać, co widać na końcu filmu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=oX04o_5rpW4&feature=youtu.be

 

To raczej standard, bo na SE mam to samo i u użytkowników, których pytałem też to jest.

 

4. Co dalej....zdarza się, że po podłączeniu się do sieci wifi znikają ikony zasięgu i baterii (po prawej stronie)

 

xw1iDRW.jpg

 

5. I na koniec....od czasu do czasu po podłączeniu ładowarki XS jej jakby nie rozpoznaje i nie ładuje.

 

Plusy:

 

Fajny ekran, świetne głośniki, face id, wykonanie. Ogólnie świetnie leży w dłoni. No i przede wszystkim bardzo mi się podoba ;)

 

Nie mniej, co napisałem wyżej - nigdy więcej, bo ten sprzęt nie jest wart takich pieniędzy, a powód dla którego zostaje też napisałem. Poużywam i wracam do Pixela...........najpewniej już 4.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ip8+ i nic z powyższych minusów.

Ja generalnie iOS na plus. Bardzo fajnie sprawdza się z zegarkiem, działa to wszystko bardziej spójnie niż w przypadku Androida (S8 + S3 Frontier)

Minusy: dialer - brak możliwości wyszukiwania kontaktu po wpisywaniu nazwy, za mała i niedostosowana klawiatura w trybie landscape, dziwne połączenie lub rozdzielnie sterowania głośnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Czyli wychodzi że to błedy hardwareowe nie softwarowe. W każdym razie w tej cenie co sobie apple życzy to porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Może to te najnowsze wypusty? Oled?

Ja mam 8+, w domu jest tez 7+ i SE. Wszystkie chodzą jak złoto.

I tak, ceny Xs i Xr są przegięte. Oddzielne słowa braku uznania dla notcha.

M.in z powyższych względów zdecydowałem się właśnie na 8+.

Wolę ramki niż notcha. I nie wiem jak bym sobie poradził bez Touch ID. Pewnie kwestia przyzwyczajenia

Edytowane przez xavras_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Może być wina oleda. Znalazłem gdzieś ostatnio informację, że te matryce są mniej czułe na dotyk w stosunku do ips lcd. Tyle, że ani na Pixelu 2 ani 2XL tego nie miałem aż tyle. Czasem się zdarzyło, że coś się klikało bez reakcji, ale nie aż tak jak w iPhone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto dostarcza ekrany dla appla ? Lg ? Oni zawsze coś zepsują :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Tylko co ma matryca wspólnego z dotykiem? Dotyk realizowany jest przecież przez digitizer w technologii pojemnościowej. Chyba, że typ matrycy w jakiś sposób wymusza zmianę konstrukcji digitizera.

 

Wracając do XS i iOS - the błędy wyglądają jak rodem z niedopracowanych, chińskich smartfonów sprzed lat. Myślałem, że to w iOS się nie zdarza, a przynajmniej nie na taką skalę jednemu użytkownikowi. Ale to Jash, jego jabłka nie lubią ;)

 

@Jash - a gdybyś miał się pochylić bardziej nad funkcjonalnością to co byś powiedział (vs Android) po kilku tygodniach używania ponownie iOS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Pod względem funkcjonalności genialne Face ID, które służy też do logowania do aplikacji bankowych co jest mega szybkie i wygodne plus super działające Apple Pay. I gesty. To są rzeczy zdecydowanie lepsze niż w Androidzie. Poza tym iOS niczym mnie nie zachwycił, jest ciekawą odskocznią od androida. Najbardziej przeszkadza to jak ten system jest niedopracowany, dzieją się rzeczy których nie doświadczyłem w Pixelach. 

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy na rynku teraz dwa dojrzałe, dobre systemy. Myślę, że na zachwyty już nie pora. Teraz raczej małe rzeczy trzymają kogoś przy jednym z nich. I raczej bez dużego problemu można je zmieniać. Raz na jakiś czas, dla higieny, myślę że nawet warto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

I ja w pewnym sensie dla higieny to poczyniłem, tylko czuję się jakiś niedomyty :D tak czy siak fajnie móc poużywać czegoś trochę innego, móc przekonać się, czy warto ewentualnie zmienić na dobre czy jednak nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mam laptopa Lenovo. iMaca miałem kiedyś, ale nie potrafiłem się z nim dogadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jash

Z wymienionych problemów które znalazłeś w Xs to mam analogiczny do 1-ego tyle że proponowanie prawidłowej pisowni wyrazów pojawia się na chwilę i znika.

Nie rozpoznawanie ładowarki miałem w poprzednim iphonie a wynikało z licznych paprochów które dostały się do gniazda- wystarczyło je wybrać cienkim patyczkiem wyciętym z wykałaczki.

 

Największy problem - kondycja baterii po dwóch miesiącach pokazuje 98% i wynika może z tego (co pisze Apple w zaleceniach) że czasem ładuję do 100% oraz ładuję w grubym (tylny panel) etui co powoduje nagrzewanie baterii podczas ładowania.

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Remy tu nie chodzi o proponowanie pisowni tylko o to co widać niżej czyli zawieszona klawiaturę na literze K.

Co do ładowania ostatnio oglądałem jakiś film na YT gdzie gość wypowiadał się jak ładuje swoje Ajfony. Nie trzyma się zasady 20-90% w sensie górnej granicy ale nie rozładowuje poniżej 20 i ładuje do 100. Telefon podpina na cała noc. Jego kilkuletni 6s ma kondycję 89%

wiec to przeczy wszelkim teoriom.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remy tu nie chodzi o proponowanie pisowni tylko o to co widać niżej czyli zawieszona klawiaturę na literze K.

Co do ładowania ostatnio oglądałem jakiś film na YT gdzie gość wypowiadał się jak ładuje swoje Ajfony. Nie trzyma się zasady 20-90% w sensie górnej granicy ale nie rozładowuje poniżej 20 i ładuje do 100. Telefon podpina na cała noc. Jego kilkuletni 6s ma kondycję 89%

wiec to przeczy wszelkim teoriom.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

 

Potiwerdzam, po dwóch iPhonach SE uzywancyh koło 3 lat żaden nie spadł ponizej 90%.

A są momenty, ze w ładowarce na biurku po kilka h stoją.

To znaczy bardzo często doładowuje do 100%


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa iPhony 8:

1. uzywany od pazdziernika 2017 - stan baterii 87%

2. uzywany od grudnia 2018 - stan baterii 97%

 

Jezeli chodzi o mnie to z reguly podpinam do ladowarki przed snem odpinam rano. Czesto doladowuje jak uzywam telefonu z yanosikiem albo waze. Jak jestem w dluzszej trasie to jeden z telefonow lezy na bezprzewodowej ladowarce w aucie


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie bateria Mate 20 Pro się nieźle sprawdziła w drodze na majówkę. Trasa ok 5h, cały czas nawigacja (średnia jasność ekranu) + muzyka po BT w aucie. Po dojechaniu na miejsce 43% baterii. S7 Edge po takim tripie już ledwo zipał, a też nie miał słabej baterii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Byłbym zapomniał.....kolejny mój ulubiony ficzer w iOS

d164acf7200667e414cb129335b57a37.jpg

Dla niewtajemniczonych....jestem i mieszkam we Wrocławiu, a Kongo widziałem tylko na mapie  :D 


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym zapomniał.....kolejny mój ulubiony ficzer w iOS

 

 

Dla niewtajemniczonych....jestem i mieszkam we Wrocławiu a Kongo widziałem tylko na mapie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Znam kogoś kto był we Wrocławiu i podobno macie tam nieźle Kongo. Może o to chodzi temu telefonoju Edytowane przez Lestaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.